reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Heslo

andrejus (145)|20.7.2012 09:39
Zdravím.

Zistil som ze heslo ktoré zadávam pri prihlasovaní sa do PC sa dá uplne lahko prekonať pomocou ophc.... Preto sa chcem spýtať či a ako sa tomu dá vôbec zabrániť.

Pretože mám nový NTB a môj brat ked si chce ísť zahrať na môj NTB tak mi jednoducho prekoná heslo.

Nejaké nápady ? pls

Dakujem.
j.albi (476)|20.7.2012 09:59
Zaheslovat BIOS a nastavit bootování pouze z HDD.
andrejus (145)|20.7.2012 15:54
a ako alebo kde nastavím bootovanie z HDD ? poprípade aj heslo na bios ? mam win7
andrejus (145)|20.7.2012 16:35
To heslo na bios som uz nastavil ale teraz potrebujem vediet ako nastvit to Bootovanie len z HDD tu je foto:
IMAG0143.jpg IMAG0144.jpg
j.albi (476)|20.7.2012 19:10
Druhý obrázek zruš zaškrtnutí CD-ROM boot, SD card boot, Floppy boot, PXE Internal NIC Boot, USB Device Boot a mělo by to stačit.
durib (1141)|20.7.2012 19:31
U Win XP to lze heslo bez problému najít, ale u Vista a výše je nutné jej hádat. Proto stačí jakékoliv delší 10 znaků a je to. Ten Linux je taky na vyšší verze placený a tak má myslím zadarmo bruteforce do 5 znaků.
Dle mne nejlepší je použít TrueCrypt.
j.albi (476)|20.7.2012 19:52
To snad nemyslíš vážně, co tady píšeš. Prolomit heslo učtu není žádný problém ani u W7, o hádání nemůže být ani řeč. Jaká vyšší verze Linuxu je placená? Red Hat Linux a podobný pro profi použití s profi podporou, vše ostatní je zadarmo.
TrueCrypt je perfektní, ale má jeden drobný problém. Při zapomenutém hesle všechny data odešly do datového nebe. Pro běžného uživatele stačí nastavit heslo v BIOS, bootování pouze na HDD a heslo ve Windows.
durib (1141)|20.7.2012 20:28
[QUOTE=j.albi;509642]To snad nemyslíš vážně, co tady píšeš.[/QUOTE]
A ty taky? Pročti si stránky projektu a zjistíš sám. Hashe u Vista a výše jdou prolomit hádáním. Zmínku o red hat považuju za to, že nevíš, o čem je řeč...
[QUOTE=j.albi;509642]Při zapomenutém hesle všechny data odešly do datového nebe. Pro běžného uživatele stačí nastavit heslo v BIOS, bootování pouze na HDD a heslo ve Windows.[/QUOTE]
Data máš mít zálohované. Hesla se nezapomínají...
BIOS lze vrátit do default stavu a je ti heslo na dvě až tři věci. Pokud dotyčný umí prolomit přihlášení, tohle nebude překážka.
j.albi (476)|20.7.2012 20:39
[QUOTE=durib;509648]A ty taky? Pročti si stránky projektu a zjistíš sám. Hashe u Vista a výše jdou prolomit hádáním. Zmínku o red hat považuju za to, že nevíš, o čem je řeč...[/QUOTE]
Nevzpomínám si, že bych u zákazníka když zapomene heslo, to heslo hádal. Založím CD s nejmenovaným SW a během chvíle je vymalováno. Pravda Linux používám jenom několik málo let, takže asi nevím o čem je Red Hat.
durib (1141)|20.7.2012 20:56
Tazatel napsal "ophc", takže hádání hesel. Heslo jde ještě změnit a to je opravdu bez problému, ale o tom se majitel dozví při přihlášení.
Nějak nám vypadl reset BIOS.
Takže ještě zopakuji: majiteli notebooku. Pokud chceš relativně zabezpečený noťas proti jekémukoliv útoku, stáhni si TrueCrypt, zazálohuj data a zašifruj disk doporučenou délkou hesla.
j.albi (476)|20.7.2012 21:09
Záleží na typu ntbk. U některých lze reset BIOS udělat až po celkem zdlouhavém rozebrání stroje a u některých s čipem (HP) nepomůže podle tvrzení výrobce ani svěcená voda. Jinak psal jsem to už i já, TrueCrypt je perfektní.
andrejus (145)|20.7.2012 21:18
[QUOTE=durib;509652]Tazatel napsal "ophc", takže hádání hesel. Heslo jde ještě změnit a to je opravdu bez problému, ale o tom se majitel dozví při přihlášení.
Nějak nám vypadl reset BIOS.
Takže ještě zopakuji: majiteli notebooku. Pokud chceš relativně zabezpečený noťas proti jekémukoliv útoku, stáhni si TrueCrypt, zazálohuj data a zašifruj disk doporučenou délkou hesla. [/QUOTE]

Ano viem aj ako zmenit to heslo winu a ano je až trápne aké lahké to je, až ma prekvapuje že nedokážu vymyslieť niečo lepšie. A dufam ze brat nezajde až tak daleko ze by mi defaultol bios.

- - - - doplněno - - - -

A mimochodam dakujem za odpovede a za obohaťenie mojich vedomostí, THX
zsdx (2098)|20.7.2012 23:52
[QUOTE=andrejus;509656]Ano viem aj ako zmenit to heslo winu[/QUOTE]

Ty jsi ho ale nechal uhadnout (0ph), ne ze bys ho menil...
andrejus (145)|21.7.2012 09:38
Ja viem aj ako ho zmenit bez toho aby som čakal na oph kým ho uhádne, stačí zmenit resp. prepísať dva súbory v system32......
zsdx (2098)|23.7.2012 09:19
Proc dva, kdyz staci jeden?