reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Otazka pro majitele TL-WR1043ND

|Mio| (1333)|8.11.2009 20:47
Zdravim vsechny kdo maji tuto novinku od TP-Linku, tedy router TL-WR1043ND.

Muzete zde prosim uvest realne hodnoty zapisu a cteni z disku pripojenych do USB? uvedte prosim i papirove hodnoty zapisu disku. Pokud mate moznost otestovat spoustu malych, nekolik stredne a jeden velký soubor bude to ideální.
RolandN (210)|19.11.2009 15:25
Dlouho jsem čekal, že na tuto otázku někdo odpoví, a nebo nejlépe že se rozvine nějaka diskuze o tomto routru.... a nic

Tak jsem si ho nakonec pořídil. A risknul to v jakých hodnotách bude umět vše čím je vybaven (za hodně zajimávou cenu :) ).


Průměrné hodnoty co jsem naměřil v TotalComaneru, při připjení externiho disku k routeru (PC k síti připojeno rychlosti 1Gbs):

Kopírování soubor 700MB:

zápis 2,6 MB/s
čtení 6,5 MB/s


Malé soubory Foto:

zápis 1,5 MB/s
čtení 4,1 MB/s


Rochlost celkem dost nízká... :(

Ale v jiných parametrech jede hodně pěkně :)


Rychlost v gigabytovem ethernetu, měřeno v programu netio:

Notebook_1Gbs <-> Router TP-Link TL-WR1043ND <-> PC_1Gbs

TCP connection established.
Packet size 1k bytes: 91226 KByte/s Tx, 99808 KByte/s Rx.
Packet size 2k bytes: 104438 KByte/s Tx, 102276 KByte/s Rx.
Packet size 4k bytes: 113715 KByte/s Tx, 112900 KByte/s Rx.
Packet size 8k bytes: 112768 KByte/s Tx, 113051 KByte/s Rx.
Packet size 16k bytes: 113597 KByte/s Tx, 114066 KByte/s Rx.
Packet size 32k bytes: 114033 KByte/s Tx, 109952 KByte/s Rx.
Done.


Rychlost mezi gigabytovým ethernetem a WiFi (se zapnutým šifrováním). Sice spojeno rychlosti jen 130Mbs zatím nevím příčinu proč tak malo :confused:, ale rychlost přenosu při této rychlosti je hodně pěkná:

Notebook-WiFi_130Mbis <-> Router TP-Link TL-WR1043ND <-> PC_1Gbs

TCP connection established.
Packet size 1k bytes: 7380 KByte/s Tx, 8065 KByte/s Rx.
Packet size 2k bytes: 7863 KByte/s Tx, 7497 KByte/s Rx.
Packet size 4k bytes: 8062 KByte/s Tx, 7959 KByte/s Rx.
Packet size 8k bytes: 8594 KByte/s Tx, 9577 KByte/s Rx.
Packet size 16k bytes: 8762 KByte/s Tx, 9628 KByte/s Rx.
Packet size 32k bytes: 9823 KByte/s Tx, 10058 KByte/s Rx.
Done.


Zátím jsem s routříkem hodně spokojenej. U webového nastavení je toho spousty, tak budu ještě zkoušet co to umí. USB Storage nijak nevyužiju, takže nizká rychlost mě osobně nemrzí. S tím WiFi je to divný, ale hádal bych že bude zrada na straně notebooku. No nic jdu hledat kde je zakopanej pes.

Jestli máte někdo zkušenost s N - WiFi, napište pleas nějaký typy...
(WiFi síťová karta: Intel 4965AGN)
|Mio| (1333)|19.11.2009 21:19
Na to ze to neni na sdileni urcene je to vyrazne zlepseni i u toho USB. konecne se to da pouzit i na prehravani HD primo ze sitoveho disku. U ubyc VA 6202 to jede max 2MB/sec pri cteni.
RolandN (210)|19.11.2009 22:49
aha, tak to potom jo :)

neměl jsem to s čím porovnat...
|Mio| (1333)|20.11.2009 05:50
Jeste jedna dulezita otazka, ma moznoct jet jako klient s vypnutym NAT ?? Mohlo by se to jmenovat rezim Bridge/Client.

Mamu tu ted 2 OEM proti sobe jako most pro nahradu kabeloveho spojeni, bohuzel jsou trochu citlivky na vic otevrenejch spojeni a obcas padaj, tak bych je vymenil za tyhle kde mam jistotu ze bude casem odladenej firmware.
RolandN (210)|20.11.2009 18:03
Momentálně aktualním FW možnost vypnout NAT nemá, v nastavení jsem nic nenašel...
stude (9)|15.12.2009 17:32
Zdravim,
potreboval bych poradit, jestli tohle zarizeni je mozne splnit muj pozadavek. Potreboval bych z NASu umisteneho v jednom pokoji dostat data ?(hudba, foto, filmy, full HD MKV,...?) do multimedialniho centra umisteneho v obyvaku bez tahani kabelu. Je to mozne pomoci 2 techto routeru? 1. umisteny u NASu a druhy v obyvacim pokoji u eGreatu chytajici data pres wifi a z nej kabelem do eGreatu? Vim, ze eGreat muze mit wifi USB dongle, ale co jsem cetl, tak prave USB je zde limitujicim faktorem a i kdyz je to n?-kovy dongl, tak prenosy jsou max 1.7MB?/s. Bylo by reseni pomoci techto 2 routeru rychlejsi, pokud to jde takhle nejak zapojit? Pripadne dotaz na vlastniky tohoto zarizeni, jakych rychlosti dosahuje pri kopirovani?/streamovani dat mezi pocitaci? Predem moc dekuji a budu rad, kdyz mi nekdo poradi.
|Mio| (1333)|15.12.2009 21:29
nene, neumi rezim Client.

Na tohle premosteni ja pouzivam 2x http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1306

Jeden v rezimu Router normalne s nat, ale da se i bez v rezimu bridge, a druhej v rezimu client a bridge.

Z kazdeho pristroje mas pqak 4 LAN porty pro zarizeni pripadne jeden WAN pro vstup inernetu apod.

USB se da pouzit jen na pripojeni flashky ci jineho Mass Storage, to plati pro oba.
stude (9)|15.12.2009 22:48
To Mio:
Moc dekuji za Tvou radu. Aspon vim, co hledat. Jeste jetli bys mi mohl poradit, je lepsi koupit obe zarizeni, co jsi uvedl nebo 1 TP-LINK WR1043ND a k tomu pripojit NAS kvuli 1GLAN konektorum a k prehravaci v druhe mistnosti Tebou doporuceny produkt? Mohl bych se Te zeptat, jake mas prumerne prenosove rychlosti mezi 2 zarizenimi pripadne zhruba za jakych podminek, abych vedel, jestli jsou tyhle krabicky dost vykonne a rychle pro prenos fullHD MKV na vzdalenost zhruba 10-15m v cihlove novostavbe pres 1-2 steny?

Ad USB) Ja psal o USB ktere nabizi na svych strankach vyrobce multimedialniho prehravace eGreat, ale pro prenos dat ma nizkou propustnost, i kdyz umi wifi-n.
RolandN (210)|16.12.2009 12:02
Mám malý problém, nejde mi přes tento router probouzet PC z internetu.
Nelze navolit ani posílání broadcast paketu do lokální sítě, hodí to
Error code: 14003
IP address is incorrect. Please input another one

Neznáte někdo ještě nějakou možnost jak na to?

Nebo prostě nezbýva jen čekat než to nějak šoupnou do noveho firmwaru... :(
|Mio| (1333)|16.12.2009 17:33
[quote=stude;327455]To Mio:
Moc dekuji za Tvou radu. Aspon vim, co hledat. Jeste jetli bys mi mohl poradit, je lepsi koupit obe zarizeni, co jsi uvedl nebo 1 TP-LINK WR1043ND a k tomu pripojit NAS kvuli 1GLAN konektorum a k prehravaci v druhe mistnosti Tebou doporuceny produkt? Mohl bych se Te zeptat, jake mas prumerne prenosove rychlosti mezi 2 zarizenimi pripadne zhruba za jakych podminek, abych vedel, jestli jsou tyhle krabicky dost vykonne a rychle pro prenos fullHD MKV na vzdalenost zhruba 10-15m v cihlove novostavbe pres 1-2 steny?

Ad USB) Ja psal o USB ktere nabizi na svych strankach vyrobce multimedialniho prehravace eGreat, ale pro prenos dat ma nizkou propustnost, i kdyz umi wifi-n.[/quote]

Realna propustnost je cca 80 mbit, tady 10 MB/sec, garantuju ti ze te je opravdu dostatecny pro HD video .-), mam to vyzkousene.

V podstate muzes pouzit bez problemu kombinaci jednoho TP-Linka a jedno oemko co jsem uved. Ta sem nakonec nesel do 1Gb pprotoze mi to prijde zbytecny, kdyz totiz bezdrat pusti 80 mbit tak celkem nema smysl mit o tolik rychlejsi porty, pokud ale nebudes mit vice gigabitovych zarizeni po kabelech do toho routeru tak pak se to vyplati.

JInak na vzdalenost do 10 m pres 2 cihlove zdi v novostavbe by to melo jet plnou rychlosti, ja pro jistotu dal vetsi 5dBi anteny, ale to spis proto ze maji i kus koaxialu. Nemelo by to byt nutne.



[quote=RolandN;327578]Mám malý problém, nejde mi přes tento router probouzet PC z internetu.
Nelze navolit ani posílání broadcast paketu do lokální sítě, hodí to
Error code: 14003
IP address is incorrect. Please input another one

Neznáte někdo ještě nějakou možnost jak na to?

Nebo prostě nezbýva jen čekat než to nějak šoupnou do noveho firmwaru... :([/quote]

Takovou podporu jsem u routeru jeste nevidel, urcite ji tp-link nema na zadnem ze svych zarizeni, takze bych nedoufal ze ji do firmwaru prida.
Tremor (58)|10.2.2010 11:04
Zdravim, mam problem s timto routerem.

1, Mam notes s 802.11 abgn > TP-Link > PC sGigabit eth.
A Win7 pise se je pripojenej 280-300Mbit, signal perfektni (vzdalenost notesu od AP asi 3m bez prekazek), ale
realna propustnost je kolem 40-50Mbit. Zda se me to malo, vsude se pise ze realna propoustnost se pohybuje okolo 130MBit.

2, Kdyz nastavim vysilaci kanal na 1. tak to vyslila na 3. :) Kdyz nastavim 3. tak jede na 5ce.
Proste je to posunuty. A kdyz dam 13ku tak se zasekne a pomuze jen master reset. Koukal jsem
na ofiko stranky a nedavno se tam objevil novy firmware V1_091118. Tak sem zajasal, upgradoval ale zmena zadna :rolleyes:

3, pokud je ap v klidu, treba pres noc kdy notes nevypinam tak rano vse v poradku. Ale pokud zacnu internetit (ani nemusim nic objemnyho stahovat, zadny YT apd.), tak to priblizne po pul hodine spadne a pomuze restartovat wlan, nebo samotnej TP-Link. Notes pouzivam pres rok a na jinych AP nikdy problem nebyl, takze vadu karty, ci softwaru v notesu vylucuji.

4, a na zaver se chci zeptat jestli ma WPA razantni vliv na propustnost. Zkousel jsem zapnout vypnout ale zmena zadna...
KillerShot (3)|9.3.2010 17:58
Zdravím, mám problém s tímto routerem. Mám internet od UPC 10Mb, ale na wifi se nedostanu víc jak na 6MB. Vůbec nevím proč to nejde plnou rychlostí. Síla signálu wifi je kolem 80 procent.
|Mio| (1333)|9.3.2010 22:57
Spatny kanal, nebo mas USB prijimac naproti.

A nebo meris na blbem meraku, zkus speedtest.net pyramidku Praha, meri dost dlouho aby se prepnul na dostatecnou rychlost.

Edit: a samozrejme udelej kontrolni mereni pres kabel.
KillerShot (3)|10.3.2010 13:43
Přes kabel je rychlost normálně 10Mb. Zkoušel jsem všechny kanály a problém je všude stejný.
|Mio| (1333)|10.3.2010 16:51
Jakej mas chipset(wifi prijimac) na ?notebooku?, nektere, u me typicky Broadcom 802.11b/g na ntb HP/Compaq proste rychleji nejedou, a je 2 m od routeru.

Pokud mas jiny, popis presne co mas, jaky PC/NTB, jaky operacni system, verze ovladacu a pustene antiviry/firewally. Treba starsi Kerio na novych OS brzdi.
KillerShot (3)|10.3.2010 17:32
Předem děkuji za snahu pomoci. Wifi zkouším jak na stolním PC, tak i na notebooku. Na stolním PC je Windows Vista, wifi adaptér Asus wifi ap solo ve verzi 7.3.13. Notebook Asus, wifi adaptér Intel Proset wireless ve verzi 10.5.0.1. Antivir mam microsoft security essentials. Ještě před několika dny mi na jiném routeru na obou zařízeních internet šel plnou rychlostí. Mám obavu jestli není vadný router.
|Mio| (1333)|10.3.2010 20:18
No tak podle tehle informaci je ten router bud vadnej nebo blbe nastavenej.

Sice to vypada na ruseni na kanale, ale kdyz si je zkousel prepinat tak je to divny.

este zkus reset nastaveni pomoci tlacitka reset (drzet cca 20sec) a nastavit znovu, popripade novej firmware ze stranek vyrobce
durib (1141)|21.8.2010 21:53
Mam tento router a pro budouci majitele pozor! Nejde presmerovat port na broadcast adresu, takze na WoL zapomente! Hledal jsem a nejakou obchcavku jsem doposud nenasel, jedine snad open/dd wrt- pockam, az bude odladenejsi.
Jinak vcelku spokojenost az na prenosove rychlosti po WLAN a na USB- na koukani filmu to vsak staci. Taky se z toho da udelat prima internetovy fileserver, pokud mate verejnou IP.
|Mio| (1333)|22.8.2010 10:02
Od USB na routerech se nedaji cekat zazraky, nema vykon jako NAS, ale tenhle ma lehce nadprumerne rychlosti.
peterk (11)|23.8.2010 20:39
Ahoj,

mám s tímto routerem problém - nemůžu přes router-USB rozjet externí 2,5" HDD (80GB, FAT32).
Zapnu HDD, ten se roztočí, problikne kontrolka aktivity a po chilce se rozsvítí kontrolka USB na routeru (jen se rozsvítí a svítí). V admin-rozhraní ale po RESCANu nic nenajde.

Pokud zkusím USB flashku (16GB, xporter, NTFS), tu najde a sdílení funguje... (tady ale LEDka po zasunutí flashky a svém rozsvícení začne zběsile blikat)

Router podle manuálu umí i NTFS i FAT32...

Jediné co mě napadá je, že ten HDD byl naformátovaný v settopboxu Evolve, tak jestli ten STB neformátuje nějakým nestandardním způsobem.

Máte někdo zkušenost=>radu, nebo nápad, případně připomínku na co jsem mohl zapomenout?

Děkuji.
|Mio| (1333)|23.8.2010 21:44
Disk ma externi napajeni? Protoze ten USB port ho neuzivi.

A ano, Evolve ma svuj vlastni filesystem ktery samozrejme router neumi, takze musis disk naformatovat normalne v PC, pokud to bude nastalo sitovy disk doporucuju pouzit EXT2, ale router veme i FAT32/NTFS ale tomu bych se vyhnul pokud by tam mel byt nastalo.
peterk (11)|25.8.2010 08:44
Zkusil jsem ho naformátovat na NTFS a pořád stejný problém, takže počítám, že chyba je v tom externím napájení (od kterého jsem bohužel ztratil kabel, do teď nebyl potřeba :-( ).

K tomu EXT2 - v manuálu routeru se píše, že zvládá FAT32 nebo NTFS, o EXT2 se tam nezmiňujou... Ummí ten router EXT2?
peterk (11)|25.8.2010 17:32
Takže, ten přídavný napájecí kabel jsem shodou okolností našel, ale disk se chová pořád stejně => po rescanu ho nevidím... :(

Všem v tom USB fungují i disky (ne jen flashky)?
durib (1141)|28.8.2010 22:33
Mozna ten Evolve formatuje jeste nejak jinak. Tady by mozna mohlo pomoci se podivat do Spravy disku ve win, odstranit vsechny oddily a nanovo je udelat.
BTW me na tom jede vsechno.
RolandN (210)|28.8.2010 23:03
[quote=durib;396781]Mam tento router a pro budouci majitele pozor! Nejde presmerovat port na broadcast adresu, takze na WoL zapomente! Hledal jsem a nejakou obchcavku jsem doposud nenasel, jedine snad open/dd wrt- pockam, az bude odladenejsi.
Jinak vcelku spokojenost az na prenosove rychlosti po WLAN a na USB- na koukani filmu to vsak staci. Taky se z toho da udelat prima internetovy fileserver, pokud mate verejnou IP.[/quote]

WOL na tomto routeru funguje bez problému. Stačí jen nastavit v přesměrování (Forwarding - Virtual Servers) na port 9 a IP adresu počítače kterého chceš probouzet (ten má přidělenou pevnou IP) nebo u DHCP (DHCP - Address Reservation) rezervovat IP pro danou MAC adresu síťové karty počítače.
A v nastavení (IP & MAC Binding - Binding Settings) nastavit spřažení pro ARP tabulku MAC adresu síťovky a IP kterou vždy vlastní probouzený počítač.
Takhle to mám nastavené je a funguje to bez problému.
durib (1141)|31.8.2010 19:21
[quote=RolandN;398592]WOL na tomto routeru funguje bez problému. Stačí jen nastavit v přesměrování (Forwarding - Virtual Servers) na port 9 a IP adresu počítače kterého chceš probouzet (ten má přidělenou pevnou IP) nebo u DHCP (DHCP - Address Reservation) rezervovat IP pro danou MAC adresu síťové karty počítače.
A v nastavení (IP & MAC Binding - Binding Settings) nastavit spřažení pro ARP tabulku MAC adresu síťovky a IP kterou vždy vlastní probouzený počítač.
Takhle to mám nastavené je a funguje to bez problému.[/quote]

Snad to pomuze jinym, ja uz to zkouset nebudu. Mam tam DD-WRT a nemuzu vynachvalit. Je to jako nebe a dudy a vse slape bez problemu!:thumb
Kdyby nekdo chtel, pridam jednoduchy navod "jak na to" :D
|Mio| (1333)|31.8.2010 19:51
Se neupejpej a zaloz tove tema, navod se vzdy hodi, spouste lidi to usetri hledani.
durib (1141)|3.9.2010 11:10
"Bez problemu" beru zpet:shut
Zatim bych tak mohl napsat, jak bezpecne prepsat firmware a par tipu z administrace. Uz ale vsak 3 dny zapasim s USB storage, ktere k dnesnimu ranu konecne funguje (samba 2; cteni a zapis nad 6 MB/s po LAN). Ne vsak uplne dle mych predstav:cry -psani prikazu mi moc nejde.
Pokud ma nekdo uspesne zkusenosti s MIPS architekturou na Optware (podporuje pouze Mipsel- co jsem se docetl), budu rad za pomoc.
|Mio| (1333)|17.9.2010 21:36
mam par dotazu ohledne dd wrt a obnovy, jak fungujou aktivace u dd wrt, big varianta se musi koupit nebo ne ? nejak tapu, ale jak wiki tak ostatni zdroje ohledne placeni tak nejak mlzi.

A druha dulezita otazka, kde je nejaky recovery postup na vraceni puvodniho firmwaru do TP-Linku, pripadne ozive spatne flashnuteho. Puvodne jsem myslel ze podporuje redboot, ale google i ostatni zdroje mlci.
durib (1141)|18.9.2010 12:01
[quote=|Mio|;403309]mam par dotazu ohledne dd wrt a obnovy, jak fungujou aktivace u dd wrt, big varianta se musi koupit nebo ne ? nejak tapu, ale jak wiki tak ostatni zdroje ohledne placeni tak nejak mlzi.

A druha dulezita otazka, kde je nejaky recovery postup na vraceni puvodniho firmwaru do TP-Linku, pripadne ozive spatne flashnuteho. Puvodne jsem myslel ze podporuje redboot, ale google i ostatni zdroje mlci.[/quote]

Co vim, tak za DD-WRT ani OpenWRT ani dalsi open-source firmwary neplati. BIG verze je pro routery s vetsi flash pameti (viz specifikace, 8 MB a vyse- asi:)).
Flash na DD-WRT:
1. Podivat se do seznamu podporovanych routeru (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices)
2. Stahnout spravnou verzi firmware (nejdrive factory-to-ddwrt.bin; ten druhy je pro nasledny update na novejsi verze).
3. Resetovat router do tovarniho nastaveni (podrzet tl reset alespon 10 vterin)
4. Pres web rozhrani nahrat *.bin a nechat prepsat firmware (provadet pouze po LAN!!!)
5. Cekat a cekat
6. Pokud byla operace uspesna, chce po vas jen nove heslo a je to.

Pokud jste to podelali: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Recover_from_a_Bad_Flash (nejlepe pres TFTP)
Navraceni puvodniho firmware jde bud pres web rozhrani (nezkousel jsem vsak, obcas to nejde co jsem cetl) nebo pres TFTP.

Pokud nekdo chce zprovoznit na WR1043ND USB sharing a i neco navic, ridte se temito jednoduchymi pokyny v tutorial ENG (je to komplet tutorial; preskocte to do bodu 3- formatovani na ext3; bod 4 se pak taktez muze vynechat): http://wrt160nl.org/

EDIT: jen tak mimochodem, ten posledni odstavec me stal asi 3 dny hledani a prolezani zahranicnich for. Doufam, ze to nekomu pomuze:thumb
|Mio| (1333)|18.9.2010 21:11
Ten odkaz na Recover from bad flash neni pro tp-link, to znamena ze tftp muze fungovat ale nemusi, taktez nahrani puvodniho pres webovy rozhrani. I jina Ip pro tftp znamena konec. Proto se ptam, nenasel jsem ttiz zadne konkretni zkusenosti, a zkouset to jako prvni fakt nechci. ono staci ze se chystam na tu HW modifikaci na zvyseni RAM na 64 MB, jeste hledam jestli nelze nahradit i flashku, mam tu peknej 32MB chip kterej vypada kompatibilne :-))

OpenWRT je urcite free, ale dd wrt ma eshop s ruznymi variantami a poznamku o aktivaci.

Ale stejne tam dam ciste openwrt, jen ted hledam jestli neni nekde varianta do flashky prdnout jen zavadec a ostatni umistit na USB flash, u Linksys NSLU2 jsem pouzival Unslung.
durib (1141)|19.9.2010 18:41
[quote=|Mio|;403489]tftp muze fungovat ale nemusi, taktez nahrani puvodniho pres webovy rozhrani. I jina Ip pro tftp znamena konec.
dd wrt ma eshop s ruznymi variantami a poznamku o aktivaci.[/quote]
TFTP je univerzalni a funguje na vsech zarizenich. Jina IP neni prekazka, protoze ta se pri flashi voli. Pres web rozhrani je to otazka, ale az na par vyjimek se to dari- kdyztak je tu stale TFTP, ale ja bych za puvodni nemenil.
Verze v eshopu jsou 100% funkcni na vybranych routerech, poskytuji asi i par funkci navic (jen co jsem tam cetl). To vsak neznamena, ze by free verze byla nejaka "chudsi" :D
No muj nazor je- pokud delas HW upravu jsi urcite schopny si poradit s jinym firmwarem. At ti vse funguje jak ma.:thumb
Logout (4018)|19.9.2010 20:00
TFTP je sice nepsanej standard, ale nemusí bejt na všechn zařízeních. Na některejch jde např. patřičnou volbou v NVRAM vypnout.
Naopak co může bejt někdy problém je blbej obsah NVRAM, někdy je (možná jen u některejch modelů) před správnym firmware tam nacpat "čistící", který naplní NVRAM defaultníma hodnotama.
Nicméně já dělal s routerem psí kusy a vždycky šlo nakonec se vrátit...

Jiná IP může bejt dosti problém, protože pokud nevíš, na který IP adrese router ten firmware chce, tak se to nezjišťuje úplně jednoduše (byť nějakym scanningem by to určitě šlo...).
|Mio| (1333)|22.9.2010 21:22
TFTP je jen protokol, ta zarizeni maji ruzne "BIOSy", nebo jak to spravne nazvat, a problem je ze se s tim vyrobci moc nechlubi, tim se pak lisi i postupy jak se dostat do rezimu pro nouzove prehrani firmware, jen tak nahodou se na to prijit moc neda, treba u toho NSLU ma clovek 3 sec na pripojeni telnetem do konzole a preruseni normalniho bootovani, i kdyz je postup presne znam podarilo se mi to na nejmene desatej pokus.

Taky ta IP pro tftp je nutna, neodpovida totiz vetsinou na ping, takze se da testovat jen telnetem na port tftp, to je i pri dobrym skriptu na dlouho.

Nicmene zpet k tematu, co ta 1043ka? Zkouseli jste nebo nasli jste nekde neco ohledne toho oziveni pripadne nejake zkusenosti co by se mohli hodit. Google nejak podezrele mlci.
durib (1141)|23.9.2010 22:50
[quote=|Mio|]Nicmene zpet k tematu, co ta 1043ka? Zkouseli jste nebo nasli jste nekde neco ohledne toho oziveni pripadne nejake zkusenosti co by se mohli hodit. Google nejak podezrele mlci.[/quote]

Google mlci, protoze je to pomerne "novy" router a neoficialni podpora stale jeste neni na 100%. Kazdopadne pokud snad nevypadne proud, nemelo by se nic podelat (za predpokladu pouziti spravneho FW). IMHO u routeru za 1000 CZK se vyplati z nej ziskat neco navic, nez dava orig FW.
Kazdopadne mozna by to slo zkusit na necisto, kdyz router jeste funguje. Bud se FW prepise, nebo ne ;)
|Mio| (1333)|24.9.2010 22:52
Tak jsem tam prdnul openwrt, muzu vrele doporucit.

Kdo ma rad dokonale webove rozhrani, nebo mu proste nevyhovuje konzole doporucuju X-wrt rozhrani.

Skoro uplne, i kdyz nekdy moc obecne informace jsou tady: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd

Nejlepsi build ktery jsem nasel je tady, nalakalo me to gui v nazvu a prikompilovany zalezitosti ohledne disku v USB: http://openwrt.groov.pl/WR1043NDv1/backfire-10.3/

Jinak doporucuju dat do kronu cisteni pameti ktere je docela malo, staci v 10 min intervalech spoustet echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches
A ja mu soupnul 8GB flashku na 3 partition, 2GB ext3 pro system, 512MB SWAP :-)))), zbytek ext3 do /home a pres sambu nasdilet.

Akorat me nepotesilo ze to sdileni neni rychlejsi nez s origo firmwarem a fat32. cekal jsem vic.

PS: A vratit firmware v podstate nejde, zkusel jsem pomoci dd oriznout tu boot verzi, ale po flashi nenabehne, u boot nastesti jo, ale stejne pri obnove projde jen openwrt, zadny puvodni se mi nerozbehnul.
Asi to chce vic casu a snahy, ale zatim neni duvod.
H.Umberto (9)|26.9.2010 12:39
Nemá te prosím návod použití pro tenhle router v češtině?Děkuji!
qwer4 (6)|28.9.2010 19:55
To- MIO. Mam tam dd-wrt.Da sa tam teraz dat ten openwrt?
|Mio| (1333)|2.10.2010 23:02
jj, staci flashnout verzi sysupgrade, mel by normalne fungovat i prikaz sysupgrade, dd ma stejny zaklad.


Jinak jsem nekolikaty pokus konecne stabilne promapoval vse potrebne na medium v USB, docela s*ani s tim bylo.

Vysledek ale skvosny, realna propustnost na 802.11n pri HT20 nebo HT40 je 6,6MB/sec pri prenosu 817MB videa.

Stejnou rychlost, tedy cca 6MB/sec dosahuju pri cteni s USB, zapis jen 3,5MB/sec, ale predpokladam, ze je to spis omezeno flashkou.

Musim rict ze za 1k je to parada, ted nastavuju asterisk a jeste se chystam na nejakej torrent daemon.

Akorat na to uz ma malo pameti, takze musim nekde sehnat chip Hynix HY5DU121622DTP-D43, tedy spis nejaky ekvivalent, neprijde mi pravdepodobne ze by fungoval jen tenhle.
H.Umberto (9)|3.10.2010 05:31
Včera jsem se coby lama pustil do instalace TL.Dodržel jsem postup z manuálu jak router připojit a nakonfigurovat.Dal jsem rychlou manuální.(cd nemám).Vše proběhlo OK až na to,že z PC se na net nedostanu.To samé u wifi noťas síť pozná,ale ven mě už nepustí.V nastavení PC jsem to nastavoval ručně i automaticky .Asi jsem gogo.
|Mio| (1333)|3.10.2010 10:07
Nastaveni PC i ostatnich zarizeni uvnitr nech na automatiku.

Pravdepodobne si spatne nastavil sve vnejsi pripojeni k internetu, nebo jsi nevypnul/nezapnul modem od UPC.

Popis nam jak jsi pripojen k internetu. Jinak v nastaveni je to WAN, obvykle byva nastaveno ziskani automaticky a v tom pripade se nic dalsiho nemusi nastavovat. Internet se vzdy privadi do diry WAN.

Pokud mas internetove pripojeni ktere se musi nastavovat rucne, urcite ti poskytovatel dal papir s nastavenim, kde najdes IP, Masku, Branu a dns adresy. V tom pripade se ve wan vybere rucni nastaveni a tyto hodnoty se tam vyplni.
H.Umberto (9)|3.10.2010 12:09
Tak net je přiveden do domu optickým káblem(Netron)dále je po bytech rozveden klasicky káblíkem RJ45.Právě ten konec jsem zasunul do Wan portu.Pak jsem tam nastrkal LAN 2 krát PC a Xtreamer.Zapojil jsem síť router blikal dle návodu.Následně spouštím PC.(router před tím byl taky TPlink)Dostávám se k nastavení pomocí sitě.Quick setup proběhl korektně v PC se objevila nová síť,jenž jsem nastavil dle návodu na automaticky.To ostatní je již známo,ven na internet jsem se nedostal ani po ruční konfiguraci v systému.To samé i wifi na NB.
|Mio| (1333)|3.10.2010 15:26
A nemas nahodou u poskytovatele nastavenou MAC adresu toho puvodniho TP-Linku?

Zkus vlest do weboveho rozhrani, na quick setup se vykasli protoze pruvodce nastavi prd.

Na WAN si nakolonuj puvodni MAC adresu starsiho TP-Linku, v podstate muzes jen opsat konfiguraci ze stareho tp linku a musi to fungovat.
H.Umberto (9)|5.10.2010 03:00
Ještě jsem se do toho nepustil,ale neodpustím si otázku.Nevadí,že v konfiguraci OS W7 je nainstalovaný původní TP link?
H.Umberto (9)|5.10.2010 16:04
[quote=|Mio|;406672]A nemas nahodou u poskytovatele nastavenou MAC adresu toho puvodniho TP-Linku?

Zkus vlest do weboveho rozhrani, na quick setup se vykasli protoze pruvodce nastavi prd.

Na WAN si nakolonuj puvodni MAC adresu starsiho TP-Linku, v podstate muzes jen opsat konfiguraci ze stareho tp linku a musi to fungovat.[/quote]

Tak veřejný dík!Už to švihá jak bič.
H.Umberto (9)|7.10.2010 04:09
Přes dva pokoje se mi wifi signál na NB snížil z vynikající na dobrý.Pravdou je,že jsem router utopil pod TV stolkem,protože jsem důvěřoval třem anténkám.Myslíte,pokud vyvedu z routru externí anténu do volného prostoru bude signál lepší?
durib (1141)|7.10.2010 18:54
Bude, ale je to IMHO zbytecne: nebude spravne fungovat MIMO- to by jsi musel vyvest alespon 2 anteny. Take routery maji jine anteny pro TX a RX- musel by jsi trefit spravnou. Prodluzovaci kabel se take podili na ztrate dB. Kam by jsi antenu dal, aby to vypadalo "hezky"? Cena za antenu neni adekvatni k pripadnemu zvyseni rozdilu signal/sum?
H.Umberto (9)|9.10.2010 07:20
Jelikož se mi podařila první konfigurace routeru v životě hned ni narostl hřebínek a chci se poptat co je ještě dobré v nastavení aktivovat?Popřípadě deaktivovat,aby byl router využit.
durib (1141)|9.10.2010 09:25
Pocitam, ze mas originalni firmware. Pro plne vyuziti bych pouzil X-WRT (jako jiz tady bylo, u DD-WRT zatim je stale nejstabilnejsi r14896). Nebo alespon stahnout ze stranek TP-Link nejnovejsi (jistota).
Pro plne vyuziti routeru s orig FW toho moc neni- snad jen to USB, kde muzes dat datove uloziste. Pak jeste pouziti NAT, ale pokud nevis, co to je, pravdepodobne to nepouzivas.
Ja treba zkousim metodou pokus/omyl + Google. U tebe (orig FW) je vyhoda v cestine a jednoduchosti ;).
Nezapomen, ze vzdy jde router vratit do tovarniho nastaveni stisknutim tl. reset na vice nez 10 vterin. Tim nic nepokazis, tak experimentuj.