reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WIN7 a eSATA externí disk

dpotuznik (9)|2.11.2010 23:11
Prosím poraďte čím by mohl být problém s připojeným externím diskem Verbatim 1,5TB připojeným přes eSATA, který nějakou dobu normálně funguje a pak zničeho nic úplně zmizí. Kopíruji na něj třeba soubor několik GB a v půlce najednou disk zmizí a není vidět ani ve správě disků. Přitom jsem na něj nakopíroval mnoho GB, ale teď je toto již pravidlem. Také disk musím pustit při startu PC. Nefunguje HOT SWAP. Dělá mi to Win7, které jsem si před nedávnem nainstaloval. Přitom na starých WinXP vše bez problému funguje (mám je ještě taky nainstalované) včetně HOT SWAP. Zkoušel jsem úplně odinstalovat řadiče a znovu vše instalovat, ale nic nepomohlo. Netušíte co by mohlo pomoci.
Žádný jiný ovladač jsem nikde nenašel. Tedy na Verbatimu. Ani na přes WIN update.
Díky David
Richmond (8084)|2.11.2010 23:15
Nemáš to napájené přes USB port? Pokud ano tak zkontroluj, jestli nemáš zapnuté vypínání z důvodů šetření energie
dpotuznik (9)|2.11.2010 23:17
[quote=Richmond;413590]Nemáš to napájené přes USB port? Pokud ano tak zkontroluj, jestli nemáš zapnuté vypínání z důvodů šetření energie[/quote]
Ne ne tím to není. Je tam adaptér. Ale divné je, že i zhasne ikona na tom HDD. Ale disk se točí - jsou cítit vibrace...
Richmond (8084)|2.11.2010 23:35
Možná by nebylo od věci zkusit ho připojit na interní SATA řadič (přes redukci) a vyloučit tím vinu řadiče - eSATA jsou obvykle vyvedena na JMicron řadiče (u GB desek se tomu říká jinak, ale je to pouze přejmenovaný JMicron). Linux nebo ExpressGate (Asus desky) máte možnost vyzkoušet? Jaká je to konkrétně deska? Pak už mě napadá pouze reklamace :thumbdown
dpotuznik (9)|3.11.2010 00:01
[quote=Richmond;413595]Možná by nebylo od věci zkusit ho připojit na interní SATA řadič (přes redukci) a vyloučit tím vinu řadiče - eSATA jsou obvykle vyvedena na JMicron řadiče (u GB desek se tomu říká jinak, ale je to pouze přejmenovaný JMicron). Linux nebo ExpressGate (Asus desky) máte možnost vyzkoušet? Jaká je to konkrétně deska? Pak už mě napadá pouze reklamace :thumbdown[/quote]
Díky za snahu, ale asi jste přehlédl, že když nabootuji WinXP tak je vše v pořádku...
Reklamovat Win7 asi nepůjde :)
Richmond (8084)|3.11.2010 00:33
[quote=dpotuznik;413605]Díky za snahu, ale asi jste přehlédl, že když nabootuji WinXP tak je vše v pořádku...[/quote]
Ne asi, ale určitě :)
[quote=dpotuznik;413605]Reklamovat Win7 asi nepůjde :)[/quote]
Ne asi, ale určitě :D

Řadič / deska je tedy jaká? Předpokládám, že se dá v biosu řadič eSATA přepnout do AHCI/Natice SATA a není na IDE (čímž by se vysvětloval nefunkční hotswap)...
dpotuznik (9)|11.11.2010 13:19
[quote=Richmond;413607]Ne asi, ale určitě :)

Ne asi, ale určitě :D

Řadič / deska je tedy jaká? Předpokládám, že se dá v biosu řadič eSATA přepnout do AHCI/Natice SATA a není na IDE (čímž by se vysvětloval nefunkční hotswap)...[/quote]
Deska je P5B Deluxe/WiFi-AP a řadič je v režimu AHCI...
slate (86)|11.11.2010 15:18
Podobný problém jsem řešil. Tuším problém v řadiči JMicron JMB363. Tenkrát mi pomohl až nový bios, ale můžeš zkusit ovladače přímo od Asusu http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=o7He8KHagWiFxHRw&content=download
dpotuznik (9)|16.11.2010 08:23
[quote=slate;415623]Podobný problém jsem řešil. Tuším problém v řadiči JMicron JMB363. Tenkrát mi pomohl až nový bios, ale můžeš zkusit ovladače přímo od Asusu http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=o7He8KHagWiFxHRw&content=download[/quote]
Díky akorát včera jsem je našel. Byli schovaný pod Others :p
Už mi to funguje. Díky všem David