reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkcne PCIe 16X... :(

Metelo (4)|11.10.2008 09:56
Zdravim, mam problemik a hladam radu tu u vas co sa tomu vyznate ;). V kompiku mam dosku MSI K8N Diamond Plus ktora ma dva PCIe 16x cize SLI. Problem je v tom ze ked vlozim hoc aku grafiku do Secondary PCIe 16X tak obraz nabehne v pohode, no problem nastava ked kartu vlozim do Primary PCIe 16X a to obraz nenabehne uz vobec... ide o to ze pocitac pracuje, prejde normalne BIOSOM az do Windowsu akurat obraz ani netukne! Skusal som takto testovat uz 2 karty, ASUS ATi Radeon EAH2900XT a MSI ATi Radeon X1600XT... u oboch ten isty problem. Uz som skusal vselico mozne, reset biosu, flask biosu, vymenenie chipu biosu, a co ma dojalo najviac skusil som aj vytiahnut grafiku a nedat ju tam vobec, pustil som kompa bez grafiky a v pohode tak isto prejde BIOSOM az do Windowsu... Ono sa to chova ako by tam ta grafika bola ale v skutocnosti tam nie je. Neviem si s tym rady, nechapem to? Cim to moze byt?

_________________
MSI K8N Diamond Plus / AMD64 Wenice 3000+ / ASUS ATi Radeon EAH2900XT / Kingston Hyper-X 2x512MB 400MHz / WD Caviar® SE16 320 GB, 3 Gb/s, 16 MB Cache, 7200 RPM, SATAII (WD3200AAKS) / 2x LG GSA-4163B / Zdroj Fortron 400W / LCD NEC MultiSync 20WGX2 Pro 20" / GENIUS SW 5.1 Home Theater
papa2 (18)|11.10.2008 19:21
ako si zistil toto?... "ide o to ze pocitac pracuje, prejde normalne BIOSOM az do Windowsu"
r34ktor (7477)|11.10.2008 19:43
[QUOTE=Metelo;168574]a co ma dojalo najviac skusil som aj vytiahnut grafiku a nedat ju tam vobec, pustil som kompa bez grafiky a v pohode tak isto prejde BIOSOM az do Windowsu...[/QUOTE]
Je zhola nemožný, aby se ti PC bez GK byť jen spustilo.
mstejska (2912)|11.10.2008 19:49
A kdyz tam nemas grafickou kartu tak kam jsi strcil kabel od monitoru?
Kozouš (500)|11.10.2008 20:22
2 Metelo Dřív ti to fungovalo normálně? Pokud ano, a nic jsi nemenil v biosu nebo na desce jumpery tak ji zkus vyreklamovat. Je docela možné že ti odešel PCIe slot.

PC bez grafické karty jde spustit ale speaker začne vřískat a není možné aby nabootoval do Win.
Metelo (4)|11.10.2008 20:42
No zistil som to velmi jednoducho... pipne bios, a po chvili normalne zaznie spustacia zvucka Windowsu, aj co mam napr. Winamp ponastavovany na skratky tak si pustim hudbu a to vsetko bez grafiky, ta je na stole a doska nema integrovanu, aspon o tom neviem, tiez som neveril vlastnym ociam ked som to videl... nikdy som sa s takym niecim nestretol a to uz mam pocitacov odskladanych a poopravovanych viac nez dost... Hmm praveze neviem ci ten Primarny slot isiel alebo nie lebo doteraz som mal grafiku v Secundary koli tomu ze stara grafika mala velke chladenie a zavadzala si s chladicom chipsetu... teraz mam novu grafiku a ta si uz s nim nezavadzia tak som ju dal do primarneho a nic... :(. Je mozne ze ten Primary PCIe bude fungovat len pri rezimoch SLI?
r34ktor (7477)|11.10.2008 21:31
[QUOTE=Metelo;168720]No zistil som to velmi jednoducho... pipne bios, a po chvili normalne zaznie spustacia zvucka Windowsu, aj co mam napr. Winamp ponastavovany na skratky tak si pustim hudbu a to vsetko bez grafiky, ta je na stole a doska nema integrovanu, aspon o tom neviem, tiez som neveril vlastnym ociam ked som to videl... nikdy som sa s takym niecim nestretol a to uz mam pocitacov odskladanych a poopravovanych viac nez dost...[/QUOTE]
S tím jsem se tedy taky nikdy nesetkal, ani o tom prozatím neslyšel. :notsure

[QUOTE=Metelo;168720]Hmm praveze neviem ci ten Primarny slot isiel alebo nie lebo doteraz som mal grafiku v Secundary koli tomu ze stara grafika mala velke chladenie a zavadzala si s chladicom chipsetu... teraz mam novu grafiku a ta si uz s nim nezavadzia tak som ju dal do primarneho a nic... :(. Je mozne ze ten Primary PCIe bude fungovat len pri rezimoch SLI?[/QUOTE]
Oba sloty na tvé desce jsou plnotučné (16 linek), takže by měly fungovat bez rozdílů. Jestli spíše nebude problém někde v nastavení BIOSu. Podívej se na položku PNP/PCI Configurations ? Primary Graphics Adapter, zda není nastavená na PCIE2 -> PCIE1 -> PCI, popř. to zkus změnit na PCIE1 -> PCIE2 -> PCI (teoreticky by to nemělo hrát roli, ale jeden nikdy neví).
Metelo (4)|11.10.2008 21:40
jo to uz som tiez skusalnastavovat... tu prioritu PSIe slotov v biose ale ani to nepomohlo :(. Najlepsie na tom vsetkom je ze ten komp fici aj bez grafiky :D, je to sila. Rozmyslal som aj nad tym, ci neberie nahodou ako grafiku pripojeny monitor cez USB a preto ked prehodim grafiku zo Secundary PCIe do primary PCIe slotu tak nenabehne obraz...
r34ktor (7477)|11.10.2008 21:43
[QUOTE=Metelo;168751]Rozmyslal som aj nad tym, ci neberie nahodou ako grafiku pripojeny monitor cez USB a preto ked prehodim grafiku zo Secundary PCIe do primary PCIe slotu tak nenabehne obraz...[/QUOTE]
Tak ho prostě odpoj.
Metelo (4)|11.10.2008 21:54
No jo, este to skusim, ale pochybujem o tom ze to pomoze. Toto je strasne cudne spravanie dosky... nepochopitelne, ta doska ako by si myslela ze v tom Primary PCIe ma grafiku a v skutocnosti tam nie je... a ked ju tam dam tak aj tak nema vystupny signal... Este skusim poodpajat vsetky zariadenia a skusit to tak, ale to az zajtra teraz sa mi nechce... potom sa ozvem.
pcmaker (354)|12.10.2008 10:32
Vyklíruj CMOSku. Pokud to nepomuze, tak reklamace.