reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přepsaný textový soubor

Lukasas (36)|23.9.2009 16:24
Zdravím,

Nedá se nějak obnovit soubor který jsem omylem přepsal ?
xmarek (1676)|23.9.2009 16:52
O jaký soubor se jedná? Pokud je to obyčejný txt, tak asi těžko. :notsure
CommanderZ (512)|23.9.2009 16:55
Pokud nemas zalohu tak to nepujde. Prepisovani nejde vratit zpatky undeletovacimi nastroji.
fanynek (2048)|23.9.2009 16:55
[quote=Lukasas;295468]Zdravím,

Nedá se nějak obnovit soubor který jsem omylem přepsal ?[/quote]

Jak přepsal? Myslíš text v něm?
Co máš za OS? Jestli Vistu, tak klik na ten texťák pravým tl. myši, Vlastnosti-Předchozí verze a vyber datum, kdy to bylo OK.
//EDIT// Sorry, nevšiml jsem si, že má XP.
xmarek (1676)|23.9.2009 17:20
Jak se vytvářejí stínové kopie?
Stínové kopie jsou automaticky ukládány jako součást bodu obnovení – s body obnovení se pracuje na ovládacím panelu Vlastnosti systému. Pokud je zapnuta funkce Ochrana systému, vytváří systém Windows automaticky stínové kopie souborů, které byly změněny od posledního bodu obnovení. Body obnovení jsou obvykle vytvářeny jednou denně. Pokud je pevný disk rozdělen na oddíly nebo pokud máte v počítači více než jeden disk, je nutné zapnout funkci Ochrana systému i na ostatních oddílech nebo pevných discích.

Poznámka
Jako stínová kopie je uložena pouze jedna verze souboru. Pokud například určitý soubor změníte několikrát za den, bude uložena pouze verze, která byla aktuální v době vytváření bodu obnovení.

Takže: Pokud je zapnuta funkce Ochrana systému?:notsure
r34ktor (7477)|23.9.2009 17:49
[quote=xmarek;295489]Stínové kopie...[/quote]
Je tu i další omezení - tato feature je podporována jen v edicích Business, Enterprise a Ultimate. Tazatel má ovšem Windows XP, čili je to stejně mimo mísu.