reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cesta zpět...

blood0010 (25)|30.11.2008 21:41
Mám takový problém, nějak se mi povedlo nastavit, že to, co si v mém profilu ve Windows vytvořím, upravím, stáhnu (tapeta na ploše, osobní soubory...), zůstane jen pro mé oči (profil) a ostatní profily to budou mít jiné. Prostě nastavení vázané k mému profilu. No ale už jsem nenašel, jak tyto soubory a nastavení zpětně globalizovat pro všechny, aby se k tomuto nastavení dostal kdokoliv, mohli by jste mi prosím pomoct a poradit? Dík.
mstejska (2912)|30.11.2008 22:44
To je ale prece normalni. Pro tohle profily jsou.
Intri (3490)|30.11.2008 22:47
Mě právě ani nenapadá způsob, jak zajistit, aby se změna nastavení v jednom uživatelském účtu ( byť administrátorském ) projevila v jiných účtech.
mstejska (2912)|30.11.2008 22:50
No me napada, zkopirovat, ty veci co chces do All Users. Ale musel by jsi vedet co kopirovat, A to jak v Documents and settings tak i v registrech. Cili asi nerealizovatelne. (Ale nejsem win admin abych to tvrdil na 100%)
EditorPO (2819)|1.12.2008 02:07
[quote=blood0010;189193] nějak se mi povedlo nastavit, že to, co si v mém profilu ve Windows vytvořím, upravím, stáhnu (tapeta na ploše, osobní soubory...), zůstane jen pro mé oči (profil) a ostatní profily to budou mít jiné.[/quote]
No neviem, ci sa ti to podarilo, ale to je default nastavenie vo Win.
Niektore programy sa tiez defaultne instaluju do spolocneho profilu All Users, niektore sa ta opytaju, ci ho chces len pre seba, alebo pre vsetkych pouzivatelov.
Mozno by to slo nastavit linkovanim (nie kopirovanim) adresarov do profilu All Users, ale to som este neskusal. Ale pozor, tiez by sa ti mohlo stat, ze iny uzivatel by vymazal vec, ktoru potrebujes. Kvoli tomu su vlastne oddelene pouzivatelske ucty a profily. Maximalne si este vies nastavit niektore svoje priecinky ako sukromne, aby sa ti nikto z inych uctov do nich nedostal.
mstejska (2912)|1.12.2008 07:05
[QUOTE=EditorPO;189323]No neviem, ci sa ti to podarilo, ale to je default nastavenie vo Win.
Niektore programy sa tiez defaultne instaluju do spolocneho profilu All Users, niektore sa ta opytaju, ci ho chces len pre seba, alebo pre vsetkych pouzivatelov.
Mozno by to slo nastavit linkovanim (nie kopirovanim) adresarov do profilu All Users, ale to som este neskusal. Ale pozor, tiez by sa ti mohlo stat, ze iny uzivatel by vymazal vec, ktoru potrebujes. Kvoli tomu su vlastne oddelene pouzivatelske ucty a profily. Maximalne si este vies nastavit niektore svoje priecinky ako sukromne, aby sa ti nikto z inych uctov do nich nedostal.[/QUOTE]

On ale mluvi o tapete a dokumentech na plose, ty jsou prece vzdycky v profilu a ne v all users
pas!k (3765)|1.12.2008 08:06
No pokud se clovek napriklad prihlasije do domeny jde udelat sablona profilu..
EditorPO (2819)|1.12.2008 17:27
[quote=mstejska;189332]On ale mluvi o tapete a dokumentech na plose, ty jsou prece vzdycky v profilu a ne v all users[/quote]
To mi je jasne, ale co je napriklad v ALL USERS/DESKTOP, tak to ma na ploche kazdy uzivatel po prihlaseni. Jednoducho ALL USERS su spolocne.
DEFAULT USER je profil, podla ktoreho sa vytvori novy uzivatelsky profil. Keby sa teda do DEFAULT USER pridali linky spolocnych adresarov, tak kazdy novo vytvoreny uzivatel by to uz mal tak nastavene.
blood0010 (25)|1.12.2008 21:20
No, i kdyby, tak vím, že jsem to někde zaškrtával, že prostě moje soubory budou jen pro mě a ne pro ostatní. Už jsem si našel i na Windows podpoře, jak překopírovat soubory z jednoho profilu do druhého, ale řeším jiný problém: měl by tam být 3 soubory, a já najdu jen jeden, který nekopírovat.

Návod MS: http://support.microsoft.com/?scid=811151
EditorPO (2819)|1.12.2008 21:28
[quote=blood0010;189687]No, i kdyby, tak vím, že jsem to někde zaškrtával, že prostě moje soubory budou jen pro mě a ne pro ostatní.[/quote]
Aha, takze uz sme konecne doma. Ty si si jednoducho nastavil tvoj adresar ako sukromny.
Otvor si Tento pocitac/Documents and Settings/, klikni pravy tlacitkom na tvoj profil, zvol Vlastnosti, zalozku Zdielanie a zrus zaskrtnutie nastavenia tvojho priecinku ako sukromny.