reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nadměrné využití paměti hrou.

Cerix (24)|5.9.2009 00:16
Ahoj.

Zjistil sem že když hraju hru tak asi po 5 minutách se mi začne sekat komp. Jakoby FPS lagy, někdy to řešim tak že ve Správci Uloh dam podsložku Procesy a v ni si najdu tu hru, zmáčknu na ni pravým tlačíkem a v Nastavení Spřažení vypnu CPU 1. Někdy to pomuže ale zvýší to FPS asi jen o 7 framu.

Taky sem zjistil, když zapnu Americas Army 3, tak na začatku mi to "pojída" nejak 400 000 kB paměti a později třeba už 1 100 000 kB.

Processor:Processor Information:
Vendor: GenuineIntel
Speed: 2823 Mhz
2 logical processors
2 physical processors
HyperThreading: Unsupported
FCMOV: Supported
SSE2: Supported

GK: NVIDIA GeForce 8600 GT asi 256MB

RAM: 2047 Mb
Liqid (410)|5.9.2009 07:14
Tak resit by se to jiste dalo pridanim pameti na 4GB to je jiz dnes temer standart. A jakej mas system? Pokud Vistu tak 2GB je na hrani dost malo
Cerix (24)|5.9.2009 09:30
[quote=Liqid;289601]Tak resit by se to jiste dalo pridanim pameti na 4GB to je jiz dnes temer standart. A jakej mas system? Pokud Vistu tak 2GB je na hrani dost malo[/quote]

Mám Win XP 2 SP (stahuju aktualizace vsecko), ale zkousel sem snad vsechny windowsy a porad se to delo. Zkousel sem Win 7, Visty a pokažde sem měl ten samý problém.
grapherX (888)|5.9.2009 09:34
Pro dnešní moderní hry, není absolutně žádný problém zabrat v paměti i více než 1Gb. Proto je dnes již standart do nových PC dávat aspoň 4Gb ram. V přípdaě že máš XP tak by se s touto velikostí Ram dalo ještě v pohodě dělat. Pokud máš ale Visty, tak 2Gb bych považoval na hraní jako naprosté minimum(i když se dá hrát i na 1Gb RAM). ;) V případě, že se rozhodneš dokoupit ještě další modul ram, tak sem napiš svou sestavu(hlavně desku, a typ dosavadních paměti) a poté můžeme společně nalézt vhodné RAM, pro tvé PC. ;)

Edit: Tak zase píšu pomalu. :D

Edit: V každém případě bude lepší když budeme vědět o jaké PC se jedná. Takže rozepsat sestavu by nebylo od věci. ;)
Cerix (24)|5.9.2009 09:47
[quote=grapherX;289625]Pro dnešní moderní hry, není absolutně žádný problém zabrat v paměti i více než 1Gb. Proto je dnes již standart do nových PC dávat aspoň 4Gb ram. V přípdaě že máš XP tak by se s touto velikostí Ram dalo ještě v pohodě dělat. Pokud máš ale Visty, tak 2Gb bych považoval na hraní jako naprosté minimum(i když se dá hrát i na 1Gb RAM). ;) V případě, že se rozhodneš dokoupit ještě další modul ram, tak sem napiš svou sestavu(hlavně desku, a typ dosavadních paměti) a poté můžeme společně nalézt vhodné RAM, pro tvé PC. ;)

Edit: Tak zase píšu pomalu. :D

Edit: V každém případě bude lepší když budeme vědět o jaké PC se jedná. Takže rozepsat sestavu by nebylo od věci. ;)[/quote]


V prvním příspěvku sem napsal co mám za Processor a GK.

Processor je tedy Intel Pentium D 2.8 GHZ
GK nVidia 8600 GT
Zakl. Deska je Asus P5QL (jestli o ni chcete jeste neco vedet tak napiste ja se to pokusim zjistit)
Ram jsou tedy 2 GB od A-Data. dal bohužel nevim.
matyyy (2527)|5.9.2009 09:47
xpčka stejně neumí efeftivně využít víc jak 3GB

TO Cerix
když ta hra sežere 1,1GB ram kolik ramky je volný

případně stáhni si procexp a zkus v něm monitorovat využití cpu a paměti konkrétní aplikace (2x klikneš a pak performance graph)
Cerix (24)|5.9.2009 09:56
[quote=matyyy;289632]xpčka stejně neumí efeftivně využít víc jak 3GB

TO Cerix
když ta hra sežere 1,1GB ram kolik ramky je volný

případně stáhni si procexp a zkus v něm monitorovat využití cpu a paměti konkrétní aplikace (2x klikneš a pak performance graph)[/quote]

Co mám přesněji zjistit tim monitorováním? Ukáže se mi graph ale nevim kdy je co kriticke atd.
matyyy (2527)|5.9.2009 10:38
[quote=Cerix;289634]Co mám přesněji zjistit tim monitorováním? Ukáže se mi graph ale nevim kdy je co kriticke atd.[/quote]
kritické cpu na 100%
ram na 2gb
ještě jednou kolik volný ramky je ve chvíli když se hra začne sekat (v procexp crtl+i spustit ještě před spuštěním hry)
16cmfan (2153)|6.9.2009 07:26
Napadla mi jedna vec, ty výše jmenované hry jako napr. Americas Army 3, deje se to když hraješ po netu? Nebo i když offline, si napr. pustiš co ja vím Doom 3 napr. ?

Jakej Antivirusovej program používaš? Nebo, když zistíš, že ti seka hra, skus ve správci úloh najít nejakej proces, který si na sebe nabaluje pamet. (Nebo žere vykon procesoru na 100% )
Cerix (24)|6.9.2009 12:19
[quote=16cmfan;289896]Napadla mi jedna vec, ty výše jmenované hry jako napr. Americas Army 3, deje se to když hraješ po netu? Nebo i když offline, si napr. pustiš co ja vím Doom 3 napr. ?

Jakej Antivirusovej program používaš? Nebo, když zistíš, že ti seka hra, skus ve správci úloh najít nejakej proces, který si na sebe nabaluje pamet. (Nebo žere vykon procesoru na 100% )[/quote]

Děje se to pokážde, tedy i pri single playeru i lan.

Mam "freeware" NOD32.


Zde jsou a i obrazky z měření:

http://s1.imgupload.cz/img/--/32770/zP73y/Bez n-zvu.JPG
http://s1.imgupload.cz/img/--/32771/NdkPK/hra, bez lagu.JPG
http://s1.imgupload.cz/img/--/32772/KQRgH/hra, s lagam po vypnut- CPU 1.JPG
http://s1.imgupload.cz/img/--/32773/Rjqsr/Hra, s lagama.JPG
http://s1.imgupload.cz/img/--/32774/msfwR/pri spusteni.JPG
matyyy (2527)|6.9.2009 12:26
co máš přesně za cpu dle těch obrázků to nedává procesor nikoliv ramka

můžeš mu zkusit pomoc přetaktováním
grapherX (888)|6.9.2009 12:38
[quote=matyyy;289990]co máš přesně za cpu dle těch obrázků to nedává procesor nikoliv ramka

můžeš mu zkusit pomoc přetaktováním[/quote]

Odpověd:
[quote]Processor je tedy Intel Pentium D 2.8 GHZ[/quote]
[quote]Processor:Processor Information:
Vendor: GenuineIntel
Speed: 2823 Mhz
2 logical processors
2 physical processors
HyperThreading: Unsupported
FCMOV: Supported
SSE2: Supported[/quote]
;)
matyyy (2527)|6.9.2009 12:51
hmm tak to je jiná
místo nákupu další ramky bych vyměnil cpu
třeba za
Intel Pentium Dual-Core E5300 (ten se dá vcelku snad přetaktovat o 1GHz jen zvednutím fsb a snížením ramky)
pak až
Intel Core 2 Quad Q8200
nebo
Intel Core 2 Quad Q9550
robky (3195)|6.9.2009 12:59
:notsure:notsure:notsure neprehrieva sa cpu ? :notsure:notsure:notsure ja len či nezačne vkladať prázdne cykly a výkon ide dolu ....
grapherX (888)|6.9.2009 13:05
To s tím přehříváním je možné. Ale stejně koupě nového procesoru vidím jako nejlepší cestu. Jelikož má 8600Gt tak bych k tomu hodil Pentium DualCore E5300 protože více by už brzdila právě grafika. Zvlášť bych tuto možnost využil, když má desku na které ten procesor pojede v pohodě. ;) Výkonu bude mít mnohem víc a spotřeba sestavy bude také mnohem nižší. ;)
Cerix (24)|6.9.2009 13:05
[quote=robky;290016]:notsure:notsure:notsure neprehrieva sa cpu ? :notsure:notsure:notsure ja len či nezačne vkladať prázdne cykly a výkon ide dolu ....[/quote]

v SpeedFanu sem nic nezjistil a throttlovaní by to taky nemělo být, dříve už sem to měřil throttlewatcherem

tedy, nevim jestli speedfan ukazuje přesně teploty
grapherX (888)|6.9.2009 13:06
Nejlepší na měření teploty je Bios, ten bohužel nezjistíš při hraní her. Takže doporučuji Everest. ;)
Cerix (24)|6.9.2009 13:07
dobře tedy, pokusim se koupit nový processor


kdyby ste měli nějake další nápady na ozkoušení, rád je zkusím


edit: ještě tedy vyzkouším Everest jestli se nepřehřívá

edit2: (testovaná hra - Americas Army 3)
teplota v klidu je 44°C
teplota CPU po zapnutí hry 49°C
teplota CPU při hraní bez lagů 53°C
teplota CPU při hraní s lagmi 51°C
teplota CPU při hrani bez CPU1 53°C