reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: upgrade pc sestavy

Neregistrovaný (0)|3.2.2013 01:52
Tazatel: ladin2

Znění dotazu: v základu mám procesor i3 a chtěl bych tam mít i7 a k němu stejně výkonnou grafickou kartu a k tomu superkvalitní zvukovou kartu a dobrou tv kartu s ci slotem ,chci to postupně vylepšovat,jen nevím jak přesně postupovat při obměně dílu, v zásadě platí pro mně provozní využítí pc jen na 30% instalovaného výkonu,prosím nekomentovat muj náhlerd na to do jaké míry využívat vykon pc,na to má každý jiný názor a nesouvisí to přímo s pc jako takovým,na 3Dmark mi to ukazovalo 6390 ,nevím co to znamená,snad mi to někdo ozřejmí,jestli je to špatné nebo pruměr anebo dobré Děkuji za info

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: lenovo h430 win8
johny__g (6387)|3.2.2013 10:30
Tak popořadě Ládíku. To co máš teď je tento počítač? Tak to tě nepotěším. To je kancelářský stroj, kde je možnost rozšíření celkem problematická. i7 by tam teoreticky šlo. Výkonná grafika, pokud by jsi ji tam fyzicky dostal (nevím jak to vypadá uvnitř s místem), bohužel ne. Zdroj by to neutáhl. U toho zdroje si taky nejsem jistý zda je standard ATX, nebo tam Lenovo má nějaký atyp. Superkvalitní zvukovou kartu - mohu vědět k čemu ji připojíš? Jestli máš plastové repráky za pár stovek, nemá to smysl. Ohledně TV karty s CI slotem snad poradí jiní, já jen vím že takové existují. Co znamená 6390 bodů v 3Dmarku ti taky nepovím, leda by jsi nám prozradil co to bylo za verzi.
Jetě by možná nebylo špatné, kdyby jsi se vyjádřil co je cílem upgradu. Předpokládám že ti jde hlavně o hry?
VencaX (3686)|3.2.2013 11:19
Core i7 bych snad doporučil pouze v případě, kdy by se na PC mělo pracovat s grafickými programy nebo stříhat video v programech, které dokáží využít všech 8 vláken procesoru (což hry nedokážou). Pokud má jít o PC na hry, tak tam i7 postrádá význam. A jak píše johnny__g, chce to vyměnit zdroj, pokud bys měl málo místa ve skříni nebo byl atypický zdroj, tak i skříň a zdroj. Na tohle se mělo myslet už při koupi PC...
DrZelenka (2491)|3.2.2013 12:58
Já bych neřešil "chci i7, super zvukovku a vyberte něco".

Nejlepší by bylo napsat kolik do toho chceš vrazit, na co to budeš využívat (ke zvukovce jaký máš repra) a něco už se vymyslí. Vymejšlení takhle naslepo je o ničem.
ladin2 (7)|3.2.2013 22:54
[QUOTE=johny__g;525060]Tak popořadě Ládíku. To co máš teď je tento počítač? Tak to tě nepotěším. To je kancelářský stroj, kde je možnost rozšíření celkem problematická. i7 by tam teoreticky šlo. Výkonná grafika, pokud by jsi ji tam fyzicky dostal (nevím jak to vypadá uvnitř s místem), bohužel ne. Zdroj by to neutáhl. U toho zdroje si taky nejsem jistý zda je standard ATX, nebo tam Lenovo má nějaký atyp. Superkvalitní zvukovou kartu - mohu vědět k čemu ji připojíš? Jestli máš plastové repráky za pár stovek, nemá to smysl. Ohledně TV karty s CI slotem snad poradí jiní, já jen vím že takové existují. Co znamená 6390 bodů v 3Dmarku ti taky nepovím, leda by jsi nám prozradil co to bylo za verzi.
Jetě by možná nebylo špatné, kdyby jsi se vyjádřil co je cílem upgradu. Předpokládám že ti jde hlavně o hry?[/QUOTE] no potřeboval jsem ted nějaký komp s i3
narychlo tablet iconia w500 je tak ukurát na cesty ne na doma,zatím to vyhovuje, hry ani ne hlavně video a hudba,tv ve fullHD rozlišení zesilovač s repráky připojený optikou od bang olufsenu je snad dobrá kvalita právě proto musí být zvukovka superkvalitní ,přednost má klasické stereo než domácí kino 5,1 takže co nechat co vyměnit.kolega mi doporučil koupit grafiku v ceně asi 10000 kč počítám že asi bude třeba vyměnit základní desku potom grafiku no vlastně celý komp,ono je to těžký ,když nemáte si stím o tom popovídat ,když kompu moje okolí tomu nerozumí, a obchodech vám poradí tak nanic,hlavně když prodají,no nic,přinejhorším dám komp segře a koupím nový ,počítám cena nového compu tak 25000 až 40000kč pokud možno bez kompromisu co se týká hudby a videa -HDTV vysílání lada
ladin2 (7)|3.2.2013 23:04
čauky ty ses s odpovědí moc nepářeš ,vid kolegovi už jsem zhruba napsal co a jak
VencaX (3686)|3.2.2013 23:18
[QUOTE=ladin2;525110]no potřeboval jsem ted nějaký komp s i3[/QUOTE]

Proč jsi potřeboval komp s i3? Proč zrovna s i3? Tak nějak nerozumím opodstatnění.

[QUOTE=ladin2;525110]hry ani ne hlavně video a hudba,tv ve fullHD rozlišení [/QUOTE]

Tak to mi pořádně vysvětli... video/hudba myslíš přehrávání nebo tvorba? Pokud přehrávání, tak je zbytečná snad i i3ka. Pokud tvorba, tak napiš, v jakých programech, ať víme, jestli to těch 8 vláken vůbec zmákne. Taktéž grafická karta. Pokud nehraješ hry, neděláš grafiku, nestříháš video, tak ti je grafika za 10000 úplně k ničemu, jen zbytečně vyhozené peníze.
ladin2 (7)|4.2.2013 05:41
[QUOTE=VencaX;525114]Proč jsi potřeboval komp s i3? Proč zrovna s i3? Tak nějak nerozumím opodstatnění.



Tak to mi pořádně vysvětli... video/hudba myslíš přehrávání nebo tvorba? Pokud přehrávání, tak je zbytečná snad i i3ka. Pokud tvorba, tak napiš, v jakých programech, ať víme, jestli to těch 8 vláken vůbec zmákne. Taktéž grafická karta. Pokud nehraješ hry, neděláš grafiku, nestříháš video, tak ti je grafika za 10000 úplně k ničemu, jen zbytečně vyhozené peníze.[/QUOTE] i3 není zbytečná chci i7 abych mohl sledavat hokejovou extraligu na tipsportu naprosto bezproblému,slabší procesory i grafiky se zasekavají a proto chci mít co nejvykonnější komp v rámci mych financí,nechci být v ničem omezovany ,třeba i dojde nato střihání videa vím co chci a proč to chci , já vím .že takto koncipovaný komp nevyužiji na sto procent a ani nechci,jak jsem psal tak do 30% to bude pro mě ideál,jen prostě to dát nějak do hromady tento nový komp a aby běhal bezproblemově ,žádné zpomalování kompu a podobné ptákoviny,pustím klasiku do BANG -OLUFSENU a pohoda -žadné zadrhavání ,prostě nic,dokonalé multimediální centrum bez kompromisu s velkou výkonovou rezervou
dzandra (1368)|4.2.2013 07:01
[QUOTE=ladin2;525115]3 není zbytečná chci i7 abych mohl sledavat hokejovou extraligu na tipsportu naprosto bezproblému,slabší procesory i grafiky se zasekavají [/QUOTE]

No tak nevím, mi to jede na novém celeronu bez problémů. Když tak lpíte na těch značkách, to si můžete za 25 až 40 koupit něco od jablíčka. Jinak monitor máte? nebo bude v sestavě i monitor a OS

Zatím za 30t , ale nevím co ten monitor a OS, takže asi nějak takhle třeba pc
Nedávno jsem známému dával tenhle ASUS monitor a vypadal dobře
johny__g (6387)|4.2.2013 09:27
Dzandra - máš špatný odkaz na košík.
dzandra (1368)|4.2.2013 09:32
[QUOTE=johny__g;525126]Dzandra - máš špatný odkaz na košík.[/QUOTE]

Jejda, jsem osel, opraveno dík za připomínku tady je ještě jednou
ladin2 (7)|4.2.2013 14:31
[QUOTE=dzandra;525116]No tak nevím, mi to jede na novém celeronu bez problémů. Když tak lpíte na těch značkách, to si můžete za 25 až 40 koupit něco od jablíčka. Jinak monitor máte? nebo bude v sestavě i monitor a OS

Zatím za 30t , ale nevím co ten monitor a OS, takže asi nějak takhle třeba pc
Nedávno jsem známému dával tenhle ASUS monitor a vypadal dobře[/QUOTE] čauky no to bych si dal koupit ohryzek,ani omylem koukal jsem na ten intel core i7 verze 3930k za těch 13000kč vypadá že bude kadidát č.1 a ted jaká základni deska a grafika k tomuhle procesoru? vim,že v zásadě máte pravdu,že to nevyužiju,ale mám na věci jiný náhled a své životní zkušenosti proč to tak chci mít,kouknul jsem na ten odkaz a jednotlivé položky si postupně prozkoumám,dik za tip monitor mám od asusu ve 247
johny__g (6387)|4.2.2013 16:20
Když bez kompromisů, tak teda tady to máš. Nejsou tam periferie a OS.
Neregistrovaný (0)|4.2.2013 18:35
[QUOTE=johny__g;525161]Když bez kompromisů, tak teda tady to máš. Nejsou tam periferie a OS.[/QUOTE]co to je periferie? tak ted by se dalo konzultovat co a jak , tak ted jsem přiblížně v obraze jak by měl vypadat pc ,jen to vidět jak takový comp funguje v reálu

---------- Doplněno v 19:35 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:34 ----------

Ahoj furt se nemohu přihlásit jménem Daluphoto tak píšu takhle.Dotaz: Navrhl jsem si sestavu PC, Pro práci s Foto editoren Photoshop.Tak myslím že by to mělo spolu pracovat, ale raději se obracím na vás odborníky s radou zda jsou navrhlé komponety kompaktibilní?? Co se grafické karty týče, vybral jsem ji s ohledem na tip práce a podporou CUDA a výstupu pro Eizo monitory.Jsou tam tři pevné disky! kvůli záměru zapojení pole RAID 5 a to je taky otázka na vás zda je k tomu v navržené sestavě všechno?? Zde je sestava: Jo ceny jsou ve Švýcarských francích.
235681 Intel Core i7 3770K BOX, 3.5GHz, LGA 115... – 1+ 339.- X
240231 MSI Z77A-GD65, Z77, LGA1155, PCI-E 3.0, ... – 1+ 177.- X
231439 Corsair Vengeance, 4x8GB, DDR3-1600, CL1... – 1+ 196.- X
202194 PNY Quadro 2000, PCI-E x16, 1GB GDDR5, D... – 1+ 523.- X
247515 Fractal Design Define R4 - Titanium Grey... – 1+ 118.- X
200047 Corsair Netzteil AX750 Gold - 750 Watt – 1+ 175.- X
178515 Noctua CPU-Kühler NH-D14 – 1+ 85.- X
192652 Western Digital RE4, 7200rpm, 64MB, 1TB,... – 3+ 114.- X
238013 LG CH10LS, BluRay ROM, DVD-Brenner, schw... – 1+ 86.- X
240317 TP-Link TL-WDN4800, Wireless N Dualband ... – 1+ 43.- X
173504 Eizo CG243W, 24" LCD 16:10, Schwarz – 1+ 1676.- X Total: 3760 CHF.
Tak právě jsem dostal email od vás a za 15 minut se budu moci přihlásit registrovaným jménem Daluphoto.
děkuji a přeji hezký večer ze švýcarska.
johny__g (6387)|4.2.2013 20:58
Tak teď jsem trochu mimo. Ládin a Daluphoto jsou různí lidé nebo jedna osoba trpící nějakou formou schizofrenie? Nejdřív ultimátní multimediální centrum za cca 40k bez monitoru, teď zas cosi na photoshop za v přepočtu asi 70... já to vzdávám.

Jinak RAID 5 mi dnes u workstationu přijde zbytečný. Na zálohu je lepší externí disk, na rychlost SSD.
Daluphoto (5)|4.2.2013 21:31
[QUOTE=johny__g;525205]Tak teď jsem trochu mimo. Ládin a Daluphoto jsou různí lidé nebo jedna osoba trpící nějakou formou schizofrenie? Nejdřív ultimátní multimediální centrum za cca 40k bez monitoru, teď zas cosi na photoshop za v přepočtu asi 70... já to vzdávám.

Jinak RAID 5 mi dnes u workstationu přijde zbytečný. Na zálohu je lepší externí disk, na rychlost SSD.[/QUOTE]

Néé!!! to spackal asi já Daluphoto!!Jsem tu nováček a asi jsem to napsal někde do příspěvku nevhod!!!
ladin2 (7)|4.2.2013 22:03
[QUOTE=johny__g;525205]Tak teď jsem trochu mimo. Ládin a Daluphoto jsou různí lidé nebo jedna osoba trpící nějakou formou schizofrenie? Nejdřív ultimátní multimediální centrum za cca 40k bez monitoru, teď zas cosi na photoshop za v přepočtu asi 70... já to vzdávám.

Jinak RAID 5 mi dnes u workstationu přijde zbytečný. Na zálohu je lepší externí disk, na rychlost SSD.[/QUOTE]nechápu co se mi to tom prodralo na muj komentář
VencaX (3686)|4.2.2013 23:02
To si jaksi jiný neregistrovaný uživatel "hrál"