reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lg L226wtq-pf

S4d4mX (26)|30.11.2007 21:16
Zdravim pristi tyden si chci koupit toto LCD LG L226WTQ-PF, nemate ho nekdo??jaky je vas nazor?dik za odpovedi
LINK na LCD: http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=68967&strsort=9000IIVMM&str=0&tit=LG%2022''%20TFT%20L226WTQ-PF%20Glossy%20Black%20500012msDVI%20f-Engine
Intri (3490)|30.11.2007 21:44
Zrovna dělám ( dočasně ) na L225WT a pocit z něj... Není špatný, ale myslím, že barvy by mohly být lepší. Ale uhlopříčka je moc fajn věc.:-) Výčitku k tomu panelu bych měl v pevnosti stojanu, moc solidním dojmem nepůsobí, nejhorší ale je polohovatelnost: panel je možné naklánět pouze podle horizontální osy a má při tom naklánění dost velkou vůli - člověk se bojí, aby při silnějším tlaku panel nepoškodil. Ale jinak je práce s ním pohodlná.

Toť L225WT, předpokládám, že L226WTQ-PF bude dost podobný.
tgfh (2985)|30.11.2007 22:07
Určitě se nemáš čeho bát ;)
MSJ (25)|1.12.2007 13:51
záleží jaký chytneš firmware, jestly ten starý tak při přehrávání videa se světlími scénamy uvidíš duchy jako nikdy v životě s odezvou asi 100ms lol ale jestly nový který výrobce už opravil tuto chybu tak by měl být bez problému až nato video sem s nim neměl žádný problémy. Jinak ja osobně jedu na CRT a neměnil bych ho
S4d4mX (26)|1.12.2007 14:27
[QUOTE=MSJ;67540]záleží jaký chytneš firmware, jestly ten starý tak při přehrávání videa se světlími scénamy uvidíš duchy jako nikdy v životě s odezvou asi 100ms lol ale jestly nový který výrobce už opravil tuto chybu tak by měl být bez problému až nato video sem s nim neměl žádný problémy. Jinak ja osobně jedu na CRT a neměnil bych ho[/QUOTE]A nedal by se nejak aktualizovat ten firmware??nebo jaky je ten stary nevis jak se jmenuje?ze bych se poptal?
tgfh (2985)|1.12.2007 21:46
[quote=S4d4mX;67554]A nedal by se nejak aktualizovat ten firmware??nebo jaky je ten stary nevis jak se jmenuje?ze bych se poptal?[/quote]
Řešit nějaký firmware u LCD je blbost, ani nevím, že tam nějaký je. Nikdy jsem nic takového neslyšel.
S4d4mX (26)|2.12.2007 09:57
[QUOTE=tgfh;67647]Řešit nějaký firmware u LCD je blbost, ani nevím, že tam nějaký je. Nikdy jsem nic takového neslyšel.[/QUOTE]

No praveze me to taky zaskocilo...a celkem hodne...ja si ho koupim a uvidim...jenom by me zajimal nazor toho kdo ho uz ma..:)
tgfh (2985)|2.12.2007 15:14
Určitě budeš spokojený, je to kvalitní monitor ;)
Intri (3490)|2.12.2007 15:17
Duchové jsou v obrazu kvůli pomalému překreslování. To je fyzická schopnost displeje, software s ní nic nezmůže. Nedokáže ji ani zpomalit, ani zrychlit. Panely nemají elektroniku, která by ovládala rychlost otčení krystalů a další pohyby, co jsou zapotřebí pro vykreslení - taková elektronika by tam neměla smysl.
S4d4mX (26)|2.12.2007 15:29
ja su z toho uplne mimo jako vite urcite ze to ten monitor bude delat?!? nebo by ste me radsi doporucili jiny?? zatim jsem na neho nenasel zadnou recenzi:( fakt ste me uplne zamotali hlavu...
tgfh (2985)|2.12.2007 15:39
Nestarej se ;)
Kupuješ LG - obrazovku Samsung - tam není co řešit
Intri (3490)|2.12.2007 15:58
Přesně tak, vůbec to neřeš. Dneska jsou na tom monitory s odezvou tak dobře, že není třeba řešit v podstatě cokoliv jiného než možnosti polohování a věrnost barev. I můj přes 3 roky starý LCD panel má odezvu úplně v pohodě ( udáváná 25 ms, reálná nikdo neví ).
S4d4mX (26)|2.12.2007 16:09
Tak dik:)Ok ja si ho koupim a pak napisu nafotim natocim:D DIK!
MSJ (25)|2.12.2007 23:51
nj, vy ste mudrcové omg a co ten f-Engine? to je co? software? a právě starý firmware při přehrávání světlích scén zpusobuje šílenýho ducha a ten nový už řídí čip v pořádku. Ja ho měl doma, řikám to z vlastní zkušenosti! a ne to co někde nějakej Starousedlík slyšel a pak to sem píše jako ozvěnu ...
speedsnail (4876)|3.12.2007 03:57
[QUOTE=Intri;67881]Duchové jsou v obrazu kvůli pomalému překreslování. To je fyzická schopnost displeje, software s ní nic nezmůže. Nedokáže ji ani zpomalit, ani zrychlit. Panely nemají elektroniku, která by ovládala rychlost otčení krystalů a další pohyby, co jsou zapotřebí pro vykreslení - taková elektronika by tam neměla smysl.[/QUOTE]

Tohle je blabol mesice.. Ze nemaji elektroniku ktera by ovladala otaceni krystalu.. rofl. Projdi si recenze, mraky monitoru pouziva stejnou obrazovku (treba jako tehnhle LG pouziva samsung) a presto jsou obrazove rozdily obrovske. cim asi?!? samozrejme ze rozdilnym naprogramovanim ovladaci elektroniky. Co treba overdrive (prepeti na krystalu).. spatne zvladnuty zpusobuje prekmity nebo schody. Tohle vsechno ovlada firmware a ma naprosto zasadni vliv na vlastnosti monitoru. (samozrejme ze spatny panel dobra elektronika nezachrani)
tgfh (2985)|3.12.2007 13:31
Prosby o pomoc při výběru LCD jsou tady snad na denním pořádku. Vždy pročteme požadavky dotyčného a nějaký LCD monitor doporučíme. Jeden z tisíců dotazů je i tady tento a jako blesk z čistého nebe píšete o nějakém firmwaru. Můžete mi říct co jiného by měl dotyčný koupit, když kupuje LG tedy obrazovku Samsung, které patří mezi ty nejlepší? To má čekat a koupit monitor 3 roky starý s tím, že za ty 3 roky už musel výrobce firmware vyladit? Nedělejte si srandu
[quote=MSJ;68023]vy ste mudrcové omg[/quote]
Jediný mudrc jsi tady ty. Kdyby jsi teda aspoň nějaký LCD monitor dotyčnému poradil, než mu psal o nějakým firmwaru
MSJ (25)|3.12.2007 14:08
jde hlavně o to aby si vyzkoušel ty světlí scény při přehrávání videa a popřípadě to mohl rychle vrátit dokud je čas. Je mi líto jestly sem nepomoh
tgfh (2985)|3.12.2007 14:50
[quote=MSJ;68189]jde hlavně o to aby si vyzkoušel ty světlí scény při přehrávání videa a popřípadě to mohl rychle vrátit dokud je čas. Je mi líto jestly sem nepomoh[/quote]
Kdyby to byla nějaká low-endová značka, tak neřeknu. Ale u LG/Samsungu testovat takové věci je imho zbytečnost. Samozřejmě že je lepší zajít si do obchodu a detailně se podívat jak monitor vypadá, já to ale nedělám
S4d4mX (26)|3.12.2007 17:16
Ok takze rikate rozhodne si nehcat ukazat LCD primo v prodejne?! urcite to bude lepsi ze? a nasledne potom se rozhodnout zda to vzit nebo ne...a jak zjistim jaky firmaware tam je? a jak poznam ze je to ten stary a ne ten novejsi?nikde jsem to na netu nenasel...:(
speedsnail (4876)|3.12.2007 17:17
[QUOTE=MSJ;67540]záleží jaký chytneš firmware...[/QUOTE]
No tady hlavne zalezi jestli to je zalezitost (zkusenost) primo tohoto konkretniho typu monitoru (je klidne mozne ze se prvni varka nepovedla a je na trhu nova revize). Pokud je to mineno obecne tak je to tak trosku planej poplach.
tgfh (2985)|3.12.2007 17:37
[quote=speedsnail;68244]No tady hlavne zalezi jestli to je zalezitost (zkusenost) primo tohoto konkretniho typu monitoru (je klidne mozne ze se prvni varka nepovedla a je na trhu nova revize).[/quote]
Stejně nevíme jestli vůbec nějaká nová revize byla nebo ne, ty jako řešíš při výběru LCD monitoru jaké je revize? Myslím si, že ne, protože to stejně nejde zjistit.
S4d4mX (26)|3.12.2007 17:56
[QUOTE=tgfh;68251]Stejně nevíme jestli vůbec nějaká nová revize byla nebo ne, ty jako řešíš při výběru LCD monitoru jaké je revize? Myslím si, že ne, protože to stejně nejde zjistit.[/QUOTE]

no vidis na to sem se ptal jenomze stejne byl by to duvod k reklamaci??? kdyz by to delalo ty "DUCHY"???asi ne co...
Holomek (7)|3.12.2007 18:52
Zdravím. Tak monitor mám 3 dny, na 1. pohled dobré-na statiku...jak ale se začnou věci hýbat, tak je to často vyloženě HNUS. Při přehrávání filmů je to OTŘES! Při hraní Quake 3, Doom 3 OTŘES-nevím jestli jsou tu ty duchy nebo jak tomu říkáte (nikdy jsem se o toto nezajímal), ale přijde mě že ty krystaly se zkrátka nestačí otáčet. Grafickou kartu mám GeForce 6600GT s nejnovějšími ovladači, nepomohlo ani připojení analogovým kabelem. Pošlu odkaz na foto a video pořízené foťákem, tak jak to lze vidět okem. Je dobré se podívat hlavně na video2.

http://www.edisk.cz/stahni/49339/L226WTQ.zip_3.38MB.html
speedsnail (4876)|3.12.2007 19:12
[QUOTE=tgfh;68251]Stejně nevíme jestli vůbec nějaká nová revize byla nebo ne, ty jako řešíš při výběru LCD monitoru jaké je revize? Myslím si, že ne, protože to stejně nejde zjistit.[/QUOTE]
Ale pokud by byla pravda ze takova revize opravdu existuje (existovala) tak bych si to koupil jedine pres (overenej, spolehlivej) Eshop kde mam zaruku na vraceni penez.
Edit 1. HOLOMEK.. no tak ty videa jsou fakt sila. Tohle bych sel okamzite vratit.
2. Myslim ze teorie o otresnem LG L226wtq-pf (a sehnat tu zmrvenou serii zjevne neni zadny problem) se zoufalym obrazem se potvrzuje.. Jeste ze mistni borci tak dobre radili .. JOO VEM HO JE V POHODE NEMEJ STRACH!!!
3. Nemam super prehled ale z kamaradovy zkusenosti mohu za cca 6500,- doporucit Samsung BW223.
tgfh (2985)|3.12.2007 19:15
[quote=Holomek;68273]Zdravím. Tak monitor mám 3 dny, na 1. pohled dobré-na statiku...jak ale se začnou věci hýbat, tak je to často vyloženě HNUS. Při přehrávání filmů je to OTŘES! Při hraní Quake 3, Doom 3 OTŘES-nevím jestli jsou tu ty duchy nebo jak tomu říkáte (nikdy jsem se o toto nezajímal), ale přijde mě že ty krystaly se zkrátka nestačí otáčet. Grafickou kartu mám GeForce 6600GT s nejnovějšími ovladači, nepomohlo ani připojení analogovým kabelem. Pošlu odkaz na foto a video pořízené foťákem, tak jak to lze vidět okem. Je dobré se podívat hlavně na video2[/quote]
Tohle duchové nejsou, to je ještě horší. Dělá ti to vážně u všeho? To je blbost aby to takhle normálně dělalo, to je na reklamaci.

Dobré by bylo kdyby jsi zapojil 2 monitory a podíval se jestli to náhodou nedělá i na tom druhém, jestli náhodou není problém někde jinde.
Holomek (7)|3.12.2007 19:35
Předtím jsem měl CRT taky od LG, a vše bylo bez problému. U všeho to nedělá, jen u rychlých tmavých změn - ne jen černých ale i barevných tmavých a je jedno jestli je to film, nebo hra...
speedsnail (4876)|3.12.2007 19:37
[QUOTE=tgfh;68285]Dobré by bylo kdyby jsi zapojil 2 monitory a podíval se jestli to náhodou nedělá i na tom druhém, jestli náhodou není problém někde jinde.[/QUOTE]
Kdyz ma doma novy monitor 3 dny tak si urcite cerstve pamatuje jak to vypadalo na predchozim.. (pokud nema i novou "bazarovou" sestavu)
No pokud je to monitorem tak bych to reklamoval a žádal vymenu za jiny model.
//Holomek byl rychlejsi
S4d4mX (26)|3.12.2007 19:39
no tak to si delas srandu ne? to snad neee to je teda fakt sila to bych okmazite sel reklamovat...to je moc...ja osobne si myslim zes asi zrovna natrefil na spatny monitor protoze to by prece nemohli vubec dat ani do vyroby a uz vubec ne mezi lidi...
S4d4mX (26)|4.12.2007 13:10
Tak jsem se byl zeptat v prodejne dokonce sem jim ukazal aj ty screeny i to video co tady bylo a rekli me ze by me to vyreklamovali takze si ho du zitra odpoledne koupit...! uvidime snad natrefim na dobry kus!drzte palce dam vedet!
speedsnail (4876)|4.12.2007 14:38
No i s vedomim toho rizika do toho jit.. tomu rikam odvaha !
v cem je vubec lepsi nez Samsung 223?
S4d4mX (26)|4.12.2007 15:21
[QUOTE=speedsnail;68548]No i s vedomim toho rizika do toho jit.. tomu rikam odvaha !
v cem je vubec lepsi nez Samsung 223?[/QUOTE]

protoze sem nasel borca co ma stejny a nic mu to nedelaa takze to nemusi byt vada vsech monitoru teto serie...
Myslim ze Samsung 2232BW ma kontrast 3000:1 a LG 5000:1 a samsung ma zase ale mensi roztec bodu 0,276 mm a LG ma myslim 0,282 nejsu si jisty...
S4d4mX (26)|4.12.2007 15:34
The Firmware of L226WTQ have a bad configuration by LG. You can solve that. Go to the "secret Firm menu" and select the correct Panel for this Monitor. cmo22w (bad)--> lpl22w 4l (good)
takze se to da zrejme resit!:)
nasel jsem video a tam bych nerekl ze mu to dela taky...ikdyz toto je zrovna svetla mapa a kvalita videa neni moc dobra
tgfh (2985)|4.12.2007 15:44
Tak to je hodně luxusní, jak se do toho menu ale dostaneš?
Bylo by fajn kontaktovat Holomka ať to taky vyzkouší
EDIT: napsal jsem mu SZ
S4d4mX (26)|4.12.2007 16:05
zkusim neco vygooglit:)
nasel jsem nejake nove firmware ale nedozvedel jsem se pro jake typy to je...
Holomek (7)|4.12.2007 18:40
Ten monitor fakt stojí za hov*no, dělá to pořád. Nepomohla ani změna graf. karty, ani změna pc, ani změna kabelu, je to jen a jen monitorem.
tgfh (2985)|4.12.2007 19:38
Nevím jestli by se dal nějak ten firmware updatovat, spíš by mě zajímalo jak se dostaneš do toho "secret Firm menu", kde jsou na výběr ty firmwary
[quote=Holomek;68610]Ten monitor fakt stojí za hov*no, dělá to pořád. Nepomohla ani změna graf. karty, ani změna pc, ani změna kabelu, je to jen a jen monitorem.[/quote]
Nezuř tady a hledej "secret Firm menu" :)
S4d4mX (26)|4.12.2007 20:06
[QUOTE=tgfh;68643]Nevím jestli by se dal nějak ten firmware updatovat, spíš by mě zajímalo jak se dostaneš do toho "secret Firm menu", kde jsou na výběr ty firmwary

Nezuř tady a hledej "secret Firm menu" :)[/QUOTE]

no to teda jo...ale kazdopadne na netu je firmware pro LG asi milion jsou tam i nejnovejsi ale neni napsane pro jaky tip monitoru...tak nevim sak si zkuste hodit do Googlu LG firmware...
btw psal jsem tomu borcovi co daval to video na youtube tak snad se ozve a prozradi nam jak se dostat do toho Zazracneho "secret firm menu"
Slevinn (3)|4.12.2007 20:24
Lidi mrkněte na to myslím že vám to pomůže dejte pak vědět jetli to klaplo.....http://www.avforums.com/forums/showthread.php?p=5943773 ať se duchové vrátí tam kam patří :o)
S4d4mX (26)|4.12.2007 20:35
[QUOTE=Slevinn;68666]Lidi mrkněte na to myslím že vám to pomůže dejte pak vědět jetli to klaplo.....http://www.avforums.com/forums/showthread.php?p=5943773 ať se duchové vrátí tam kam patří :o)[/QUOTE]

Borec myslim ze toto je urcite dobry navod!
1. Activate Service menu
- Power off your monitor with POWER button
- Hold MENU button and keep it pressed while pressing POWER button

2. Enter to Service menu
- Press MENU button to enter to Service menu

3. Change panel type
- Press SET button until PANEL text is yellow and press (-) two times to change it to LPL22W 4L
- Press MENU button to close the Service menu
- Press POWER button to power off your monitor and remove power cable for a minute and plug it in again

4. Finish
Now you can press POWER to power on your monitor and see if it helped.
You should thank Garry123 for his solution! And hey, no more ghosting!
Slevinn (3)|4.12.2007 20:39
Přemýšlím o koupi tohoto monitoru a trošku mě ty duchové strašily tak jsem zaserfoval a hale.......hlavně písněte jestli to funguje....
Holomek (7)|4.12.2007 20:50
Hmm, SPRAVENY ! Jak jednoduché. Díky moc. Otázka je proč to tam nebylo už od začátku-jestli omylem nebo k tomu byl nějaký důvod. Ale ted se fakt vše zdá v pořádku.
DÍK Slevinne!
S4d4mX (26)|4.12.2007 20:58
Mazec tak to si pro neho zitra idu:) WOW proste mazec!:)
tgfh (2985)|4.12.2007 21:23
Gratuluju :thumb
Slevinn (3)|4.12.2007 21:36
Jsem rád že se to povedlo.Jen malá otázka...rozmýšlím jaký 226wtq koupit jestli stříbrný nebo tenhle černý. Zajímalo by mě jestli 226wtq-pf má matný nebo lesklý rám a jak si sním spokojený?
Intri (3490)|4.12.2007 21:41
[quote=speedsnail;68043]Tohle je blabol mesice.. Ze nemaji elektroniku ktera by ovladala otaceni krystalu.. rofl. Projdi si recenze, mraky monitoru pouziva stejnou obrazovku (treba jako tehnhle LG pouziva samsung) a presto jsou obrazove rozdily obrovske. cim asi?!? samozrejme ze rozdilnym naprogramovanim ovladaci elektroniky. Co treba overdrive (prepeti na krystalu).. spatne zvladnuty zpusobuje prekmity nebo schody. Tohle vsechno ovlada firmware a ma naprosto zasadni vliv na vlastnosti monitoru. (samozrejme ze spatny panel dobra elektronika nezachrani)[/quote]

Já nemluvil o tranzistorech ( nebo která součástka se stará o každý z pixelů ), ale obecně obvody, které by přímo uživateli umožňovaly změnit vlastnosti monitoru. Samozřejmě, že elektronika, která ovládá pixely celkově, tam musí být, jinak by displej nedisplejoval. Ale určitě tam není nic, co čemu by uživatel mohl přehrát firmware a dostat tak panel s 2x nižší odezvou nebo věrnějším podáním barev...

EDIT: No, koukám, že to je stejně odpověď na hodně starou reakci, ale nevadí. BTW, nějak mi nedochází, proč se tady stále řeší duchové? V posledních dvou letech jsem nenarazil na LCD, které by mělo mnou viditelné duchy.
Holomek (7)|4.12.2007 21:57
To: Intri
""nějak mi nedochází, proč se tady stále řeší duchové? V posledních dvou letech jsem nenarazil na LCD, které by mělo mnou viditelné duchy.""


http://www.edisk.cz/stahni/24388/L226WTQ.zip_3.38MB.html
Intri (3490)|4.12.2007 22:02
Už tam ta stránka není. Co na ní bylo?
Holomek (7)|4.12.2007 22:10
Uz tam je
Intri (3490)|4.12.2007 22:15
Hmm, ne, že bych věděl, o co jde... Jestli je to nějaké měření optickou sondou, přijde mi to zbytečné - člověk to nepostřehne.
Holomek (7)|4.12.2007 22:19
Ne, to je vyfoceny a natočeny digit. fotákem, přesne tak jak to jde videt okem. Jde to postrehnout az moc - nedalo se divat na filmy ani hrat hry kdyz se v nich menily tmave sceny, ale uz jsem to snad spravil.