reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

World of Warcraft

MartyMcFly (222)|27.10.2009 19:35
Zdravím,
Jen tak mě zajímá kolik hráčů World of Warcraft je tady na Světhardware. Pokud hrajete tak kde a kolik hodin týdně? V případě, že nehrajete tak proč tj. z jakého důvodu?

Já osobně hraju jen tak pro odpočinek zrhuba 10 - 15 hodin týdně. A hraju na serveru Twinstar.cz, který bych hodnotil mezi velmi dobré.
Suprak (408)|27.10.2009 21:23
[quote=MartyMcFly;307280]Zdravím,
Jen tak mě zajímá kolik hráčů World of Warcraft je tady na Světhardware. Pokud hrajete tak kde a kolik hodin týdně? V případě, že nehrajete tak proč tj. z jakého důvodu?

Já osobně hraju jen tak pro odpočinek zrhuba 10 - 15 hodin týdně. A hraju na serveru Twinstar.cz, který bych hodnotil mezi velmi dobré.[/quote]

Důvod proč WoW nehraju, je ten, že tato hra je nekonečná a extrémně návyková. Pro mě platí - rFactor forever a TMN, taky Forever :D. Ikdyž TMN si zahraju jenom občas, protože zase je tam ta extrémní návykovost. Stačí tam mít nějaký rank a hned chcete být nejlepší. rFactor je zase pravý závodní simulátor se vším všudy, závody se jezdí cca jednou za dva týdny (F1). To je zase cca 60 kol závod a před tím nějakých 200 kol trénink na závod. Tento rok celkem 17 závodů. Zkuste si najít nějaký simracing, nebo ligu. Velice zajímavá zkušenost.
Sikil79 (429)|27.10.2009 23:52
[quote=Suprak;307337]Důvod proč WoW nehraju, je ten, že tato hra je nekonečná a extrémně návyková.[/quote]

Jen tak na okraj. Syn od bratrového známého kvůli ní neudělal maturitu. Někdo se tomu zasměje, ale je to spíš na zamyšlenou, nemyslíte?
EditorPO (2819)|28.10.2009 01:20
[quote=Sikil79;307413]Jen tak na okraj. Syn od bratrového známého kvůli ní neudělal maturitu. Někdo se tomu zasměje, ale je to spíš na zamyšlenou, nemyslíte?[/quote]
Netreba to ale zovseobecnovat. Bratrov znamy nech sa zamysli sam nad sebou, ze ako vychoval syna a nechal ho "navyknut si" na WoW. :hmm
Moj syn to uz hrava snad 8 rokov, posledne 3 roky je spravcom jedneho slovenskeho WoW serveru (FunnyWorld) a pritom vyborne zmaturoval. Od septembra je na vyske a uz ma za sebou prve zapocty na plny pocet bodov. Takze WoW hra minimalne 3 hodiny denne + nejaka starostlivost o server a hracov, ale stale vie, ze co je pre neho v zivote podstatne.:)
Sikil79 (429)|28.10.2009 13:24
[quote=EditorPO;307436]Netreba to ale zovseobecnovat. Bratrov znamy nech sa zamysli sam nad sebou, ze ako vychoval syna a nechal ho "navyknut si" na WoW. :hmm
Moj syn to uz hrava snad 8 rokov, posledne 3 roky je spravcom jedneho slovenskeho WoW serveru (FunnyWorld) a pritom vyborne zmaturoval. Od septembra je na vyske a uz ma za sebou prve zapocty na plny pocet bodov. Takze WoW hra minimalne 3 hodiny denne + nejaka starostlivost o server a hracov, ale stale vie, ze co je pre neho v zivote podstatne.:)[/quote]

Tak samozřejmě. Uvádím to jako příklad. Možná se učil, ale když měl u toho plnou hlavu WoW...:notsure Každopádně nechť je tvůj syn příkladem pro ostatní.:thumb
jrx (1880)|28.10.2009 13:50
[quote=EditorPO;307436]Moj syn to uz hrava snad 8 rokov[/quote]

Takže to hrál 3 roky před vydáním? :notsure:D:p


Jinak wow jsem taky kdysi hrával. A myslím, že WoW, nebo hry obecně závislost nezpůsobují, protože tu si způsobují lidé sami tím, že si neumí uspořádat své priority.
EditorPO (2819)|28.10.2009 15:02
[quote=Jiri@tncm;307562]Takže to hrál 3 roky před vydáním? :notsure:D:p[/quote]
Mas pravdu, ja som to ratal aj s klasickym starym Warcraftom :)
Draken (1578)|28.10.2009 16:32
wowku jsem nikdy nezkoušel... a lineage II pařím rád... hlavně na gameparku...
cool.user (2822)|28.10.2009 16:58
[quote=Sikil79;307413]Jen tak na okraj. Syn od bratrového známého kvůli ní neudělal maturitu. Někdo se tomu zasměje, ale je to spíš na zamyšlenou, nemyslíte?[/quote]

Bohuzel celkem kruta realita...

[quote=EditorPO;307436]Netreba to ale zovseobecnovat. Bratrov znamy nech sa zamysli sam nad sebou, ze ako vychoval syna a nechal ho "navyknut si" na WoW. :hmm
Moj syn to uz hrava snad 8 rokov, posledne 3 roky je spravcom jedneho slovenskeho WoW serveru (FunnyWorld) a pritom vyborne zmaturoval. Od septembra je na vyske a uz ma za sebou prve zapocty na plny pocet bodov. Takze WoW hra minimalne 3 hodiny denne + nejaka starostlivost o server a hracov, ale stale vie, ze co je pre neho v zivote podstatne.:)[/quote]
Ja bych zase nezevseobecnoval tohle. Bohuzel vseobecne mmorpg a hlavne wowko je z nejakeho duvodu na tohle extremne chytlave a tohle je vysledek... :rolleyes:
EditorPO (2819)|28.10.2009 17:49
[quote=cool.user;307634]Ja bych zase nezevseobecnoval tohle. Bohuzel vseobecne mmorpg a hlavne wowko je z nejakeho duvodu na tohle extremne chytlave a tohle je vysledek... :rolleyes:[/quote]
Ano, je to chytlave. Ale to neznamena, ze kazdy, co to hra, tomu prepadne tak, ze strati pojem o realite, pripadne kvoli tomu nedokonci skolu. Preto som hovoril o nezovseobecnovani. Ale ako vystrazny priklad je to na mieste.
Wow je urcite zaujimava hra, ale je to stale virtualny svet. Hracov laka variabilita hry, moznost komunikacie s ostatnymi, nadvazovanie kontaktov. Na nasom serveri su hraci cca od 10 do 40 rokov. Dokonca su pripady, ked to hra syn a jeden z rodicov.
To, ze teenager prepadne kuzlu WoW, alebo vseobecne pocitacovym hram, maju na svedomi hlavne jeho vlastni rodicia. Vyhovuje im totiz, ze sa im dieta neflaka vonku a je doma. Ze presedi pri PC vacsinu volneho casu, to si uz nevsimaju.
Ja osobne WoW nehram. Mam ho nainstalovany len kvoli kontrole a sprave servera, pre odladovanie bugov, atd ...
cool.user (2822)|28.10.2009 19:17
[quote]Ale to neznamena, ze kazdy, co to hra, tomu prepadne tak, ze strati pojem o realite, pripadne kvoli tomu nedokonci skolu.[/quote]
A to jsem nekde rekl?

[quote=EditorPO;307649]To, ze teenager prepadne kuzlu WoW, alebo vseobecne pocitacovym hram, maju na svedomi hlavne jeho vlastni rodicia. Vyhovuje im totiz, ze sa im dieta neflaka vonku a je doma. Ze presedi pri PC vacsinu volneho casu, to si uz nevsimaju.[/quote]
Editore, fakt sorry, ale zase to vztahujes prilis k sobe.To ze tvy dite nema problem se zavislosti na mmorpg hrach neznamena ze tento jev tady neni. Stejne tak to neznamena ze za to muzou rodice.


Navic vidim jeden zasadni rozdil mezi tim jestli decko odpoledne hraje hl2/ME/cokoliv a nebo jestli jediny co dela je hrani wowka. Tudiz bych rozlisoval mezi zavislosti na beznych hrach a zavilosti na mmorpg, hlavne tedy wowku.

Jev zvany zavilost na mmorpg hrach tady je a je imho by se rozhodne nemel podcenovat.
trodas (1753)|28.10.2009 20:20


Tady s cool.userem nelze nez souhlasit, bohuzel ale problem neni ve hre, ale v nedostatku vule, zpusobene vychovou... a jsme razem zpet u rodice.
EditorPO (2819)|28.10.2009 20:25
[quote=cool.user;307694]To ze tvy dite nema problem se zavislosti na mmorpg hrach neznamena ze tento jev tady neni. [/quote]
To som netvrdil. Ten jav tu je, s tym s tebou suhlasim a treba s tym nieco robit.

[quote=cool.user;307694]Stejne tak to neznamena ze za to muzou rodice.[/quote]
A kto teda? Mas deti? Alebo si teeneger?
Richmond (8084)|28.10.2009 20:32
[quote=EditorPO;307723]To som netvrdil. Ten jav tu je, s tym s tebou suhlasim a treba s tym nieco robit.[/quote]
...mozna by pomohlo, kdyby se v tom/ve spojitosti s WoW dal udelat poradnej pru*er ;)

[quote=EditorPO;307723]Mas deti?[/quote]
...jeste toho trochu... :mistake Ty bys hned maloval na zed :D
cool.user (2822)|28.10.2009 20:42
[quote=EditorPO;307723]Ten jav tu je, s tym s tebou suhlasim a treba s tym nieco robit.[/quote]
No vidis ze se shodnem.

[quote=EditorPO;307723]A kto teda? [/quote]
Hon na carodejnice?
jrx (1880)|28.10.2009 20:47
[quote=Richmond;307726]...mozna by pomohlo, kdyby se v tom/ve spojitosti s WoW dal udelat poradnej pru*er ;)[/quote]

Průser už byl. A nevím co všichni máte právě s tím WoW. Na světě jsou hromady jiných MMORPG a hromady jiných her, co nejsou MMORPG a hrajou je lidi spolu či proti sobě z celého světa a jsou taky návykové a zábavné. A nebo to hrajou singleplayer a sedí u toho 2x více než ostatní u toho wowka.
Richmond (8084)|28.10.2009 20:50
[quote=Jiri@tncm;307737]Průser už byl.[/quote]
V tom pripade byl asi malej/nedostatecnej pro pouceni. Dokud to dotycnymu nesecvakne tak s tim nic-moc udelat nejde, pokud tedy nepocitam useknuti rukou :D
jrx (1880)|28.10.2009 20:55
[quote=Richmond;307740]tak s tim nic-moc udelat nejde[/quote]

S čím co udělat? S tím, kdo je tam tom závislý? Pár facek a zakázat. Nebo s wowkem? Nic, to by si pak musel zakázat všechen multiplayer na světě :stupid
Richmond (8084)|28.10.2009 20:58
[quote=Jiri@tncm;307746]S čím co udělat? S tím, kdo je tam tom závislý? Pár facek a zakázat. Nebo s wowkem? Nic, to by si pak musel zakázat všechen multiplayer na světě :stupid[/quote]
Pfff, kdo by si o ne furt omlacoval ruce? :D
Zakazat (povolit maximalne knizku). S WoW nic, to bych nechal - imho kdyz maji patent na chytani debilu tak at si na nem klidne skrabnou, proti tomu nic nemam
Draken (1578)|29.10.2009 08:17
tak já nevim jak moc je navyková wowka ... ale u Lineage II hraju sca 1,5hod denně o víkendu tak 2-2,5hod
takže určitá závislost tam vznikla ... ale pokud má člověk v pořádku duševní zdraví tak ví kdy přestat
osobně víc jak 4 hodiny v kuse u kompu stejně nevydržim (vyjma práce)...
NHKG (1136)|29.10.2009 14:04
Já hrával kolem 30h týdně po tři roky. Samozřejmě na oficiálním a plně LEGÁLNÍM servru. A i tak bych řekl, že závislý jsem nebyl, prostě nebylo nic jiného na práci. Taky znám třeba kluka, co kvůli wowku dělal vysokou školu o 2 roky déle, ale nevinil bych hru, ale spíše malou vůli.
Skončil jsem těsně po datadisku WotLK kvůli malé obtížnosti raidů a úpadku CZ komunity na servru - samé děcka :mad:
ex_ (170)|29.10.2009 14:23
WoW jsem zkusil, ale nijak výrazně mě nechytlo, zůstávám u zatím (pro mě) nepřekonané klasiky AoE. Servery garena.com,gameranger.com,voobly.com, kdo by měl zájem zahrát si AoE online, kontaktujte mě formou sz, rád Vám pomohu (registrace,nastavení..). Zároveň doporučuji sledovat probíhající Nation Cup2, kde se proti sobě utkávájí nejlepší hráči světa (ČR nevyjímaje)
MartyMcFly (222)|29.10.2009 22:46
Zdravím,
Tak mě napadá, že pokud jsem byl někdy na nějaké hře závislačil tak to určitě byla série Command and Conquer a to nebyla mmorpg hra, ale strategie.

Jak tady bylo řečeno pokud člověk ví kdy přestat tak není problém a nějak si človíček prostě udrží svoje zdraví, ale pokud tomu člověk absolutně propadne tak je to stejné jako drogy nebo automaty trochu drsněji řečeno, je to prostě tak...

Howk.
L.P.Hans (12)|30.10.2009 15:31
Po maturitě jsem asi 3 týdny na WoW docela závislačil, ovšem pustilo mě to. O něco později se mi ale podařilo zlomit si nohu a tak jsem při nařízeném klidu opět tomuto démonu propadl. V poslední době to ovšem omezuji a dostal jsem se na zhruba 8 hodin za pracovní týden + něco o víkendu, pokud nejedu pryč.
pas!k (3765)|30.10.2009 15:37
[quote=cool.user;307694]
Navic vidim jeden zasadni rozdil mezi tim jestli decko odpoledne hraje hl2/ME/cokoliv a nebo jestli jediny co dela je hrani wowka. Tudiz bych rozlisoval mezi zavislosti na beznych hrach a zavilosti na mmorpg, hlavne tedy wowku.

Jev zvany zavilost na mmorpg hrach tady je a je imho by se rozhodne nemel podcenovat.[/quote]

To je ale tim ze v single hre te nic netlaci jit stale dopredu ulozis save a i kdyz se vratis za tejden ses tam kde si prestal a nic ti neutece .. onlinovky te neustale tlaci zabijet potvory abys mel expy .. delat nesmyslne dlouhe questy abys mel lepsi equip .. parta ktera s tebou hraje te neprimo drzi ve hre protoze te jako char potrebuje a pokud nebudes hrat casto vymeni te za nekoho kdo ma cas a vuli .. nove patche .. nove datadisky nove levely .. nove dungy novy equip .. to je jako dalsi zamestnani :) Neni to jednoduchy se z toho vymanit a po x letech sedis a reknes si ma smysl s timkoncit kdyz uz sem tomu venoval tolik casu ? ;)