reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zdroj nebo deska ?

JimikCZE (12)|13.8.2008 15:56
Takže problém je následující:
včera večer přijdu ke kompu, zapnu ho, běží tak vteřinu a vypne se. Zkoušim to znova, ale stejnej výsledek.
Tak sem pojmul podezření na zdroj nebo na základní desku. Odpojil sem všechny komponenty až na procesor, jednu ramku. Napoprvé se mi podařilo rozjet až se ozval speaker kvůli chybějící grafice. Tak sem zapojil grafiku a opět stejnej problém - start - konec, ale na grafice se rozsvítili dvě červený diody. Vyndám grafiku, zkouším znovu jenom s pár komponenty a už nenajelo ani takhle. Tak fakt nevím - deska svítí, větráček na procesoru se točí, dokud se nevypne komp.

Sestava:
Fortron 400W PNF
ASUS M2N-E
AMD Athlon X2 4800+
1 HDD Western Digital 160GB
Powercolor HD4850

Díky všem za nápady a rady.
hl.hl (1387)|13.8.2008 16:09
[QUOTE=JimikCZE;151401]Takže problém je následující:
včera večer přijdu ke kompu, zapnu ho, běží tak vteřinu a vypne se. Zkoušim to znova, ale stejnej výsledek.
Tak sem pojmul podezření na zdroj nebo na základní desku. Odpojil sem všechny komponenty až na procesor, jednu ramku. Napoprvé se mi podařilo rozjet až se ozval speaker kvůli chybějící grafice. Tak sem zapojil grafiku a opět stejnej problém - start - konec, ale na grafice se rozsvítili dvě červený diody. Vyndám grafiku, zkouším znovu jenom s pár komponenty a už nenajelo ani takhle. Tak fakt nevím - deska svítí, větráček na procesoru se točí, dokud se nevypne komp.

Sestava:
Fortron 400W PNF
ASUS M2N-E
AMD Athlon X2 4800+
1 HDD Western Digital 160GB
Powercolor HD4850

Díky všem za nápady a rady.[/QUOTE]

"Vestecka koule" rika, ze to bude ........ ???? Muze to byt zdroj, deska, procesor, grafika. V prvni rade bych vyzkousel jiny zdroj. Urcite mas nejakyho kamose na pujceni zdroje.
Pavel Boček (4169)|13.8.2008 16:15
Nenajede to ani s odpojeným napájením VGA ? Měla by vyhodit chybu a upozornit na napájecí konektor...

Ale šel bych také po zdroji, PNF...hm, není to dokonce ten od EC ?
JimikCZE (12)|13.8.2008 16:25
[QUOTE=Pavel Boček;151407]Nenajede to ani s odpojeným napájeníém VGA ? Měla by vyhodit chybu a upozornit na napájecí konektor...

Ale šel bych také po zdroji, PNF...hm, není to dokonce ten od EC ?[/QUOTE]
Nenajede to ani se zapojeným napájením VGA, ani bez. Na grafice svítí dvě červený diody - což sem si našel, že signalizuje: D1601 - Shows overheating
D1602 - Power connector #1 removed

Zdroj je to tenhle - http://www.losancomputers.cz/?Mode=Sti&StiId=15662
alliens_labs (214)|13.8.2008 16:33
To vypadá na zdroj,zřejmě při nějakém přetížení se zapne ochrana a zdroj spadne.Určitě bych vyzkoušel jiný zdroj.
Withman (1337)|13.8.2008 16:41
[QUOTE=Pavel Boček;151407]Nenajede to ani s odpojeným napájením VGA ? Měla by vyhodit chybu a upozornit na napájecí konektor...

Ale šel bych také po zdroji, PNF...hm, není to dokonce ten od EC ?[/QUOTE]

Tohle není ten od EC, to je Fortron. :)
JimikCZE (12)|13.8.2008 20:54
Tak jsem vytáhnul starý procesor, zkusil ho vyměnit a problém zůstával. Od kamaráda jsem sehnal i jiný zdroj, beze změny. Nakonec pomohla až výměna desky za starší a nová se pošle na reklamaci. Díky všem za reakce.
pas!k (3765)|14.8.2008 07:34
Reset cmos a kontrola zapojeni vypinace predpokladam probehla :)
JimikCZE (12)|14.8.2008 12:29
vypínač sem kontroloval, ale reset cmos sem nedělal, v čem by to mohlo pomoct ?
pas!k (3765)|14.8.2008 12:32
Nastavi to bios na defaultni hodnoty .. obcas to s nejakyma problemama pomaha treba kdyz je v biosu nastaveno neco tak ze to znemozni aby deska pracovala spravne s ostatnim ancablem .. laicky receno.
HiLow (1000)|14.8.2008 14:01
[quote=pas!k;151613]Reset cmos a kontrola zapojeni vypinace predpokladam probehla :)[/quote]

[quote=JimikCZE;151704]vypínač sem kontroloval ...[/quote]

Taky neni na skodu zkontrolovat tlacitko RESET. Jednou jsem mel na servisu jedno PC a nemohl jsem vubec prijit na zavadu. Az kdyz jsem odpojil RESET, tak jsem zjistil, ze tlacitko bylo sprajcle a tedy neustale desku resetovalo.:eek:
JimikCZE (12)|14.8.2008 14:06
Počítač se nerestartoval, sám se akorát vypínal, ale vím kam tím míříte. Na starší desce všechno funguje, takže jsem ten Asus odeslal na reklamaci a uvidíme co se stane dál.
hl.hl (1387)|14.8.2008 14:29
[QUOTE=JimikCZE;151704]vypínač sem kontroloval, ale reset cmos sem nedělal, v čem by to mohlo pomoct ?[/QUOTE]

Vcera jsem resil kamaradovi podobny problem. Po vypadku napajeni uz mu pocitac nenajel vubec. Zkusil jsem jiny zdroj a chovalo se to stejne. Tak jsem se presunul na zakladovku a po resetu biosu to vse najelo.