reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mass Effect 3 - import save z ME2

Kirk1 (850)|9.6.2012 10:38
Ahojte možno je to banalita (to som si myslel aj ja ) ale nedarí sa mi importovať save z ME2 do ME3.

Pre mňa nič jednoduchšie nájsť si súbor zo save a jednoducho tam skopírovať save z ME2. Všetko išlo ako má spustím hru, zadám nová hra, importovať postavu z ME2 (hovorím si paráda) save sa tam zobrazili dám možnosť vybrať karieru (opäť super je tam ) a nakoniec importovať postavu a nič nič na výber:(

Importoval niekto z vás postavu z ME2 do ME3? Vie niekto poradiť? :cry:cry:cry
Kirk1 (850)|9.6.2012 20:28
Tak neviem či to niekomu pomôže ale budiš som nato asi prišiel aj ked sa to možno bude dať spraviť jednoduchšie ale aspoň mi to funguje.

Tak som sa nas**l a nainštaloval som si všetky 3 časti (inak mal som to aj v plane že si ich prejdem zasa všetko naraz :D) a nahral som si do každej svoje uložené save a spustil som ME3 a vualááá všetko ide tak ako má.
Takže môj názor je asi taký že je potrebné pre import z ME2 mať aj nainštalovanú ME2 s nahratými save je pravda že jedine čo nevedela ME3 zobrať bola tvár môjho sheparda ale to už som doklepal do dokonalosti :D :D :D takže kto má uložené save (inak doporučujem lebo hra si na začiatku dá pekne vymyslené veci ktoré som nikdy neurobil a to ma štvalo) hor sa do toho.

A práve kôli tomuto som to tak úpenlivo robil:

Ak si neprenášate pozíciu, tak sú niektoré rozhodnutia samozrejme pri začatí novej hry už pevne dané.

Mass Effect 1
Kolónia Zhu´s Hope na Ferrose je zničená a Shiala je mŕtva.
Wrex je mŕtvy.
Kráľovna Rachniov je mŕtva.
Rada Citadely zahynula.
Balak žije.

Mass Effect 2
Nemáte lojalitu členov posádky. Legion, Grunt, Jack, Thane, Samara nenaverbovaní / mŕtvi.
Liek na genofágu zničený.
Tali vyhnaná od quarianov.
Mordin, Garrus, Miranda, Jacob, Tali žijú.
Kelly Chambersová a posádka Normandy mŕtva.
Základňa Zberateľov zničená.
Zásoby surovín žiadne. Vzťah žiadny.
Zaeed nenaverbovaný.
Kasumi nenaverbovaná, zrejme mŕtva.
Projekt Overlord nenavštívený, následne zničený, Dávid mŕtvy.
Batarianský systém zničený, no nie Normandy, ale armádou Aliancie, ktorá pri tom utrpela straty
Liara je Tieňová Brokerka, čo dosiahla svojpomocne. Feron mŕtvy.
Kirk1 (850)|10.6.2012 09:39
Nedá sa mi už Editovať

Tak ešte jedna celkom zaujímavá vec:
Vplyv vašich rozhodnutí na vojenské zdroje majú aj vaše voľby z DLC prídavkov a z predošlých hier. Pri prenesenej pozícii vám zostáva aj úroveň vašej postavy, body v schopnostiach a máte bonus do reputácie Vzoru/Renegáta, podľa toho, k čomu ste sa prikláňali minule.

BTW už dlhú dobu si ukladám save (už je to cez 5GB :D ale neva)
kevin00 (10238)|10.6.2012 10:28
Já to snad začnu hrát znovu :D :D
Kirk1 (850)|12.6.2012 09:01
[quote=kevin00;506221]Já to snad začnu hrát znovu :D :D[/quote]
:D:thumb Určite to za to stojí ako som čítal na nete ta už bez predošlých save by som to ani nehral najviac ma zaujalo a potešilo že to ma dosah až na veci z ME1 takže je to perfektný ucelený a najmä nadväzujúci príbeh ktorý máš možnosť pretvárať na svoj obraz. :thumb:thumb:thumb
NHKG (1136)|12.6.2012 09:33
[quote=Kirk1;506374].... to ma dosah až na veci z ME1 takže je to perfektný ucelený a najmä nadväzujúci príbeh ktorý máš možnosť pretvárať na svoj obraz. :thumb:thumb:thumb[/quote]

A utvářím si i konec, nebo jenom jeho barvičku? :D:stupid

(PS trojku sem po přečtení recenzí nehrál, navíc už dvojka byla nic moc. A hlavně furt nechápu, proč se té střílečce říká RPG.)
durib (1141)|12.6.2012 09:51
Já hrál ME2 a přišlo mě to takové na jedno brdo. RPG to není, na to je tam málo prvků ze žánru. Souboje stylem: přijdu do místnosti, naběhne 10 nepřátel, pozabíjím, přesunu se do jiné místnosti a repete. Magii jsem ani nepoužíval, s CSS skillem jsem je vždy všechny odheadshotoval ostřelovačkou. Gameplay 3 jsem viděl a nechci. Více filmu, jak hry :( Ohledně importu save navstává otázka, zdali to bude mít vůbec nějaký markantní vliv na konec hry a jestli se vyplatí spíše se podívat na možné "konce" na youtube.
VencaX (3686)|12.6.2012 11:14
ME1 jsem hrál několikrát a pořád mě to bavilo i když taky to bylo potom už stejný a věděl jsem, kde budou jací nepřátelé, ale má výbornej příběh a je tam spousta věcí, které třeba napoprvé nenajdete apod.
ME2 ačkoli to už nemá s RPG moc společného jsem hrál a zábava taky byla, příběh ušel a hrozně se mi líbil soundtrack.
A po dlouhém přemáhání se jsem si zahrál i ME3. Hratelně stejné jako ME2 s pár vylepšeními, které na hratelnost a na zábavu nemají vliv, přběh má fatální chyby, není příliš poutavý, soundtrack taky nic moc a závěr je to, co vás zklame nejvíc. Reaperů se zbavíte tak jako tak, ale video bude buď modré, červené nebo zelené, navíc nedomyšlené, nedodělané, nenavazující, spatlané dohromady asi tak za půl hodiny. Zklamání pro všechny, co se těšili na zakončení trilogie.

Ano, z ME1 a ME2 sem dosáhnou vaše "úspěchy", ale pouze do té míry, že budete mít navíc pár bodíků k "War Assets", což znamená, že se možná dočkáte lepšího konce. Každopádně pokud vás hra nebaví a nebudete hrát multiplayer, k vytouženému lepšímu konci, kdy Sheppard nezemře se stejně nedostanete, ať už jste v ME1 a ME2 hráli jak moc dobře chtěli.
Kirk1 (850)|19.6.2012 20:09
Tak kua predvčeom som to dohral a musím iba súhlasiť ten koniec poriadne odflinkali človek by si povedal že to bude mať iné pecky ale tu už je vidieť že sa nato úplne vys***i ale no čo už ja ako fanšmeker :D si pochvaľujem celú trilógiu (môj War Assets bol pred koncom 7206 ale aj tak koniec ako naočkovaný škoda pretože v celej hre záleží na tom ako kde s kým zareagujete a na koniec toto ... neva uvidíme môžno sa dočkáme nejakého poriadneho konca lebo ako som čítal fanúšikovia sa proti tomu celkom pekne búria )
VencaX (3686)|19.6.2012 23:35
Ono to co uděláš ve hře až takovej vliv na "konec" nemá, spíš potom multiplayer. A jakmile dosáhneš 4000 EMS, tak bys neměl mít problém s tím, aby i Shepard přežil - 5000 u "zelenýho" konce.
Každopádně mi 3ka přišla hodně slabá oproti předchozím dvěma dílům. Sice to má svojí atmosféru, prostě Země napadená "nepřemožitelným" nepřítelem, ale i tak, příběh není dotaženej, hudba už taky neni hlavní prací Jacka Walla... prostě pro mě jako fanouška serie je trojka zklamání na plnej čáře.
Každopádně bych neřekl, že se dočkáme lepšího konce... spíš tak maximálně nějakého DLC navíc.