reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

potřeboval bych pomoc.... už fak nevim...

MaweR1cK (32)|19.7.2008 17:21
zdravim, koupil jsem si novej počítač, doma složil, vše OK až na internet... Podrobně vysvětlím: Nejde mi absolutně net, ale LAN mi jde, jsem pripojen přes switch a dostanu se do všech PC i oni ke mě... všem de internet ale mě ne... IP a vše mám nastavené dobře. Ovladače nainstalované. Zkoušel jsem 4 sítové karty a postupně vyměnil 3 Základní desky (na všech jsem to zkoušel a nic). Ted mám Asus 650i SLi a Intel Pentium Dual Core E2160. Všechno jsem zkoušel na nových instalacích Win XP pro SP2 (a že jich bylo hodně). Když ale připojím do switche svoji starou desku Gigabyte s Athlonem XP 2800+ tak mi net šlape krásně.... (ted na tom tohle píšu). Zkoušel jsem křížený i nekřížený sítový kabel...

když dám příkaz "cmd" a zkusím ping na brámu nebo DNS tak to píše "vypršel časový limit žádosti"
když dám ping na jinej PC kterej je připojen do switche tak je ping pod 1.
když dám ping např na www.download.com tak je to to samý jak v bodě 1.


prosím poradte. Nevím jestli něco dělám blbě nebo na neco zapominam....

Sem z toho celkem nestastnej, už jsem do toho problému vyrazil hodně penez a nic.....

předem díky za jakoukoliv pomoc!
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 17:29
Jak vypadá topologie sítě ? Máš tam switch a ten je připojen k routeru nebo nějakému modemu nebo jak ? Je zapnuto DHCP nebo přiděluješ IP ručně ?

Jinak ten název vlákna nic moc ;)
xmarek (1676)|19.7.2008 17:32
Zkoušel jste tam ručně zadat adresy DNS? Někdy se stane, že je router nepřeposílá. Já mám doma jednoho takového kandidáta. :cry

One moment, vy máte připojené počítače do internenu přes switch? Na cestě je nějaký proxy? Nebo Vám dal poskytovatel více IP adres? Jestli máte jen jednu adresu tak zkuste jeden počítač připojit do internetu na přímo a uvidíte. Možná jsem to nějak blbě pochopil.
MaweR1cK (32)|19.7.2008 17:33
switch je pripojenej primo na antenu (aspom myslim).
IP zadavam rucne.
a nevim co to je vlakno.... :-)

technologie site? nevim co to je... :-) moc se nevyznam... muzes upresnit lajkovi...

díky
MaweR1cK (32)|19.7.2008 17:34
[QUOTE=xmarek;143674]Zkoušel jste tam ručně zadat adresy DNS? Někdy se stane, že je router nepřeposílá. Já mám doma jednoho takového kandidáta. :cry[/QUOTE]

ano DNS zadavam vzdy rucne.. stejne jako IP a brany...
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 17:41
Je to tedy nějaká Wi-Fi ? Obvykle ty antény mají jakés-takés DHCP...pokud ale anténa nemá žádné aktivní prvky, na který by šel NAT, pouze to slouží jako „redukce“ z kabelu na bezdrát, tak je potřeba mezi anténu a switch vrazit router. Resp. pak by switch ani nebyl potřeba.
xmarek (1676)|19.7.2008 17:42
Nějak jsem nepochopil jak je to připojené. Kdo je připojený na co? Doma je víc počítačů přes switch? Nebo sousedé jsou na společným switchi? Jinak topologie je jak jsou ty počítače vzájemně propojené. Tj. adresy, masky, brány.
MaweR1cK (32)|19.7.2008 17:46
[QUOTE=xmarek;143680]Nějak jsem nepochopil jak je to připojené. Kdo je připojený na co? Doma je víc počítačů přes switch? Nebo sousedé jsou na společným switchi? Jinak topologie je jak jsou ty počítače vzájemně propojené. Tj. adresy, masky, brány.[/QUOTE]

v domácnosti jsou 3 PC každé má svou IP XXX.XXX.XX.2 až 4
Masky a brány jsou stejné.
PC jsou vzájemně propojené jen přes switch...
MaweR1cK (32)|19.7.2008 17:47
[QUOTE=Pavel Boček;143679]Je to tedy nějaká Wi-Fi ? Obvykle ty antény mají jakés-takés DHCP...pokud ale anténa nemá žádné aktivní prvky, na který by šel NAT, pouze to slouží jako „redukce“ z kabelu na bezdrát, tak je potřeba mezi anténu a switch vrazit router. Resp. pak by switch ani nebyl potřeba.[/QUOTE]

ano, je to wi-fi. sice jsem to 100% nepochopil ale když mi to jde na staré desce tak by to mělo jít i na té nové, ne? Samozdřejmně se stejnýma IP, DNS a bránami...
xmarek (1676)|19.7.2008 17:52
[QUOTE=MaweR1cK;143681]v domácnosti jsou 3 PC každé má svou IP XXX.XXX.XX.2 až 4
Masky a brány jsou stejné.
PC jsou vzájemně propojené jen přes switch...[/QUOTE]Switch. Takže podmínkou je, že je na cestě router nebo Vám poskytovatel dal více adres, nebo jeden počítač musí vystupovat jako brána. Ono je totiž rozdíl mezi switchem a routerem.
elpsycho (1602)|19.7.2008 17:56
A není třeba nutné aby nejdříve provider povolil fyzickou adresu nové síťovky? Já to tak mám, vždycky když jsem měnil desku, musel jsem nahlásit kterou MAC adresu vyškrtnout a kterou povolit.
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 17:57
A co je cílem ? Dostat se s tím jedním PC do Internetu nebo se všemi ?

Pokud jen s tím jedním, tak je třeba nastavit IP, bránu, DNS apod. údaje dodané poskytovatelem připojení. Zbývající PC musí mít potom parametry nastaveny vzájemně jen na sebe, pokud jim dáš zase to samé jen jinou IP, je jasné, že tam budeš mít koflikty, bez aktivního zařízení s NATem nemůžeš přes jednu anténu připojovat více PC. Jedině v případě že by ti dal poskytovatel více IP adres.

Co je to konkrétně za IP ? V jakém rozsahu ? Ono když napíšeš xxx tak to může být cokoliv :) Někteří poskytovatelé to mají inteligentně tak, že dostaneš přidělenu IP v jejich vnitřní síti a routují si to pak sami ven :D

elpsycho: no to je ono, každý provider to má úplně jinak, někdo ti to nastaví natvrdo na síťovou kartu, někdo ti dá třeba IP 192.168.0.2 (očividně z vnitřní sítě), někdo ti tam dá prostě přímo IP v Internetu...ufff síťařina je hnus, velebnosti :)
xmarek (1676)|19.7.2008 18:01
[QUOTE=Pavel Boček;143686]ufff síťařina je hnus, velebnosti :)[/QUOTE]Zkuste někdy psát software. To je teprve prdel. :D
MaweR1cK (32)|19.7.2008 18:03
[QUOTE=xmarek;143684]Switch. Takže podmínkou je, že je na cestě router nebo Vám poskytovatel dal více adres, nebo jeden počítač musí vystupovat jako brána. Ono je totiž rozdíl mezi switchem a routerem.[/QUOTE]

jak sem psal, moc se v tom nevyznám... Ale mám tenhle switch http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34019 a je napojenej do elektriky a do mini černý krabičky (5x3cm ta je taky přes trafo v el.) od který vede kabel k antene. Uvedu presná IP brana je 192.168.30.1 moje IP je 192.168.30.2 a dalsí PC to tak maj do .4
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 18:05
Zkusil bych prostě jednoduše vyhodit switch a připojit to jedno PC přímo k anténě. Jsem si takřka jist, že to pojede...
MaweR1cK (32)|19.7.2008 18:08
[QUOTE=elpsycho;143685]A není třeba nutné aby nejdříve provider povolil fyzickou adresu nové síťovky? Já to tak mám, vždycky když jsem měnil desku, musel jsem nahlásit kterou MAC adresu vyškrtnout a kterou povolit.[/QUOTE]

jak to zaridim? to mam zavolat poskytovateli aby povolil novou sitovku?
xmarek (1676)|19.7.2008 18:08
Neměl to být spíš router. :D. Nejlepší cestou je koupi routeru, který zajístí překlad adres. Prostě budete mít vnitřní síť a navenek se to bude tvářit jako jeden počítač. A nebo huř jeden počítač bude mít dvě síťovky. Jedna bude ven a druhá dovnitř.
MaweR1cK (32)|19.7.2008 18:12
[QUOTE=Pavel Boček;143686]

Pokud jen s tím jedním, tak je třeba nastavit IP, bránu, DNS apod. údaje dodané poskytovatelem připojení. Zbývající PC musí mít potom parametry nastaveny vzájemně jen na sebe, pokud jim dáš zase to samé jen jinou IP, je jasné, že tam budeš mít koflikty, bez aktivního zařízení s NATem nemůžeš přes jednu anténu připojovat více PC. Jedině v případě že by ti dal poskytovatel více IP adres.
[/QUOTE]

ano poskytovatel mi dal 3 IP adresy....
xmarek (1676)|19.7.2008 18:15
Takže ty dva počítače jednou? Pak nezbývá než si zjistit MAC adresu nové síťovky "ipconfig /all" a zavolat poskytovateli.
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 18:16
To je ale potřeba říct hned :) Bych mu zavolal a optal se coto, jestli to tedy má natvrdo na MAC adresu či co. Je jeho práce zajistit aby to šlo :)
MaweR1cK (32)|19.7.2008 18:17
[QUOTE=xmarek;143700]Takže ty dva počítače jednou? Pak nezbývá než si zjistit MAC adresu nové síťovky "ipconfig /all" a zavolat poskytovateli.[/QUOTE]

jj, ty ostatní PC jedou... zítra tam skusim zavolat a napíšu jwstli pomohlo... díky za pomoc!!! :-)
MaweR1cK (32)|19.7.2008 18:22
jeste dotaz... kam napsat "ipconfig" když to hodim do start/spustit... tak to na 0.5 vteřiny hodí černej screen a nic... Když zapnu Everest Ultimate tak tam je Hardwarová adresa sítové karty. je to ono? je to 00-1A-92-24-98-C6
Pavel Boček (4169)|19.7.2008 18:25
Do příkazové řádky. Start>spustit>cmd

Ano toto je MAC adresa.
MaweR1cK (32)|20.7.2008 18:34
tak všem díky za pomoc... stačilo aby mi poskytovatel povolil novou MAC adresu karty...

takže díky za pomoct ještě jednou :-)