reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pochlubte se novou sestavou a podělte o postřehy při stavbě

rotik (12)|31.3.2008 23:27
Ahoj,
tak po cca 5,5 letech konečně jsem postavil nový kompík. Hurrrá, konečně si už nemusím o možnostech dnešních pc a her jen číst:)

Moje sestava:
DESKA: Gigabyte EP35-DS4
PROCESOR: C2D 8200 2,66 GHz@3,6 GHz 1,296V + AC Freezer 7 Pro
PAMĚTI: 2Gb kit Geil DDR2 Ultra Plus 4-4-4-12 1066 MHz@5-5-5-15 1080 MHz 2,3V
GRAFIKA: Gigabyte 8800GT Zalman GPU700 MHz, RAM 1800 MHz @GPU 750 MHz RAM 1900 MHz
ZDROJ: Point of view black diamond 500W
CASE: Gigabyte 3D Aurora
DISK: WD Caviar 500Gb
ZVUK: Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio, bulk

Zatím jsem naprosto nadšený výkonem! Už se těším až si zahraju Crysis. Prozatím jsem to protáhl pouze cvičně 3Dmarkem05 - default cca 17900 bodů/oc 22000 bodů. Nebylo na to zatím moc času pak postnu přesné výsledky i 3dmarku06. V přetaktování budou mžná taky ještě změny. Bych potřeboval týden volno:))
Jsem nadšený předvším z desky, case a procesoru - přetaktování hrou:) Teda nerad bych to zakřiknul, ale zatím všechno bez problémů
Jediný přehmat zatím vidím ve výběru grafiky - nejde o výkon, ale ten ZALMAN, co otřesně hlučí, asi jako cd v mechanice na plné otáčky. Když jsem ho zkusil zbrzdit rukou, tak sestava byla téměř neslyšitelná. Ty ventilátory Aurory jsou skvělé. Takže do budoucna Accelero S1 (rev. 2) + ventilátor.
Nevím jak vy, ale mně je opět trochu líto, že to mám již postavené. Podle mě PC nejlepší stavebnice:)

Zatím čau, těším se na vaše postřehy.
Rotík
speedsnail (4876)|31.3.2008 23:32
Trosku nerozumim volbe pameti: Pokud je tam 4Gb ram pak je to super sestava ale ty pameti stojej neskutecnej ranec. Jestli je to jen 2Gb kit tak je to v dnesni dobe zbytecne malo a moc to neodpovida tomu jak je zbytek sestavy nabušenej (2*2 A-Data jsou za 1700,- a na 450fsb (resp tvojich 443) pro slusnej OC stacej)
Ze gigabyte nejde regulovat je znamý nedostatek. (naprosto nepochopitelná chyba, pridaj paradni chladic za nekolik set a znemoznej ho vysokejma otackama, zkusil bych snizit napeti odporovou redukcí).

P.S. kam se hrabe lego :)
kane.shw (1231)|1.4.2008 00:52
[QUOTE=rotik;106831]Nevím jak vy, ale mně je opět trochu líto, že to mám již postavené. Podle mě PC nejlepší stavebnice:)[/QUOTE]

JJ, když vše funguje jak má, a v ničem není nepochopitelný problém, tak je to jen radost...

Btw. přeju ti, ať ti dlouho a dobře slouží, jen ke tvé spokojenosti :thumb
Taky mě to za pár dní čeká - snad teda, už jsem to odkládal tolikrát :angry :hmm
rotik (12)|1.4.2008 01:49
No tak už jsem to tam trochu změnil. Paměti jsem původně chtěl 4Gb, ale protože jedu na XP 32 bit,tak jsem to zavrhnul a mám ten 2Gb kit od geilu, jehož obrovskej potenciál teprve objevuju:) Njn. známá věc s chladičem, nepovedlo se podchytit vše (někd už jsem byl z toho věčnýho čtení diskuzí fakt mimo, že jsem něco prošvih:) Ale pokud to bude jediná moucha, tak to neberu jako pohromu,ten arctic bude určitě radost montovat. Jinak musím říct, že ten Freezer7 Pro chladí dle mě víc než dobře. Procesor na 3,6 GHz a při spuštěným orthosu koukám, že na jádrech teploty 44 a 48°C, dle hw monitor... Tak snad to není blaf.

[QUOTE=kane.shw;106873]JJ, když vše funguje jak má, a v ničem není nepochopitelný problém, tak je to jen radost...

Btw. přeju ti, ať ti dlouho a dobře slouží, jen ke tvé spokojenosti :thumb
Taky mě to za pár dní čeká - snad teda, už jsem to odkládal tolikrát :angry :hmm[/QUOTE]

Díky za přání, tobě též good luck!
Janyk1 (997)|10.4.2008 15:22
[QUOTE=rotik;106879] na jádrech teploty 44 a 48°C, dle hw monitor... Tak snad to není blaf.[/QUOTE]

Snad ne, zkusil bych to pro jistotu ještě třeba CoreTempem.
rotik (12)|18.4.2008 23:16
Zdravím všechny,
tak jsem dnes na grafiku osadil Accelero S1 + turbo module a hlučnost počítače absolutně zmizela. Je teď opravdu tichý. původně jsem zkoušel bez ventilátorů, ale teplota po zátěži byla 62°. Není to sice až tak moc, ale chtěl jsem to srazit. Turbo modul je téměř neslyšný, teplota po dlouhodobé zátěži 45° a v klidu 39°. Je to krása, zatím vše funguje, jak má...
čekal jsem,že sem bude psát víc lidí... Se pochlubte, co máte v casu vy:)
mujkomp.jpg
Salamander (6177)|18.4.2008 23:18