reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus CROSSHAIR III Formula

Jegoretello (15)|16.7.2009 19:50
Zdravim vsechny, mam maly dotaz ohledne teto desky?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65796
mohl by mi ji nekdo zkritizovat ..?v recenzich si vede dobre,ale nemate nekdo osobni zkusenost ? cenu neresim.. lol
Richmond (8084)|16.7.2009 20:08
[QUOTE=Jegoretello;271341]Zdravim vsechny, mam maly dotaz ohledne teto desky?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65796
mohl by mi ji nekdo zkritizovat ..?v recenzich si vede dobre,ale nemate nekdo osobni zkusenost ? cenu neresim.. lol[/QUOTE]
Horsi sitovka, SATA radic, AMI BIOS, v ExpressGate chybi podpora USB klavesnice... Tot asi veskera negativa ;)
Jegoretello (15)|16.7.2009 20:27
[QUOTE=Richmond;271349]Horsi sitovka, SATA radic, AMI BIOS, v ExpressGate chybi podpora USB klavesnice... Tot asi veskera negativa ;)[/QUOTE]

aha a je to neco kvuli cemu bych se mel zamerit na jinou MB ??
Richmond (8084)|16.7.2009 20:34
Leda bys chtel neco s jinym chipsetem... Ja bych se s tim nevzrusoval pokud nejsi narocnej, zase ma ta desky slusnou vybavu, pwm regulaci na fanech atd. Nic moc lepsiho s AMD chipsetem neni.

edit: reknu ti to asi takhle:
- Sitovka ma horsi latence a zatezuje vic cpu (oboji v jednotkach procent, pokud samozrejme nemas raid pole a nestremujes filmy ze sitovyho uloziste)
- sata je bez ovladacu nepouzitelna, jsem zvyklej ze to jede slusnou rychlosti i bez nutnosti updatu ovladacu (ostatne 790fx je prvni chipset s podporou raidu5, kterej aspon funguje)
- AMI maji pro me "divnej" bios, pomalejsi refresh u cidel (detail)
- expressgate zrejme nebudes pouzivat misto os, ale docela me zarazilo, ze to nepozna usb klavesnici a mys jo, takze kdyz mas holy pc a chces stahnout aktualni ovladace z netu tak musis pouzit redukci na ps/2 (opet detail, ale ja jsem detailista :))
Jegoretello (15)|16.7.2009 20:54
[QUOTE=Richmond;271353]Leda bys chtel neco s jinym chipsetem... Ja bych se s tim nevzrusoval pokud nejsi narocnej, zase ma ta desky slusnou vybavu, pwm regulaci na fanech atd. Nic moc lepsiho s AMD chipsetem neni.[/QUOTE]

mno abych rekl,puvodne jsem zamyslel tuto: Gigabyte GA-MA 790FXT-UD5P ,jakozto spolehlivy podvozek k CPU AMD PhenomII x4 955 3,2Ghz ...
Ale jsem zvukoid" a k tej ASUSce je slusna zvukarna...navic ma iROG -takze me celkem laka.. rad bych kvalitu a vykon, pokud mozno..:-)
Richmond (8084)|17.7.2009 03:51
U ty Asusky se da od ty zvukovky cekat mensi ruseni (cemuz napomahaji stinici plechy), iROG lcd je spis takova kravinka - ukazuje to informace pri postu (ciselny kody, ne primo info o provadenem testu), teploty a otacky - stejny se daval ke starsim ROG seriim.
Vyhodou je kovovy backplate (stejny se montoval na vyssi rdy M2x, na predchozich M3x byl bohuzel jen plastovy - oznacovany jako StackCool 2), triockovy retencni ramecek, tlacitko CMOS reset na IO, kryt IO bez "pacicek" (rychla montaz), 4pin PWM regulace na fanech se take jiste bude hodit (drivejsi modely mely pwm regulaci pouze na cpu fanu, na ostatnich byla regulace klasicka, spolecna, nicmene narozdil od GB pouzitelna a navic ma Asus vstupy pro teplomery).
Deska nema ExpressGate (omlouvam se za mystifikaci, predchozi ROG a Deluxe serie ho mela, pokladal jsem to tedy za samozrejmost) na NAND pameti pripojovane pres USB...
Vybavenost je podle me adekvatni cene a realne vyuzitelnosti (rozdil oproti "hole" GB je nejakych 500-600,-) :thumb

Recenze s X4 955 je ZDE
flanker (1579)|17.7.2009 10:30
také záleží, co očekáváš krom dobré zvukovky:)...OC s Crosshair III je jeden z nejlepších, hlavně co se týká NB frekvence. Ovšem například MSI GD70 nabídne vyšší výkon při defaultním nastavení a FXT-UD5P zas nejlepší stabilitu. OC možnosti CPU budou +- 50MHz podobné. Pokud však plánuješ někdy DICE tak ybch vzal tu ASUSku :).
Nějaké porovnání najdeš třeba i zde:
http://www.overclockersclub.com/reviews/crosshair_iii/
The Jackal (18)|1.3.2010 11:19
[quote=Jegoretello;271352]aha a je to neco kvuli cemu bych se mel zamerit na jinou MB ??[/quote]

cena!v inom vlakne som uz doporucil ako majitel tejto dosky vot zdes tavarisc:http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508M0972OIWIB