reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aktivace WinXP Home Edition po opravě systému - nejde

kukmaster (35)|30.8.2010 14:51
Zdravim, potřeboval bych poradit, jak obejít aktivaci po opravě systemu ktera je jakoby po vyprseni (nechapu proc) a nezobrazí se v okně aktivace vůbec nic? A dál to nepustí.
Dojigiri (1629)|30.8.2010 18:25
Možná pomůže tohle http://support.microsoft.com/kb/312295/cs

Pravděpodobně poškozený soubor wpa.dbl, pokud nemáš jeho zálohu, tak to možná bude problematický.

Nejjistější způsob - přeinstalovat systém (a pak si po instalaci a aktivaci ozálohovat soubor wpa.dbl - samotnýmu už se mi to jednou vyplatilo, když se mi pokazil).
zsdx (2098)|30.8.2010 21:44
[quote=kukmaster;398999]Zdravim, potřeboval bych poradit, jak obejít aktivaci po opravě systemu ktera je jakoby po vyprseni (nechapu proc) a nezobrazí se v okně aktivace vůbec nic? A dál to nepustí.[/quote]

Pri oprave systemu z inst.CD je nahran zpet IE ve verzi 6 a jestli byla predtim a PC verze vyssi, je nutno ji rucne doinstalovat v nouzovem rezimu. Pak se jiz okno aktivace chova normalne.
kukmaster (35)|2.9.2010 09:39
Nouzový režim nejde spustit (lhůta pro aktivaci vypršela - ihned po opravě -> asi nějaký úblb), vracelo to zpět na výběr profilů. Vyřešeno po přihlášení pod jiným profilem (byl zaheslovaný - odstranění hesla jakousi utilitou), okno aktivace se ukázalo korektně. Příčinu neznám, možná jestli se to nemusí aktivovat pod účtem původní instalace Windows ale je to jen doměnka. Setkal jsem se s tím už několikrát u pc které byly v doméně - tento nebyl - v dalším případě zkusím tento postup. Díky za rady.