reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pracovni notebook kolem 30000,-?

tequilla (1015)|27.10.2007 14:11
Zdravim vsechny, vcera jsem byl postaven pred informaci, ze dostanu novej pracovni notebook jako nahradu za bohuzel jiz dosluhujici HP nc6120. V pondeli nejpozdeji utery se bude objednavat a byl predvybran tento FS. Je vykonej, ma 2GB pameti a VB i XPP, 160GB disk a hodne vykonej mobilni procak, ale nejsem si jistej znackou...Preci jen jsem doposud mel jen HP resp. drive Compaq a tak jsem si na ne ponekud zvyknul.
Proc ale pisu, mam hrozne malo casu na to, abych se podival po nejake alternative a tak ocenim kazdy nazor, pripadne budu rad, kdyz nekdo najde alternativu splnujici tyto pozadavky (pozn. poradi urcuje i prioritu vyberu - tzn. body ke konci nejsou pro mne tak dulezite jako na zacatku:)). Vsechny thready jsem tu procetl, ale nenasel jsem co hledam...Takze moje pozadavky jsou:

0. zadna proflaknuta levna znacka Acer, Asus, MSI, atp.
1. Core 2 Duo procesor, frekvence 1.8Ghz+ (zadnej mobilni Celeron na technologii Core a ani Turion nechci).
2. min. 1GB pameti (idealne jeden modul, aby byla moznost rozsireni).
3. Windows XP Professional (prinejhorsim VB s tim, ze bude moznost downgrade a ovladace pro XP na strankach vyrobce)
4. Kvalitni konstrukce a primerena hmotnost (s notasem pres 3kg se tahat nechci - nc6120 ma 2.7kg a uz to se mi zda pri delsim noseni dost). Btw. velikost notebooku samozrejme 15".
5. Integrovany Bluetooth a WiFi, ctecka karet (pouzivam MMC) a hlavne min. 3 USB porty.
6. Disk 100GB+ v pripade 5400ot. a 60GB+ pokud by byl 7200ot.
7. Grafika - integrovana staci, pokud bude neco navrch, tak to bude jenom dobre.
8. Design - sedi mi styl jak HP, tak IBM i Dellu.
9. sirokouhlej matnej displej (polovina casu bude notas slouzit jako DTR s pripojenim na ext. monas, proto mi na tomto parametru az tak nezalezi).
Intri (3490)|27.10.2007 14:35
Co tato Tecra? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44258 Za cenu 31 tisíc Kč sice můžeš mít i daleko lepší konfiguraci, ale Tecra je vlajková značka profesionálních notebooků Toshiby vyznačující se prý velmi vysokou kvalitou zpracování ( info od známého, který Toshiby distribuuje. Když jsem vybíral tu svou, doporučoval mi Satellite Pro nebo líp - právě Tecru ).
mech13 (5526)|27.10.2007 15:10
nebo si nakonfigurovat DELL, imho pro tebe asi nejlepsi cesta

to FS na tom bude urcite lip nez acer, asus apod, rada "pro" je na tom uz lip nez tesco modely, ale zaradil bych ho kvalitativne tak nekam doprostred, videl jsem lepsi ale taky mnohem horsi

na lenovu se mi neliby jejich soft, ani trochu, ale je pevny, FSC ma vyborny soft (aspon pro me) ale kvalita oproti dellu a lenovu slabsi, dell nevim jaky ma soft ale muzes si ho nakonfigurovat (vcetne 7.2k disku, ktery vrele doporucuju) a kvalita taky vyborna
Intri (3490)|27.10.2007 15:12
Jenže u Dellu je problém dlouhou dobou, než ho vyrobí a doručí. Tuším, že si na to vyhrazují měsíc.
mech13 (5526)|27.10.2007 15:19
nevim jaka je u tequilli prsne situace, ale spech se nevyplati... pokud by to mel byt presne takovy model jaky by si pral, kvalitni, nic zbytecneho a nic by mu nechybelo, tak bych si klidne nejaky tyden pockal... ale zalezi co tequilla, jak moc to je akutni a jestli bez neho muze fungovat
Intri (3490)|27.10.2007 15:26
[quote=mech13;56955]nevim jaka je u tequilli prsne situace, ale spech se nevyplati... pokud by to mel byt presne takovy model jaky by si pral, kvalitni, nic zbytecneho a nic by mu nechybelo, tak bych si klidne nejaky tyden pockal... ale zalezi co tequilla, jak moc to je akutni a jestli bez neho muze fungovat[/quote]

Jj, záleží na něm. Já jen dodal pro úplnost, ať ví, že to s Dellem bohužel není tak snadné, jak to vypadá. Ale pokud může počkat, taky bych se přikláněl spíš k tomu Dellu.
tequilla (1015)|27.10.2007 15:40
Situace je bohuzel uz dost kriticka, na tom HP nc6120 odchazi displej, resp. odchazi kontakty v kloubech a displej vypadava. Budu mit ted dost jezdeni po klientech a nemuzu si moct dovolit, abyc premlouval displej, aby nabehl. Podotykam, ze to HP nema jeste ani dva roky a bylo s nim zachazeno jako v rukavickach (po tyto strance me HP zklamal). Bohuzel reklamace je nemozna (koupeno jen s 12 mes. zarukou! - v ty dobe jsem o tom jeste nerozhodoval ;)).
Samozrejme bych nejradsi Dellika, ale po nekolika pokusech s konfiguratorem jsem se v rade Latitude ani Inspiron nedostal k hranici 30000,- bez dane a to ty konfigurace nebyly ani zdaleka blizko tomu FS V3505 :eek:.
Na Toshibu jeste kouknu, ale nevim jak je na tom rada Tecra s podporou WinXP...
Intri (3490)|27.10.2007 15:51
S ovladači pro XP Toshiba nemá problém, dodává jak pro Vistu, tak pro XP. Jen se až teď dívám, že CZC nemá ty Tecry A8 skladem a na oficiálních stránkách řada A8 není vůbec... Ostatní Tecry ( A9, M9 a S5 ) jsou celkem dost drahé. Tak tu asi můžeme vynechat, když spěcháš. Ale dost mě zaujalo toto Lenovo: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50601 Ovladače pro XP má... Tak snad jediné, co by ti mohlo vadit, je 14" displej. Ale to bych nepovažoval za velký handicap, naopak.
tequilla (1015)|27.10.2007 18:51
[QUOTE=Intri;56962]S ovladači pro XP Toshiba nemá problém, dodává jak pro Vistu, tak pro XP. Jen se až teď dívám, že CZC nemá ty Tecry A8 skladem a na oficiálních stránkách řada A8 není vůbec... Ostatní Tecry ( A9, M9 a S5 ) jsou celkem dost drahé. Tak tu asi můžeme vynechat, když spěcháš. Ale dost mě zaujalo toto Lenovo: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50601 Ovladače pro XP má... Tak snad jediné, co by ti mohlo vadit, je 14" displej. Ale to bych nepovažoval za velký handicap, naopak.[/QUOTE]

No, s tou toshibou to nevidim moc nadejne, dostupnost neni zrovna dobra. Lenovo me zaujalo, dokonce natolik, ze jsem se rozhodl pridat dalsi kriterium a to je 14" displej. Preci jen maji tyto notasi asi o pul kila mene nez 15" a to pri prenaseni a cestach po cely republice opravdu ocenim. S dostupnosti je to take trosicku horsi, je to podle data pridani na czc pomerne novinka ;). Zkusim se pozeptat jinde. Dalsim z kandidatu (kdyby to Lenovo nebylo v rozumnym case) je FSC Esprimo Mobile M9400.
Intri (3490)|27.10.2007 18:56
Však to Lenovo CZC dodává do dvou pracovních dnů... Takže dostupné asi je.
tequilla (1015)|28.10.2007 14:54
[QUOTE=Intri;56993]Však to Lenovo CZC dodává do dvou pracovních dnů... Takže dostupné asi je.[/QUOTE]

Dostupnosti jsem myslel dostupnost u mnou oblibene firmy ;).

Jinak abych to zrekapituloval, v soucasne dobe mam tri zhave kandidaty:
1. TOSHIBA SatPro U300-116/T7100/2x1GB/160GB/13.3"/BT/WVB za 31646,-
2. IBM Lenovo ThinkPad R61/T7250/2x1GB/160GB/14.1"/WVB za 28110,-
3. FSC Esprimo Mobile M9400 14,1w/T7300/1x1GB/120GB/BT/WVB+XP downgrade pack za 28917,-

Mam si hodit korunou nebo mi nekdo rekne pro a proti? Btw. ceny jsou jen pro prehled, predpokladam ze nakonec budou nizsi :D.
ICEBOSS (3435)|28.10.2007 15:13
to je celkem jasna volba... ibm.
Intri (3490)|28.10.2007 16:49
Souhlasím s ICEBOSSem. Ber Lenovo. Jestli se Toshiba může konstrukcí rovnat Lenovu, pak jedině modely Tecra, ne Satellite Pro. A Fujitsu-Siemens vynechat raději úplně. Takže Lenovo.
tequilla (1015)|29.10.2007 15:41
[QUOTE=ICEBOSS;57231]to je celkem jasna volba... ibm.[/QUOTE]

[QUOTE=Intri;57256]Souhlasím s ICEBOSSem. Ber Lenovo. Jestli se Toshiba může konstrukcí rovnat Lenovu, pak jedině modely Tecra, ne Satellite Pro. A Fujitsu-Siemens vynechat raději úplně. Takže Lenovo.[/QUOTE]

Takze objednano Lenovo, pri zpetnem pohledu na ty tri kandidaty opravdu nebylo co resit :runaway. Dostanu se k nemu ale nejdriv o vikendu a poradne se mu potom podivam na zoubek...
Intri (3490)|29.10.2007 15:44
Tak první dojmy pak sem ( nebo do článku od čtenářů ).;-) A nezapomeň ho pak řádně zapít, nového člena.:-)