reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaký router?

erazmus (3)|31.12.2013 16:45
Zdravím.

Mám doma internet přenášený ADSL a je poskytován společností O2. Linka je přivedena přes port RJ-11 do modemu/routeru Huawei EchoLife HG520i. Ten ale nemá dostatečný dosah a je lehce poškozen. Vymyslel jsem si tedy, že bych jej nahradil jiným modemem/routerem o lepších parametrech, s tím, že bych na něj přes LAN připojil pevný počítač (kvůli snížení zatížení WLAN) a dále jej vybavil externí sektorovou anténu přes RP-SMA konektor, pro šíření signálu do zahrady. Na router bych také připojil přes USB tiskárnu pro tisk ze všech připojených zařízení. V budoucnu počítám s připojením dalšího pevného PC do LAN.

Je toto řešení vhodné? Mohli by jste mi doporučit zařízení, které by vyhovovalo tomuto řešení? Chápu to tak, že "stačí" koupit jiné zařízení s portem RJ-11, připojit k lince, nastavit jej podle původního zařízení, respektive podle nastavení poskytovatele internetu a vše je v pořádku nebo je potřeba shánět a instalovat ještě nějaký jiný software kromě firmware na zařízení?

Děkuji za odpovědi.
zsdx (2098)|1.1.2014 18:21
Levnejsi bude pouzit Huawei pouze jako modem a zakoupit bezny wifi router. V ADSL routerech neni moc na vyber.
erazmus (3)|2.1.2014 12:59
Díval jsem se na ceny a napadlo mě, jestli by nebylo lepší rovnou koupit něco takového TP-LINK WR842ND, namísto toho huawei.
DrZelenka (2491)|2.1.2014 15:50
[QUOTE=erazmus;551148]Díval jsem se na ceny a napadlo mě, jestli by nebylo lepší rovnou koupit něco takového TP-LINK WR842ND, namísto toho huawei.[/QUOTE]

Problém je, že tento nemá ADSL (RJ11 nebo jaký to je konektor).

Ale vzhledem k výběru ADSL routerů bych to udělal jak píše zsdx. Na huawei vypnout vše nepodstatné (včetně DHCP) a udělat z něj opravdu jen tupý modem, který bude vše předávat danému TP-Linku. Vše potřebné (wifi, DHCP, port forward, ....) potom stačí nastavit na TP-Linku.
erazmus (3)|3.1.2014 09:14
Rozumím. A existuje nějaký dobrý, spolehlivý modem s ADSL?