reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po zapnutí napájení PC nefunguje myš ani klávesnice

Sparhawk77 (21)|19.11.2008 11:40
Ahojte, mám základní desku ASUS A7V8X s Athlonem XP+1800 a jelikož cena elektřiny je velká a pude nahoru začal jsem vypínat přes noc PC ze zásuvky. Jenže ráno když počítač zapojím do zásuvky a zapnu tak po naběhnutí winxp mi nejde myš ani klávesnice. Myš sice svítí ale nereaguje proto zmáčknu zapínací tlačítko a počítač se vypne, kde po vypnutí ho opět zapnu a to už vše funguje normálně jak myš tak klávesnice. Dělá to jen když nechám vypnutý PC od sítě přes noc. když ho nevypnu tak je vše v poho. nevíte čím by to mohlo být, že po zapnutí pc do sítě a jeho zapnutí nejde myš a klávesnice ???? Předem díky všem za rady
Salamander (6177)|19.11.2008 11:42
no, myslim, ze tech par haliru, co tahhle usetris za to nestoji.
mohla by byt treba slaba baterka na desce, nebo cokoliv jinyho, imho se vypinat PC pres noc fakt nevyplati.
pas!k (3765)|19.11.2008 11:50
[QUOTE=Salamander;184686]no, myslim, ze tech par haliru, co tahhle usetris za to nestoji.
mohla by byt treba slaba baterka na desce, nebo cokoliv jinyho, imho se vypinat PC pres noc fakt nevyplati.[/QUOTE]

S tim si dovolim nesouhlasit .. Osobne jsem take zakoupil nekolik prepetovek a rozvetvil jsem to tak abych jednim vypinacem vypnul vetsinu spotrebicu pokud se nepouzivaji neni to jen pc .. pocitej modem ,, router.. tiskarny .. monitory lcd .. zesak atd .. Nez jsem tohle udelal kazdou noc kdyz jsem zhasnul jsem si pripadal jak v las vegas ..
Salamander (6177)|19.11.2008 11:54
tak LCD, tiskarny, modem, s tim bych souhlasil, ale PC bych osobne nechal zapnuty ...
kane.shw (1231)|19.11.2008 12:05
[QUOTE=Sparhawk77;184685]Ahojte, mám základní desku ASUS A7V8X s Athlonem XP+1800 a jelikož cena elektřiny je velká a pude nahoru začal jsem vypínat přes noc PC ze zásuvky. Jenže ráno když počítač zapojím do zásuvky a zapnu tak po naběhnutí winxp mi nejde myš ani klávesnice. Myš sice svítí ale nereaguje proto zmáčknu zapínací tlačítko a počítač se vypne, kde po vypnutí ho opět zapnu a to už vše funguje normálně jak myš tak klávesnice. Dělá to jen když nechám vypnutý PC od sítě přes noc. když ho nevypnu tak je vše v poho. nevíte čím by to mohlo být, že po zapnutí pc do sítě a jeho zapnutí nejde myš a klávesnice ???? Předem díky všem za rady[/QUOTE]

Baterku na základovce určitě zkontroluj.
Přes co připojuješ tu klávesnici a myš? PS/2 nebo USB? Zkoušel jsi je prve odpojit, pak zapojit PC do sítě, pak zas připojit klávesnici a myš a pak až zapnout počítač? Nějaká změna? Zkoušel jsi i jiné klávesnice a myši? Pokud to připojuješ přes USB, máš v BIOSu nastaveno USB Keyboard a USB Mouse SUPPORT? - nebo jak to tam je :notsure

Btw raději si kup a používej jednu šetřivou žárovku a ušetříš mnohem víc ;)
Jamall (64)|19.11.2008 12:36
[QUOTE=Sparhawk77;184685]Ahojte, mám základní desku ASUS A7V8X s Athlonem XP+1800 a jelikož cena elektřiny je velká a pude nahoru začal jsem vypínat přes noc PC ze zásuvky. Jenže ráno když počítač zapojím do zásuvky a zapnu tak po naběhnutí winxp mi nejde myš ani klávesnice. Myš sice svítí ale nereaguje proto zmáčknu zapínací tlačítko a počítač se vypne, kde po vypnutí ho opět zapnu a to už vše funguje normálně jak myš tak klávesnice. Dělá to jen když nechám vypnutý PC od sítě přes noc. když ho nevypnu tak je vše v poho. nevíte čím by to mohlo být, že po zapnutí pc do sítě a jeho zapnutí nejde myš a klávesnice ???? Předem díky všem za rady[/QUOTE]
dela mi to sami,staci za chodu PC vypojit a zapojit mys/klavesnici a jde to
Zoidik (1405)|19.11.2008 12:44
Občas semi toto stávalo. Vždy pomohl tvrdý restart PC přes bednu. PS/2 se musí vždy inicializovat při startu windowsů a potom fungují. Zkusil bych reinstalovat ovladače chipsetu. Pokud máš USB tak to je divné, ale u mé USB se odpojí přímo za chodu, tak musim vytáhnout a připojit zpět.

kane.shw : to co popisuješ, tak je jenom proto aby ti USB klávesnička fungovala v BISOU nebo třeba při výběru systému, ale jinak to s tím funguje pro widlema v pohodě.
Sparhawk77 (21)|19.11.2008 14:40
Díky všem za odpovědi. Klávesnici i myš mám PS/2. Zkusím vyměnit baterku a uvidím jestli to pomůže. Nevím jestli to může třeba dělat i bios ? Nahrával jsem ho před delší dobou, kdy jsem ještě nevypínal PC ze zásuvky. Poslední BIOS mám z:
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=A7V8X
A byl to bios BETA (A7V8X Beta BIOS 1015.003 Latest beta BIOS.) Tak nevím jestli nebude lepší nahrát přechozí BIOS (A7V8X BIOS 1014. Update AGP Capability in DMI Information to 8x support) co není beta. Ale to je asi blbost aby to byla biosem, když to děla jen když nechám vypnutý pc ze zásuvky. Jinak měřil jsem spotřebu PC když byl vypnutý a bere si ze sítě 30 W což se mi zdálo docela hodně proto ho přes noc vypínam i když pak jede skoro celý den, kde je spotřeba 200W.
johny__g (6387)|19.11.2008 15:47
[QUOTE=Sparhawk77;184729]...Jinak měřil jsem spotřebu PC když byl vypnutý a bere si ze sítě 30 W což se mi zdálo docela hodně proto ho přes noc vypínam i když pak jede skoro celý den, kde je spotřeba 200W.[/QUOTE]

30 W je nějak moc, to bere opravdu čistě bedna? Bez periferií? Jak jsi to měřil?
EditorPO (2819)|19.11.2008 16:03
[quote=Sparhawk77;184729]A byl to bios BETA (A7V8X Beta BIOS 1015.003 Latest beta BIOS.) [/quote]
hm, Beta BIOS by som teda do compu nedaval. Vacsinou byva u novsich BIOSov aj napisane, ze aku chybu odstranuju, pripadne aku rozsiruju podporu. Nie vzdy je nutne davat novsi BIOS.
Zalozna bateria na doske s tvojim problemom nema nic spolocne, ak ti drzi cas, tak je v poriadku.
Skontroluj, ci ti po nocnom "odpocinku" a rannom zapnuti funguje klavesnica najprv v BIOSe a potom pokracuj v bootovani win. Ak ti v BIOSe pojde a nasledne vo win nie, tak su na vine ovladace vo win. Ak ti nepojde ani v BIOSe, tak je to HW problem. Ak to pojde po restarte, tak ti zacina odchadzat doska, alebo mas blby zdroj. Uz podla toho odberu v Standby mode by som tipol zdroj. Asi je to pekny lacnak. Kupuj radsej kvalitne zdroje. Moj Fortron ma v Standby odber <1W.
Kolko pridavnych kariet, harddiskov mas v compe? Aku mas grafiku? Mozno zdroj pri prvom zapnuti a pri vysokom odbere nedava korektne napatie.
pcmaker (354)|19.11.2008 19:19
Periferie PS/2 jsou vedeny z konektoru na MB primo do I/O kontrolleru (delaji je firmy ITE a pod., Intel PS/2 zarizeni na nekterych svych MB nepodporuje, aby nemusel kupovat I/O kontrollery od jinych). Paralelne k signalove ceste jsou jen odpory proti zemi (nekdy zkratuji a znefunkcni mys nebo klavesnici, staci je odpajet a je opraveno). Jako kazdy chip ma i I/O controller vnitrni oscilator a pokud nema spravne napajeci napeti (spatny zdroj), tak se nerozkmita a obvod nefunguje. Mimo jine je na nej jeste zapojen paralelni a seriovy port, disketovka, cidla pro monitoring teplot aj. Pro tebe by bylo pomerne jednoduchym resenim pouziti USB zarizeni. Vypinanim zarizeni v celem byte lze usetrit nejakou tu stokorunu rocne, ale spis vyrazne prodlouzis zivotnost spinanych zdroju. Extremne namahany totiz nejsou hlavni zdroje, ale ty male jednotranzistorove jednocinne pomocne, ktere jsou v chodu stale, i pri vypnutem PC. Koupil jsem si uplne obycejnou sestizasuvku + sestizasuvku s vypinacem a po vypnuti PC jen slapnu pod stul a vse vypnu. Kolebkove vypinace mam take na vsech zarizenich v obyvaku, ktere nemaji sitovy vypinac (VHS,DVD,DVB-T,DVB-S).
Sparhawk77 (21)|20.11.2008 12:32
[QUOTE=johny__g;184756]30 W je nějak moc, to bere opravdu čistě bedna? Bez periferií? Jak jsi to měřil?[/QUOTE]
Děkuji Všem za všechny odpovědi.
Spotřebu jsem měřil půjčeným měřákem na měření spotřeby. A spotřeba cca 30W byla za bednu, monitor a VoIP bránu (bez VoIP to bylo okolo 20W).
pcmaker: prodlužku s vypínačem (5 zásuvek) jsem si včera taky pořídil už mě nebavilo vytahovat prodlužky ze zásuvky :D
Dneska jsem vyzkoušel zapnout napájení PC, ale počítač jsem ještě nezapínal nechal jsem ho cca 5 min zapnuty a teprve po tech 5min jsem ho zapnul. Po zapnutí a neběhnutí PC fungovala jak klávesnice tak myš. Tak mi nezbyde nic jinšího než každé ráno zapnout tlačítko na prodlužce a teprve po cca 5 min. zapínat PC.