reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení titulků pro 2. monitor

petruskin (9)|13.7.2009 21:31
Dobrý večer. Mám prosbu používám plasmu jako zobrazovač pro video z počítače. SRT titulky se doted bez problémů zobrazovali na jak na plasmě tak na monitoru. Přip. DVI-HDMI. Od včerejška se mi na plasmě (druhy monitor) přestali zobrazovat. A já za boha nemůžu v nastavení NVIDIA /nVidia Desktop Manager,ovl. panel nVidia/ najít nástroj na jejich zobrazení. Nevíte někdo kde to hledat??? Poraďte někdo prosím nebo mě z toho klepne. Dík
husky14 (4214)|13.7.2009 21:36
[QUOTE=petruskin;270191]Od včerejška se mi na plasmě (druhy monitor) přestali zobrazovat.[/QUOTE]A copak si včera v PC měnil?
EditorPO (2819)|13.7.2009 21:52
Zobrazenie titulkov asi nebude vecou nastavenia vlastnosti GK.

Zobrazovanie titulkov a upravu ich vlastnosti riadi samotny prehravac, pripadne sucast nejakeho kodeku. Dekoder ffdshow, alebo ine.

Titulky mas na mysli u klasickeho DVD, alebo z externeho suboru k filmu v DivX alebo XviD?
petruskin (9)|13.7.2009 21:54
Přeinstalace na novější ovladače a zpětný reinstal na cca o pul roku starší. A titule v ...
Deee-aN (3834)|13.7.2009 22:02
[QUOTE=petruskin;270201]Přeinstalace na novější ovladače a zpětný reinstal na cca o pul roku starší. A titule v ...[/QUOTE]
Byl to čistý reinstal, tzn. včetně odstranění zbytků předchozích driverů?
petruskin (9)|13.7.2009 22:05
čistý reinstal, bez titulku odzkoušeno z několika různých přehrávačů. Tit jsou ext srt k H264
petruskin (9)|13.7.2009 22:22
[QUOTE=EditorPO;270200]Zobrazenie titulkov asi nebude vecou nastavenia vlastnosti GK.

Zobrazovanie titulkov a upravu ich vlastnosti riadi samotny prehravac, pripadne sucast nejakeho kodeku. Dekoder ffdshow, alebo ine.

Titulky mas na mysli u klasickeho DVD, alebo z externeho suboru k filmu v DivX alebo XviD?[/QUOTE]

Jenže pokud se titulky bez problému vykreslují na primárním monitoru tak si myslím že to ovladači grafiky je. Ale pozor - z klasického DVD se zobrazují. Tak to jsem blázen.
husky14 (4214)|13.7.2009 22:35
[QUOTE=petruskin;270221]Jenže pokud se titulky bez problému vykreslují na primárním monitoru tak si myslím že to ovladači grafiky je.[/QUOTE]Klonování máš v ovladačích nastavený správně?
Deee-aN (3834)|13.7.2009 22:36
Jediné, co mě v NCP napadá, je v "Změnit signál nebo formát HD" zkusit obě normy pro ČR.
Nebo zkus napsat uživateli StD, ten by mohl vědět. Nebo někdo na TVFreak...
EditorPO (2819)|13.7.2009 22:39
Skus to este vo VLC. Ten kasle na systemove kodeky a s titulkami tiez zaobchadza po svojom. Titulky nazvi uplne rovnako ako sa vola film, pripadne si ich nacitaj.
EditorPO (2819)|13.7.2009 22:45
Namiesto klonovania by asi malo byt DualView, alebo sa mylim? A v nastaveniach zvolit zobrazovanie videa na druhom monitore. Niektore verzie ovladacov to ale nedovolia nastavit.
Este mi napada pouzity video overlay.
petruskin (9)|14.7.2009 00:33
Ano používám výhradně DualView. Titulky z VCL se opravdu zobrazují. VCL ale asi neumí resynchronizaci jako KM player že?
EditorPO (2819)|14.7.2009 22:21
Resynchronizaciu v akom zmysle? Myslis posun titulkov alebo audia voci videu?
petruskin (9)|15.7.2009 10:33
Ano posun titulků vúči videu. Neumím titulky trvale přečasovat a proto je resynchronizuji přímo v playeru.
EditorPO (2819)|15.7.2009 13:42
Na tu resynchronizaciu su vhodne externe programy. Moze sa stat, ze titulky nie su len posunute, ale aj roztiahnute. Teda ze na zaciatku filmu su OK, ale ku koncu su posunute aj o par minut. Tieto programy to dokazu opravit, zmenit casovanie v titulkoch.
VLC myslim dokaze len posunut titulky.
StD (1963)|15.7.2009 14:00
Zesynchronisovat (případně jednoduše přečasovat) titule by šlo v SubtitleCreatoru, nicméně já s HDmateriálem nedělám, ani s těmi zde vyjmenovanými playery, takže neporadím, stejně jako s nVidií (jsem Atista). Ale když to normální titule z DVD zobrazuje, viděl bych to taky na nějaký konflikt nastavení Playeru (nastavená metoda videorenderingu) a ovladače GK. Tou přeinstalací zřejmě došlo k nějaké změně nějaké third-party dll-knihovny - co takhle opravit instalaci .NET Framework?