reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunguje obraz

Overdose (84)|23.10.2011 15:07
Dobrý den
Rodičům začal blbnout počítač tak, že se při startu počítače začaly objevovat pruhy. Myslel jsem, že je to paměťma tak jsem zkoušel všechny možné kombinace výměny. Pak (cca po 10 vyměnění pamětí) obraz nenaskočil vůbec (no input signal). Dal jsem všechny paměti jak byly. Zkontroloval jsem vše, v naprostém pořádku a stále nešel obraz. Tušim že to bude grafikou.
Prosím vás proto o radu co s tím. Předem díky za odpověď.
AndrewCZ (278)|23.10.2011 15:29
Napiš co je to za Hw, vypadá to, že grafika odešla do křemíkového nebe. Hlavně nezapomeň napsat značku a výkon zdroje.
Overdose (84)|23.10.2011 16:11
[quote=AndrewCZ;478158]Napiš co je to za Hw, vypadá to, že grafika odešla do křemíkového nebe. Hlavně nezapomeň napsat značku a výkon zdroje.[/quote]
32 bit system, Procesor Intel Core 2 quad q6600, 4 GB ram DDR2-SDRAM, NVIDIA GeForce 9800 GT, zdroj: 460W
AndrewCZ (278)|23.10.2011 16:25
Jestli máš možnost, tak doporučuji zkusit kartu v jiném PC a jinou kartu v PC Tvých rodičů. Ještě napiš výrobce toho zdroje, je možné, že kartu mohl odpálit, pokud je nekvalitní.
Overdose (84)|23.10.2011 16:31
[quote=AndrewCZ;478173]Jestli máš možnost, tak doporučuji zkusit kartu v jiném PC a jinou kartu v PC Tvých rodičů. Ještě napiš výrobce toho zdroje, je možné, že kartu mohl odpálit, pokud je nekvalitní.[/quote]
Zjistil jsem jenom tohle (dps-460db) jinak tam jsou čínské znaky
AndrewCZ (278)|23.10.2011 16:44
Dobře, vypadá to tedy na nějaký no name šmejd. Zkus teda tu kartu v jiném PC. Nebo si pujč od někoho známého kvalitní zdroj a zkus to s ním. Ještě se můžeš zkusit podívat do toho zdroje, jestli v něm nejsou nafouklé kondenzátory.Ale i tak bych ten zdroj pro klid duše vyměnil za nějaký kvalitní.

Edit:Tak pardon, zdroj je od výrobce Delta, mrknul jsem na google. Takže jestli nemá nafouklé kondenzátory a jiná karta ne něm pojdede, tak vyměnit jenom tu grafiku.
Overdose (84)|23.10.2011 17:06
[quote=AndrewCZ;478178]Dobře, vypadá to tedy na nějaký no name šmejd. Zkus teda tu kartu v jiném PC. Nebo si pujč od někoho známého kvalitní zdroj a zkus to s ním. Ještě se můžeš zkusit podívat do toho zdroje, jestli v něm nejsou nafouklé kondenzátory.Ale i tak bych ten zdroj pro klid duše vyměnil za nějaký kvalitní.

Edit:Tak pardon, zdroj je od výrobce Delta, mrknul jsem na google. Takže jestli nemá nafouklé kondenzátory a jiná karta ne něm pojdede, tak vyměnit jenom tu grafiku.[/quote]

A kdyby to náhodou nepomohlo? Je možnost že to bude paměťma?
AndrewCZ (278)|23.10.2011 17:14
No samozřejmě, že to může být i paměťma, ale dle původních příznaků to vypadá na grafiku. Když vyzkoušíš právě jinou grafiku, tak se tím ukáže. Pokud s jinou grafikou to PC pojede, tak je na vině právě ta 9800GT. Jestli to nepojede ani s jinou grafikou, tak potom můžou být na vině i paměti nebo MB.
Overdose (84)|23.10.2011 17:21
[quote=AndrewCZ;478184]No samozřejmě, že to může být i paměťma, ale dle původních příznaků to vypadá na grafiku. Když vyzkoušíš právě jinou grafiku, tak se tím ukáže. Pokud s jinou grafikou to PC pojede, tak je na vině právě ta 9800GT. Jestli to nepojede ani s jinou grafikou, tak potom můžou být na vině i paměti nebo MB.[/quote]

Jak jsem právě zkoušel přehazovat ty paměti, tak při tom sem musel vypojit grafiku. Nespálilo se to náhodou statickou elektřinou? A jakou by jste doporučoval grafickou kartu nějaké střední třídy
AndrewCZ (278)|23.10.2011 17:28
No tak statickou elektřinou si ji skutečně klidně mohl dorazit. Lepší je se vždy vybít o něco uzemněného, např. topení, kolík v zásuvkce, atd. Než něco budeš kupovat, tak doporučuju tu grafiku vyzkoušet. Jinak záleží co od té grafiky očekáváš a kolik jsi do ní ochoten investovat.
Overdose (84)|23.10.2011 17:29
[quote=AndrewCZ;478186]No tak statickou elektřinou si ji skutečně klidně mohl dorazit. Lepší je se vždy vybít o něco uzemněného, např. topení, kolík v zásuvkce, atd. Než něco budeš kupovat, tak doporučuju tu grafiku vyzkoušet. Jinak záleží co od té grafiky očekáváš a kolik jsi do ní ochoten investovat.[/quote]

No grafiku na vyzkoušení nemám. Jinak novou tak do 1000 Kč
AndrewCZ (278)|23.10.2011 17:39
No a nemáte u Vás ve městě nebo okolí nějaký servis PC, někdy se s nimi dá dohodnout, že ti zapujčí grafiku, nebo alespoň otestují tu tvojí. Do 1000,-Kč jako zobrazovadlo tady tu Sapphirku třeba.
Overdose (84)|23.10.2011 17:54
[quote=AndrewCZ;478189]No a nemáte u Vás ve městě nebo okolí nějaký servis PC, někdy se s nimi dá dohodnout, že ti zapujčí grafiku, nebo alespoň otestují tu tvojí. Do 1000,-Kč jako zobrazovadlo tady tu Sapphirku třeba.[/quote]

Jo servis máme. Zkusím s něma promluvit. Jinak díky za radu.
AndrewCZ (278)|23.10.2011 19:14
Není zač.