reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Z ničeho nic se zvýšila teplota grafické karty

Garen (43)|20.8.2012 18:09
Zdravím,

mám ATI Radeon HD 5830. Mám ji zhruba rok. Cca 7 měsíců jsem na ní měl teplotu v klidu nějakých 36 °C. Teď poslední cca 4 měsíce jsem zpozoroval zvýšení teploty v klidu na 52-56 °C. Tím pádem se zvyšuje i teplota v zátěži. Není to asi žádná tragedie, ale z principu mě to štve. Všechny ostatní komponenty si zachovávají stále stejné teploty, jenom ta grafická karta je teplejší. Tím pádem se mi zvyšuje hlučnost větráku (mám to automaticky podle teploty).
Case mám chlazenou dobře - slušně vyřešené airflow a pravidelně čistím od prachu. Teplotou v pokoji to není. Mám tady pořád přibližně stejnou teplotu.

Vůbec netuším, čím by to mohlo být a zajímalo by mě, zda by to mohlo být na reklamaci, dokud mám ještě možnost.

Předem děkuji za odpovědi.
HEAD (235)|20.8.2012 18:58
Zacalo leto.
Garen (43)|20.8.2012 20:09
[QUOTE=HEAD;512326]Zacalo leto.[/QUOTE]

Přesně tyhle komentáře jsem čekal, proto jsem napsal: Teplotou v pokoji to není. Mám tady pořád přibližně stejnou teplotu!
Fox_25 (613)|20.8.2012 20:54
Mě se stávalo to že jsem koukal na film ve FHD kvalitě, grafika automaticky nastavila vyšší takty a samozřejmě více hřála. Po vypnutí filmu šla teplota dolů. Nemůže to být něco podobného?
Deee-aN (3834)|20.8.2012 21:05
A do pasivu přímo té karty jsi koukal, jestli není zanesený? Neklepl jsi nechtíc do chladiče při čištění case? Mohl klidně trochu poodskočit od čipu. Osobně bych chladič GPU přepastoval a vyloučil tak tuto příčinu.
Garen (43)|17.1.2013 00:56
[QUOTE=Fox_25;512332]Mě se stávalo to že jsem koukal na film ve FHD kvalitě, grafika automaticky nastavila vyšší takty a samozřejmě více hřála. Po vypnutí filmu šla teplota dolů. Nemůže to být něco podobného?[/QUOTE]

Opět jsem se o to začal zajímat a přivedl jsi mě na možnou příčinu.
Při surfování firefoxem se mi takt GPU i paměti na grafice zvedá na maximum. Tím pádem má grafika tendenci topit jak při maximální zátěži. No teď mi to při pouhým prolízáním záložek a rolování po stránkách stoupá až k 60 °C.
Paradox je, že aktivita je většinou 0% a stejně to stoupá na max.
Jak tohle sakra vyřešit, aby se při surfování, podle mě zbytečně, nezvedaly takty.