reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Plýtvání místem na fóru

czhunter (775)|19.11.2009 22:29
Když sem si četl thread o obrázcích v podpisu (což mě vážně nepálí, protože mám podpisy skrytý), tak jsem si připomněl jednu skutečně velmi špatnou vlastnost tohoto fóra (ono je to na každém fóru, ale tady je to extrémní) - naprosté plýtvání místem v horizontálním směru.

Většina příspěvků zde má 1-3 řádky, občas to má i 1-3 řádky (s okrajem 3-5) dlouhou citaci.
Ovšem kruté je, že i pro jeden řádek textu se často zabere ve svislým směru prostor pro 20-30 řádků jen proto, že ty informace pod avatarem jsou jsou vcelku zbytečný a zbytečně velký (viz obrázek v příloze).

Navrhuji tedy debatu o tom, jestli se na tyto informace díváte a sledujete je, nebo jsou spíš na obtíž.

Já osobně bych zcela vypustil informaci o počtu kreditů (na rovinu, co je komu do toho?), změnil/zmenšil bych zobrazení reputačních bodů, zásadně bych zmenšil prostor pro ocenění (řekl bych, že nepotřebují gigantický rámeček), další kontakty (ICQ, Skype) natlačil zcela dolů (nebo odstranil, nechal jen v profilu) a možná i kromě avataru umožnil i skrytí dalších položek (např. bydliště a iTrader mě zajímá pouze v bazaru)
... suma sumárum, po pár úpravách by stačilo i o polovinu míň rolování na stránce a to ani nechci myslet na chudáky s netbookem.

A jestli to jde všechno někde nastavit, tak jsem totálně mimo mísu a nic sem neřekl :)
screen.gif
Richmond (8084)|19.11.2009 23:48
Jsem pro - iTrader jen v bazaru, medaile dolu k online statusu a ramecek zrusit ;)
Karel Polívka (1485)|20.11.2009 01:13
Úpravy, které jsem právě v tomto duchu udělal:

1. Údaj o iTraderu se zobrazuje pouze v sekcích Bazaru
2. "Místo pobytu" přejmenováno na "Lokalita" (mnohým tak zmizel jeden řádek)
3. Rámeček pro mediale zrušen a jejich miniatury jsou teď před ikonkami IM programů na stejném řádku.

Celkově došlo k ušetření cca od 15 po 90 px na výšku v závislosti na jednotlivých profilech
r34ktor (7477)|20.11.2009 01:58
[quote=Karel Polívka;317360]3. Rámeček pro mediale zrušen a jejich miniatury jsou teď před ikonkami IM programů na stejném řádku.[/quote]
Původní řešení s rámečkem se mi zdálo opticky lepší.
czhunter (775)|20.11.2009 17:15
Mám radost, že se konečně něco z mých návrhů realizovalo :)

Teď to pravda sice není opticky úplně ideální, ale to se dá nějak doladit (chtělo by to mírnou změnu těch obrázků u reputace.
Mimochodem, když jsem psal "konatkty dolů", myslel jsem až úplně dolů, tam jak je to online/offline na fóru, hodnocení uživatele a tak, pokud to jde.
Teď to hozený mezi oceněníma vypadá docela divně.
Karel Polívka (1485)|20.11.2009 17:27
[quote=czhunter;317545]Teď to pravda sice není opticky úplně ideální, ale to se dá nějak doladit (chtělo by to mírnou změnu těch obrázků u reputace.
Mimochodem, když jsem psal "konatkty dolů", myslel jsem až úplně dolů, tam jak je to online/offline na fóru, hodnocení uživatele a tak, pokud to jde.
Teď to hozený mezi oceněníma vypadá docela divně.[/quote]
Moderátorům se ale dole zobrazuje více ikonek, takže pokud by měl někdo vyplněno více polí pro IM (přibude ještě jabber, který by zde mohl být taky často vyplňován), zalomilo by se to na 2 řádky.

Ikonky medailí ještě upravím, aby si k ikonkám IM lépe sedly (pokud teda odtud IM rovnou neodstranit - je pravda, že pokud by měl někdo zájem o přímou formu komunikace s někým z fóra, využije typicky SZ a když by měl zájem rovnou o IM, podívá se do profilu dotyčného).
Karel Polívka (1485)|20.11.2009 18:10
Položka lokalita se zobrazuje společně s iTrader pouze v sekcích Bazaru.
StD (1963)|20.11.2009 19:36
[quote=Karel Polívka;317557]Položka lokalita se zobrazuje společně s iTrader pouze v sekcích Bazaru.[/quote]
No to snad není myšleno vážně??!
Opakuji k tomu zde své stanovisko:

Situace: Napíšu mám to (=myšleno NĚCO) tady nebo chceš s tím osobně pomoci a je tu dnes hezky. Tudíž další otázka druhé osoby na opačném konci drátu musí zákonitě znít KDE? Tím se tedy opravdu NĚCO ušetří!? Ta lokalita má hodně vysoký smysl... ale s estéty typu czhunter diskutovat nemíním. No Flame!!!
Karel Polívka (1485)|20.11.2009 19:45
[quote=StD;317593]No to snad není myšleno vážně??!
Opakuji k tomu zde své stanovisko:

Situace: Napíšu mám to (=myšleno NĚCO) tady nebo chceš s tím osobně pomoci a je tu dnes hezky. Tudíž další otázka druhé osoby na opačném konci drátu musí zákonitě znít KDE? Tím se tedy opravdu NĚCO ušetří!? Ta lokalita má hodně vysoký smysl... ale s estéty typu czhunter diskutovat nemíním. No Flame!!![/quote]
To vzešlo i na základě diskuze v sekci pro moderátory. Prosím tímto tedy mody, aby se k tomu vyjádřili a dopracovali jsme se k úpravám, které budou vyhovující pro většinu zdejšího osazenstva.

Pls - méně expresivního vyjadřování - ničemu to nepomůže, zásadní jsou přece argumenty a ne to, kolikátkou písmem jsou napsané nebo kolik je použito interpunkčních znamének. No flame.
StD (1963)|20.11.2009 20:00
[quote=Karel Polívka;317601]...[/quote]
No jestli se někde zápasí s pixelíky a musí se kvůli tomu ubírat základní údaje, tak je možno začít od těch opravdu méně užitečných (medaile, ikonky příspěvků/reputace, kredity, RB apod.). V tom případě je mi naprosto jasné, že to všichni budou cpát do podpisů a zase bude pixelů málo. Tak jak to bylo to bylo OK a nevyhovovalo to jen několika jedincům, viz to okolní seno v tomto tematu.
speedsnail (4876)|20.11.2009 20:03
K čemu je údaj o lokalitě, když polovina uživatelů ho nemá vůbec vyplněno, další část tam má "doma" "na severu" "daleko" a podobné vtipné údaje, a ve finále tam vlastně každý může napsat co chce.

Takže za mě: Lokalita pryč, je imho zbytečné aby byla u každého příspěvku. Nejsme na diskuzním fóru o počasí aby se tu řešily dotazy typu KDE je dnes hezky..

Na druhou stranu počet příspěvků nebo reputační body jsou relevantní informace které je potřeba zobrazovat.
StD (1963)|20.11.2009 20:08
[quote=speedsnail;317611]K čemu je údaj o lokalitě, když polovina uživatelů ho nemá vůbec vyplněno, další část tam má "doma" "na severu" "daleko" a podobné vtipné údaje, a ve finále tam vlastně každý může napsat co chce.

Takže za mě: Lokalita pryč, je imho zbytečné aby byla u každého příspěvku. Nejsme na diskuzním fóru o počasí aby se tu řešily dotazy typu KDE je dnes hezky..

Na druhou stranu počet příspěvků nebo reputační body jsou relevantní informace které je potřeba zobrazovat.[/quote]
No jestli je toto oficiální "názor firmy", pak můj názor bude také stejně tak absolutistický - ZRUŠIT vše včetně podpisů (=také naprosto irelevantní) vyjma NICKu a AVATARu.
jrx (1880)|20.11.2009 20:08
A co datum registrace? :notsure K čemu je potřeba vědět, kdy se uživatel registroval. Já se na to nepotřeboval kouknout ani jednou. Vy ano?
husky14 (4214)|20.11.2009 20:11
[quote=Jiri@tncm;317615]A co datum registrace? :notsure K čemu je potřeba vědět, kdy se uživatel registroval. Já se na to nepotřeboval kouknout ani jednou. Vy ano?[/quote]Ano, pokud je tu někdo (pro mě) neznámej a dělá problémy, mimo jiný mrknu i na datum registrace.... když je tu měsíc, má 5 příspěvků a nulovou reputaci, budu ho řešit jinak, než když už si tu něco "zasloužil". Snad je to srozumitelný :)
speedsnail (4876)|20.11.2009 20:19
No taky nevim jestli je "doba" registrace důležitá.. Jestli je tady někdo měsíc a má 5 příspěvků je uplně to samý jako když je tu 2 roky a má 5 příspěvků... To by byla relevantnější nějaká "odchatovaná" doba na fóru. Ale datum registrace je imho k ničemu.
StD (1963)|20.11.2009 20:35
[quote=speedsnail;317611]K čemu je údaj o lokalitě, když polovina uživatelů ho nemá vůbec vyplněno, další část tam má "doma" "na severu" "daleko" a podobné vtipné údaje, a ve finále tam vlastně každý může napsat co chce...[/quote]

To je taky hodně "levný" argument - PROČ TEDY NENÍ TENTO ÚDAJ POVINNÝ? Proč moderátoři takové nováčky nenapomenou? Je to snad v zájmu všech zúčastněných. To je jako kdybych si dával někde žádost o úřední doklad a do bydliště uvedl "někde" nebo "doma". Hraje se tady na sledovatelnost/IPadresy a základní mezilidské vztahy se přitom spláchnou do kanálu?

Edit: Opakuji svůj názor - Rubriku "Who's Who" pod avatarem nechat jak byla a jestli se má šetřit místem, tak úplně zrušit podpisy - ty nevypovídají o ničem a je to totéž jako papír, který snese všechno.
mstejska (2912)|20.11.2009 21:01
Zajímá někoho počet kreditů?
Nestačí nick, avatar a reputační body?
Když chceš a uživatel to má vyplněno, můžeš se podívat do profilu.
To je můj názor
jrx (1880)|20.11.2009 21:06
Podpisy bych rozhodně nerušil. Spousta lidí tam má různé užitečné informace a linky, které občas někomu dokáží pomoci a ti, kdo tam mají sestavy, aspoň dávají jakýsi příklad "jak by to mělo vypadat" (i když zrovna ta moje je odstrašující příklad:D). Několikrát už mi třeba lidé psali SZ, ohledně taktování PII v dobách, kdy tato kombinace co mám doma docela frčela. ;) [SIZE="1"]Nakonec fakt budou ty volací znaky (ti co čtou skládku ví)[/SIZE]

Můj názor je takový: Medaile zmenšit, zbytek nechat. Roky to tu nikomu nevadilo (i když tu jsem relativně krátce, tak předpokládám, že situace před mým příchodem zde byla stejná).

edit. Mám halucinace, nebo se škatulka s podpisem posunula dolů?
Karel Polívka (1485)|20.11.2009 21:12
[quote=Jiri@tncm;317645]edit. Mám halucinace, nebo se škatulka s podpisem posunula dolů?[/quote]
Nejsou to halucinace, umístil jsem podpis tak, aby se zobrazoval hned nad tlačítky edit, cituj...

Když je teď krátký příspěvek, je díky tomu opticky lépe využit prostor v hlavním okně pro zprávu - podpis není hned nalepený na zprávu. Není to tak kepší?

Mimochodem zrušení podpisů by ničemu nepomohlo - tady jde o velké množství údajů pod avatarem v levém sloupci, které zbytečně natahují výšku příspěvků obsahujících pár slov (u nich podpisy naopak aspoň trochu vyplní množství jinak prázdného místa).
jrx (1880)|20.11.2009 21:14
[quote=Karel Polívka;317648]Není to tak lepší?[/quote]

Já myslím že ano. :slug Záleží, co na to ostatní...
kevin00 (10238)|20.11.2009 21:20
[quote=mstejska;317641]Zajímá někoho počet kreditů?
Nestačí nick, avatar a reputační body?
Když chceš a uživatel to má vyplněno, můžeš se podívat do profilu.
To je můj názor[/quote]

Počet kreditů je tu dá se říci 2x. A to v prostoru pod avatarem a následně v boxu na pravé straně pod Přihlásit/Odhlásit. Takže každý uživatel se může bez dlouhého hledání podívat, kolik kreditů vlastní. Tudíž by počet kreditů pod avatarem nemusel být a vzniklo by trochu prostoru pro graf. úpravu medailí, kontaktů (těším se na přidání jabberu - za sebe děkuji), apod.
Co se týče Lokality, myslím si, že i tento údaj je zbytečný.
StD (1963)|20.11.2009 21:24
[quote=Karel Polívka;317648]Nejsou to halucinace, umístil jsem podpis tak, aby se zobrazoval hned nad tlačítky edit, cituj...

Když je teď krátký příspěvek, je díky tomu opticky lépe využit prostor v hlavním okně pro zprávu - podpis není hned nalepený na zprávu. Není to tak kepší?...[/quote]

Co se týče toho usazení podpisu na dolní hranu také nemám výhrad. Samozřejmě =subjektivní dojem, aspoň bude lépe vidět ty "děravé příspěvky" s 5 smajliky a jednou neúplnou větou s nejméně X pravopisnými chybami... :D:rolleyes::thumb
robky (3195)|20.11.2009 21:25
[quote=Karel Polívka;317648]Není to tak lepší?[/quote]

Myslím, že ano. Je to takto prehľadnejšie:thumb

Nešli by napríklad medaily umiestniť vpravo od avataru? Tým by sa ušetrilo celkom dosť miesta - ak porovnáme krátky jednoriadkový príspevok usera s medailou a bez medaily ....

U ostaného zdieľam názor s mstejskou : nick, avatar a reputačné body
StD (1963)|20.11.2009 21:35
[quote=robky;317661]Myslím, že ano. Je to takto prehľadnejšie:thumb

Nešli by napríklad medaily umiestniť vpravo od avataru? Tým by sa ušetrilo celkom dosť miesta...[/quote]
Proti tomuto nápadu taky nemám námitek - šlo by do tohoto prostoru dokonce umístit více údajů, ovšem musela by se dodržovat "akási štábná kultúra" co do jednotné velikosti a poměru stran obrázků avatarů... (=opět další místní nešvar, jinde se s nikým nebaví a avatar je zmenšen/upraven automaticky podle místních zvyklostí).
jrx (1880)|20.11.2009 21:35
Takto? (viz. příloha)

Mě se to teda moc vhodné nezdá, zabít všechny informace jen kvůli "díře pod textem".

[SPOILER=Jen pro představu, tohle mají na DM a nikomu to evidentně nevadí]
Registrace:
Místo pobytu:
Příspěvků:
Čím fotím:
Počet uploadů:
Fotografií:
iTrader:


+jméno, "hodnost", avatar, repuťáky, kontakty a online status[/SPOILER]
Bez názvu.png
kevin00 (10238)|20.11.2009 21:49
Určitě bych pod avatarem nechal registraci, příspěvky a rep. body. Pod rep. body bych umístil ikony kontaktů a pod kontakty zmenšené ikony medailí. Koule informující o online/offline stavu uživatele by se mohla nacházet v pravém horním rohu (za nickem) a trojúhelník sloužící k nahlášení příspěvku bych umístil za řadu tlačítek Edit, Cituj, atd.

EDIT: Jiří není jedno, co mají někde jinde ? Řešíme situaci na SHW, nikoliv na DM ;)
000.jpg
ex_ (170)|20.11.2009 22:19
Když už jsme u [FONT=Fixedsys]plýtvání místem na fóru[/FONT], chci přispět svou trošku do mlýna. Na hlavní straně fóra, bych přivítal možnost skrytí/srolování ukázek ze soutěže shwallpaper, stejně jako je tomu u ostatních položek.
Jde mi hlavně o dvě věci:

  • kratší stránka je plus, zvláště s menším monitorem např. notebook
  • měsíc se opakuje ± 7 wallů
robky (3195)|20.11.2009 22:25
[quote=kevin00;317677]Určitě bych pod avatarem nechal registraci, příspěvky a rep. body. Pod rep. body bych umístil ikony kontaktů a pod kontakty zmenšené ikony medailí. Koule informující o online/offline stavu uživatele by se mohla nacházet v pravém horním rohu (za nickem) a trojúhelník sloužící k nahlášení příspěvku bych umístil za řadu tlačítek Edit, Cituj, atd.[/quote]

trebárs takto?
kevin00 (10238)|20.11.2009 22:33
Robky: Také to nevypadá nejhůře. Trochu mi ty medaile vedle avataru přijdou rušivě, ale jde asi o zvyk.
Pokud má někdo využity max. rozměry avataru, nedojde z důvodu umístění medailí vedle avataru k rozšíří okna s informacemi o uživatelů ? :notsure
Karel Polívka (1485)|20.11.2009 23:39
[quote=robky;317686]trebárs takto?
[/quote]
Ikonky IM programů zde zrušit?

[quote=ex_;317685]Když už jsme u [FONT=Fixedsys]plýtvání místem na fóru[/FONT], chci přispět svou trošku do mlýna. Na hlavní straně fóra, bych přivítal možnost skrytí/srolování ukázek ze soutěže shwallpaper, stejně jako je tomu u ostatních položek.
Jde mi hlavně o dvě věci:

  • kratší stránka je plus, zvláště s menším monitorem např. notebook
  • měsíc se opakuje ± 7 wallů
[/quote]
Toto je mimo záběr tohoto tématu. Pokud to chcete řešit, založte nové téma s nadpisem, který tomu bude odpovídat. Jinak se k ničemu pro nepřehlednost nedopracujeme.

Co říkáte na rozšířenou grafickou prezentaci reputace pod textem "Reputační body", v které se nalevo zobrazují hvězdy a pak malé zelené cihličky? Není to nijak zásadní a místa by se ušetřilo dost.
robky (3195)|20.11.2009 23:46
No tak keby sa zrušila "rozšírená grafická prezentácia reputačných bodov" - mohli by namiesto nej byť online status a IM programy:notsure
kevin00 (10238)|20.11.2009 23:52
Až tak radikální bych zase nebyl. Rozšířenou grafickou prezentaci rep. bodů bych zanechal a ikony IM klientů také. Poté by mi to přišlo už moc strohé. Online/Offline status bych nechal vedle nicku a případně vložil medaile vedle avataru, pokud by nenastala tato situace:
[quote]Pokud má někdo využity max. rozměry avataru, nedojde z důvodu umístění medailí vedle avataru k rozšíří okna s informacemi o uživatelů ? :notsure[/quote]
Ikona ohodnocení uživatele (Váhy) by mohla být odstraněna, neboť upravovat hodnotu rep. bodů lze pomocí ikony se šipkami.
jrx (1880)|20.11.2009 23:55
Jsem také za zachování "rozšířené grafické prezentace reputačních bodů".


[SIZE="1"]Speciálně pro Huskyho edit. (nebudu psát zbytečně další příspěvek):[/SIZE]

Jsem pro zachování "kostiček", protože se na to prostě snadněji dívá. Je pro mě osobně jednodušší "hodit oko" na řadu cihliček a hned vím s kým mám tu čest. Jestli s 10b bažantem nebo s někým kdo tady už něco udělal. A navíc, jak psal kevin, aspoň to není tak strohé. A ano, rád bych zachoval také místo pobytu. Mě to, že ten boční panel se statistikami prodlužuje příspěvky nevadí a nevadilo to nikomu z Vás, až do té doby co do toho začal czhunter rýpat. Ty tady protlačuješ zachování data registrace, což je pro mě takřka k ničemu, já tady protlačuju místo pobytu, což nemůžeš pochopit zase ty. Howgh!

edit.2 Udělejte si to jak chcete, fuknčnost fóra to stejně nezmění, akorát se tu přetahujem o blbosti.
husky14 (4214)|21.11.2009 00:24
[quote=Jiri@tncm;317723]Jsem také za zachování "rozšířené grafické prezentace reputačních bodů".[/quote]Jako sry, ale k čemu je zrovna tohle dobrý? Co je na tom tak nepostradatelnýho? Tobě na jednu stranu vadí, že zmizelo Místo pobytu, který by tam místo těch hvězdiček a cihliček klidně mohlo být a na druhou stranu chceš ten prostor "zabírat" tímhle?

Pro mě za mě ať je tam třeba všechno, co maj na DM, tohle je nejspíš thread notebookářů.... ale kdyby se vyhodili ty grafický serepetičky (cihličky znázorňující reputaci, IM kontakty a medaile), zbyde tam imho dost místa na ty (pro vás - podle vyjádření na skládce - podstatný) věci.

Tohle zas bude co člověk, to názor a ve finále si stejně většina bude stěžovat.... :turtle
kevin00 (10238)|21.11.2009 00:31
[quote=husky14;317732]Jako sry, ale k čemu je zrovna tohle dobrý? Co je na tom tak nepostradatelnýho? Tobě na jednu stranu vadí, že zmizelo Místo pobytu, který by tam místo těch hvězdiček a cihliček klidně mohlo být a na druhou stranu chceš ten prostor "zabírat" tímhle?
Pro mě za mě ať je tam třeba všechno, co maj na DM, tohle je nejspíš thread notebookářů.... ale kdyby se vyhodili ty grafický serepetičky (cihličky znázorňující reputaci, IM kontakty a medaile), zbyde tam imho dost místa na ty (pro vás - podle vyjádření na skládce - podstatný) věci.
Tohle zas bude co člověk, to názor a ve finále si stejně většina bude stěžovat.... :turtle[/quote]

Trochu s Tebou souhlasím, ale ne zcela. "Hvězdičky a cihličky" třeba nejsou potřeba, ale zase na druhou stranu mi to poté přijde strašně strohé a nepřívětivé. Pokud se nebudou zobrazovat medaile, k čemu potom hádankářské soutěže jsou ? IMHO Většina uživatelů se zúčastňuje právě z tohoto důvodu.
Co se týče stěžování, tak to asi lepší nebude. Plno lidí bude remcat a stěžovat si a v globále to bude vážně řešit a přemýšlet nad tím pouze pár lidí.
lexxxa (714)|21.11.2009 00:36
jestli muzu, taky bych se vyjadril

kontrolku off/on line bych dal pred nick,vahy nejsou potreba- duplicita,a trojuhelnik doprava dolu k citovat,upravit atd,grafickou podobu reputacnich bodu bych nechal, a vratil bych misto pobytu, a medaile icq bych pote doresil
kevin00 (10238)|21.11.2009 00:39
Mohu se zeptat proč místo pobytu je důležité ? Vždyť je to nepotřebný údaj. Jediné, kdy má význam, je opravdu pouze na skládce, když někdo napíše "tady je hezky". A pokud dokážeme za den napsat xyz příspěvků, tak není problém napsat "V Dolních Zálezlech je zamračeno".
lexxxa (714)|21.11.2009 00:43
[quote=kevin00;317739]Mohu se zeptat proč místo pobytu je důležité ?[/quote]

no uplne nezbytne dulezite neni,kdyz se zakaze zneuzivani a bude pravdive tak je IMHO ku prospechu,ale to je muj navrh,ja se diskusi nebranim ani na tom netrvam za kazdou cenu-jen jsem nactrnul jak by to mohlo vypadat,ale dat kontrolku off-on line pred nic se mi moc zamlouva
r34ktor (7477)|21.11.2009 00:45
Hezky bych zase vrátil, jak to bylo. Maximálně odstranit položku iTraderu.

Notebookáři nechť si vypnou zobrazování avataru, čímž ušetří více místa, než současným harakiri s položkami. :mad:
lexxxa (714)|21.11.2009 00:47
[quote=r34ktor;317742]Hezky bych zase vrátil, jak to bylo. Maximálně odstranit položku iTraderu.

Notebookáři nechť si vypnou zobrazování avataru, čímž ušetří více místa, než současným harakiri s položkami. :mad:[/quote]

nevim jestli to je o notebokarich,ja jedu tyden na asus eee 9" a rozhodne mi to nevadi,doma na 22",a spokojenost, spise pda apod
husky14 (4214)|21.11.2009 00:48
[quote=lexxxa;317741]....kdyz se zakaze zneuzivani a bude pravdive....[/quote]Ale no tak, jak chceš někomu při registraci na 4um nakázat, aby uved pravdivý bydliště? Tos někde zažil?

Pak tu ještě bude sedět jeden, kterej bude podle IP zjišťovat, jestli je to skutečně pravdivý údaj :thumb

Trošku u toho přemejšlejte :turtle

Fakt netuším, co na tom místu pobytu vidíte. Pro 4um je naprosto bezpředmětný a když po tom budu toužit, najdu ho v profilu (stejně jako třeba IM).


[quote=r34ktor;317742]Hezky bych zase vrátil, jak to bylo. Maximálně odstranit položku iTraderu.

Notebookáři nechť si vypnou zobrazování avataru, čímž ušetří více místa, než současným harakiri s položkami. :mad:[/quote]Bingo :thumb a třeba by se místo toho mohly řešit závažnější věci spojený s provozem 4a :turtle

@r34ktor: chtěl sem ti za tohle dát plnej počet RB, ale nemůžu, musím ohodnotit blablabla :rolleyes:
jrx (1880)|21.11.2009 00:51
[quote=husky14;317744]Fakt netuším, co na tom místu pobytu vidíte. Pro 4um je naprosto bezpředmětný a když po tom budu toužit, najdu ho v profilu (stejně jako třeba IM).[/quote]

A já fakt netuším, co ty vidíš na datu registrace (viz kousek výš), když je to pro fórum taky bezpředmětné. Navíc ho najdeš v profilu.
Jinak se mi líbí to, co píše r34ktor. Všechno zase hezky zpět, jen ten iTrader vypnout (ten je vážně zbytečný, kromě bazaru)
lexxxa (714)|21.11.2009 00:53
[quote=husky14;317744]Ale no tak, jak chceš někomu při registraci na 4um nakázat, aby uved pravdivý bydliště? Tos někde zažil?[/quote]

:notsurenevim,me by ani ve snu nenapadlo pri registraci napsat nejakou kravinu typu tam,severni pol atd

je to registrace na seriozni forum, ne nejakej warez,ale asi jsem naivni a neberou to tak vsichni,asi mas pravdu

a nikdo se nevyjadril k memu navrhu post 37
husky14 (4214)|21.11.2009 01:00
[quote=Jiri@tncm;317745]A já fakt netuším, co ty vidíš na datu registrace...[/quote]Už sem to tu psal, kdybys čet, tak to víš....

A taky sem psal, že je mi putna, co všechno tam je, mě výška netrápí. Ale když už něco ubírat, tak rozhodně radši hvězdičky, cihličky a IM. A taky sem v mód sekci psal, že tam nemusí být kredity....

To je jedno, tady to vzdávám, mě stačily včera podpisy :turtle
pas!k (3765)|21.11.2009 07:43
Myslim ze navrhu padlo vic nez dost lock.
Karel Polívka (1485)|22.11.2009 14:53
Jelikož jsem už provedl změny, které se zde řešily, téma odemykám.

Přehled všech úprav:

  • Položka Lokalita - pouze v sekcích Bazaru.
  • Položka iTrader - pouze v sekcích Bazaru.
  • Ikonky medailí - zrušen poměrně velký rámeček s odkazem na přehled všech medailí (tento odkaz je v horní liště). Medaile se zobrazují samostatně pod údajem o počtu kreditů.
  • Ikonky IM programů - zobrazují se na stejném řádku jako medaile hned za nimi (doposud byly na samostatném řádku).
  • Status uživatele (online/offline/invisible) - před uživatelským jménem; zde je i logičtější než v levém dolním rohu jako doposud.
  • Ikonka vah (pro udělování reputace) - zrušena, jelikož byla duplicitní k ikonce plusu a mínusu u hodnoty reputačních bodů (ta má nově rozbalovací okno po kliknutí, které bylo u ikonky vah).
  • Ikonka s vykřičníkem pro ohlášení závadného příspěvku - přesunuta do pravého dolního rohu příspěvku; zde je i logičtější, jelikož je v části s obsahem příspěvku a nikoli u informací o uživateli jako doposud (vedle statusu uživatele).
  • Zobrazení reputace - přesunuto do dolní části levého sloupce, kde byly doposud ikonky statusu, vah a oznámení na závadný příspěvek. Toto je jediná věc, která si pohoršila - důvodem je, že ve spodní části sekce s avatarem a informacemi o uživateli je samostatná buňka s pevnou výškou, v které když by nic nebylo, zabírala by pouze prázdné místo. Proto když zde mít nějaké informace, tak takové, které se zobrazují u všech profilů - nejlépe to vypadá právě s údaji o reputaci. Napadlo mě ještě, že by se zde mohl zobrazovat rank, což je něco, co není na tomto fóru zavedené (reputace by se tak mohla vrátit pod textové informace pod avatarem). Typicky se jedná o nějaký obrázek (horizontální proužek), který má několik úrovní (třeba 5 políček pro nějakou ikonku - na začátku jsou všechny prázdné, nejvyšší úroveň má všechny plné) a odráží míru odbornosti nebo počet příspěvků na fóru (přiřazování může probíhat automaticky nebo přes moderátory). Aby se nejednalo o zobrazování duplicitního údaje (aktivitu odráží titul, odbornost/přínos odráží reputace) a mělo to tedy smysl, museli bychom vymyslet, co by měl rank odrážet - případné nápady pls do nového tématu a ne sem.
Když mrknete na 1. příspěvek v tomto tématu, jak to vypadalo před změnami, ušetřilo se ve vertikálním směru v některých případech skutečně hodně prostoru - stránka s krátkými příspěvky je teď o poznání kratší a lépe se čte.
jrx (1880)|22.11.2009 15:54
ad reputace - abych pravdu řekl, tak za sebe bych ten spodní nesmazatelný rámeček přežil kvůli reputaci nahoře. Je to totiž velice nepraktické, když někdo napíše delší příspěvek, abych musel scrollovat dolů kvůli reputaci. Je to prostě nepřehledné. Vznikne pak sice onen prázdný rámeček dole (i když by do něj šli dát třeba medaile, či online status který tam celou dobu byl - když už tam ten rámeček je, proč ho nevyužít), ale zase bude reputace nahoře. IMHO je to moc velká "oběť" tohoto honu na ušetřené pixely.
EditorPO (2819)|22.11.2009 16:08
[quote=Jiri@tncm;318194]ad reputace ...[/quote]
Tiez som za presunutie reputacie pod avatar. Na miesto indikatora reputacie by mohli ist tie medaile a komunikatory. Ich formatovanie by mohlo byt upravene tak, ze medaile by boli zarovnane na lavu stranu a komunikatory na pravu stranu, aby nesuvisiace ikony neboli nalepene na seba.

// Poziadavka pisania do noveho vlakna sa asi tykala novej funkcie rank.
Karel Polívka (1485)|22.11.2009 18:58
Ta reputace je dole vážně nepraktická. Přesunul jsem ji zpět pod textové údaje a do spodní části jsem přesunul medaile a ikonky IM programů - tyto údaje nemají všichni, čili u některých se bude v případě krátkých příspěvků trochu natahovat jejich výška kvůli prázdnému místu (viz můj předchozí příspěvek), přesto je to ve výsledku nejspíše nejlepší varianta.

[quote=EditorPO;318204]Na miesto indikatora reputacie by mohli ist tie medaile a komunikatory. Ich formatovanie by mohlo byt upravene tak, ze medaile by boli zarovnane na lavu stranu a komunikatory na pravu stranu, aby nesuvisiace ikony neboli nalepene na seba.[/quote]
Ve spodní části to už ani není třeba vzhledem k tomu, že jsou tyto ikonky od horních údajů mírně odsazené a jsou zarovnané ke spodnímu okraji - mrkněte na pár příspěvků od uživatelů, kteří je mají vyplněné (třeba EditorPO :-)) - vypadá to dobře.
EditorPO (2819)|22.11.2009 19:46
Ja osobne som s tymto sucasnym stavom spokojny. :thumb