reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po úvodním logu Win se PC zasekne

Draczek (33)|1.4.2011 15:14
MB: Asus P4P800-X
GK: Gigabyte N7600GS

V tomto PC byl poměrně čerstvě (týden) nainstalovaná WIN 7, ale začalo to házet modrou smrt při startu, ohledně nvdlkmm.sys (nebo tak něco). Podle návodů sem zkoušel přeinstalovat ovladače a plno dalšího, ale nic nepomohlo. Přistoupil sem tedy k přeinstalaci zpět na W XP. Z počátku vše šlo jak má, ale do doby, než jsem nainstaloval ovladače GK. Nainstaloval sem nejnovější, ale při spouštění se místo hlášky např. Vítejte zobrazilo pouze bílé okno. PC naskočilo, ale takhle to blblo a PC bylo strašně pomalé - úplně nehorázně. Když jsem hodně dlouho počkal, tak jsem ty ovladače GK odinstaloval a PC naběhlo normálně a běželo v pohodě. Nainstaloval sem tedy starší ovladače a po instalaci bylo všechno OK, ikony v pořádku a PC šlapalo. Ale po restartu mi PC naběhlo pouze k úvodnímu logu Windows, poté se zobrazí černá obrazovka a na ní neuvěřitelně zalagované přesýpací hodiny, které ale po chvíli stejně zmizí, vypne se obrazovka a PC na nic nereaguje.
Nevíte, co to může způsobovat?
DrZelenka (2491)|1.4.2011 18:49
Napiš zbytek sestavy a taky otestuj HDD pomocí utility výrobce.

Zkoušel jsi live distro linuxu? Zkus např. Ubuntu
Draczek (33)|1.4.2011 19:09
nene Linux sem nezkoušel s tím zkušenosti nemám.... je tam 1,5GB paměti - 1GB A-data a 2x 256MB nevím jaké značky to si nepamatuju... disk tam je Samsung SP080N - ten je ještě z pův počítače- někdy od konce r. 2003, zdroj je tam nějakej no name, procesor myslím Pentium 4 2,8GHz
wolf007 (653)|1.4.2011 19:44
jina grafika v tom jede normalne? respektive mas moznost si zapujcit jinou?
Draczek (33)|2.4.2011 13:01
teď sem to pustil znovu a nechal to v tom záseku chvíli a po chvíli se objevila BS s chybovou hláškou o nv4_disp

wolf007> před nainstalováním ovladačů jela grafika normálně... teď sem PC spustil v nouzovým režimu a taky to jde... zkusím odinstalovat ty ovladače a pak uvidím, nejspíš to chce nějaký jiný- pořádný ovladače
Draczek (33)|2.4.2011 13:16
ovladače odinstalovány a PC krásně naběhne...
mohlo to být způsobeno tím, že jsem tam nainstaloval ovladače od Asus N7600GS, i když tohle je Gigabyte N7600GS??

zkusím najít jiné ovladače, ale ty nejnovější přímo od NVidie my házeli ty chyby - bílé obdélníky místo textu...
Draczek (33)|2.4.2011 13:39
no, tak originální ovladače od Gigabyte nepomohly, chyba je stejná jako předtím u nejnovějších od nvidie.... při startu se zobrazuje místo textu bílý obdélník a ve Win také, jakmile např. vyskočí nějaké vyskakovací okno vpravo dole, tak vyskočí sice normálně, ale dokola je zase bílý obdélník, stejné nápis Start - není, místo písmen jsou bílé obdélníky...:runaway
Draczek (33)|2.4.2011 13:47
nevím proč to dělá, vypnul sem stíny a vyhlazování hran a je to skoro v pohodě, ale stejně se přes monitor v oknech objevují tečky... nejspíše jde GK do kytek....
zsdx (2098)|2.4.2011 17:27
[quote=Draczek;444370]nejspíše jde GK do kytek....[/quote]

tak, tak...
wolf007 (653)|3.4.2011 09:21
ted jde o to jestli chcete tohle pc jeste pouzivat dal,v tom pripade si muzete sehnat agp grafiku,nebo to prekopat na platformu s pci-e coz pro me by bylo prijatelnejsi reseni....
superdrooper (208)|3.4.2011 19:10
Mám tady funkční pasivní Asus 7600GS 256MB od Asusu, AGP 8x, D-Sub i DVI to má.
Tak kdybys chtěl, nabídni, co mi za ni dáš.