reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Solidný NB do 500 eur

Luoslav (124)|2.8.2009 17:44
Zdravim, chystaám sa kúpiť čo najlepší notebook v tejto cenovej kategórii

moje kritéria sú:

- uvítal by som numerickú klávesnicu
- čiže aj širokouhlý displej
- nechcem značku, ktorú by som musel často reklamovať :P
- bez OS
- hry na ňom veľmi často hrať neplánujem, ale dobrou grafickou kartou nepohrdnem
- max. cena do 500 eur s DPH / 15000 sk / 13000 kc
- musí mať wifi

P.s. // Nakupujem v alze alebo http://datacom-ke.sk/ alebo http://www.focus.sk

Vopred ďakujem :)
VencaX (3686)|2.8.2009 23:05
Byl by tu jeden Asus (se slušnou grafikou), nějaký Acer (taky se slušnou grafikou), takovýto HP ProBook (ty jsou ale hlučné), dále Fujitsu (nemá numerickou) a ještě MSI

Tvůj požadavek na to reklamování... nejde o značku - dokonce i Acer se polepšil. Většinou jde přímo o kousek. Navíc v této cenové ktegorii nejde vybrat mtb, u kterého by byla aspoň menší záruka na to, že se mu aspoň ty 2 roky stoprcentně nic nestane.
Ohledně WiFi - myslel jsem, že dnes už je to standard.

P.S. Pokud chceš něco bytelnýho, doporučuju koupit nějaké starší IBM/Lenovo T nebo R řadu nebo nějaký starší Dell.
Luoslav (124)|2.8.2009 23:53
Tak ten asus sa mi dosť pozdáva, má lepšie ramky aj grafickú kartu než ostatné 4 notebooky, dizajn tiež pekný, btw ten HDD je 320 alebo 250 ? v nazve píše 320 v atribútoch 250 :D ....aký máte názor vy ?

P.S. // hlučnosť u mňa nezohráva žiadnu rolu ;)
VencaX (3686)|3.8.2009 00:40
U Asusu je disk 320 GB. Já mám hodně podobný (pořídil jsem si levnější model s 250 GB diskem a 2GB RAM + 2GB za cca 500) a jsem spokojený. Pouze s ovladači na grafickou kartu byl malinko problém (vyřešil jsem instalací Catalyst 9.6 s ovladači na integrovanou HD3200 + doinstalováním ovladače na HD4570 manuálně z CD).
Ten Acer také nebude špatná volba, i když osobně ze zkušeností s Acerem bych jej nepořídil ale slyšel jsem kladné ohlasy na nové modely. Grafická karta bude podobně výkonná.
HP bude pěkně zpracovaný, možná o něco kvalitnější než Asus (nemám s ProBooky zkušenosti, ale četl jsem reakce)
Fujitsu bude spíše pracovní notebook - možno o to kvalitnější.
MSI bude kvalitou jak Asus výkonem horší.

Možná Vám někdo jiný řekne víc
SkyVessel (157)|3.8.2009 06:46
Podobný problém se řešil o pár příspěvků níže :D

asus x acer x hp
VencaX (3686)|3.8.2009 07:14
Ano, s ntb do 15k z Vašeho výběru. Já pouze Luoslavovi představil několik notebooků v jeho cenové kategorii s jeho požadavky.
Luoslav (124)|3.8.2009 10:00
ano študoval som tieto topicy, ale prineskoro :P

Ďakujem vam za rady :)