reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aku znacku VGA ATi preferujete a preco?

pegy (757)|16.4.2008 23:01
Ja som mal zo zaciatku Manli (920SE) a potom uz len vyhradne Sapphire (9600/X700/X1900GT) a som s tymto vyrobcom VGA velmi spokojny s pomeru CENA/KVALITA/ZIVOTNOST ;)
Maximus12 (763)|16.4.2008 23:28
Já jedu na Gigabytu a jsem naprosto spokojen..
kane.shw (1231)|17.4.2008 09:01
Imho na výrobci nezáleží, pokud dodržuje kvalitu PCB danou od ATi...
Raději koupím tu nejlevnější, bo si tam stejně dám jako chladič AC S1 :D
Volil jsem Sapphire, jelikož bývají jedny z nejlevnějších (alespoň tam, kde nakupuju;))
pas!k (3765)|17.4.2008 09:03
Presne tak .. to nejlevnejsi co je .. sundat referencni chladic a namontovat accelero .. ve vysledku je to vzdycky lepsi nez predrazene hlucne reseni se specialnimi chladici ktere maji za ucel jedine vytahnout nejakou tu kacku z kapes zakazniku :)
filipek (46)|17.4.2008 09:50
...ja som mal prvu ati-nu tiez 9200 od Manli, ale po nej nasledovali uz len karty od Sapphire - dobra kvalita za rozumnu cenu.
Zoidik (1405)|17.4.2008 10:00
Ještě jsi tam mohl dopsast HIS. Ted mám od něj 1950PRO. Jinak jaky výrobce je celkem jedno. GPU je stejné, paměti ve většině případů také. Pak už je záleží na tom jak kvalitní použije součástky, chladič a rozmístění na PCB
dkas (193)|17.4.2008 10:58
Já mám oblíbený Gigabyte, kvůli kvalitě a to, že si tam většinou dávají svoje chladiče je bonus navíc. Ještě jsem měl dobrý zkušenosti s Club 3D - http://www.club3d.nl/
pegy (757)|17.4.2008 17:36
[QUOTE=Zoidik;113220]Ještě jsi tam mohl dopsast HIS. Ted mám od něj 1950PRO. Jinak jaky výrobce je celkem jedno. GPU je stejné, paměti ve většině případů také. Pak už je záleží na tom jak kvalitní použije součástky, chladič a rozmístění na PCB[/QUOTE]
Aha jasne HIS, aj sa mi zdalo ze tam nieco chyba :D
No tu najlacnejsiu...Je pravda, ze po vymene za kvalitny chladic, sa zmeni ta karta, jej chovanie, teplota, ale problem moze byt v napajacej casti a kvalite kondikov, toby som tiez zobral na zvazenie, ale je jasne ze ked jedna VGA typu XXXX stoji 2000 Sk a druha taka ista 2800 Sk a je to len koli znacke (casto sa to tak stava a ani chladic nemaju nejak extra rozdielny), tak je jasne, ze je to blbost :D
Jerome82 (201)|17.4.2008 22:34
Beru hlavně Saphire-výborné zkušenosti a myslím,že výborný poměr kvality a ceny.
Pavel Boček (4169)|20.4.2008 15:43
Tu nejlevnější, což je již dlouhou dobu Sapphire.
Janyk1 (997)|20.4.2008 15:52
No, Sapphire j tak nějak pro ATI typický, když se řekne radeon, hned mě na padá Sapphire Radeon XXXX, imho je asi nejlepší vzít tu nejlevnější, pokud dražší nenabízí viditelně něco využitelnýho navíc(třeba DDR2 ku DDR3, rychlejší paměti(míň ns), delší záruku nebo tak).
Ale volil jsem Gigabyte, protože jsem s ní spokojen tak nějak celkově(VGA, MB...) a grafiku od ATi mám jen v ntbk, imho tam se to výrobci neliší nebo si to dělá výrobce notebooku(Asus) nebo jak?
pegy (757)|21.4.2008 15:51
[QUOTE=Janyk1;114651]No, Sapphire j tak nějak pro ATI typický, když se řekne radeon, hned mě na padá Sapphire Radeon XXXX, imho je asi nejlepší vzít tu nejlevnější, pokud dražší nenabízí viditelně něco využitelnýho navíc(třeba DDR2 ku DDR3, rychlejší paměti(míň ns), delší záruku nebo tak).
Ale volil jsem Gigabyte, protože jsem s ní spokojen tak nějak celkově(VGA, MB...) a grafiku od ATi mám jen v ntbk, imho tam se to výrobci neliší nebo si to dělá výrobce notebooku(Asus) nebo jak?[/QUOTE]
No to je pravda, ak ATi, tak kazdemu hned zapne Sapphire ako dvorna dama ATi :) K tym VGA v NB, zalezi ci je to integrovana... to je jasne to sa dodava priamo s cipom (severnym mostikom) od ATi a vyrobcovia MB do NB si to uz len osadia do MB a pri MXM moduloch... to fakt netusim, ale asi kazdy vyrobca NB ma na to svojho OEM partnera, kroty mu robi aj MB... to neviem, nech sa k tomu niekto skusi vyjadrit ;)
JornLande (25)|25.4.2008 14:15
Taktéž Sapphire, taktéž kvůli ceně, ale taky díky dobrým ohlasům na netu. Navíc se moc neodchyluje od referenčního provedení (mluvím o své X2), kde sice ta turbínka dosti řve, ale zase horký vzduch jde přímo ze skříně. Třeba ta od ASUSu se čtyřmi DVI výstupy (btw. prý jsou použitelné stěží dva) a dvěma větráky je dobrá tak akorát jako topná jednotka do skříně. :-))
MIZ (97)|25.4.2008 14:36
Asi podle taktů, pamětí a podle chlazení. Teď teprve budu vybírat, asi 3870, na ne úplně top hry na 1600*1200 by měla stačit.
james008 (47)|29.4.2008 08:41
Primarne kupuju pouze Sapphire......

Klientum sem obcas poridil Gigabyte
kvuli vyhodne cene ve velkoskladu popr
nedostatku sapphire....
A Gigabyte se osvedcil jako take
velmi spolehlivy....

Rozhodne jsem nebyl spokojen s Palitem
neb slo sice o nej taktovatelne karty ale
obraz stal za ...eh...byl pomerne nekvalitni
a misty az rozmaztany
a to i u vicero modelu ci typu ;-) (ne jen vadne serii)

Kdysi jsem kupoval i GeCube (do serie 9550 Infinity a Extreme)
z duvodu ze je vyrabeli v te same fabrice co Sapphiry,
ale v posledni dobe se hur shaneji a navic kdyz uz tak kvalita sla znatelne dolu.

Asi tak.. hezky den :-)

PS: chlazeni z 90% tj temer vzdy menim za zalmany nebo Primecoolery
(doted mi vystacily vykonove "vejire")
elpsycho (1602)|29.4.2008 14:20
Stejně pro většinu ostatních "výrobců" ATI vyrábí karty taky Sapphire a aby mohla být stejná cena, musí se nejspíš někde ušetřit, tj. na osazení...nebo zvýšit cena.
Withman (1337)|30.4.2008 00:38
Asus či Gigabyte :thumb

Asus má téměř vždycky lepší chladič, většinou nějaký větší pasiv s větší vrtulkou, takže bývá mnohem tišší. Dává ke grafikám snad pokaždé i nějakou hru a pouzdro na CD. Výhodou je 3 roky záruka.

Gigabyte je na tom podobně. Často, ale dává pasivní chladiče a cenově je na tom stejně jako Sapphire (téměř). Navíc také 3 roky záruka.

Sapphire už nikoliv. Mizerné a hlučné chladiče (pokud není standard od ATI), občas se přehřívají, jsou ale levné. Vybavení málo, resp. jen kabeláž, nic navím. Záruka jen 2 roky.

;)
Mablung (28)|25.5.2008 21:36
[QUOTE=Withman;117849]Asus či Gigabyte :thumb

Asus má téměř vždycky lepší chladič, většinou nějaký větší pasiv s větší vrtulkou, takže bývá mnohem tišší. Dává ke grafikám snad pokaždé i nějakou hru a pouzdro na CD. Výhodou je 3 roky záruka.

Gigabyte je na tom podobně. Často, ale dává pasivní chladiče a cenově je na tom stejně jako Sapphire (téměř). Navíc také 3 roky záruka.

Sapphire už nikoliv. Mizerné a hlučné chladiče (pokud není standard od ATI), občas se přehřívají, jsou ale levné. Vybavení málo, resp. jen kabeláž, nic navím. Záruka jen 2 roky.

;)[/QUOTE]
To že Sapphire nedává pouzdro na CD a nějakou hru, to je jen plus. Já chci grafickou kartu a nechci platit nic navíc, ať to je za jakkoliv výhodnou cenu. Zboží za jakkoliv výhodnou cenu které mi potom leží v krabici nevyužité jsou jen vyhozené peníze.
Ale souhlasím s tím, že u Sapphire bych si už dával pozor. Co jsem se tak díval poslední dobou, tak začínají preferovat cenu před kvalitou.
elpsycho (1602)|25.5.2008 21:44
Sapphire dodává více druhů balení - bulk, lite retail, retail. U retail bývají i ty hry. A co se týče chlazení, tak profláklé jsou verze toxic a ultimate. A například u 3870 byla jednu dobu i u nás hojně dostupná verze s geniálním chladičem ala 7900GTX.
AlAhmed (47)|25.5.2008 21:57
Sapphire, protože je většinů najlevnější
Pavel Boček (4169)|26.5.2008 15:04
[QUOTE=elpsycho;126031]...[/QUOTE]

Pravda, balení je spousta, problém je ale v tom, že na webu mají jen o referenčním modelu a pak na speciální stránce o Toxic. Jinak se specifikace a nic dalšího nedozvíš...měli by s tím něco dělat :hmm
cool.user (2822)|27.5.2008 03:26
[QUOTE=elpsycho;126031]A například u 3870 byla jednu dobu i u nás hojně dostupná verze s geniálním chladičem ala 7900GTX.[/QUOTE]
Porad je, ale ta cena mi prijde znacne premrstena... (samozrejme, vzhledem k chladici ani moc ne, na druhou stranu celkovej pomer cena/uzitna hodnota nic moc)
MrDevil (37)|27.5.2008 19:34
Ja som za Sapphire a ked nieje dostupna ta Asus ... podla toho co maju vyhodne vo velkosklade kde nakupujem
Sapphire hlavne koli cene a asus ma u mna image kvalitnej znacky
Richmond (8084)|27.5.2008 21:23
v dobach 9500/9800 jsem si poridil Connect3D - sla odemknout ale hur taktit pameti. Druhy byl Club3D (v domeni ze je to stejny vyrobce) ale ta nesla odemknout (artefakty, chtelo to vmod) nicmene taktovat sla do extremu. Tenkrat se povidalo ze vsechny karty ATi s cervenym PCB vyrabi MSI, ale co je na tom pravdy netusim. Vubec nejlepsi byly herculesy 9800, to byla karticka! s prichodem dx9 serie 9x00 potvrdila svoji nadcasovost (o rage & 8500 nemluve). v posledni dobe se mi primo zhnusili MSI - konkretne 2600xt OC - vetrak rval nehorazne :stupid, pomohla jen regulace z mb. asus (3870x2) byl na tom o poznani lepe (ale zato ty zeleny fleky v Gears O fWar :confused:).
Kozlicek (11)|26.6.2008 16:03
Momentálně vlastním grafickou kartu od HIS a nemůžu si stěžovat.