reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MB Foxconn- máte zkušenosti?

zeW (16)|25.9.2007 15:09
Má někdo zkušenosti s deskami značky Foxconn?
Možnosti přetaktování, kvalita? dopuručení či odrazení?
tgfh (2985)|25.9.2007 15:13
nějaký konkrétní model?

Já na Foxconn pohlížím kladně, ikdyž jsem ho v ruce ještě neměl
zeW (16)|25.9.2007 16:49
konkrétně by mě zajímal Foxconn N570SM za necelych 1900,- se mi zda slusne vybavena:
NF570SLI
RAID 0, 1, 0+1
2xGB LAN
FW

taky se mi hodně líbí 2 konektory ATA133, protoze do prvniho mam starou DVDRW a do druhyho starej HDD.

link u TS Bohemia
http://barbone.tsbohemia.cz/index.asp?stiid=62068&strsort=V4IVCR&str=0&tit=Z%E1kladn%ED%20deska%20Foxconn%20N570SM%20NF570SLI%20AM2%20DDR2%20ATA%20SATA%204x%20RAID%202xGB%20LAN%20ATX
mech13 (5526)|25.9.2007 17:00
[QUOTE=zeW;51075]taky se mi hodně líbí 2 konektory ATA133, protoze do prvniho mam starou DVDRW a do druhyho starej HDD.[/QUOTE]

:confused: a vis o tom, ze na jendom dratu (=konektoru) muzou byt dve zarizeni?

jinak mel jsem foxconn desku s VIA chipsetem a nejaka slava to nebyla, par chybycek (neco byly i vaznejsi chyby) jsem nasel, ale nic to nemenilo na faktu, ze k ucelu ke kterymu ta deska byla navrzena dostacovala a fungovala... ale to byl totalni low-end, podle toho bych nic nesoudil.
Pavel Boček (4169)|25.9.2007 17:30
[QUOTE=mech13]:confused: a vis o tom, ze na jendom dratu (=konektoru) muzou byt dve zarizeni?

jinak mel jsem foxconn desku s VIA chipsetem a nejaka slava to nebyla, par chybycek (neco byly i vaznejsi chyby) jsem nasel, ale nic to nemenilo na faktu, ze k ucelu ke kterymu ta deska byla navrzena dostacovala a fungovala... ale to byl totalni low-end, podle toho bych nic nesoudil.[/QUOTE]

Pokud je možnost tak já NIKDY nedávám dvě zařízení na jeden kabel...a ony ty dva se pak hodí...

obecně taky Foxconn nevidím jako špatnou firmu...
tgfh (2985)|25.9.2007 18:18
Já mám IDE konektory v BIOSu už půl roku zakázané, vůbec je už nevyužívám...kdyby na desce nebyl žádný IDE tak mi to vadit nebude :D

Jinak se nevyplácí posuzovat jen parametry a cenu.
Já minulý rok koupil ASUS M2NPV-VM za těžce vydřené prachy a byla fakt úžasná (myšleno ironicky).
parametry super, super cena, nikdo ji neměl tak jsem ji bral.

neříkám, že desky do 2 000 jsou sux, ale hodí se jen do low-endu kde na výkonu nezáleží.

M2NPV-MV měla oproti M2R32-MVP operační paměti při stejných parametrech asi o 15% pomalejší...

Jestli zvažuješ desku pro AM2 tak jednoznačně M2R32-MVP
zeW (16)|26.9.2007 10:00
[QUOTE=mech13;51079]:confused: a vis o tom, ze na jendom dratu (=konektoru) muzou byt dve zarizeni?
[/QUOTE]

Ano, ale nechce se mi davat na jeden kabel ATA DVD a ATA HDD, navic konektory pro pripojeni jsou blizko u sebe, tudiz nemuzu disk nebo DVD dat kam chci (kam patri).
zeW (16)|26.9.2007 10:06
[QUOTE=tgfh;51091]Já mám IDE konektory v BIOSu už půl roku zakázané, vůbec je už nevyužívám...kdyby na desce nebyl žádný IDE tak mi to vadit nebude :D [/QUOTE]

Jak je vyse uvedeno mam disk a DVD na ATA a jenom proto, ze to ma starsi pripojeni to nevyhodim, takze min. jeden IDE konektor je pro me podminkou, dva velkou vyhodou.

[QUOTE=tgfh;51091]
Jinak se nevyplácí posuzovat jen parametry a cenu.
[/QUOTE]
To urcite ano, proto se ptam na desky Foxconn, jestli to stoji jit do toho:)
tgfh (2985)|26.9.2007 10:22
[quote=zeW;51150]To urcite ano, proto se ptam na desky Foxconn, jestli to stoji jit do toho:)[/quote]
Do desky za 1900 imho ne
mech13 (5526)|26.9.2007 11:41
[QUOTE=zeW;51149]Ano, ale nechce se mi davat na jeden kabel ATA DVD a ATA HDD, navic konektory pro pripojeni jsou blizko u sebe, tudiz nemuzu disk nebo DVD dat kam chci (kam patri).[/QUOTE]

[OT]pokud jsou konektory na dratu blizko u sebe, je dobry figl drat otocit - bezne asi davas ten vzdaleny konektor do MB a ty blizko u sebe do mechanik/disku... nekdy se hodi dat na ten vzdaleny CD-ROMku a ty dva blizko u sebe do disku a MB...
jinak ale dva kanaly proc ne, kdyz treba potrebujes pripojit treti IDE zarizeni, nemusis jedno odpojovat atd...[/OT]
poar (4)|6.2.2008 22:33
Foxconn NIKDY mam od nich dosku a je to carach...nikdy mi nic neslo poriadne....prave kupujem novu a som rad..:)
speedsnail (4876)|7.2.2008 01:33
[QUOTE=poar;88060]Foxconn NIKDY mam od nich dosku a je to carach...nikdy mi nic neslo poriadne....prave kupujem novu a som rad..:)[/QUOTE]

Kdyz uz timhle tonem tak by vubec nebylo od věci napsat jakou desku. Jestli je to 3+ roky starej kšunt tak je to celkem irelevantní. A jestli je to něco aktuálního tak sem s názvem a konkrétníma stížnostma, ať si rozšíříme obzory.
Zoidik (1405)|7.2.2008 06:19
[QUOTE=tgfh;51091]neříkám, že desky do 2 000 jsou sux, ale hodí se jen do low-endu kde na výkonu nezáleží.[/QUOTE]

Jj naprostej souhlas. Pokud chceš taktovat, tak to chce dražší model kde jsou použité lepší součástky kvuli stabilitě napětí. Co já vím tak kolem taktování panuje takovej názor že kvalitní deska je tak od 3-3,5 tisíce nahoru. Ja jsem si koupil od GB desku P965 DS3 r3.3 a dle testů co jsem četl tak kandíky a takové ty věci tam jsou stejné jako u jejich High End modelů a to je deska za cca 2300 včetně daně http://www.barbone.cz/obr.asp?id=62544 a tady je výkonejší model http://www.barbone.cz/obr.asp?id=55301
mech13 (5526)|7.2.2008 07:38
nejaky konkreti rady uz asi moc nepomuzou, rekl bych ze behem toho pul roku uz neco vybral, takze pokud v teto stare diskuzi pokracovat, tak bych zustal v obecnejsi rovine a to u kvality foxconnu;)

at nejsu uplne OT tak doplnim to co jsem psal uz mnohem driv - ty chybky byly ruzny neshody a neodladenosti v BIOSu - v jedne verzi biosu sla nastavit frekvence RAM, v nejnovsi verzi to uz ale neslo, nektery nastaveni nereagovalo uplne jak melo... tusim ze podle vsech zminek v manualu nebo na webu deska mela mit PCI-lock (nebylo to napsano primo ale vypadalo to tak) ale ani za boha jsem ten lock nezprovoznil. na druhou stranu kdyz se do ni napral procesor, ramka a grafika a clovek chtela aby to fungovalo, tak to fungovalo. byla to ale low-end deska, chtelo by to konkretni zkusenosti s nejakou lepsi