reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: jak vypálit dvd

Neregistrovaný (0)|9.7.2010 22:20
Tazatel: Neregistrovaný

Znění dotazu: zdravím, mám v notebooku video s koncovkou .vob (je to vlastně prezentace fotek s hudbou ale to není celkem podstatné). Toto video potřebuji vypálit tak, aby jej bylo možné přehrát na 100% ve standardnim stolnim dvd přehrávači.

V notebooku mám pouze visty home premium, ashampoo burning studio 6 free, cd burner XP a pak nějaky soft od toshiby co byl defaultně v notebooku.

Je možné to vypalit s touto výbavou a jak? Nic jiného nemůžu stáhnout jelikož jsem momentálně bez netu.

Diky moc za pomoc.
Prosím o co nejrychlejši odpověď, celkem to spěchá.
Díky.
StD (1963)|9.7.2010 22:39
VOB (Video OBject) je ti sám o sobě na 2 věci, jen na přehrání v PC. Aby to hrálo v playeru k tomu musí být IFO (informační soubor). Snadno by jsi ho vytvořil v IfoEditu (Create Ifo), ale když jsi bez netu, jsi nahraný. :thumbdown
Neregistrovaný (0)|10.7.2010 07:24
a tak jinak to tedy nepujde?

Pokud ne, tak to budu muset udělat později až budu na netu. Jak ale tedy?
StD (1963)|10.7.2010 07:39
Půjde, ale jen s programy, které umí vytvořit strukturu DVD-Video, tzn. vytvořit adresářovou strukturu ISO/Joliet - Audio_TS a Video_TS, do Video_TS pak vytvoří soubory Video_TS.ifo, VTS_01_0.ifo a VTS_01_1.vob plus soubory *.bup (což jsou zálohy těch *.ifo). Tohle je příklad jednoduché struktury 1 filmečku. Těch vobů i VTS_XX tam pochopitelně může být více, v závislosti na velikosti a složitosti.
Neregistrovaný (0)|10.7.2010 07:49
no a cd burner xp ani ashampoo to tedy neumí?

Ja si nechtěl pořizovat nero jelikož to je prý velký balik s jiným balastem a raději si vystačím s free softem, ale jak vidím, asi bude nero nutnost.
StD (1963)|10.7.2010 07:55
Nevím, neznám, nepoužívám - vypalovacích PRG je spousta. Tak se podívej, jestli ti tam nabídnou vypálit DVD-Video a jestli ten podstrčený VOB umí autorizovat, tzn. vytvořit to co jsem ti popsal. Případně ten vob můžeš ještě přejmenovat na koncovku *.mpg, aby poznaly, že jde o zdrojový materiál.

P.S. Na Nero se vy****. Tuhle jednoduchou strukturu ti umí vytvořit i ten jednoduchoučký a free IfoEdit. V těch tvých pálicích PRG to už jen vypálíš.
Neregistrovaný (0)|10.7.2010 08:33
díky mrknu na to.

O tom přejmenování koncovky na mpg jsem něco našel na googlu a práve mi není jasné jak mužu takto změnit koncovku, to je jako kdybych hudebni soubor wav přejmenoval na mp3 a ono by to fungovalo. Těmto vob souborum a dvd fakt vůbec nerozumím.
StD (1963)|10.7.2010 08:36
VOB je jenom kontejner (obálka), podobně jako AVI, může být uvnitř leccos. V tvém případě videostream m2v multiplexovaný s nějakým audiem.
Neregistrovaný (0)|10.7.2010 09:15
tak jsem to tedy zkusil a asi to tedy nepujde.
V obou programech to při vytvářeni dvd chce adresář s těma souborama. Když tam dam adresař s tím vob-em tak to vyhodí chybu, takže tam asi musí být i ty ifo a bup soubory.
Když to zkusím s nějakym filmem co mám na disku ve složce s vob, ifo i bup souborama tak to neni problém.

Takže asi bude třeba vytvořit ten ifo soubor, což asi pujde nějak v tom programu co jste uvedl.
Jak ale pak ješte vytvořím ten bup? To taky v tom programu nebo v něčem jiném?


Mám takový dojem, že kdybych měl nero nebo jiný kvalitní placeny vypalovací program, tak ten by to dovedl vytvořit a nemusel bych kvůli každé blbosti stahovat a instalovat další programy. (čimž si pak dělam vetši bordel v systemu)
StD (1963)|10.7.2010 09:31
To je zásadní omyl, tyhle drobné jednoúčelové věcičky (které se ani neinstalují, jen spouští) rozhodně nenapáchají žádné škody jako Nero, který se rozleze všude (když ho necháš).
Jinak si pamatuj hlavní zásadu: struktura DVD-Video se vždy vytváří ze základních (basic) streamů, to znamená demultiplexované video a audio zvlášť plus časové informace pro záložky (Chapters, v IfoEditu to po tobě bude ještě chtít soubor Celltimes.txt obsahující tyto data v měrných časových jednotkách "frames"), titulky atd. Nejlépe uděláš, když se nejprve podíváš třeba na Wiki a naštuduješ si základy. Zdá se to být složité, ale ve skutečnosti je to jen taková skládačka jako Lego, ale normovaná, aby tomu rozuměly všechny playery.

Edito: Jinak když se tu zaregistruješ, tak vedle na TVFreaku na to máme extra rubriku Mastering, která se této problematice věnuje, plus další. :thumb
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/21-mastering
Neregistrovaný (0)|10.7.2010 10:03
ufff, tak to jsem netušil, že vytvořit blbé dvd z videa je až tak moc složité.

Budu to muset pozdeji nějak proštudovat až se dostanu domů a budu mít přístup na net...

Diky.
StD (1963)|10.7.2010 10:10
Není zač, snad se v tom trochu zorientuješ.
Neregistrovaný (0)|10.7.2010 13:51
[quote=StD;387727]
Jinak si pamatuj hlavní zásadu: struktura DVD-Video se vždy vytváří ze základních (basic) streamů, to znamená demultiplexované video a audio zvlášť plus časové informace pro záložky (Chapters, v IfoEditu to po tobě bude ještě chtít soubor Celltimes.txt obsahující tyto data v měrných časových jednotkách "frames"), titulky atd. [/quote]

Njn,jenže mě se pod ruky dostal .vob soubor a to je vše. Nic jiného. Je to vlastně taková foto prezentace s hudbou,ale to asi není podstatné. Jen mám teď za ukol to vypálit na dvd pro dvd přehrávač, což nevím jestli se mi to podaří a jestli to bude možné. :(
Nejlepší je, že doma osobně dvd přehrávač nevlastnim, takže to ani nebudu moci pak otestovat jestli to funguje :D

Jinak pokud jsem vás správně pochopil, tak jde o to, že video, audio, titulky atd. jsou samostatně a díky tomu je třeba možne si u filmu zvolit jazyk atd...?
StD (1963)|10.7.2010 13:56
Přesně, jinak není vůbec žádný problém ty streamy z VOBu během několika minut zase oddělit = demultiplex. Na to ideálně prográmek PGCDemux (opět se neinstaluje, jen spouští).
Neregistrovaný (0)|13.7.2010 18:23
[quote=StD;387767]...jinak není vůbec žádný problém ty streamy z VOBu během několika minut zase oddělit = demultiplex. Na to ideálně prográmek PGCDemux (opět se neinstaluje, jen spouští).[/quote]

Doufám ale, že to není nutností. Přijde mi to totiž zbytečné, stejně nebudu chtím měnit zvuk ani dávat titulky.
StD (1963)|13.7.2010 18:42
No to jsem sám zvědavý, jaký program ti zautorizuje DVD-Video ze zmultiplexovaného streamu ve VOBu, jedině snad když ho přejmenuješ na MPG a demuxuje si to sám, ale i tak. Já tedy žádný takový neznám, tak dej vědět. Principem autorizace právě je onen multiplex streamu M2V s ostatním, byť by se to nezměnilo... Takže je to logika věci = doufáš mylně.
Neregistrovaný (0)|16.7.2010 13:38
hmm, tak ja myslel že když už vob mám, tak mi bude stačit jen vytvořit ifo pomoci toho programu výše a jeho bup zalohu a tim mám hotovo. Z toho jsem fakt jelen.

Jinak teď jsem v jednom článku četl (sice se tykal trochu něčeho jineho, ale vypalovala se tam taky struktura dvd na dvd), že je nejdřive potřeba udělat obraz disku ktery bude obsahovat ty potřebné věci a pak tento iso obraz vypalit aby vše korektně fungovalo. Ja myslel že bude stačit to vypalit normálně jako datové dvd, vždyť to vyjde na stejno ne?
StD (1963)|16.7.2010 14:04
Svatá ty neznalosti...!!! Co je funkční na disku v PC se musí na ten optický disk dostat v předepsaném tvaru (ISO/Joliet). To opravdu, ale opravdu není jedno, když už mám imitovat Kašpárka na Hradě...
Vytvořením ISO Image jen vytvoříš zrcadlový obraz (správného) vzhledu DVD-Video disku, datové DVD s tím nemá opravdu nic společného. DVDplayer by ti to ignoroval, když by nenašel správnou zaváděcí stopu.