reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou TV kartu mám koupit?

aquaris (71)|17.5.2008 23:39
Chci koupit TV kartu pomocí které můžu nahrávat TV vysílání s vysokým rozlišením pro pozdější převod do dvd formátu.

Nemám s tím příliš zkušenost, poraďte HW i SW popřípadě cokoli kolem tohoto tématu. Díky
Withman (1337)|17.5.2008 23:42
A z jakého zdroje budeš nahrávat televizi.?

1.) kabelovka - digitální/analogová
2.) pozemní vysílání - analogové/digitální
3.) satelit - analog/digitál

Je to docela dost možností, tak prosím specifikuj zdroj. :o)
aquaris (71)|17.5.2008 23:48
Mám možnost 1) i 2)

v tomto okamžiku ta kabelovka, digital mi tam ale na některých programech blbne, takže kde by to nešlo nahrávat v digitální kvalitě, tak analog. No, když už jsme u té digitální kvality, tak mám mnohdy pocit, že je daleko horší než analog. Jednak občas čtverečkuje, druhak je tmavší obraz a to musím dodatečně korigovat. Případně že mi něco konkrétního doporučíte, zařídím si to tak. Satelit ale asi ne.
Withman (1337)|17.5.2008 23:57
V tom případě bude asi ideální nějaké hybridní karta. Osobně mám výborné zkušenosti s produkty firmy Aver - dobré karty za dobrý peníze, dobré ovladače (XP i Vista) a český software, např.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51545

Levná a funkční, podporuje i HDTV (vyšší rozlišení). Možná bych šel i do vyššího modelu od Averu. Dalšími dobrými karta jsou Pinnacle (osobně bych asi do ní nešel, ale určitě nebudou špatné). Dále není špatný i Leadtek, většinou má dobrý HW, ale s SW je to již horší. Asusu a MSI bych se asi spíše vyhnul.

Jinak pokud bys chtěl sledovat digitální kabelovku v PC, tak to je formát DVB-C a takové karty se zatím do PC téměř nedělají. Jedinná možnost nahrávat digitální kabelovku do PC je propojit PC se settopboxem do kabelovku, např. S-Video kabelem.

//Jinak zatím nic u nás nevysílá ve vyšším rozlišení, pokud se nepletu. :(
crasher.km (919)|18.5.2008 09:43
Já mám skušenosti s Leadtek ,Asus a Pinnacle a musím říct-že něco jinýho než leadteka bych nekoupil :) dobrá podpora,dobrej software,výborný hardware a přijatelná cena :)
pokud máš kapitál,tak bych být tebou bral tuto :) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55405
faugusztin (453)|18.5.2008 10:06
[QUOTE=crasher.km;123083]Já mám skušenosti s Leadtek ,Asus a Pinnacle a musím říct-že něco jinýho než leadteka bych nekoupil :)[/QUOTE]

U Leadtekov je nutne si ale davat pozor na jednu vec - analogova TV ma analogove interne prepojenie cez kablik ako byval na prepojenie CD mechaniky. Takze v pripade, ze by ste potrebovali 2 a viac TV kariet v jednom PC mate problem - vacsinou ma MB iba jeden takyto konektor, zvukovky obcas maju viac, ale nemusia mat.
hippouss (246)|18.5.2008 10:18
[QUOTE=aquaris;123036]Chci koupit TV kartu pomocí které můžu nahrávat TV vysílání s vysokým rozlišením pro pozdější převod do dvd formátu.[/QUOTE]

[QUOTE=faugusztin;123087]U Leadtekov je nutne si ale davat pozor na jednu vec - analogova TV ma analogove interne prepojenie cez kablik ako byval na prepojenie CD mechaniky.[/QUOTE]

myslim ze na zaklade puvodni dotazu, aqauris nema zrovna zajem o analogouvou, max hibrid ;)

osobne sem zatim pouzival jen Leadtek, takze nemuzu moc srovnavat a radit, na druhou stranu sem s Leadtekem naprosto spokojen, takze max potvrdit radu jinych co maj odzkouseno ;)
faugusztin (453)|18.5.2008 11:43
[QUOTE=hippouss;123089]myslim ze na zaklade puvodni dotazu, aqauris nema zrovna zajem o analogouvou, max hibrid ;)[/QUOTE]

Len som ho chcel upozornit na uskalia Leadtekov (ja osobne som mal TV2000XP a mam PxPVR2200). A precitaj si aj jeho dalsie vyjadrenia :

v tomto okamžiku ta kabelovka, digital mi tam ale na některých programech blbne, takže kde by to nešlo nahrávat v digitální kvalitě, tak analog.
hippouss (246)|18.5.2008 11:59
[QUOTE=faugusztin;123105]v tomto okamžiku ta kabelovka, digital mi tam ale na některých programech blbne, takže kde by to nešlo nahrávat v digitální kvalitě, tak analog.[/QUOTE]
takze hybrid, aby jich nemuselo byt o tolik vic :)
aquaris (71)|18.5.2008 14:46
Ano, chci koupit (raději hybridní) tv kartu, která podporuje nahrávání HDTV a umožňující sledování jednoho programu a nahrávání druhého na pozadí. Pokud by ale byla nějaká čistě digitální lepší, pak digitální.

Napadlo mě koupit set-top-box přímo na stůl, ale je do už dost drahý, nicméně zas by to bylo nezávislý na konkrétním pc, navíc by mi to netopilo uvnitř case, kterou chladím pasivně.
AVerMedia AVerTV Hybrid STB Ale nevím, ta cena je fakt dost.
nebo toto AVer TV DVB-T STB7 i s tím, že tuner je jen digitální.

Jak říkám, já s tím nemám žádné zkušenosti, nejpodstatnější je že chci nahrávání ve vysoké kvalitě. Někde psali, že digitální vysílání je vlastně už vysílání ve formátu mpeg2 a tak by asi bylo docela fajn, kdyby ta karta / sw to uměla zapisovat přímo bez převzorkování s tím, že chyby by dopočítala.

Velice krátce mám vyzkoušenou usb pinnacle combo ale nějak mi to nesedlo. Nevím, možná to chtělo čas.

Obecně se tedy teď rozhoduji mezi značkou Leadtek a AVerMedia jak jste mi doporučovali.

Buď něco na stůl nebo z interních:

AVerTV Hybrid Speedy podpora HDTV zvlášť výstup audio FM což je výhoda
AVerTV Hybrid+FM A16D asi nepodporuje HDTV

Leadtek WinFast PxDTV 2300Hybrid
Leadtek WinFast DVR 3100 H
Leadtek WinFast PxDVR 3200 H podporují HDTV asnad mají všechny i audio výstup pro rádio.


Z toho plyne, že by mě taky docela zajímalo, jaké jsou praktické výhody a nevýhody v používání slotů PCI a PCIe .. Prosím, jestli je tady někdo, kdo by mi to obecně - nejen vzhledem k TV kartě uměl jednoduše a komplexně vysvětlit tak mi to pomůže. Díky moc.
faugusztin (453)|18.5.2008 14:54
[QUOTE=aquaris;123172]umožňující sledování jednoho programu a nahrávání druhého na pozadí[/QUOTE]

Pozor, na toto potrebujes dvojtunerovu kartu, a dvojtunerovy hybrid som este nevidel.
aquaris (71)|18.5.2008 19:53
[QUOTE=faugusztin;123175]Pozor, na toto potrebujes dvojtunerovu kartu, a dvojtunerovy hybrid som este nevidel.[/QUOTE]

AVerTV Hybrid Speedy PCI-E je interní PCI-Express TV/FM tuner od renomované firmy s duálním tunerem umožňující sledování jednoho programu a nahrávání druhého na pozadí. Informace ze stránek CZC.CZ

Nevím jak to je u jiných značek a typů karet.

Je hloupost koupit nějakou externí tv kartu na stůl? TV kupovat nechci, ale chci často nahrávat.
The_derava_bota (83)|18.5.2008 23:40
[QUOTE=crasher.km;123083]Já mám skušenosti s Leadtek ,Asus a Pinnacle a musím říct-že něco jinýho než leadteka bych nekoupil :) dobrá podpora,dobrej software,výborný hardware a přijatelná cena :)
pokud máš kapitál,tak bych být tebou bral tuto :) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55405[/QUOTE]


Taky sem těch karet měl a poslední je Leadek HD 1000 a stála kol 800,-

Žádný Avery bych nebral, to byl šmejd dicky, jinak k dotazu na jiný program se dívat a druhý nahrávat tak to může jít jen v digitálu na stejným multiplexu. Analog nemá žádný smysl, z kabelovky to bude stejně hnus a jiný využití nevidím.
aquaris (71)|20.5.2008 18:55
jaké jsou praktické výhody a nevýhody v používání slotů PCI a PCIe .. ?

Prosím, jestli je tady někdo, kdo by mi to obecně a prakticky uměl vysvětlit nejen vzhledem k TV kartě tak mi to pomůže. Díky moc.
Ivo Mašek (507)|20.5.2008 20:01
Sběrnice PCI využívají k přenosu jeden vodič s dvoustavovou modulací - logická úroveň 1 nebo 0., sběrnice PCI-E využívá dva vodiče v diferenciálním zapojení.
... já to zkrátím: prakticky se jedná o dvojnásobnou propustnost sběrnice PCI
Tak, jako PCIe x16 vytlačila AGP, to samé se bude dít i se "starými" sloty PCI. Pouze to potrvá déle, protože hardwaru pro PCI je mnohem více a je rozmanitý, než grafárny pro AGP.
Co se týče výběru tv tuneru (karty), tak tam je to složitější. Proč? Protože např. já používám pouze Leadtek (a mám s ním vynikající zkušenosti a znám i různé fígle) a tudíž tě budu směrovat k firmě Leadtek. Ti, co jsou spokojeni s Pinnacle, tě budou směrovat zase k Pinnacle. Nestranný zde prostě nemůže být nikdo.
Chce si to pročíst recenze (a dost jich je na webu www.tvfreak.cz ), pokud to myslíš vážně.
Dále musím poopravit jednoho diskutéra, který tu někde napsal, že kabelovka nevysílá v HD. Omyl. UPC vysílá asi 3, nebo 4 programy v HD kvalitě., ovšem je potřeba "spešl" set-top-box (nebudu se tu rozepisovat - vše je na TVFreaku).
Pro DVB-C (tedy kabelový digitál) je u nás k mání i tv tuner do PC., je od firmy TechniSat a je to špička v oboru. Je zde ale problém v tom, že např. UPC má své dekodovací karty spárované se svými STB, které pro ni dělá korejská firma Handan. takže na jiné STB, nebo na tv karty lze chytit pouze nekodované programy.
mstejska (2912)|15.7.2008 13:51
Mam v NB cca 2,5 roku Aver a jsem s nim spokojen. Problem je jediny. Kdyz se divam na tv bez nahravani tak se mi pomalu zacina rozsynchronizovavat zvuk s obrazem. Ale pouze be znahravani. Kdyz dam TV i nahravat tak problem ze synchronizaci neni, takze to neresim. Mozna ten nb nestiha, nevim.