reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

video z VHS do PC

puck (8)|14.8.2008 20:14
Zdravím, moc rád bych si udělal zálohu rodinných záběrů ze staré videokamery, všechny záznamy máme teď na VHS a chtěl bych se zeptat, jak by bylo možné jejich převedení do PC (digitalizace?) potom bych si je vypálil na DVD nebo cokoliv a prodloužil tak jejich životnost. Vůbec nevím, kde o tom najít nějaké info, pokud poradíte budu moc vděčný! Klidně můžete poslat třeba nějaký odkaz, kde už se to řešilo nebo tak. (Já bohužel nic nenašel)
Předem díky!!
Jiziii (796)|14.8.2008 20:19
Pořid si nějakou televizní kartu (já mám Winfast) připojíš k ní video a mužeš nahrávat
Je to takovej nejjednodušší a nejlevnější zpusob (stojí kolem 1000Kč)
puck (8)|14.8.2008 21:42
Dobře a něajk přes grafickou + zvukovou kartu to nejde? Tu TV kartu bych bral až jako poslední možnost asi.
astec (1823)|14.8.2008 21:49
[QUOTE=puck;151882]Dobře a něajk přes grafickou + zvukovou kartu to nejde? Tu TV kartu bych bral až jako poslední možnost asi.[/QUOTE]

Musíte mít něco, co umožňuje vstup obrazu do PC. Karta na střížnu, TV karta. Z VHS videa je asi výstup na klasický koax. Videokarta vysílá obraz ven.
puck (8)|16.8.2008 18:22
Aha, to je vlastně pravda. Tak díky, po nějaké se podívám :-)
Logout (4018)|16.8.2008 20:25
Nedávno se to tady zrovna řešilo:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=21288
jsou dvě možnosti - u nevelkého počtu filmů je asi nejjednodušší si sehnat (třeba od někoho na víkend půjčit) DVD přehrávač/rekordér a přehrát to přímo na DVD.
U víc kazet pak speciální HW, třeba TV kartu.

Z VHS videa je rozhodně výstup na scart, takže daleko lepší kvalitu dostaneš pomocí něčeho, co má komponentní vstup.
Pavel Boček (4169)|17.8.2008 01:52
[QUOTE=Logout;152604]Z VHS videa je rozhodně výstup na scart, takže daleko lepší kvalitu dostaneš pomocí něčeho, co má komponentní vstup.[/QUOTE]

No jenže mnohdy je kvalita kabelů ubohá, navíc mnohdy výrobci šetří na vodičích a tak redukce nejdou nebo jsou problémy. A bez redukce to nejde, snad žádná TV karta nemá SCART. Já bych vsadil spíš na S-Video :)
Logout (4018)|18.8.2008 11:23
Tak ještě doplnění - Pavel má pravdu, že cenově dostupný videokarty maj většinou jen S-Video. Ale S-Videa jsou dva druhy 7pin a 9pin. 9pin umí taky přenášet separátně dvě barevný složky. Takže stačí i S-Video s 9piny. Jinak kvalita kabelů taky hraje roli, ale pořád je IMHO rozdíl nějakej šum a přeslechy v kabelu, než
nutnost směšovat a zase rozdělovat dva signály do/z jednoho drátu.
Logout (4018)|18.8.2008 14:50
Kompozitní je právě ta nejhorší kvalita, kdy všechny tři složky signálu jdou po jednom drátě...