reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Utorent a internet

)aguar (235)|4.2.2008 18:47
Zdravim. Tak sem zacal tahat pres torenty pres klienta Utorent a pokud stahuju a chcu byt zaroven na netu tak net je strasne pomalej. Takze se ptam jestli je to normalni nebo se da neco nastavit v tom Utorentu aby sel net rychlejc. Je jedno kolik stahuju treba jen 50 kb/s a trva to pomalu. Pritom na mem starsim PC sem tahal pres Bittorent a tam sel net v pohode. Stejne tak pres DC taky v pohode at stahuju jak rychle chcu.
Internet mam 4Mb/s // 1,5 Mb/s optika. Je v tom treba nejakej rozdil jestli to je DC a nebo Utorent?
diky za odpovedi.
speedsnail (4876)|4.2.2008 18:53
Omez si down a up tak aby nevyužíval celé pásmo (zejména u uploadu je to důležitý). Jinak torrent je na využití internetu náročnější než DC protože stahuje řádově desítky až stovky segmentů najednou proti jednotkám až desítkám u DC.
mech13 (5526)|4.2.2008 18:54
dulezity je taky hlidat pocet soucasnych pripojeni
)aguar (235)|4.2.2008 19:08
to se da nejak omezit? ten pocet soucasnych pripojeni?
Jinak netaham toho moc. Up je tak kolem 100kb/s a down max. 400 kb/s
mech13 (5526)|4.2.2008 19:17
nastaveni -> moznosti -> maximalni pocet vsechn pripojeni...

jestli bezi zaroven i torrent na tom starsim PC ktere si zminoval, tak bude sit dost brutalne zahlcena
)aguar (235)|4.2.2008 22:32
no a nejaky doporuceni? kolik bych tam mel asi nastavit?
s tim mim pripojenim.
A ten torent jede jen na jednom PC. ne na obouch soucasne.
Zoidik (1405)|5.2.2008 06:13
Jednu dobu jsem přes torenty taky stahoval ( neměl jsem žádného speciálního klienta, sosal jsem přes operu ) a i když jsem tahal od jednoho člověka rychlostí 5kB/s a upload byl 1kB/s i tak byl net spomalenej. Ono je o torentech všeobecně známo že to jsou tzv zabijáci pingů. Myslím že omezením rychlosti si moc výrazně nepomužeš.
cool.user (2822)|5.2.2008 09:29
Ale prd. Staci mit jen inteligentniho klienta, dobre mu omezit pocet spojeni, rychlost (hlavne uploud, z mych pozorovani plyne ze kdyz je upload nad 75% kapacity linky dochazi k drastickemu zpomaleji, pokud se drzi pod touto hodnotou tak je vse ok)
husky14 (4214)|5.2.2008 10:07
[QUOTE=)aguar;87536]no a nejaky doporuceni? kolik bych tam mel asi nastavit?
s tim mim pripojenim.[/QUOTE]Kdyz si v Pruvodci rychlosti zvolis svoji linku, tak by ti mel uTorrent sam zhruba navolit prijatelny hodnoty.... ty pak muzes zkusit jeste doladit (ubrat/pridat).
cool.user (2822)|5.2.2008 10:22
[QUOTE=husky14;87590]Kdyz si v Pruvodci rychlosti zvolis svoji linku, tak by ti mel uTorrent sam zhruba navolit prijatelny hodnoty.... ty pak muzes zkusit jeste doladit (ubrat/pridat).[/QUOTE]
Ja jen dodam ze doporucuji vzdy volit rychlost linky o 1-2 stupne nizsi.

Samozrejme v pripade adsl tam hraje roli router... (pokud je to megasmejd s vikingem na palube tak nazdar stahovani)
Pabler (425)|5.2.2008 12:09
obmedz si upload v uTorrente upload speed
Options / Preferences / Connection
Maximum upload speed: a nastav dako takto:
Max upload rate: (cca 50% z rychlosti uploadu) takze 100 KB/s
alternate upload rate when not downloading: (tak 2/3 rychlosti) 125 KB/s
--------
to by ti malo dat dost pasma na to aby stihalo odosielat data do inetu aj pre browser
trodas (1753)|12.2.2008 19:18
)aguar - [QUOTE]Zdravim. Tak sem zacal tahat pres torenty pres klienta Utorent a pokud stahuju a chcu byt zaroven na netu tak net je strasne pomale[/QUOTE]

A ze pan pouziva Windows XP SP2 crap...?
Pokud ano, tak je tam znamy problem. M$ aby omezil P2P tak brutalne omezil pocet maximalne zrovna otviranych konexi z 16 777 216 (2^24) v Win 2000 na celych 10...!
Dopad na rychlost jak P2P tak pouzitelnosti netu je samozrejme katastrofalni. Ale je zde snadne reseni (nejlepsi je kvuli DRM a srajdam prejit na Win2k SP4... ale to neni snadne) - snadne je aplikovat na TCP/IP knihovnu patch zde:
http://www.utorrent.cz/help/event.php

...a pojede to jak divy :)
eraser (0)|12.2.2008 19:29
Hmm, tieto úpravy sú síce pekné, lenže pri bežných DSL linkách ich nie je potrebné aplikovať, pretože tu je úzkym hrdlom šírka pásma DSL linky, takže skorej by som redukoval down/up rýchlosti, ako som v inej téme avizoval dávnejšie, čo v tomto threade potvrdil cool.user.
Weslo (234)|12.2.2008 19:34
přesně tak - problém je spíš v tom že spojení za/eropu celé pásmo než ve Woknech.Někudy se ty potvrzovací TCP pakety musí prodrat...
husky14 (4214)|12.2.2008 19:39
[QUOTE=Weslo;89731]přesně tak - problém je spíš v tom že spojení za/eropu celé pásmo než ve Woknech.Někudy se ty potvrzovací TCP pakety musí prodrat...[/QUOTE]On je taky problem, ze XP maj rezervovano 20% pasma pro sebe, coz se da zmenit/snizit (viz. trodasovo odkaz - dole "Změna šířky pásma") ;)
trodas (1753)|12.2.2008 20:56
eraser - [quote]lenže pri bežných DSL linkách ich nie je potrebné aplikovať, pretože tu je úzkym hrdlom šírka pásma DSL linky[/quote]Prudce nesouhlasim. Zkus si to a uvidis ten rozdil!!! Pokud nemáš DSL linku 64kBi tak jsou potřeba aplikovat, pokud mas tak blby system jako XP SP2 bezpochyby jsou. A i pri 64kBi si bez te upravy poje*es rychlost jak uTorrenta (me jede eMule rychlejs, ale to je tim, ze jsou tam kredity a kdo dlouho pouziva, tomu to vali...) tak surfovani. I na tech 64kBi to stoji za to, ostatne je to par kliknuti. A dal bych tam alespon 150...

Weslo - nesmysl. Když se omezíš na 10 spojení z 16 777 216 tak jsi v haji na jakekoliv lince. Sak si to zkus.

husky14 - no kdyby jen to... :p :D Ale to by bylo na vaznejsi modifikace. Uz tady nekdo z panu slysel o TCP IP datovem okne, optimalizaci jeho velikosti na rychlost pripojeni a tak? Ne? ;)
http://www.speedguide.net/showpic.php?img=/images/tcp_optimizer/general_settings.png
;)
pavel_p (993)|12.2.2008 23:44
No dodal bych, že v uTorrent o limitu ve Win>=XPSP2 ví a nesnaží se ho překonat, což těsně po příchodu jisté aktualiace dělalo pěkný bordel, ale bylo to vždy řešeno na straně programů, ne Windows. V BitTorrentu viz. možnosti,rozšířené,net.max_halfopen=8.

U torrenta apod. vidím spíš problém v tom, že zahltí odchozím provozem uplink a pak pomalu chodí potvrzovací pakety a spomaluje tak stahování. Nejsu si tím 100% jistej, protože mi na 4096/256 ADSL lince jelo stahovaní dost výrazně rychleji pokud byl upload přiškrcen až na nějakých 15kB/s, což je jen polovina kapacity linky. Na druhou stranu mi kdysi dost pomohl Linux s nastaveným QoS tak, aby ACK pakety měly nejvyšší prioritu a odhozí rozsah portů pro P2P klienty používal vždy jen nevyužitou šířku pásma s maximem 80%. Download pak jel vždy pro nějaké DC++/bitTorrent hodně rychle a upload pro jiné věci taky.
trodas (1753)|13.2.2008 00:39
No, jak u kabelových modemů, tak u ADSL modemů a snad všeude platí, že pokud si někdo zatentuje upload tak se mu zpomalí i download a to výrazně. V TCP/IP provozu se musí o každy pake POŽÁDAT následně jeho přijetí POTVRDIT. P2P se to snaží obejít používáním UDP, ale základní věci jedou stejně vždy přes TCP/IP a takže jako při čemkoliv jiném - potřebuješ upload jak sůl.

ISP inzerují zavadějícně hlavně velká čisla na DL (downloadu), ale bez UL se, jak už je jasné, nehneš. Se zasekaným UL ti nikdo nepošle žádné data, protože o ně prostě nepožádá tvá mašina (zasekaný UL).

Proto se UL limituje a typicky na polovinu udaného UL tvé linky u kabelových a ADSL modemů. U optiky jde jit az na 90% UL kapacity aniž by se něco zpomalilo. Svinstvo, co? :( :mad:
eraser (0)|13.2.2008 09:55
No, takže si vlastne zopakoval presne to, čo tu iní tvrdili pred tebou a o čom sa celá diskusia vlastne točila. A taktiež tu padla i zmienka o použitom HW, tzn. ak má niekto šmejdový modem/router, čokolvek, tak úzke hrdlo sa taktiež prejaví.

Všetky tipy pre torrenty sú na webe kompletne popísané, takže pokiaľ má ešte niekto otázky, tak napr. doporučujem http://www.johntp.com/2006/04/19/how-to-increase-download-speeds-of-utorrent/ článok a diskusiu pod ním.

Každý si môže následne prisposobiť torrenty pre svoju linku a použitý HW. Taktiež experimentovať s jednotlivými hackmi do OS.
trodas (1753)|13.2.2008 10:47
[quote]A taktiež tu padla i zmienka o použitom HW, tzn. ak má niekto šmejdový modem/router, čokolvek, tak úzke hrdlo sa taktiež prejaví.[/quote]Ale to preci neni pravda. Nejde v zadnem pripade o smejdovni modem ci router.
Modem (at kabelovy ci ADSL) je bezproblemova zalezitost a specifikace treba DOCSISu jsou pekne vysoko:
DOCSIS 1.0 - 10MB/4.7MB (DL/UL)
DOCSIS 1.1 - 32MB/10MB (DL/UL)
DOCSIS 2.0 - 32-36MB/32-36MB (DL/UL)

Problem je v tom, ze XP SP2 to zamerne brzdi omezenim v TCP/IP knihovne aby se P2P nedalo pouzivat, ci alespon zkazilo net natolik, ze ho lidi nebudou chtit pouzivat.

Tyhle dve veci spolu nemuzes michat dohromady!

Co se smejdovosti tyce, tak smejdi jsou ISP, kteri strasne skrti UPLOAD a UPLOAD je, jak jsem na jednoduchem prikladu s potrebou v TCP/IP provozu pozadat o kazdy paket, ukazal, dulezitejsi nez download...!

Technologie treba kabeloveho modemu je tak vymakana, ze bys strihal usima a dokaze zazraky. Probem je, kdyz je kabelovym modem konfiguraci jenz si stahne z TFTP serveru omezen na nejaky nizky upload, jako treba 256k. To je v realu trapnych 32Kby/sec nicmene pri zatizeni uz cirka na 20k se P2P projevi v rychlosti surfovani.

Proste upload a jeho rychlost a vytizeni jsou extremne dulezite zalezitosti.

ALE stavaji se zcela nedulezitymi a podradnymi, kdyz mas po****ny OS jako treba XP SP2 ci Vista, ktery P2P omezuje a potira! U XP SP2 je reseni (osobne mam nejradeji XP SP1.0a a basta), u Vist nikoliv.

Tecka.

Zadne "smejdovni" routery a modemy s tim nemaji nic do cineni. Neplet prosimte lidi.
eraser (0)|13.2.2008 13:37
[quote=trodas;89916]Zadne "smejdovni" routery a modemy s tim nemaji nic do cineni. Neplet prosimte lidi.[/quote]Výnimky existujú a jeden taký chipset tu bol spomenutý...
trodas (1753)|13.2.2008 15:12
Ano, vyjimky vzdy potvrzuji pravidlo.

Ale nebudeme se s nimi preci zabyvat v kazdem tematu - kam bychom dosli?

Jako - kdyz mi budou v routeru chcipat kondiky, tak nejdrive neudrzi pocaly na dalsich portech, pak neudrzi vic konexi a nez to dojde na 10 naraz oteviranych konexi - maximum neupravenych WinXP SP2 - tak uz snad ani nepojede :)

Vlastne jsem chtel jen napsat, ze M$ se snazi potirat P2P v novejsich systemech a ze ISP udavaji radi marketingove ty "velka cisla" co se downloadu tyce, ale ze upload je mnohem podstatnejsi i kdyz se nechystate nahravat Gigabajty na Megaupload/Rapidshare a pod.

A nejak sem se tady do toho zamotal :mistake


Tak se jiste uz zmatenym a vycerpanym ctenarum alespon odmenim svymi registracnimi fixy pro Windows 2000/XP co se nastaveni internetu tyce. Ulozte do Windows.reg.fixes_internet.reg souboru a pak na nej 2x kliknete + Ok :)

[CODE]REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"IGMPLevel"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"ForwardBufferMemory"=dword:0001F400

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"NumForwardPackets"=dword:000001F4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"TcpMaxConnectRetransmissions"=dword:00000003

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"TcpMaxDataRetransmissions"=dword:00000003

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"TcpTimedWaitDelay"=dword:00000064

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]
"MaxConnectionsPer1_0Server"=dword:0000000a
"MaxConnectionsPerServer"=dword:0000000a

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Dnscache\Parameters]
"MaxNegativeCacheTtl"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]
"KeepAliveTimeout"=dword:0001d4c0

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"TcpNumConnections"=dword:00fffffe

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"EnableDeadGWDetect"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"EnableICMPRedirect"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"EnablePMTUDiscovery"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"KeepAliveTime"=dword:000493E0

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"NoNameReleaseOnDemand"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters]
"PerformRouterDiscovery"=dword:00000000[/CODE]
eraser (0)|13.2.2008 19:15
[quote=trodas;90005]Ano, vyjimky vzdy potvrzuji pravidlo.

Ale nebudeme se s nimi preci zabyvat v kazdem tematu - kam bychom dosli?[/quote]To si pomenoval výstižne - výnimky potvrdzujú pravidlo, áno, preto je dobré na ne myslieť, ak sa rieši nejaký problém. Niekedy sa totiž napíše kvantum teórie okolo a pritom riešenie spočíva v úplne banálnej záležitosti, ktorá nemá priamo s danou témou nič spoločné.

[quote=trodas;90005] Jako - kdyz mi budou v routeru chcipat kondiky[/quote]Ohľadne kondenzátorov je tu iný thread... :)

[quote=trodas;90005] Vlastne jsem chtel jen napsat, ze M$ se snazi potirat P2P v novejsich systemech[/quote]Potláčenie P2P? No, poznám organizácie, ktoré sa o to snažia s využitím iných techník, no a komu sa nepáči operačný systém od MS, tak má predsa i ďalšie možnosti, tak prečo ich nevyužiť? Neviem, ale dané "omedzenie" z dielne MS mi zase nepríde tak radikálne, resp. nejedná sa priamo o zámer pre P2P (či bol dôvodom skutočne bezpečnostný fix alebo nie, to je na inú debatu), neviem, či sa mám hrať s ultra-tuningom Windows XP SP2, ak nemám s P2P sebamenšie problémy a mám vhodne nastavené P2P aplikácie a taktiež router s ohľadom na moje požiadavky a najmä šírku pásma, ktorou disponujem.

Z tvojich odporúčaní mám dojem, že po aplikácii daných trikov získam dvojnásobok svojho max. DL/UL. Ak by si však prezentoval merania, možno by sa dalo nad touto témou fundovanejšie diskutovať. Testy si však neviem dokonalo predstaviť, pretože nikdy nedosiahneš identického stavu na P2P, avšak približné hodnotenie by sa dalo realizovať.

Takže pokiaľ sa dačo odporúča, malo by sa taktiež uviesť, či je aplikácia skutočne nutná a ako sa dá jej nutnosť overiť - v tomto prípade jednoducho cez Event viewer. :)

Nezabúdajme nad faktorom, ktorý taktiež radikálne obmedzuje sťahovanie cez P2P a tým je zdroj, jeho počet a šírky odchodzieho pásma. Tzn. pokiaľ ťahám film a existuje len jeden užívateľ, ktorý ho zdieľa, ktorý ma naviac slabý upload, či je to z dakého alebo onakého dôvodu, tak žiadny tuning mi s tým nepomôže.

[quote=trodas;90005]a ze ISP udavaji radi marketingove ty "velka cisla" co se downloadu tyce, ale ze upload je mnohem podstatnejsi i kdyz se nechystate nahravat Gigabajty na Megaupload/Rapidshare a pod.[/quote]Každý seriózny ISP uvádza rýchlosť downloadu a uploadu. Každý skúsený užívateľ si dokáže vybrať, ktorý smer je pre neho ako dôležitý a taktiež vie, čo znamená zahltenie daného smeru. Zase by som zbytočne nechcel bagatelizovať nad témou - mám 5x vyšší download než upload, preto je môj provider sviňa. Nemá to vôbec význam, ak nevieme, ako s danou šírkou pásma užívateľ narába a aké na ňu kladie nároky.
A taktiež niekto môže dávať prednosť odozve, než rýchlosti.
pavel_p (993)|13.2.2008 21:33
[QUOTE=eraser;90095]Takže pokiaľ sa dačo odporúča, malo by sa taktiež uviesť, či je aplikácia skutočne nutná a ako sa dá jej nutnosť overiť - v tomto prípade jednoducho cez Event viewer.[/quote]
No tady bych nesouhlasil ... žádná aplikace si nedovolí samostatně zahltit Windows velkým množstvím navazovaných spojení, protože to je v podstatě Denial of Service. Po instalaci aktualizací mi prostě bittorrent způsobil, že dřív nebo později totálně klekla síť včetně sdílení souborů mezi počítači a dost dlouho mi trvalo objevit příčinu. (EDIT: asi 3 roky zpět)

[QUOTE=eraser;90095]Tzn. pokiaľ ťahám film a existuje len jeden užívateľ, ktorý ho zdieľa, ktorý ma naviac slabý upload, či je to z dakého alebo onakého dôvodu, tak žiadny tuning mi s tým nepomôže.[/QUOTE]
Jasně ... ale pokud to vypadá třeba takto
upload 22kB/s -> download 70kB/s
upload 15kB/s -> download 140kB/s
upload 10kB/s -> download 380kB/s
tak tuning asi pomůže .... ale nejsem jistý, že konkrétní úprava registrů je vhodná pro každého ISP (NetBox LAN, UPC kábl, ADSL,symetrická pomalá wifi od pochybného překupníka rychlé ADSL linky)

[QUOTE=eraser;90095]mám 5x vyšší download než upload, preto je môj provider sviňa.[/QUOTE]
Kdyby ... běžně je to 16x. IMHO tím provider zamezuje komerčnímu využití domácího PC jako webserveru a podporuje tak hosting (mj. svůj vlastní). Když vystavím na svém počítači fotogalerii, tak stahování fotek každého dokonale otráví.

[QUOTE=trodas;89916]Problem je v tom, ze XP SP2 to zamerne brzdi omezenim v TCP/IP knihovne aby se P2P nedalo pouzivat, ci alespon zkazilo net natolik, ze ho lidi nebudou chtit pouzivat.[/QUOTE]
Myslím, že původní důvod byl zamezení distribuovaným SYN floodům z pár PC. Nekazí to net, ale téměř výhradně použití P2P.

[QUOTE=trodas;89916]UPLOAD je, jak jsem na jednoduchem prikladu s potrebou v TCP/IP provozu pozadat o kazdy paket, ukazal, dulezitejsi nez download...![/QUOTE]
No, o žádosti nevím a potvrzení je skupinové.

[QUOTE=trodas;89916]Proste upload a jeho rychlost a vytizeni jsou extremne dulezite zalezitosti.[/QUOTE]
QoS také řeší dost věcí ... sakra není ukryt ve Windows? :(
[QUOTE=trodas;89916]ALE stavaji se zcela nedulezitymi a podradnymi, kdyz mas po****ny OS jako treba XP SP2 ci Vista, ktery P2P omezuje a potira! U XP SP2 je reseni (osobne mam nejradeji XP SP1.0a a basta), u Vist nikoliv.[/QUOTE]
U Vist je stejné (netestováno). Navíc zrovna toto omezení imho nezvedne v praxi prokazatelně rychlost. Při přenosu větších,celistvých bloků dat se neprojevuje a spojovat se s 10ti mrtvými počítači během krátké doby není krom začátku stahování hádám moc běžné. EDIT: hodnotit kvalitu OS dle jediného kritéria - vhodnost pro P2P bez patche - je dost divné
eraser (0)|14.2.2008 16:46
Ten dôvod bol kvôli internetovým červom, resp. bolo to oficiálne oznámenie priamo od programátorov z MS. Bližšie info a objasnenie napr. tu... http://www.speedguide.net/read_articles.php?id=1497

Čo sa týka aplikácie, tak dlhšiu dobu mám určité podozrenie na Skype, ale zatiaľ som to neoveril, pretože na mojom firemnom notebooku, kde tento šmejd používam, dostávam stále warningy dosiahnutia tohto limitu.

TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.
trodas (1753)|15.2.2008 01:01
Prudce a zasadne nesouhlasim. Jak jinak lze videt omezeni maximalne oteviranych konexi na 10 v XP SP2 a Viste? Zduvodnovat to cervy - jak trapne! Copak normalni uzivatel ma v M$ pocalu cerva? Dyt je to preci "superbezpecny system" - pokud se tedy odstranite IE a odeberete i jeho dllka tak i docela je... a tedy kdyz user neklika na exace a nepouziva OutCrap + odstrani i jeho dllka :)

Dyt to totalne a uplne zabije net, jestlize spustis jakoukoliv P2P aplikaci, jako uTorrent ci eMule, treba. Navic to brutalne omezi maximalni rychlost downloadu na cirka 20kBy...! A to i na rychlych spojenich.

Znamy mel 4MB DL a 1MB (!) UL rychlost a kdyz spustil uTorrent tak neslo surfovat + rychlost neprelezla nikdy pres trapnych a nepouzitelnych 20k i u downloadu ktery maji tradicne rychle zdroje, jako treba DVD rip Zeitgeistu se uz na smesne 2MB lince da stahnout do 45min...!

Odstranili jsme TCP/IP omezeni, QoS a nasadili me registrove optimalizace + TCP IP optimizerem nastavili rozumne (na 4MBi DL) TCP data window a razem download jel na plno spojeni (misty i pres, videl jsem neco pres 550kBy!) a navic slo v pohode surfovat u toho s nastavenym cirka 750kBi (cirka 90kBy) uploadem...!

Takze mi nikdo nebude vykladat nic o tom, jak "Microsoft neomezuje P2P v XP SP2 a Viste". Omezuje! A dobre vi, co dela. Bezny user na to neprijde a je to! :angry

A vy tady pokracujete v sireni bludu. Grrrr! Klidne si pokracujte, ale bezeme, ja uz na to nemam nervy. :stupid
eraser (0)|15.2.2008 04:16
[quote=trodas;90584]Prudce a zasadne nesouhlasim. Jak jinak lze videt omezeni maximalne oteviranych konexi na 10 v XP SP2 a Viste?[/quote]Presne tak, ako som napísal vyššie...!!! :turtle :hmm :slug

[quote=trodas;90584]Zduvodnovat to cervy - jak trapne! Copak normalni uzivatel ma v M$ pocalu cerva?[/quote]Hmm, tak zrejme si bol priamo pri tom, keď niekto rozhodol, že sa zneužije internetový červík na to, aby sa cielene potlačilo P2P v SP2... :notsure A normálny užívateľ... no to by si sa čudoval, ako si dokážu títo ľudia zaprasiť Windows XP SP2 a čo by ešte dokázali viacej, ak by SP2 nebol viac obmedzený.

[quote=trodas;90584]Dyt to totalne a uplne zabije net, jestlize spustis jakoukoliv P2P aplikaci, jako uTorrent ci eMule, treba. Navic to brutalne omezi maximalni rychlost downloadu na cirka 20kBy...! A to i na rychlych spojenich.[/quote]Ale zase nepreháňaj toľko... :runaway

[quote=trodas;90584]750kBi (cirka 90kBy)[/quote]Desiatky rokov poznáme jednotky kbit/s (kbps) a kB/s , tak by nebolo zlé ich používať... :thumb

[quote=trodas;90584]Takze mi nikdo nebude vykladat nic o tom, jak "Microsoft neomezuje P2P v XP SP2 a Viste". Omezuje! A dobre vi, co dela. Bezny user na to neprijde a je to! :angry[/quote] Bežnému užívateľovi to bude úplne jedno, trošku šikovnejší, ktorý si vie rozchodiť a nastaviť P2P na tieto obmezdenia narazí a pomocou tuctu návodov si s tým poradí.

[quote=trodas;90584]A vy tady pokracujete v sireni bludu. Grrrr! Klidne si pokracujte, ale bezeme, ja uz na to nemam nervy. :stupid[/quote]A trošku sa ukľudni, mám pocit, že si všade bol, všetko videl a ovládaš pozadie MS operačných systémov lepšie, než samotní programátori MS. :mistake

Hmm, pokiaľ si guru na P2P a MS, tak prečo nepoužívaš Linux a taktiež nejakú distribúciu neodporúčaš všetkým, ktorých stretneš? :idea
trodas (1753)|17.2.2008 14:41
Teorie neni to, co mam experimentalne overeno mnoha uzivateli.

Ale zrejme podle tebe lide vytvareji patche a resi tu chybu z nejakych neznamych duvodu, kdyz ji vlastne neni - jen podle tebe - treba resit :D

To je samozrejme inovatorske reseni, chybu neresit a prohlasit ji za standard :mistake

http://www.utorrent.cz/help/event.php
http://www.lvllord.de/
http://www.infojet.cz/view.php?cisloclanku=2005012701
http://www.speedguide.net/read_articles.php?id=1497
http://www.jsifaq.com/SF/Tips/Tip.aspx?id=10301
http://www.eventid.net/display.asp?eventid=4226&phase=1

Pokud bych se mylil jen ja, tak je to jasne. Mylim se. Pokud by jsem nemel s cirka 20-ti uzivateli stupidnich XP SP2 tu samou zkusenost (nahodi uTorrent ci eMule a surfovat po netu nemozno i kdyz maji optiku...!!!) tak bych se uz nemohl jen tak zmylit. Ale podle tebe se jeste navic myli asi dalsi milion lidi na netu, co na tento problem upozornuji, pisou patche a dokumentuji ho.

To je uz trosku moc silne kafco i na me... :stupid


PS. prenaset argumentaci do osobni roviny je trapas vsech trapasu - aneb nemas zadnou predstavu o tom, co pouzivam a nevidim zadny duvod, proc bych mel nekoho presvedcovat na Linux, kdyz bohate staci patch + par uprav, nebo nejlepe Win2k ci XP ale do SP1.0a ... no nic, tim tady s tim nesmyslem koncim. At si kazdy udela vlastni nazor. :o
Intri (3490)|17.2.2008 14:56
Názor je prostý - osobně jsem za celých 7 let, co používám P2P sítě, nezaznamenal žádná rychlostní omezení ( kromě dob, kdy jsem jel ještě na dial-upu a pevném připojení s rychlostí 64/32, kde je zpomalení internetu pochopitelné ). Dnes mám 4000/1000 a ať stahuju cokoliv chci ( ať už z P2P či běžných serverů ), nepozoruji žádné zpomalení internetu.
eraser (0)|18.2.2008 16:36
[quote=trodas;91420]At si kazdy udela vlastni nazor. :o[/quote]Tak s týmto návrhom jednoznačne súhlasím... a myslím si, že daná téma sa môže uzavoriť.