reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozdělení disku- zmizení oddílu

Neony (12)|29.1.2011 10:40
Dobrý den, mám 2 hdd na 1 je nainstalovaný win 98 a na druhém je WIN XP a DOS, protože mi spadli XP a musel jsem je nově nahodit, tak mi zmizel z boot manageru(wokenich) DOS, tak jsem to chtěl řešit, že si udělám primární oddíl na hdd tam, kde je XP a DOS nový pro XOSL, ale poté co jsem oddíl udělal zmizel mi DOS a teď co s tím?
Předem děkuji za odpověď
Dojigiri (1629)|29.1.2011 12:01
Vlož screenshot ze Správce disků v XP, jak to tam přesně vypadá.
Neony (12)|29.1.2011 13:05
[quote=Dojigiri;432110]Vlož screenshot ze Správce disků v XP, jak to tam přesně vypadá.[/quote]
Zde zasílám žádaný screen.
screen_.jpg
Dojigiri (1629)|29.1.2011 14:27
Hmm tak to je dost divný, ten NTFS oddíl předtím musel být menší protože jinak by se tam další 3GB oddíl nevešel. S PQmagic sice nejlepší zkušenosti nemám ale stejně bych se docela divil kdyby to takhle spojil sám od sebe. Ten XOSL oddíl se tam vytvářel před novou instalací XP nebo až po ní? A před vytvářením toho oddílu v PQmagic tam ten další 3GB oddíl byl nebo nebyl?

Jediný co mě tak napadá jak se tohle mohlo stát je že by ty partition smazal XP při instalaci a vyrobil si novou. Z čeho se ty XP instalovaly, z orig inst. CD? Nebo to byla nějaká OEM recovery verze? (tam se i může stát, že vymaže všechny partitions na disku a vyrobí si svévolně novou, většinou pokud se instaluje z recovery oddílů přítomných na disku)

Každopádně nějakou šanci na obnovu tý partition už tam moc nevidím, možno zkusit např testdisk pokud ještě neni přepsanej konec partition ale spíš už to bude ztracená. Případně možná z toho ještě nějaký soubory dostat programy pro obnovy dat, - file scavenger, getdataback for FAT apod.
Neony (12)|29.1.2011 14:37
Mno tak takhle, já ten kompl dostal a celkem jsem nevědel, jak co bylo instalovaný a či je tam nějaký boot manager. Pouze jsem při zapnutí viděl padající win xp při najíždění, tudíž jsem tam vložil orig.CD win xp home (počítám, že to bylo z toho i instalované) a dal jsem v nabídce R- opravit a spustil jsem chkdisk a poté jsem dal ještě fixboot. Poté už win xp najeli v pohodě a tak jsem přemýšlel jak udělám nějaký bootovací manager pro výběr DOSu, win 98 a XP, protože se mi zdála jako nejlepší volba XOSL, tak jsem udělal oddíl jak popisuju výše a najednou oddíl DOSu v haji.
Na co jsem schopen odpovědět, v PQ i ve win xp byl ten oddíl vidět. Nejsem si jistej, jestli se spojil, já si myslím, že tam někde je a není vidět, ale fakt je mi to také zahadou.
Neony (12)|29.1.2011 15:21
No ještě s tim něco zkusim vymyslet.
Děkuji ti za pomoc
Dojigiri (1629)|29.1.2011 19:21
To jinak taky nevím no ... ty velikosti oddílů když se sečtou tak to dá velikost disku (a ten disk bude 80GB tak ta velikost co udává Win cca 74GiB bude taky v pořádku (výrobci disků udávaj velikosti v násobcích 1000 ale Windows a ostatní systémy zpravidla ukazují v 1024, proto ta "ztráta" celkový kapacity)) ... pokud ta DOS partition byla za tou s XP tak jsi s ní stejně v tom PQmagic musel něco dělat aby tam šlo vytvořit tu 133 MB na XOSL (zmenšit jí anebo posunout) ...
zsdx (2098)|31.1.2011 11:44
[quote=Neony]bootovací manager pro výběr DOSu, win 98 a XP[/quote]

To preci lze zvladnout upravou boot.ini, netreba nic instalovat.