reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí úložiště

jeromme (4)|27.3.2013 10:25
Dobrý den, chtěl bych poradit s domácím úložištěm. Chci si tam ukládat jen fotky, nějaké vide, možná zálohu PC. Mohli by mi někdo poradit? Děkuji předem, j.
Salamander (6177)|27.3.2013 10:33
Nejake levnejsi NAS by mohlo byt idealni, z vlastnich zkusenosti bych ti doporucil v podstate cokoliv od Synology http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L1400872YH&fMan%5B%5D=772
Pokud se ti zdaji drahe, daji se sehant docela dobre z druhe ruky :)
jeromme (4)|27.3.2013 10:58
Ahoj, díky za rychlou odpověď ... z druhé ruky? Kde? :-) ... jinak já jsem původně uvažoval o WD My Book Essential 3TB nebo WD My Book Live 3TB. Já totiž v PC nemám nic citlivého, jen mi šlo o fotky, nějaké video, hudbu a třeba zálohovat Win a ještě nějaké složky. Jinak mám 1 PC a noťas přes wifinu a mobily ...
Salamander (6177)|27.3.2013 11:02
Bazos, Aukro ... obcas je neco objevi :)
Synology ma asi fakt nejvychytanejsi rozhranni pro spravu a spoustu zajimavych funkci.

Ale pokud ti staci jenom neco jednoducheho, tak s tim WD zase chybu urcite neudelas.
mech13 (5526)|27.3.2013 11:13
Nevím jestli WD nevydalo poslední dobou nějakou super vychytanou verzi, ale co jsme bohužel měl tu čest pár let zpět, tak radši žonglovat s disketama než WD... WD nejsou síťaři, motají se do všeho a obecně mají otřesný SW a ovladače. HDD od WD - super. Cokoliv jiného - radši ne... (EDIT - jo ještě vlastně nevím co servery, ale třeba stolní kompy a elitbooky marné nejsou - abych jim nepohanil úplně všechno)

Z prvního postu mi není úplně jasné, proč vlastně NAS a ne třeba jen externí HDD, tak by to možná stálo za zvážení. Pokud je NAS doopravdy na místě, tak bych hledal u "síťařů". Nevím jak je na tom u NASů D-link nebo Zyxel, to by mohli poreferovat jiní, ale i pokud by za moc nestály, tak bych si osobně radši připlatil za funkční a použitelné Synology/QNAP než polovičaté/polofunkční/pomalé, ale levné řešení.
Salamander (6177)|27.3.2013 11:27
OT:
[QUOTE=mech13;529431]Cokoliv jiného - radši ne... (EDIT - jo ještě vlastně nevím co servery, ale třeba stolní kompy a elitbooky marné nejsou - abych jim nepohanil úplně všechno)
[/QUOTE]

Nooo, jses si jistej ze je to WD?

Elitebooky jsou podle me od HP ... :D Nevim o tom ze by WD vyrabel pocitace
mech13 (5526)|27.3.2013 12:09
[OT]:mistake už mi z toho všeho hrabe... ze dvou písmenek jsem přeskočil na jiný dvě písmenka:D nenalívat, jdu si na birela. Nevím proč, ale asi jsem přeskočil u té úvahy o kvalitě SW, hodně mi to připomnělo 200MB driver tiskárny od HP... Každopádně už nenalívat[/OT]
jeromme (4)|28.3.2013 07:11
Ahoj, díky za všechny odpovědi ... já jsem původně hlavně uvažoval o externím HDD, právě proto ten disk od WD, který snad umí i ty zálohy, ale tak k těm zálohám se dá použít i jiný software ... mě jde hlavně o ty fotky, protože jich mám hodně i nějaké ty filmy, protože mám Xtreamer ... tak jsem uvažoval buď ten HDD nebo NAS a proto jsem se chtěl zeptat odborníků ... abych si nepořídil něco jen napůl :), j.