reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: propojení HDMI

Neregistrovaný (0)|10.5.2009 14:53
Jméno tazatele: NP

Znění dotazu:
Zdravím, mám notebook Sony Vaio FZ11M a televizi Sony Bravia 32U3000. Neumím jej připojit přes HDMI, na notebooku jsem nějaká nastavení snad zvládla, televizi "viděl" , ale telka ho nepozná. Návody jsou k ničemu, jsou moc obecné. Nemáte s tím zkušenost? Díky NP

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Sony Vaio FZ11M, Visty
Sony Bravia 32U3000
wanrouter (126)|10.5.2009 15:04
[QUOTE=Neregistrovaný;247904] Jméno tazatele: NP

Znění dotazu:
Zdravím, mám notebook Sony Vaio FZ11M a televizi Sony Bravia 32U3000. Neumím jej připojit přes HDMI, na notebooku jsem nějaká nastavení snad zvládla, televizi "viděl" , ale telka ho nepozná. Návody jsou k ničemu, jsou moc obecné. Nemáte s tím zkušenost? Díky NP

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Sony Vaio FZ11M, Visty
Sony Bravia 32U3000[/QUOTE]

V TV mas nastaveny vstup HDMI? Ten ukazuje ze nie je signal?
Neregistrovaný (0)|10.5.2009 16:00
na TV je menu nastavení HDMI/aktualizace seznamu HDMI zařízení - a tam žádné zařízení nenajde. Když jdu do menu Externí vstupy a vyberu PC, tak zahlásí že PC není synchronní.
na NB mám nastavené 2 monitory - laptop a televizi.
wanrouter (126)|10.5.2009 16:34
[QUOTE=Neregistrovaný;247923]na TV je menu nastavení HDMI/aktualizace seznamu HDMI zařízení - a tam žádné zařízení nenajde. Když jdu do menu Externí vstupy a vyberu PC, tak zahlásí že PC není synchronní.
na NB mám nastavené 2 monitory - laptop a televizi.[/QUOTE]

Dobre takze mam odskusane jedno VAIO co mame na predajni.

Je zapnuty Windows, po pripojeni cez HDMI na TV Sony a Panasonic hned detekuje a zobrazi moznost ci chcem mod klonovania alebo rozsirenu plochu. Nemusel som nic nastavovat.

Takze problem by som videl bud v nespravnom nastaveni grafickeho vystupu HDMI alebo vadny HDMI kabel.

Je moznost vyskusat HDMI kabel aj na inom zariadeni?
V notebooku je nainstalovany ovladac grafickej karty?
faugusztin (453)|10.5.2009 17:00
Nuz, kabel ani vystup by som vobec nepodozrieval. Na 95% bude vina v TV. Skusala si HDTV rozlisenia (720p) ?
Neregistrovaný (0)|10.5.2009 18:27
připojení mi v týdnu zkoušel nastavit kolega, nepodařilo se mu, kabel si bral domů a říkal, že u něj chodí...
ovladač tam snad je - nevím, jak to zjistím.. karta je NVIDIA GeForce 8400M GT a v ovládacích panelech funguje Control panel na tuto kartu (tam jsem nastavovala ty 2 monitory), je tam menu Viedo/Televize, ale televizi vidím jen někdy - tam se nastavuje typ kabelu a signál... nastavovala jsem 1080i HDTV i 720p HDTV a nic, výsledek je pořád stejný.
I když restartuju ebo vypnu telku.. pořád stejné :(
wanrouter (126)|10.5.2009 18:52
[QUOTE=Neregistrovaný;247947]připojení mi v týdnu zkoušel nastavit kolega...[/QUOTE]

Ok, tak krok za krokom ... na pracovnej ploche kliknes pravym a vyberies polozku ovladaci panel NVIDIA

Tam vyberies menu obrazovky, nastavenie viacerych obrazoviek.

Ked prepojis TV cez HDMI najde ti tam dalsi monitor alebo nie?

EDIT: skusal som to na Vaio VGNFW31J ale postup je rovnaky vsade
Neregistrovaný (0)|10.5.2009 20:22
ano většinou vidí 2 monitory
Neregistrovaný (0)|11.5.2009 11:54
ahoj, zkoušela jsem to i teď, nevěděla jsem, že musím zvolit na televizi výstup AV.. Myslela jsem, že v nastavení HDMI nastavím zařízení a teprve pak ho vyberu. Tak jsem zvolila AV a objevila se mi plocha notebooku. Akorát, že zvuk z noťasu se do televize nepřenáší, a to by měl, ne? Myslela jsem, že se takto budu dívat na filmy..

Jak mají být nastaveny ty monitory? jako klon? a primární laptop?
Zkoušela jsem různé kombinace, ale jaksi je všechno jiné než moje představy :)

Taky nevím, proč se mi někdy v ovládacím panelu NVIDIA objeví v menu Video/televize jen video... a někdy obojí.
Neregistrovaný (0)|11.5.2009 17:29
Tak mi to funguje :)
Návody k televizi i notebooku jsou nedostačující pro amatéry, jako jsem já. Myslím, že by mohli uvést, jak krok za krokem postupovat... (místo toho sem tam na nějaké stránce něco zmíní anebo uvedeou, do které zdířky kabel strčit..)

1) připojit kabel a nastavit v ovládacím panelu NVIDIA dva monitory, zadat klon a jako primární monitor televizi (a možná taky ještě nastavit rozlišení)...
2) ovládací panely/hardware a zvuk/zvuk/spravovat zvuková zařízení
karta Přehrávání - nastavit jako výchozí HDMI
3) na strane televizoru nastavit funkci "Ovládání HDMI" na zapnuto
4) u externích vstupů televize vybrat příslušný HDMI vstup (AV4, AV5)

a raději restart (kvůli tomu zvuku)...
Díkec za rady :) Mějte se :)
wanrouter (126)|11.5.2009 19:47
[QUOTE=Neregistrovaný;248168]Tak mi to funguje :)
Návody k televizi i notebooku jsou nedostačující pro amatéry, jako jsem já. Myslím, že by mohli uvést, jak krok za krokem postupovat... (místo toho sem tam na nějaké stránce něco zmíní anebo uvedeou, do které zdířky kabel strčit..)

1) připojit kabel a nastavit v ovládacím panelu NVIDIA dva monitory, zadat klon a jako primární monitor televizi (a možná taky ještě nastavit rozlišení)...
2) ovládací panely/hardware a zvuk/zvuk/spravovat zvuková zařízení
karta Přehrávání - nastavit jako výchozí HDMI
3) na strane televizoru nastavit funkci "Ovládání HDMI" na zapnuto
4) u externích vstupů televize vybrat příslušný HDMI vstup (AV4, AV5)

a raději restart (kvůli tomu zvuku)...
Díkec za rady :) Mějte se :)[/QUOTE]

super, som rad ze sa to podarilo :)