reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Vypínání Notebooku při hraní her

Neregistrovaný (0)|22.7.2009 19:33
Jméno tazatele: Tommy

Znění dotazu:
Ahoj, kyž hraju hru momentálně Euro Truck Simulator tak se mi vypne notebook, ale když po vypnutí opět zapnu hru tak to maka ale když ji pak vypnu a znovazapnu tak to zaseudělá, To mi neděla jenom při téhle hře ale i unějakejch jinej

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
ASUS F5GL AP031C
kevin00 (10238)|22.7.2009 19:38
Upřesni pojem "vypne notebook" - vypne se úplně bez chybové hlášky či s chybovou hláškou spadne do Win, problikne modrá obrazovka poté se NB restartuje, apod.
Jaké jsou teploty notebooku ?
Neregistrovaný (0)|22.7.2009 19:45
Normálně se vypne takže ho musim pakznova zapnout. A teplotu zjistim kde?? Jinak je stejna jako vždycky,ale to ti moc nepomuže.
Dojigiri (1629)|22.7.2009 21:29
Zkus třeba speedfan, můžeš si tam zatrhnout logování, takže budeš vědět, kolik byla teplota těsně před pádem.

Je velmi pravděpodobný, že to bude kvůli teplotě - jak dlouho ten NB máš a čistil jsi ho někdy? Radiátory se časem zanesou a potom se hůř chladí, mně se nb takhle vypínal taky, a to i s podtaktovanou grafikou, a po kompletním vyčištění a náhradě uschlý pasty na CPU najednou šlape jako vyměněnej.

Pak je taky šikovný ho podvoltovat (většinou je napětí o dost vyšší než by muselo být), ale to je na delší zkoušení a testování, hledej návody na RMclock nebo lze použít Notebook Hardware Control. Já jsem např. podvoltováním dosáhnul (na stejných frekvencích) snížení teploty CPU při nejvyšší zátěži o cca 15 stupňů.
Neregistrovaný (0)|23.7.2009 11:39
Notebook mam od ledna 2009 a asi si koupim i chladící podložku...a kde najdu ten speedfan??
johny__g (6387)|23.7.2009 11:43
[quote=Neregistrovaný;273626]Notebook mam od ledna 2009 a asi si koupim i chladící podložku...a kde najdu ten speedfan??[/quote]

Google, známe?

Edit: zkus notebook na stole jen podložit, aby byla spodní strana pár cm nad deskou stolu. Kolikrát to chlazení dost pomůže, uvidíš jak se bude sekat. A to že ho máš od ledna nic neznamená, i za půl roku může být notebook zaprasený že se přehřívá.
Neregistrovaný (0)|23.7.2009 17:33
Tak vysál jsem větrák a podložil ale stejně se vypnul nešlo by nějak nastavit aby větrák víc makal??
kevin00 (10238)|23.7.2009 17:37
Stáhni si program Everest a na záložce Počítač ? Senzory se koukni jaké jsou teploty v notebooku. Buď je sem napiš nebo nejlépe uploaduj screen.