reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instant messaging

tgfh (2985)|29.8.2007 19:07
Jak tak brouzdám po googlu, tak ten [FONT=verdana,geneva]Jabber vypadá hodně dobře:
http://www.jabber.cz/wiki/Jabber
(Níže v odstavci "Viz také" jsou zajímavé odkazy)

Znáte Jabbera ?
Pokud bude opravdu fungovat
[/FONT][FONT=verdana,geneva]transport z Jabberu do ICQ (momentálně nevím jak na to), tak si to zřejmě předělám...
[/FONT]
Smeli (2302)|29.8.2007 21:03
Jabber funguje v mirandě myslím, ale teď nevím jak s kontakty, jestli jako metakontakty nebo se dají nějak přetrasportovat... :D
tgfh (2985)|29.8.2007 21:13
Co jsem zjistil:

Na Jabber je nejlepší Psi
(Tak jak je na ICQ QIP)

Mam to nainstalované, je to samozřejmě úplně jednoduché, už kecám přes Jabber(Psi) s bratrancem :)

Link na download Psi:
http://forum.psi-im.org/thread/4539

Link na návod:
http://www.jabber.cz/wiki/Psi_-_Vytvo%C5%99en%C3%AD_a_nastaven%C3%AD_%C3%BA%C4%8Dtu
Je to na jinou verzi/klienta, ale je to podobné

EDIT: Když dám zde na fóru "upravit profil" tak v kolonce "IM programy" by mohl přibýt Jabber (zpráva pro KP :) )
boboco (1987)|29.8.2007 21:17
Mě jen pobavila ta nestabilita o které se v souvislosti s ICQ tak hojně diskutuje. Stalo se mi jedinkrát v životě, že jsem se na ICQ nepříhlásil - mluvím o časovém rozmezí cca tří let, kdy mám stálé připojení k internetu. Štěstí či náhoda???
Zeli (397)|29.8.2007 21:26
Ja taky se stabilitou ICQ nemam zadny problemy, maximalne se mi jednou za cas stane ze se mi v liste objevi kyticka n/a a nejde zmenit, ale to je jen takova blbost...

Co se tyce licence, tak sem jeste ani jednu nikdy necet - bohu dik - kdybych mel kazdou cist, tak u ty rozsahlosti bych u toho zestarnul a pak bych zjistil ze ten program ani neni pro me vhodny a nemuzu ho pouzivat...
tgfh (2985)|29.8.2007 21:26
Mi se nestabilita ICQ stava tak +/- 1x týdně, nejčastěji napíše že služba není dostupná a funguje mi to až tak za několik minut / desítek minut

Ale není to každý den, na ICQ 5.1 to bylo mnohem častěji než na QIPu možná že bych se do toho 1x denně vlezl...už si to ale moc nepamatuju - jak to bylo an té 5.1

EDIT: tehdy jsem měl vlastně ještě nestabilní WiFi net
Smeli (2302)|29.8.2007 21:38
No... licenční smlouva... ehm, u pluginu do mirandy sem zatím žádnou neviděl... což mě přivádí k tomu, že jabbera tu někdo chtělo do IM za prvé a za druhé nám mezi smajlíky chybí ďábel ;)

Pro KP: tahejte odsud :D
tgfh (2985)|29.8.2007 21:45
Screen Jabbera (Psi) viz. příloha

EDIT: tak stahujte, instalujte (vlastně Psi se neinstaluje), přidávejte :)

zahlušíme to ICQ ne? :D
1.jpg
Smeli (2302)|29.8.2007 21:55
Kšic, nějaké Psi, to smrdí - sosejte jabber plugin do mirandy jinak
tgfh (2985)|29.8.2007 21:59
Nemá to už Miranda přímo v sobě?
http://www.jabber.cz/wiki/Miranda
- Podporované protokoly - Jabber

EDIT:
http://mirandakex.cz/nastavujeme/jabber-plugin-jabberdll/
"Stejně jako v případě ICQ je protokol Jabber dodáván v základním balíku Mirandy. Nemusíte tedy doinstalovávat žádné další pluginy"
Smeli (2302)|29.8.2007 22:23
Ano, ale někteří lidé, např. jako já, nepoužívané pluginy smažou poněvadž je v tom pak trošku bordel...:shut
tgfh (2985)|29.8.2007 22:34
Taky mám rád čisto, ale zase takové, abych měl na Jabberu jednoho člověka, mít nemusím

:D
Smeli (2302)|29.8.2007 22:35
[QUOTE=tgfh;46151]Taky mám rád čisto, ale zase takové, abych měl na Jabberu jednoho člověka, mít nemusím

:D[/QUOTE]

A proto nás tady terorizuješ se Psi, jo? I ty pse... :D
tgfh (2985)|29.8.2007 22:37
Klidně si Jabbera hoď na Mirandu, je to jedno ;)

Hlavní je, že pomůžeš v zahlušení ICQ :D
Smeli (2302)|29.8.2007 22:49
I když, upřímně mi příjde divné, že se někdo namáhá s IM klientem pro 4 miliony useru, když má druhý, mnohem větší. I ty 4 miliony mi příjdou nějaké čudné... :runaway
tgfh (2985)|29.8.2007 23:07
[quote=Smeli;46158]I ty 4 miliony mi příjdou nějaké čudné... :runaway[/quote]
Myslíš hodně nebo málo? Mi to přijde jako dost hodně na tu licenci :D
mech13 (5526)|30.8.2007 00:17
[QUOTE=tgfh;46154]Klidně si Jabbera hoď na Mirandu, je to jedno ;)

Hlavní je, že pomůžeš v zahlušení ICQ :D[/QUOTE]

QIP Infium Beta (build 9000)
...Now such protocols as ICQ, Jabber and XIMSS(SIP) were implemented. Two last protocols need testing. We are planning to support Mail.Ru agent and other popular protocols.

http://qipim.com/en/pages/qipinfium_beta_en/

EDIT: u ICQ nemam ani tak moc problemy se stabilitou jejich serveru (ikdyz ty jsou obcas taky...) ale hlavne s jejich stupidnim zabugovanym reklamama prospikovanym klientem... tusim ze ICQ 5.1 spadne dokonale zesynchronyzovane se spustenim open TTD a tusim ze jese s par starsima hrama se to nemelo vubec rado... nemluvim o tom debilnim vytuhnuti kdy ICQ zere 100% procesoru a neni schopne se prihlasit... po prechodu na qip jsem se zbavil 90% problemu. je to paradox az na pudu, ze neoficialni klient pro uzavreny protokol ma mnohem vic funkci a je mnohem stabilnejsi nez oficialni klient
boboco (1987)|30.8.2007 02:18
Já to fakt nechápu, používám ICQ 5.1 b3000 se starejma smajlama a odstraněnýma reklamama (já vím, já vím, porušuju licenční ujednání...) a nemám sebemenší problém:notsure. Já nevím, ale nechce se mi měnit něco co funguje....:turtle
Petr S. (1220)|30.8.2007 08:27
Přesně tak, mě taky nee. Jedu už pěknou řádku let na Mirandě a jsem plně spokojen. I kdybych já přešel na Jabber, tak pochybuju, že všechny moje kontakty a další lidi, které si k nim ještě přidám, to jen kvůli mě udělají taky...

BTW: O ICQ Transportu vím, ale nechce se mi kvůli tomu řešit všechny ty problémy, které by mohly přijít...
pavel_p (993)|30.8.2007 21:58
V Mirandě není dobré používat ICQ, Jabber a pak do Jabberu přidat ICQ transport :-) Pak máš všechny kontakty 2x. Ale ICQ a Jabber plugin je OK.
Wlcek (379)|30.8.2007 23:35
Nj, mech13 ma pravdu :) na tom neco je.... tada, je na tom hodně. Co sem opustil ICQ tak odpadlo hodně problemu. U mirandy se mi nelibila jedina věc, a to že než si ji poskladal aby vypadala dle tvych představ, tak to občas zabralo "dost" času. Jinak sem s ni neměl nikdy problemy. QIP komentovat nemužu, nikdy sem ho nepoužival. Ted momentalně mam třeba klienta Trillian. Je docela jednoduchej a ještě sem s nim neměl problem. Ma v sobě, stejně jako Miranda, ICQ, AIM, MSN, YAHOO, IRC (nevite co je to protokol?? :)), JABBER a RANDEZVOUS (nevite někdo k čemu je to dobry a jak se to použiva??)
tgfh (2985)|30.8.2007 23:42
Jako jak jsi opustil ICQ? Tak že jsi nainstaloval Mirandu nebo Trillian? to je jenom jiný klient, je to stále ICQ
Petr S. (1220)|31.8.2007 17:48
[quote=pavel_p;46383]V Mirandě není dobré používat ICQ, Jabber a pak do Jabberu přidat ICQ transport :-) Pak máš všechny kontakty 2x. Ale ICQ a Jabber plugin je OK.[/quote]

Díky za tip ;) Takto jsem to sice myslel, ale zas blbě napsal, takže nic :D

BTW: Když o tom tak přemýšlím, tak se asi nechám inspirovat a pojedu i na Jabberu :)
tgfh (2985)|31.8.2007 19:59
[quote=Petr S.;46524]Když o tom tak přemýšlím, tak se asi nechám inspirovat a pojedu i na Jabberu :)[/quote]
Nechejte se všichni inspirovat :thumb
Wlcek (379)|1.9.2007 13:31
[QUOTE=tgfh;46421]Jako jak jsi opustil ICQ? Tak že jsi nainstaloval Mirandu nebo Trillian? to je jenom jiný klient, je to stále ICQ[/QUOTE]

Tim že sem opustil icq, sem měl na mysli klienta, ne protokol. Mam sice učet i na MSN a JABBERu ale nikdo to nechce použivat, takže na MSN mam jen jeden kontak a na JABBERu dokonce žadnej. Ale snad se mi podaři do budoucna někoho přesvědčit.
filky (197)|26.10.2007 10:50
jj konecne bude sit AOL ( ICQ + AIM ) bez tech alternativnich klientu, kteri me naprosto vytaceji. Napriklad jednomu v mem ICQ kontakt listu nelze poslat zpravu delsi nez 250 znaku :D, pasik (uzivatel i zde na foru) ma zas klienta, ktery me spionuje i kdyz jsem neviditelny a furt me kvuli nemu vyskakuji v ICQ okna. :D

Vsechny ty ne-ICQ klienty zabanovat a basta. Uz to meli udelat davno.
mech13 (5526)|26.10.2007 12:52
alternativni klient je jedina vec ktera me drzi u ICQ.
nemam rad to co dela hodne lidi, ze po precteni clanku na dd prejdou na jabber a ICQ zrusi uplne, ale pokud si AOL mysli ze je v situaci, ze ktere muze vyvyjet natlak tak je pekne mimo. jakmile mi prestane fungovat qip tak ICQ nakopu do *** a jdu jinam.
a8nr (176)|26.10.2007 13:28
Předevčírem se mi stalo, že jsem sám sebe neviděl online (mám sám sebe v kontaktlistu).
pas!k (3765)|26.10.2007 13:30
[QUOTE=filky;56616]jj konecne bude sit AOL ( ICQ + AIM ) bez tech alternativnich klientu, kteri me naprosto vytaceji. Napriklad jednomu v mem ICQ kontakt listu nelze poslat zpravu delsi nez 250 znaku :D, pasik (uzivatel i zde na foru) ma zas klienta, ktery me spionuje i kdyz jsem neviditelny a furt me kvuli nemu vyskakuji v ICQ okna. :D

Vsechny ty ne-ICQ klienty zabanovat a basta. Uz to meli udelat davno.[/QUOTE]

To je tim ze pouzivas nejake zastarale icq .. ktere si neporadi s jednim pluginem :)
filky (197)|26.10.2007 13:36
[QUOTE=pas!k;56663]To je tim ze pouzivas nejake zastarale icq .. ktere si neporadi s jednim pluginem :)[/QUOTE]

Co me ma co nakej plugin spionovat, kdyz nechci aby me nekdo videl? :P

Ale mas pravdu v praci pouzivam ICQ 2003b tusim.
pas!k (3765)|26.10.2007 13:49
No ne ze by me zajimalo jestli jsi zrovna on i kdyz se tvaris jako off :) Ta pricina byla hlavne v tom ze jsem dlouhou dobu pouzival mirandapack ktery mi vyhovoval .. jenze pak se nejak prestal updatovat tak jsem se porozhledl po jinem a nevyhoda tehle veci je ze je tam milarda pluginu ktery jsou defaultne zapnute .. myslim ze v tom stavajicim ktery jsem si na konec po nekolika testech vybral je konretne tato vec vypnuta jako spousta dalsich pluginu ;)
Petr S. (1220)|3.11.2007 09:17
Mě taky stále drží u ICQ pouze alternativní klienti - korektně moje dlouholetá přítelkyně Miranda :D A pokud bych ji nemohl s ICQ využívat, tak souhlasím s mechem a odcházím jinam (pravděpodobně k Jabberu, s kterým již nějaké ty pokusy mám, i když teď musím pořešit jeden problém s vyhledáváním uživatelů).

BTW: Dřív jsem měl také plugin, který mi dovoloval vidět i invisible uživatele, ale po změně Mirči na novou verzi a kvůli své lenosti :) jej tam teď nemám a dost mi chybí. Osobně nechápu uživatele, kteří si dávají invisible. Když s nimi pak chce člověk mluvit (někdy i dost nutně), tak zbytečně čeká až se dotyčný přihlásí a on už tam přitom dávno je. Když s nikým nechci mluvit, tak si přeci klienta vůbec nezapínám, ne?