reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Anténa

frmolak (20)|29.9.2009 22:20
Poraďte anténu k routeru.Používám jaginu se ziskem 18db, ale signál příjmu kolísá mezi 7-36 procenty.Jak stabilizovat toto připojení.
EditorPO (2819)|29.9.2009 22:47
18 dB Yagina by mala byt v pohode. Na aku vzdialenost je spojenie? Aky router? Aky dlhy kabel k antene? Su nejake prekazky v trase?
|Mio| (1333)|29.9.2009 22:50
Yagi je velmi citliva na spravne nasmerovani a ruseni z bocnich smeru.

takze lepe nasmerovat, presne dodrzet polarizaci, a zezadu a ze spodu a stran odrusit.

Pripadne nahradit UNI 24 nebo ekvivalentem. viz treba http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1165
frmolak (20)|30.9.2009 22:15
[quote=EditorPO;297604]18 dB Yagina by mala byt v pohode. Na aku vzdialenost je spojenie? Aky router? Aky dlhy kabel k antene? Su nejake prekazky v trase?[/quote]

Vzálenost cca 700 m.Kabel 5m.Router WRC 3500.
EditorPO (2819)|30.9.2009 22:44
Vzdialenost je OK.

Skus sa pozriet, ake siete su v okoli, ci ta nieco nerusi. V routri je skener sieti. Moze kolidovat tvoj kanal s nejakym inym.
Skontroluj antenny kabel, konektor. Kabel nesmie mat ostre ohyby.
Skontroluj zameranie anteny na vysielac. Niekedy nemusi byt opticke zameranie presne. Nechaj pustene pingy z pc az na vysielac a skus pohnut s antenou.
Skus nastavit pevnu rychlost na routri. Skus zvysit vykon (ak sa to da).
nakedangel (15)|2.10.2009 12:27
A zvládá vůbec ten router takový zisk?
Pivisek (16)|2.10.2009 16:36
Ještě prosím pár rad.Pokusil jsem se udělat vše co jste tady radili a co jsem sám zvládl.Ale na něco bych potřeboval podrobnější návod.

1:Jak mám pustit ty pingy.

2:Jakým způsobem (materiálem mám odstínit tu anténu,protože to mi přídě pravděpodobný,neboť v okolí chytám cca 15 sítí.

Ale tu co já potřebuji,tak na tom kanálu(7) je jen jedna.

Je mi prostě divné,že někdy tu sít chytím na 35% a někdy vůbec.

Stačí vůbec tolik % na to aby net fungoval bez problémů??

Díky vám všem co se mi tu snažíte pomoci.
EditorPO (2819)|4.10.2009 13:49
[quote=Pivisek;298703]Ještě prosím pár rad.Pokusil jsem se udělat vše co jste tady radili a co jsem sám zvládl.Ale na něco bych potřeboval podrobnější návod.

1:Jak mám pustit ty pingy.

2:Jakým způsobem (materiálem mám odstínit tu anténu,protože to mi přídě pravděpodobný,neboť v okolí chytám cca 15 sítí.

Ale tu co já potřebuji,tak na tom kanálu(7) je jen jedna.

Je mi prostě divné,že někdy tu sít chytím na 35% a někdy vůbec.

Stačí vůbec tolik % na to aby net fungoval bez problémů??

Díky vám všem co se mi tu snažíte pomoci.[/quote]
1. Start > Spustit > napis "cmd" (bez uvodzoviek) a klikni OK. Do okna napis ping xxx.yyy.http://www.zzz (za "x y w z" dosad IP adresu alebo nazov stranky)
2. taketo nejake "tienenie" je blud, maximalne mozes umiestnit antenu tak, aby za sebou mala stenu, alebo ju dat do vyklenku
3. zalezi na tom, ci je ten druhy vysielac silnejsi ako ten, na ktory sa pripajas ty
4. meranie na tychto routroch nie je presne, je len informativne, takze namerane hodnoty budu kolisat, pripadne nebudu ziadne v danom momente merania
5. niekedy staci aj 10%, ale stabilnych
Pivisek (16)|4.10.2009 20:58
[quote=EditorPO;299137]1. Start > Spustit > napis "cmd" (bez uvodzoviek) a klikni OK. Do okna napis ping xxx.yyy.http://www.zzz (za "x y w z" dosad IP adresu alebo nazov stranky)
2. taketo nejake "tienenie" je blud, maximalne mozes umiestnit antenu tak, aby za sebou mala stenu, alebo ju dat do vyklenku
3. zalezi na tom, ci je ten druhy vysielac silnejsi ako ten, na ktory sa pripajas ty
4. meranie na tychto routroch nie je presne, je len informativne, takze namerane hodnoty budu kolisat, pripadne nebudu ziadne v danom momente merania
5. niekedy staci aj 10%, ale stabilnych[/quote]

TAk jsem spustil ty pingy a napslalo mi to tohle:

Pakety:Odeslané=4,Přijaté=4,Ztracené=0(ztráta 0 procent)
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum=1ms,Maximum=1ms,Průměr=1ms

Nevím co to znamená.Mohl by jsi mi prosím dát další info??

Děkuji.

Jo tu anténu mám na střeše paneláku na stojanu kde jsou antény na příjem digi tel.
a také asi nějaké antény jiných sítí myslím že 2

Pomohlo by kdybych sundal tu jaginu a použil tu uni 24??

Nebo by to stejně nepomohlo??

Moc děkuji.
Logout (4018)|4.10.2009 21:18
No to znamená, že všechno prošlo bez problémů. Ale vzhledem k tomu času 1ms Tě podezřívam, že pingáš sám na sebe a ne na ten počítač za wifinou. Zkus ještě třeba
příkaz

tracert seznam.cz
Pivisek (16)|4.10.2009 21:46
[quote=Logout;299289]No to znamená, že všechno prošlo bez problémů. Ale vzhledem k tomu času 1ms Tě podezřívam, že pingáš sám na sebe a ne na ten počítač za wifinou. Zkus ještě třeba
příkaz

tracert seznam.cz[/quote]

Když jsem dal měření rychlosti na dsl,tak tam mi to psalo 24ms
Pivisek (16)|4.10.2009 21:51
[quote=Logout;299289]No to znamená, že všechno prošlo bez problémů. Ale vzhledem k tomu času 1ms Tě podezřívam, že pingáš sám na sebe a ne na ten počítač za wifinou. Zkus ještě třeba
příkaz

tracert seznam.cz[/quote]

Máš PRAVDU.bLBEC JSEM PINGAL NA MOJE AP.
Logout (4018)|4.10.2009 22:01
Nejde o čas jednoho paketu. Zajímavý je, jestli Ti vypadávaj pakety - tzn jestli ti z většího množství nějakej neprojde, popř. projde za delší (>50ms) dobu.

Dej ten tracert, nebo ping na nějakou IP za wifinou (můžeš i dns jméno, např. ping seznam.cz). Ještě lépe dát u pingu parametr -t a nechat to běžet. Pokud všechny pakety během minuty (pár minut) projdou, i když router hlásí jen 7% signál, je to ok a dál bych se tim nezabejval.
|Mio| (1333)|4.10.2009 22:14
Pokud jsou na strese VF anteny tak by asi nejvic pomohle vrtnout tu antenu spis na bocni stenu a shora ji jeste odstinit.

Na odstineni staci obyc plotove ocelove pletivo s malymi oky, osvedcilo se mi to zelene lakovane, staci umistit a prizemnit.


UNI 24 ci ekvivalentni neni nachylna na ruseni zezadu ani zespod jako Yagi, takze by prevdepodobne pomohla ale je to 1200 investice plus kabel nejspis.

Standardne zkus jeste ocisit kontakty v konektorech, spust si ten ping s -t aby bezel stale a zkus hybat z antenou a to jak zmeny pozice na strese tak doladeni spravneho smeru.