reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílení W7 x64

DrZelenka (2491)|23.9.2011 18:41
Tak jsem zase na straně tázajícího se.

Mým problémem je sdílení ve Win 7 x64 (na obou stranách).

Nasdílel jsem oddíl "A", přiřadil mu cestu a funguje. To samé (naprosto přesně!!) jsem udělal u oddílu "B" (ani jeden není systémový), v seznamu na 2. PC se objeví, ale píše to "Systém nemůže získat přístup k .......".

Jak je možný, že se k 1 ze 2 oddílů nedostanu, i když jsou naprosto totožně nastavený?! V nastavení mám povolený slabší šifrování i přístup bez hesla.
VencaX (3686)|23.9.2011 21:38
Zkus ve sdílení - oprávnění nastavit pro skupinu uživatelů Everyone "Úplné řízení".
DrZelenka (2491)|24.9.2011 10:47
[quote=VencaX;474065]Zkus ve sdílení - oprávnění nastavit pro skupinu uživatelů Everyone "Úplné řízení".[/quote]

Nefunguje to :(

To mě napadlo, ale nezkoušel jsem to z jednoho důvodu - umožní to komukoliv mazat data (a jedno PC používá sestra, která umí doslova "kouzla")

Projistotu přikládám "profi" obrázek sítě :) Testuju na PC a ntb co jsou za posledním switchem. Vše je 100mbit (kromě připojení k netu), IP přiděluje DHCP na routeru, můj PC i ntb maj rezervovanou IP na základě MAC adresy.
sí?.png
r34ktor (7477)|24.9.2011 11:02
Skupině Everyone nemusíš povolit plné sdílení. Ale musí být přidána.
DrZelenka (2491)|24.9.2011 13:05
[quote=r34ktor;474088]Skupině Everyone nemusíš povolit plné sdílení. Ale musí být přidána.[/quote]

Skupina "Everyone" je u všech složek v oprávněních a má tam povoleno čtení. Vše je naprosto stejný u všech složek, ale funguje to jen na 1 HDD.

Teď koukám na běžný oprávnění HDD (ne to ve sdílení) a tam mám plné řízení jen u HDD, který lze sdílet. Právě předělávám oprávnění a pak editnu, jak to dopadlo.
1.png 2.png
zsdx (2098)|26.9.2011 18:12
Ano, pozor na to, ze je treba nastavit DVE ruzna opravneni - ke sdilene polozce a k souborovemu systemu.
DrZelenka (2491)|26.9.2011 18:27
Přídání plných práv pro mě nepomohlo, ale vyřešilo to přidání skupiny "Everyone" s právem na čtení. To by mě fakt nenapadlo, že je nutný oprávnění na 2 místech :)
Valda (65)|27.9.2011 21:08
[quote=DrZelenka;474343]Přídání plných práv pro mě nepomohlo, ale vyřešilo to přidání skupiny "Everyone" s právem na čtení. To by mě fakt nenapadlo, že je nutný oprávnění na 2 místech :)[/quote]

Ano, skupinu uživatelů (zde "EVERYONE") musíte přidat do sdílení a také do zabezpečení pokud chcete sdílet celý disk (pokud jen nějaký adresář, tak si většinou průvodce sdílením nastaví práva sám).
DrZelenka (2491)|27.9.2011 21:17
[quote=Valda;474525]Ano, skupinu uživatelů (zde "EVERYONE") musíte přidat do sdílení a také do zabezpečení pokud chcete sdílet celý disk (pokud jen nějaký adresář, tak si většinou průvodce sdílením nastaví práva sám).[/quote]

Ani u adresáře si to neporadilo. Spíš mě zarazilo, že u 1 HDD to fungovalo a u ostatních jsem neměl ani práva na zápis - ale zapisovat jsem mohl :) Aspoň vím pro příště ...

Ještě jeden závěrečnej dotaz. Proč mi z PC po probuzení ze spánku (S3) zmízí 1 ze 3 HDD (datový SATAII 1,5TB ... zůstává sys 640GB SATA II a datový 160GB ATA) a po opětovném uspání/probuzení tam zase je? Už mi to jednou dělalo (jen nevím jak jsem to vyřešil) a teď to po reinstallu dělá zase (veškeré ovladače nainstalovány aktuální)
Valda (65)|27.9.2011 21:37
[quote=DrZelenka;474531]Ještě jeden závěrečnej dotaz. Proč mi z PC po probuzení ze spánku (S3) zmízí 1 ze 3 HDD (datový SATAII 1,5TB ... zůstává sys 640GB SATA II a datový 160GB ATA) a po opětovném uspání/probuzení tam zase je? Už mi to jednou dělalo (jen nevím jak jsem to vyřešil) a teď to po reinstallu dělá zase (veškeré ovladače nainstalovány aktuální)[/quote]

Nechci tě zneklidňovat, ale měl jsem podobný problém s Gigabytem P35-DS3R, kde mě také mizely po probuzení S-ATA disky, později mě začli mizet i za běhu a vyřešila to až reklamace desky.:( Po dalším cca roce se mi problém opakoval a opět reklamace.