reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook nezapíná

jigda (3)|26.4.2009 13:59
Mám hodně starý notebook IBM 770 který jsem si koupil protože jsem na jiný neměl. Ale má nějakou vadu protože ho neumím zapnout, když ho chci zapnou, tak se rozjede ventilátor potom ztichne a znovu se rozjede, ale přitom na displeji nic není, proto ho musím na tvrdo vypnout a zkoušet znovu dokud se nezapne, ale někdy se mi to nepodaří za celý den. zkoušel jsem vytahovat hardisk a baterku. a nic nepomohlo. Jestli tento notebook znáte tak má digitálni displej kde je kontroka zvuku, procenta baterky, hardisku,procesoru. Při spuštění se zobrazí pouze blikajíci kontrolka zvuku a procenta batrky nic víc. Kdežto když se mi to podaří zapnout tak kontrolka zvuku po chvíli zmizí a objeví se kontrolka hardisku a procesoru a začne nabíhat. ale taky se někdy stane že jenom s nim pohnu a sekne se a musím ho na tvrdo vypnout. Prosím o radu čím by to mohlo být. Děkuji
kevin00 (10238)|26.4.2009 19:11
Kolik má modulů RAM ? Pokud 2 (o čemž pochybuji :) ) tak jeden modul vyndej a zkus pouze s jedním (poté je prohoď). Se zasunutým napáječem je situace stejná ? Zkus odpojit vše, co není potřeba ke stratu NB (jeden modul RAM, HDD, DVD mechaniku, WiFi, apod.).
jigda (3)|27.4.2009 10:41
Má pouze jeden ,ale jsou tam dvě zdířky, tak to zkusím přesunout. Ze zasunutým napáječem to je stejné. Zkoušel jsem i bez HDD, ale také se nezapnul. proto tedy zkusím vytáhnou i cd rom, a přesunou ram. Snad to pomůže. Jinak děkuju za radu. Je to hodně starý notebook tzn. že wifi kartu to nemá.
johny__g (6387)|27.4.2009 10:47
Může to být banální závada jen v tom tlačítku, ale spíš bude nějaký špatný kontakt na desce, v napájecí části. Možná studený spoj, který se takhle začíná projevovat. Mě se podobně postižený notebook povedlo "opravit" tak, že jsem ho rozebral do šroubku a zase složil. Ale asi to byla velká náhoda.
Marenek (239)|27.4.2009 12:02
[QUOTE=johny__g;243659]... Mě se podobně postižený notebook povedlo "opravit" tak, že jsem ho rozebral do šroubku a zase složil. Ale asi to byla velká náhoda.[/QUOTE]
já takto opravil nefunkční klávesnici v postarším dellu a v servisu mi tak opravili telefon - zadarmo, protože "závada nezjištěna" ;-)

takže tento postup doporučuju. ale není od věci si najít předem nějakou servisní dokumentaci.

jinak u takových starých krámů to může být cokoliv, včetně poločasu rozpadu. nezbo účinku zubu času, chceš-li.
johny__g (6387)|27.4.2009 13:44
[QUOTE=Marenek;243675]takže tento postup doporučuju. ale není od věci si najít předem nějakou servisní dokumentaci.[/QUOTE]

U IBM je zvykem, že návod na rozborku a sborku je v manuálu, stačí stáhnout na webu.
kevin00 (10238)|27.4.2009 17:20
Zde je návod na IBM ThinkPad 770 (snad je to ono). Na konci manualu je zborka/rozborka ;)
jigda (3)|27.4.2009 23:59
Zkusil jsem ramku přesunout do druhé zdířky, vytáhnout hdd, baterii a cd rom. Připojil jse to do napájení a zanul jsem to ,ale je to pořád stejné.
kevin00 (10238)|28.4.2009 00:14
Zkus rozborku. Ale pozor na šroubky, udělej si systém, aby jsi vrátil na stejné místo přesně ten, co jsi vyndal (všechny nejsou stejně dlouhé). Zkontroluj správné zasunutí všech kablíku, konektorů, jestli není někde PCB černé (opálené), nějaký utržený drátek, apod. Přeji hodně štěstí ... ;)