reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klíč zabezpečení - bezdrátové připojení k síti

miris1 (41)|14.1.2011 13:38
Ahoj, jsem tu nový a úplný začátečník, prosím o radu. Mám internet svedený ze střechy kabelem do routeru a bezrátově přes wifi do notebooku(ntb). Ted jsem si pořídil ještě jeden ntb a když ho chci bezdrátově připojit do mé sítě,sít v pohodě najde,ale nepřipojím se, protože je zabezpečená a vyžaduje heslo-klíč zabezpečení. Když v prvním ntb jdu do nastavení Vlastnosti bezdrátové sítě Zabezpečení tak je tam to heslo vytečkovaný což je blbý protože se s druhým ntb tím pádem na internet nepřipojím. Kde najdu jaké heslo se skrývá za těmi tečkami? Děkuju moc za pomoc.
ex_ (170)|14.1.2011 13:51
například wireless key viewer
miris1 (41)|14.1.2011 14:02
Ježíšmarjá, nejde to vyhledat jednodušeji bez instalace dalšího softu? To musím ten soft nainstalovat do notebooku? Přece ten klíč tam někdo musel zadat při nastavování. Tak ho musí znát, ne? Internet včetně routeru mi do ntb nainstaloval poskytovatel. Tak by ho měl znát on, ne?
mpitman (206)|14.1.2011 15:21
[quote=miris1;429323]Ježíšmarjá, nejde to vyhledat jednodušeji bez instalace dalšího softu? To musím ten soft nainstalovat do notebooku? Přece ten klíč tam někdo musel zadat při nastavování. Tak ho musí znát, ne? Internet včetně routeru mi do ntb nainstaloval poskytovatel. Tak by ho měl znát on, ne?[/quote]

Ježíšmarjá tak co se tu ptas v diskuzi a nevolas rovnou tomu poskytovateli, kdyz vis, ze ti tam to heslo dal a prijde jednodussi to z nej lamat ;-) Nainstalovani programu mi osobne prijde otazka par vterin dejme tomu minut a klic vis hned, ale je to ciste na tobe...
Aytech (475)|14.1.2011 15:33
Pokud se muzes zalohovat do routeru pres webove rozhrani, je tam ten klic napsan, myslim v wireless settings nebo tak nejak, lisi se to u kazdeho routeru.

Samozrejme pres vlastnosti site ho nezjistis
miris1 (41)|14.1.2011 15:58
Do routeru se taky nedostanu, protože taky neznám heslo. Já myslím, že heslo do routeru i wifi sítě mi tam zadal poskytovatel, kdo jiný, on by mi ho neřekl?
mpitman (206)|14.1.2011 16:03
[quote=miris1;429342]Do routeru se taky nedostanu, protože taky neznám heslo. Já myslím, že heslo do routeru i wifi sítě mi tam zadal poskytovatel, kdo jiný, on by mi ho neřekl?[/quote]

Jak rikam, zda ti ho poskytovatel rekne nebo ne je na nem a jeho pristupu a nikdo z nas ti to nevyvesti, pokud se ti do toho chce tak to muzes zkusit a zavolat na jeho podporu, ale rekl bych ze sance moc velka neni. Ja osobne bych opravdu sel cestou jiz zminovaneho programku, protoze pokud bys ho v dobe druheho prispevku pouzil, tak heslo uz davno znas... :-)
miris1 (41)|14.1.2011 16:18
Tak jsem dal na vaše rady, našlo mi to 4 sítě, ale ne přesně tu moji ale skoro tu moji. Ta moje je označena skoro stejně ale má pořadové číslo a v závorce napsané (privátní síť). Našlo to Key type- WEP, Key Hex - 10míst , Key Ascii - 4UC!. Jenže klíč do mé sítě s označením soukromá síť má 8míst-8teček. Tak co s tím?
mpitman (206)|14.1.2011 16:23
[quote=miris1;429346]Tak jsem dal na vaše rady, našlo mi to 4 sítě, ale ne přesně tu moji ale skoro tu moji. Ta moje je označena skoro stejně ale má pořadové číslo a v závorce napsané (privátní síť). Našlo to Key type- WEP, Key Hex - 10míst , Key Ascii - 4UC!. Jenže klíč do mé sítě s označením soukromá síť má 8míst-8teček. Tak co s tím?[/quote]

Pocet tecek nemusi a z bezpecnostniho hlediska by ani nemel odpovidat poctu znaku v heslu. Zkousel jsi ten klic? Fungoval nebo ne?
miris1 (41)|14.1.2011 16:38
Funguje to! Chlapi dík :-)
durib (1141)|14.1.2011 16:54
[quote=miris1;429346]Key type- WEP, Key Hex - 10míst , Key Ascii - 4UC!.[/quote]
Ty mas WEP? Byt tebou, tak primo vyzaduju od poskytovatele pristup do routeru, protoze takto ohrozuje tve soukromi! ;)
miris1 (41)|14.1.2011 17:20
WEP to je špatně? A jak by mi to měl nastavit? Plánuju vyměnit stávající router za nějaký lepší s větším dosahem. Když jsem po něm chtěl heslo do routeru, tak prý ho nepotřebuju a ten nový router si nastavím aniž bych od nich cokoliv potřeboval. Kdybych ten starý někomu dal, nebude on to heslo potřebovat? Ale to se už ptám moc a skáču od čerta k ďáblu, já vím. Díky za ten klíč. Neměl bych na něco zapomenout nastavit na tom druhém ntb?
miris1 (41)|14.1.2011 18:04
Tak jsem se radoval brzo. Ted mi vůbec nejde internet přes router. Musím zapojit kabel přímo do ntb a potom to funguje. Co s tím?
Richmond (8084)|14.1.2011 18:16
Máte správně nastavené ip adresy, případně nastavenou automatiku?
miris1 (41)|14.1.2011 18:38
IP adresu jsem na druhém ntb vůbec nenastavoval ani nevím jestli mám nastavenou automatiku. Kde to najdu? Nejhorší je že ted mi přes router neběhá ani ntb č.1. jedině přes kabel. Vůbec tomu nerozumím.
Když se podívám na nastavení bezdrátového připojení k síti na ntb č.1 tak je tam napsané že Nastavení sítě uložené v tomto počítači neodpovídá požadavkům této sítě. To tam dřív nebylo. Nechápu to.
durib (1141)|14.1.2011 21:47
WEP je snadno prolomitelne statistickou metodou, do takove site se da dostat do dvou hodin. S takovym kratkym klicem i do 5 minut. Pokud je ten router tvuj, nevidim problem, proc ti poskytovatel nechce sdelit udaje. Proste mu rekni, ze chces zmenit zabezpeceni site, protoze je mamlas a dal ti tam WEP...
Pak bychom se mohli podivat na kobylku nastaveni routeru celkove a vyresit i tento maly problem.
miris1 (41)|15.1.2011 00:15
Tak, protože jsem se nemohl do toho routeru dostat a měl jsem v zásobě jiný - značka NetgearJWNR2000(nevím jestli jsem si polepšil)- zkusil jsem ho podle návodu naistalovat, bylo k němu CD, tak se to povedlo. Jenže! Neběhá mi to bezdrátově! Nevím co dělám špatně.Dal jsem automaticky vyhledat IP adresu i to ostatní, vše to proběhlo Ok, jenže ve výsledku mi internet bezdrátově nefunguje. Mně z toho jebne.Jdu spat
durib (1141)|16.1.2011 21:06
Muzes prosim nakreslit (treba v malovani) schema tve site? Od kabelu poskytovatele az po zarizeni v siti? Trochu se v tom ztracim.

Z toho, co jsem pochopil jsi vymenil router poskytovatele za Netgear, ale do jeho weboveho rozhrani jsi se nedostal (podle CD). Tim padem jsi nenastavil wifi? No myslim, ze obrazek rekne vice :)
miris1 (41)|17.1.2011 16:25
Ano. Ze střechy vede kabel, ten jsem strčil do WAN na routeru Netgearu, ten propojil dalším kabelem LAN a Notebook. Zapnul jsem router do sítě počkal, strčil do mechaniky CD a instaloval router připojení. Mimo jiné jsem v průběhu instalace vytvořil novou síť-prostě jsem si zadal název sítě-a na konci procesu mi to napsalo, že je to OK. Potom jsem odpojil kablik mezi notebookem a routerem, nechal připojený kablík ze střechy do routeru a chtel se připojit bezdrátově na tu sít co jsem vytvořil. Jenže v notebooku jsem ji nenašel(v pravo dole ikonka kliknu koukám jaké tam mám sítě), nikde nebyla. Ted musím být připojen kabelem ze střechy přímo do ntb a píše mi to že název sítě je Zyxel, tedy název shodný s routerem, který jsem tam měl prvně. Záhada nevím co s tím. Já tedy ani nevím jestli jsem se dostal do webového rozhraní Netgearu a nastavil wifi, já myslel že ano, jenže podle toho jak mi to funguje spíš ne.
durib (1141)|17.1.2011 20:18
A po kabelu pres router internet funguje?

Nastavovaci CD jsem v zivote nepouzil, je to takova ruska ruleta ;)
1. Otevri okno prohlizece
2. Do adresniho radku zadej vychozi branu (obvykle "192.168.1.1", nebo "192.168.0.1" bez uvozovek)- enter
3. admin - password ,nebo administrator - password
4. Zalozka wireless- nastav vse potrebne, nejdrive to zkus bez zabezpeceni.

5. Zkontroluj notebook, jestli ma spravne protokol TCP/IP na ziskat automaticky z DHCP. Najdes ve vlastnostech sitoveho adapteru (prave tlacitko mysi).
miris1 (41)|18.1.2011 11:37
Tak jsem to udělal podle tvého návodu. Na stránce 192.168.1.1 jsem udělal nastavení Netgearu a pro kontrolu jsem se potom podival na založku Router status, název sítě(který jsem tam zadal při nastavení) tam je, takže asi jsem se do nastavení routeru dostal a nastavení udělal(bez zabezpečení). Pořád jsem připojený takto: kabel ze střechy do WAN routeru a z LANu další kabel do ntb. Kontroluji notebook, jestli ma „spravne protokol TCP/IP na ziskat automaticky z DHCP“. Ikona vpravo dole, pravé tlačítko, centrum sítí a sdílení, sít 5(to je asi ta mnou nově vytvořená na adrese 192.168.1.1, název se nepřenesl do ntb)
, sít 5 připojení k místní síti – Zobrazit stav – Vlastnosti – záložka Sítě a tady je Připojit : Realtek RTL…. pod ním Toto připojení používá následující položky: a ted jich tady je 7, všechny jsou zaškrtlý. Mimo jiné Protokol IP verze 6 TCPIPV6 a Protokol TCP/IPV4. Klik na Vlastnosti obou a u nich je nastaveno Získat automaticky z DHCP. Takže zatím snad OK.
EditorPO (2819)|18.1.2011 13:32
V Centre sietí ti teraz ukazuje aktuálne pripojenie káblom. Odpoj ho, zapni na NTB wifi a pripoj sa na svoje AP.
durib (1141)|18.1.2011 15:47
Nenapsal jsi, jestli ti ten internet uz funguje... na noteboku jsou 2 sitove adaptery- jeden pro LAN a druhy WLAN.

Jinak k tomu staremu routeru- staci zmacknout tlacitko reset (pri zapnutem do zasuvky) po dobu cca 10 vterin. Pak se vrati do tovarniho nastaveni a pristup nejspise bude admin - admin / 1234
miris1 (41)|18.1.2011 20:44
[quote=EditorPO;430056]V Centre sietí ti teraz ukazuje aktuálne pripojenie káblom. Odpoj ho, zapni na NTB wifi a pripoj sa na svoje AP.[/quote]
Co to je AP? Jasně že jsem odpojil kabel mezi routerem a ntb,nechal kabel ze střechy v routeru WAN zapnul wifi na ntb a zkusil bezdrát, jenže v centru sítí ta síť č.5 zmizela takže internet bezdrátově nejede a jsem zase tam kde jsem byl. Ted se dívám na router a indikátory Wireless a WPS nesvítí ani neblikají, to by asi měly, ne? Svítí mi jen 3kontrolky, zapnutí routeru, připojení kablu ze střechy a LAN.Co když je router vadný, poznám to nějak?
miris1 (41)|18.1.2011 20:53
Chtěl bych ten nový router rozchodit, a teprve když to nepůjde tak tam nechám ten starý. Kde je LAN a kde je WLAN a co to pro mě znamená? Když odpojím kabel mezi routerem a ntb tak tam tu síť prostě nemám, zmizí.
durib (1141)|18.1.2011 21:10
[quote=miris1;430149]Chtěl bych ten nový router rozchodit, a teprve když to nepůjde tak tam nechám ten starý. Kde je LAN a kde je WLAN a co to pro mě znamená? Když odpojím kabel mezi routerem a ntb tak tam tu síť prostě nemám, zmizí.[/quote]
No tak se pak musis pripojit na tu nastavenou bezdratovou sit. Smankote, to je takovy problem? V podstate pokud ti jede internet po kabelu pres LAN routeru, pojede ti i po WirelessLAN.
miris1 (41)|18.1.2011 21:30
[quote=durib;430151]No tak se pak musis pripojit na tu nastavenou bezdratovou sit. Smankote, to je takovy problem? V podstate pokud ti jede internet po kabelu pres LAN routeru, pojede ti i po WirelessLAN.[/quote]

Nevadí, že nesvítí kontrolka wireless a wps na routeru? Jak se k ní mám připojit, když jsem k ní připojenej, po kabelu přes router, ale když ho odpojím tak ta sít zmizne?Přitom wifi mám na ntb zapnutý. Já se z toho poseru.
r34ktor (7477)|18.1.2011 21:44
[quote=miris1;430156]Nevadí, že nesvítí kontrolka wireless a wps na routeru?[/quote]
Nesvítící kontrolka Wireless vadí, jelikož signalizuje, že bezdrátová část není aktivní. V příloze máš příručku pro rychlé nastavení. Řiď se kapitolou 4 (str 36).
EditorPO (2819)|18.1.2011 22:18
[quote=miris1;430149]Chtěl bych ten nový router rozchodit, a teprve když to nepůjde tak tam nechám ten starý. Kde je LAN a kde je WLAN a co to pro mě znamená? Když odpojím kabel mezi routerem a ntb tak tam tu síť prostě nemám, zmizí.[/quote]

LAN je pre teba lokálne káblové pripojenie
WLAN je pre teba lokálne wifi pripojenie

tá sieť č.5, ktorú máš pri pripojenom kábli z routeru sa týka len toho kábla, takže po jeho odpojení ti logicky zmizne
pri pripojení cez wifi sa ti centre sietí objaví iná sieť

podstatné je, aby si mal na NTB zapnuté wifi, inak wifi vysielač tvojho routra neuvidíš

pokiaľ si nastavil wifi časť routra podľa predošlých rád a návodu, tak ho musíš vidieť
miris1 (41)|18.1.2011 23:05
Moc díky, to je ono, návod v češtině, vrhám se na to. Ještě dotaz a potom nastavení by se wireless kontrolka měla rozsvítit? Neměla by svítit hned jak jsem router vybalil z krabice a zapojil do elektriky?
Tak už mi kontrolka svítí. Success!!! Už to chodííí!! Paráda, ani nevím jak, po napsání 192.168.1.1 mě to najednou připojilo na anglickýho průvodce, to nikdy neudělal, a pár kliků a už to bylo. Změnil jsem jen Up to 300 an up to 150, jinak jsem dělal všechno úplně stejně jako 100x předtím najednou wireless na routeru začal blikat. Použil jsem WPS takže jsem změnil i typ zabezpečení z žádného na vyšší a sít jsem měl najednou i na ntb. Mám radost! Díky moc za rady, návod byl super. Konečně můžu jít v klidu spat :-)
miris1 (41)|19.1.2011 06:56
Pozn: Málem jsme zapomněl na jednu důležitou věc kterou jsem předtím neudělal, resetoval jsem router. Ještě jednou, díky za pomoc.
durib (1141)|19.1.2011 09:42
[quote=miris1;430173]typ zabezpečení z žádného na vyšší[/quote]
Pokud tam mas alespon WPA-PSK s 8 a vice-mistnym heslem z nahodnych znaku, tak OK.
miris1 (41)|19.1.2011 09:54
Operace připojení k bezdrátové síti má pokračování. Internet na mém ntb funguje skvěle, ale druhý ntb má problém. Zadal jsem na něm(ntb č.2) heslo do mé sítě v pohodě se k ní připojil a zobrazuje mi to že i na internet jsem s ním připojený. Jenže když chci jít v exploreru na jakékoliv www stránky, klasicky seznam.cz nebo i jiné tak mi to píše že Internet explorer nemůže zobrazit tuto webovou stránku. Někde je chyba. Netušíte kde?
Pozn: Ve vlastnostech jsem našel, že Připojení pomocí protokolu IPv6: Připojení k Internetu není k dispozici. Na prvním ntb mám Připojení ...IPv6 : Local.
Asi by to chtělo taky Local na tom druhém ntb, jak to udělat? Když dám Diagnostika, tak Poradce při potížích neidentifikoval problém.
durib (1141)|19.1.2011 10:51
Dle me je problem v DNS, ktere na druhem notebooku nemas nastavene. Na IPv6 se vyprdni, nastav spravne IPv4 vse na automatiku (koneckoncu jako na prvnim notebooku).
EDIT: zkus do adresniho radku napsat "77.75.76.3" bez uvozovek a dej vedet ;)
r34ktor (7477)|19.1.2011 11:11
Funkčnost DNS lze ověřit pomocí příkazu nslookup.

miris1 (41)|19.1.2011 11:21
ntb č. 2
Napsal jsem a opět Aplikace IE nemůže zobrazit tuto web. stránku.
Zkusil jsem nslookup a píše mi to že Vychozi server:UnKnown, Address: 192.168.1.1
ntb č.1(ten co se připojí k internetu)
nslookup, Vychozí server: Unknown, Address: 192.168.1.1:53
r34ktor (7477)|19.1.2011 11:32
Spíše jde o to, zda na dotaz vrátí IP adresu.
miris1 (41)|19.1.2011 11:40
Já nevím. Napsal jsem nslookup a vypsalo mě to pouze ty dva údaje, Server a Address, je to špatně?
A ještě to píše nelze najít adresu nslookup: Non-existent domain. To mi píše na obou ntb. A pod tím Address: 192.168.1.1 a 192.168.1.1:53
r34ktor (7477)|19.1.2011 11:48
Dej sem screenshot.
EditorPO (2819)|19.1.2011 11:51
[quote=miris1;430206]
Zkusil jsem nslookup a píše mi to že Vychozi server:UnKnown, Address: 192.168.1.1
ntb č.1(ten co se připojí k internetu)
nslookup, Vychozí server: Unknown, Address: 192.168.1.1:53[/quote]

to je v poriadku, servery DNS nepoznajú vnútorne adresy

a ked napises https://www.svethardware.cz ? (tak ako to má v screenshote r34ktor)
miris1 (41)|19.1.2011 12:01
Nejprve jsem nslookup napsal vlevo dole Start a potom jsem to napsla ještě jednou do té černé obrazovky co se objevila. Tohle je z ntb č. 1. U toho druhého je to stejné s vyjímkou čísla v té adrese.
r34ktor (7477)|19.1.2011 12:09
[quote=miris1;430211]Nejprve jsem nslooup napsal vlevo dole Start a potom jsem to napsla ještě jednou do té černé obrazovky co se objevila.[/quote]
Chybný postup. Do "černé obrazovky", která se objeví, píšeš za znak > jméno serveru, u kterého chceš zjistit IP adresu (např. http://www.seznam.cz, http://www.google.com, https://www.svethardware.cz apod.).

miris1 (41)|19.1.2011 12:09
Aha, zkusím to. Tak jsem to udělal, napsal seznam.cz a
Server: Unknown, Address: 192.168.1.1:53
Neautorizovaná odpověď:
Nazev: http://www.seznam.cz
Address: 77.75.72.3

A u toho ntb č.2 byl vysledek stejný až na 192.168.1.1
Jak mám zkopírovat tu černou obrazovku?
zsdx (2098)|19.1.2011 13:24
[quote=miris1;430217]Jak mám zkopírovat tu černou obrazovku?[/quote]

PrtScrn (jako obrazek) nebo ALt-Space Upravy - Vybrat vse - Enter (jenom text).

Ale jestli u obou ntb dostanes stejou odpoved, DNS server ti jde a problem je jinde. Vypni si IPv6 - pro zacatek.
EditorPO (2819)|19.1.2011 13:32
[quote=miris1;430217]Jak mám zkopírovat tu černou obrazovku?[/quote]

pomocou Alt+PrintScreen "odfotíš" okno, uloží sa ti to do pamäte
potom to môžeš vložiť do nejakého grafického editoru a uložiť na disk
tu na fóre to vložíš cez [Rychlý upload obrázku] pod editačným oknom príspevku

druhá možnosť je kliknúť do DOS okna pravým tlačítkom, vybrať možnosť mark/označiť, vyberieš text, ktorý chceš skopírovať a stlačíš ENTER, pomocou Ctrl+V skopíruješ vybraný text do notepadu a uložíš napr. ako network.txt

na obidvoch NTB zadaj v DOS okne príkaz ipconfig /all a daj sem screenshoty, alebo do prílohy ten súbor network.txt

// snáď som to popísal dosť zrozumiteľne a správne :)
// zsdx bol rýchlejší :)
miris1 (41)|19.1.2011 13:52
Vechozí server: UnKnown
Address: 192.168.1.1:53

> ipconfig/all
Server: UnKnown
Address: 192.168.1.1:53

*** UnKnown, nelze najit adresu ipconfig/all: Non-existent domain
>

A u toho nepřipojeného je to stejné, kromě 192.168.1.1
U obou jsem vypnul IPv6
r34ktor (7477)|19.1.2011 13:58
Takto ne.

Příkaz je potřeba zadat do klasického příkazového řádku (spouští se příkazem cmd).
EditorPO (2819)|19.1.2011 14:02
a v príkaze ipconfig /all je pred lomítkom medzera
robky (3195)|19.1.2011 14:12
Chyba bude, že to písal do "nslookup" .....ten je potrebné ukončiť príkazom exit
miris1 (41)|19.1.2011 14:13
Takže do Start napsat cmd, otevře se DOS a potom zadám ipconfig/all ? Když jsem to udělal ukázal se výpis spousty údajů, to je ono?