reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Nízký výkon HD3870 512MB (775/2250)

Neregistrovaný (0)|29.4.2008 23:15
Jméno tazatele: Josef Komenda

Znění dotazu:
Dobrý den,chci se zeptat na jednu věc. Koupil jsem si nedávno grafickou kartu Ati Radeon HD3870 512MB a do té doby jsem měl v PC Ati Radeon X1950XT 256MB. Tu HD3870 jsem si kupoval protože jsem počítal s vyšším výkonem v různých testech měl ve 3DMark06 kolem 12000 bodů ale já naměřím jen něco kolem 8500....... s tou X1950XT jsm měl 7000. Chci se zeptat proč mám tu grafickou kartu tak zpomalenou. Mám sestavu AMD Athlon X2 3600+ (4800+ - 2500MHz), 2Gb RAM DDR2 800 MHz a desku gigabyte GA-M55PLUS-S3G (PCI-Ex 1.0)

Děkuji Komenda

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
robky (3195)|29.4.2008 23:28
Tá grafická karta funguje správne, na výsledné bodové ohodnotenie v 3DMarku má vplyv aj výkon procesora. V testoch grafických kariet sa používajú väčšinou najvýkonnejšie procesory aby nelimitovali (neboli brzdou). Tvoj procesor, aj keď pretaktovaný je pre túto GK žiaľ brzdou. Ale kto dnes hrá 3DMarky?
pegy (757)|1.5.2008 00:37
Okrem toho na vyslednom vykone s podielaju aj kvalitne RAMky a rychle HDD, takze je to taky komplexny vysledok celeho PC a je to tazko porovnavat, ako uz pisal kolega robky na testovanie sa pouzivaju najvykonejsie CPU dneska a tvoj uz patri k tym starsim typom, hlavu si z toho nerob, ale ak sa ti chce zainvestovat, tak mozes do noveho CPU Athlona X2 5000+ BE (black edition) a vykon pojde hore, hlavne po OC, inak stahuj pravidelne nove CCC, ktore s kazdou verziou zvysuju vykon ;)
hl.hl (1387)|1.5.2008 01:05
Jinak na strankach vyrobce 3DMarku jsou k dohledani vysledky podle procesoru a podle karet. Tak si tam zkus najit vysledky na podobne sestave jako mas. Musis ale vynechat nejake OC extremy.
cool.user (2822)|1.5.2008 01:23
[QUOTE=pegy;118198]ale ak sa ti chce zainvestovat, tak mozes do noveho CPU Athlona X2 5000+ BE (black edition) a vykon pojde hore, [/QUOTE] z blata do louze...


[QUOTE=pegy;118198]inak stahuj pravidelne nove CCC, ktore s kazdou verziou zvysuju vykon ;)[/QUOTE]

CCC nejsou ovladace a nezvysuji vykon. Prestan si prosim plest pojmy a dojmy...
pegy (757)|1.5.2008 03:18
[QUOTE=cool.user;118210]z blata do louze...[/QUOTE]

Jasne pokial to neni Intel, tak ide z blata do kaluze :stupid Co sa ti zas nepaci, keby vymenil X2 3600 za X2 5000 BE, je lepsie taktovatelny a ma vecsiu L2 cache ;)

[QUOTE=cool.user;118210]
CCC nejsou ovladace a nezvysuji vykon. Prestan si prosim plest pojmy a dojmy...[/QUOTE]
A aby si sa ty za nieco neozval, musis chytat za kazdu blbost? Kazdy vie, ze pod skratkou CCC su komplet ovladace a nie len catalysty, iba tebe to asi jasne neni ;) A ked si uz aj ides stiahnut CCC tak si tam asi vsimnes ze standardne tam mas zbaleny celi balicek komplet zo vsetkym, cize aj s DD a ak si das "Individual driver download packages", tak si asi vsimnes, ze mas kazdy balicek osobitne...
Klingacikx (1545)|1.5.2008 09:22
Skús to prehnať 3DMarkom 05 tam by ti tie body mali odpovedať lebo ako už bolo spomenuté 3DMark 06 berie do výsledku aj výkon procesora.
cool.user (2822)|1.5.2008 11:31
[QUOTE=pegy;118215]Jasne pokial to neni Intel, tak ide z blata do kaluze :stupid Co sa ti zas nepaci, keby vymenil X2 3600 za X2 5000 BE, je lepsie taktovatelny a ma vecsiu L2 cache ;)[/QUOTE]

Ano, a oba dva vime (teda aspon ja to vim, nevim jak ty) jak zavratny vliv na vykon ma l2 cachka u athlonu.

To se doopravdy vyplati vyhazovat 1800kc kvuli teoreticky moznymu navyseni vykonu cpu o ubohych cca 25% (pocitam s oc).

Navic mu doporucujes procesor ktery se neda sehnat.

Alza - nemaji vubec 5000+B.E.
CZC.cz - dostupnost neznama
Alfacomp - "zboží je nedostupné, nemá jej skladem ani dodavatel a není znám přesný termín dodání zboží"
Softcom - Do 3 dnu, skladem ani kus:
[QUOTE]Praha 0 ks Neuvedeno
Brno 0 ks 6.5.2008 (1 ks)
Ostrava 0 ks Neuvedeno[/QUOTE]
TSbohemka ho uz taky nema ani v nabidce.

Fakt dobra rada doporucovat procesor kterej mu prinese jen malej narust vykonu a navic se neda prakticky sehnat. :thumb

[QUOTE=pegy;118215]A aby si sa ty za nieco neozval, musis chytat za kazdu blbost? Kazdy vie, ze pod skratkou CCC su komplet ovladace a nie len catalysty, iba tebe to asi jasne neni ;) A ked si uz aj ides stiahnut CCC tak si tam asi vsimnes ze standardne tam mas zbaleny celi balicek komplet zo vsetkym, cize aj s DD a ak si das "Individual driver download packages", tak si asi vsimnes, ze mas kazdy balicek osobitne...[/QUOTE]

Jasne, osobam neznalym je zcela jasny ze pod pojmem kolo myslis motor. Proboha pegy, zkus zavest trochu profesionality do zdejsi diskuze a prestan jen huntit kredit.
pegy (757)|1.5.2008 13:35
[QUOTE=cool.user;118268]Ano, a oba dva vime (teda aspon ja to vim, nevim jak ty) jak zavratny vliv na vykon ma l2 cachka u athlonu.

To se doopravdy vyplati vyhazovat 1800kc kvuli teoreticky moznymu navyseni vykonu cpu o ubohych cca 25% (pocitam s oc).
Fakt dobra rada doporucovat procesor kterej mu prinese jen malej narust vykonu a navic se neda prakticky sehnat. :thumb
[/QUOTE]
Vies Ja nebeham po vsetkych CZ e-shopech a nepozeram ci je to dostupne, ale radim co je najvhodnejsie keby si chcel pomoct s vykonom, to ze je momentalne nedostupny moze trvat tyzden aj mesiac, keby som mu napisal, zober Athlona 64 X2 6200+ tak ma zas ukamenujes, ze naco taky zravy procesor su aj vhodnejsie... Takze tebe skor islo oto rypnut si ako o seriozny nazor. Ano L2 ti neprinesie extra vykon, ale su aplikacie ktore z nej tazia (aj v hrach vie pomoct), momentalne ma doma 2 x Sempron v jednom puzdre, takze ja to povazujem za prilepsenie, ked prejde na nieco vykonejsie ;)

[QUOTE=cool.user;118268]
Jasne, osobam neznalym je zcela jasny ze pod pojmem kolo myslis motor. Proboha pegy, zkus zavest trochu profesionality do zdejsi diskuze a prestan jen huntit kredit.[/QUOTE]
Ja si myslim, ze ten co ma doma dlhodobo kartu ATI je asi v oblasti spojenej s touto firmou teda aj s jej ovladacmi /CCC a inym vecami oboznameny a Ja povazujem cloveka co vlastny tak vykonu kartu od ATi za znaleho, tak ked mu napisem stiahni nove CCC, tak pochopi aby si stiahol komplet vsetko... To tvoje prirovnanie " pod pojmem kolo myslis motor." je dost od veci :stupid, keby si to napisal "pod pojmom prevodeovy remen v motore myslis celi motoor" bolo by to vhodnejsie k tejto teme... Jasne podla teba je profesional ten, co okolo seba vypusta extra odborne slova a presne nazvy kazdej blbosti... Ja ti to neberem, vyjadruj sa ako chces, ale mne sa do toho neplet... Zatial som nemal problem, ze by ma niekto nepochopil v zmysle "co tym chcel basnik povedat" A k tym kreditom, mozes si mysliet co chces, Ja sa snazim poradit ludom to je hlavny ciel a kredity mi tazku hlavu nerobia ;)
robky (3195)|1.5.2008 14:08
Myslím, že by ste sa mali zaoberať otázkou - a tou je vysvetlenie, či dosiahnutý výkon grafickej karty je v poriadku.

Pre tázateľa: Na mojej zostave v podpise sú výsledky 3DMark06 takéto

CPU(def. 2,5GHz) / VGA def. 8746 bodov
CPU(OC 3,0GHz) / VGA def. 9999 bodov testované s ovládačmi 7.10
S novšími som netestoval, používam 3DMarky len na zaťaženie zostavy pri testovaní. Predpokladám, že s novšími ovládačmi ide výkon dosť hore.
cool.user (2822)|1.5.2008 14:27
[QUOTE=pegy;118314][SIZE="1"]Vies Ja nebeham po vsetkych CZ e-shopech a nepozeram ci je to dostupne, ale radim co je najvhodnejsie keby si chcel pomoct s vykonom, to ze je momentalne nedostupny moze trvat tyzden aj mesiac, keby som mu napisal, zober Athlona 64 X2 6200+ tak ma zas ukamenujes, ze naco taky zravy procesor su aj vhodnejsie... Takze tebe skor islo oto rypnut si ako o seriozny nazor. Ano L2 ti neprinesie extra vykon, ale su aplikacie ktore z nej tazia (aj v hrach vie pomoct), momentalne ma doma 2 x Sempron v jednom puzdre, takze ja to povazujem za prilepsenie, ked prejde na nieco vykonejsie ;)[/SIZE][/QUOTE]
A ted rekni s cistym svedomim ze se vyplati investovat 1700-1800kc do toho abys mel o 25% vyssi vykon...

Ta cachka u athlonu dela v prumeru prakticky nic. K8 architektura netrpi tak velkym vlivem na velikost l2 cachky jako core.


[QUOTE=pegy;118314]J[SIZE="1"]a si myslim, ze ten co ma doma dlhodobo kartu ATI je asi v oblasti spojenej s touto firmou teda aj s jej ovladacmi /CCC a inym vecami oboznameny a Ja povazujem cloveka co vlastny tak vykonu kartu od ATi za znaleho, tak ked mu napisem stiahni nove CCC, tak pochopi aby si stiahol komplet vsetko... [/SIZE][/QUOTE] Ale prosimte. To sou kecy a vymluvy toho ze neumis pojmenovat veci spravnym nazvem.


[QUOTE=pegy;118314][SIZE="1"]JJasne podla teba je profesional ten, co okolo seba vypusta extra odborne slova a presne nazvy kazdej blbosti... Ja ti to neberem, vyjadruj sa ako chces, ale mne sa do toho neplet... Zatial som nemal problem, ze by ma niekto nepochopil v zmysle "co tym chcel basnik povedat[/SIZE]" [/QUOTE]

Ano, samozrejme, kazdej chape ze pod pojmem athlon 3.0 myslis athlon 3000+ a ne athlon na 3.0ghz (ja byt lama tak treba uz vubec nechapu cos myslel pod pojmem athlon 3000+ ghz)
Ano, samozrejme, kazdej chape ze pod pojmem "ubgerade" myslis slovo upgrade.
Ano, samozrejme, kazdej chape ze pod pojmem ccc vlastne nemyslis obsluznej soft k ovladacum ale celej balik catalyst ovladacu.

probohe, prestan se chovat jak maly decko kterymu kdyz nekdo neco vytkne ze neco nevi/oznacuje spatne zacne kolem sebe kopat.

Jedine o co te zadam aby sis prestal plist pojmy a dojmy, prestal kolem sebe kopat kdyz te nekdo opravi a hlavne, se vyjadroval jen kdyz ses si jist ze tomu aspon trochu rozumis.

[QUOTE=pegy;118314][SIZE="1"]JA k tym kreditom, mozes si mysliet co chces, Ja sa snazim poradit ludom to je hlavny ciel a kredity mi tazku hlavu nerobia ;)[/SIZE][/QUOTE]
ano, tvuj podpis o tom jasne vypovida...
pegy (757)|1.5.2008 20:50
[QUOTE=cool.user;118340]A ted rekni s cistym svedomim ze se vyplati investovat 1700-1800kc do toho abys mel o 25% vyssi vykon...
[/QUOTE]

Ano s kludnym svedomim by som mu ho odporucil, pretoze by to boli dobre investovne peniaze... ;)

[QUOTE=cool.user;118340]
Ale prosimte. To sou kecy a vymluvy toho ze neumis pojmenovat veci spravnym nazvem.

Ano, samozrejme, kazdej chape ze pod pojmem athlon 3.0 myslis athlon 3000+ a ne athlon na 3.0ghz (ja byt lama tak treba uz vubec nechapu cos myslel pod pojmem athlon 3000+ ghz)
Ano, samozrejme, kazdej chape ze pod pojmem "ubgerade" myslis slovo upgrade.
Ano, samozrejme, kazdej chape ze pod pojmem ccc vlastne nemyslis obsluznej soft k ovladacum ale celej balik catalyst ovladacu.

probohe, prestan se chovat jak maly decko kterymu kdyz nekdo neco vytkne ze neco nevi/oznacuje spatne zacne kolem sebe kopat.

Jedine o co te zadam aby sis prestal plist pojmy a dojmy, prestal kolem sebe kopat kdyz te nekdo opravi a hlavne, se vyjadroval jen kdyz ses si jist ze tomu aspon trochu rozumis.
[/QUOTE]
Ja za to nemozem, ze my nerozumies ty. S nikym som sa nestretol, co by mu moje prispevky neboli jasne. Nikde som nepisal Athlon 3000+ GHz, ked uz tak tak som to spojil s MHz (a pre tvoje uspokojenie som si to opravil) ;) Jaaj lebo ty si sa nikdy nepreklepol a nenapisal si namiesto jedneho pismena ine, ano viem ty si pan dokonali ;) A CCC nie je sucastou ovladacov? S priznanim chyby nemam vobec ziadny problem napr. tu u tych (pre cool.usera) Catalystov / CCC k mobility radeonom


[QUOTE=cool.user;118340]ano, tvuj podpis o tom jasne vypovida...[/QUOTE]
A co je na tom divneho, ked nechcem aby mi strhavali zbytocne kredit, ktory je sposobenym bugom fora (ostatny to maju v podpise aj napisane, ze ak niekomu dobre poradia, mozu ich namiesto dakujem ohodnotit alias pridat RB, vidis nieco podobne u mna??).

Je jasne, ze mi dvaja sa nikdy nebudeme mat v laske a dalej odmietam pokracovat vo vedeni tejto diskuzie, zaroven ma mrzi, ze tu vznikol taky OT, ktory je tazatelovi platny ako hadovi sandale ;)