reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): U nějakých her se mi stává, že se PC vypne

Neregistrovaný (0)|4.6.2012 19:18
Tazatel: Holmes

Znění dotazu: Dobrý den.Mám nově sestavený pc komponenty :GK:Asus Geforce GTX560Ti,ZD:Asus Sabertooth P67,Ram:DIMM DDR3 Corsair Vengeance 8GB 1866MHz,Zdroj: Black power 750,Procesor:Intel Core i7 2600 3,40GHz (8MB) BOX LGA1155 Sandy Bridge, OS:Windows 7 Ultimate 64-bit. U nějakých her se mi stává že se PC vypne.Je to okamžité bez jakékoliv modré obrazovky či nějaké vyzobrazené chyby.Poté se zas zapne skočí tabulka režimu spuštění (Nouzový apod.) a vše zas beží normálně. Stává se mi to u her Sims 3,SW The force unleshead II,Crash Time 4,Spiderman 3 - to jsou zatím hry které mě takto překvapily. Ovšem hry náročnější např: Just Cause 2,Assasin Creed .. ,Batman Arkham City, NFS HP,Driver SF běží na plné detaily bez jakýchkoliv problémů.Věděl by někdo v čem ten problém vězí? Není to přehřátím,zkoušel sem přenastavit i frekvenci RAM třeba je vadný nějaký z komponentů,ale jak zjistím co se děje nebo co to způsobuje když se prostě vypne a pak zas naskočí?
r34ktor (7477)|4.6.2012 19:28
[quote=Neregistrovaný;505627]Není to přehřátím,[/quote]
Jsi si jistý? Jaké jsou teploty komponent během hraní (zapni si logování, ať vidíš maximální dosažené hodnoty před vypnutím)?
1Mercury3 (2)|4.6.2012 19:48
x[quote=r34ktor;505631]Jsi si jistý? Jaké jsou teploty komponent během hraní (zapni si logování, ať vidíš maximální dosažené hodnoty před vypnutím)?[/quote]

(Holmes) Jak se to logování zapíná? Já sem na to sálám.. Ale vím jistě že teploty jsou v pořádku. Tohle je už asi 3tí fórum na kterém se radim a tam sem dával screeny. No a ke všemu se mi vypne většínou ješte při menu hry, v lepším případě při načítání vstupu do hry,pokaždé se to trochu liší,takže už to potvrzuje že to teplota nebude.
r34ktor (7477)|4.6.2012 19:57
HWiNFO > zaškrtnout Sensor-only > Run > Logging Start
1Mercury3 (2)|4.6.2012 20:50
A napadá tě i jiná možnost v čem by mohl být problém?
r34ktor (7477)|4.6.2012 22:11
Může být vadná některá z komponent (typicky např. zdroj).