reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Red Alert 1 freeware

Zeli (397)|14.9.2008 18:17
KONECNE! legenda mezi RTS C&C Red Alert se stal freewarem. Okamzite sem si ho stahnul, ale nejak se mi nedari ho nainstalovat pod iXPeckama.

Zkousel sem to instalovat podle k tomu pripojeneho postupu(s tim rozdilem, ze sem to nevypaloval, jen sem nacet image v Alcoholu 120), ale nic se nestalo...

"Install instructions:
• You must have Administrator Rights on Windows XP in order to install Red Alert. (This is a Windows 2000 and Windows XP setting.) Please contact your system administrator or Microsoft for instructions on setting your administrator privileges.
• To find out if you are logged in as the Admin follow the following steps:
Click the Start button on the Windows Taskbar.
Select Settings.
Click on Control Panel
Select User Accounts. Under the user tab you should see the user name as Administrator.
• To install the game, follow these steps:
Insert the Red Alert disk into the CD-ROM drive. (Close the installation window that appears if Autoplay is turned on.)
Click the Start button on the Windows Taskbar.
Select My Computer.
Right-click the CD-ROM Drive with the game in it and select Explore.
Double-click the Setup95 folder.
Right-click the install.exe file and select Send to.... Select Desktop from the drop-down menu. (This will create a shortcut on the Desktop.)
Right-click the shortcut and select Properties.
Click the Compatibility tab.
Check the Run this program in compatibility mode for: box.
Select Windows 95 in the drop-down window below.
Click Apply, then OK.
Double-click the shortcut to install the game.
"

...jen ve spravci uloh "cosi" pribyde (mozna toho tam je vic, ale tohodle sem si hned vsimnul)...



...kdyz dam tyto ulohy ukoncit, tak to hodi tuto hlasku:



Poradte mi nekdo, jak mam Red Alert nainstalovat a zprovoznit, diky!
adolfik (236)|14.9.2008 18:27
tuhle hru na 2000/XP těžko rozjedeš ;)
Použij dosbox či jiný emulator
Nainstaluj poslední verzi a Re95.exe přetáhni na ikonku dosboxu. Mělo by se to samo spustit. Pomocí CTRL+F11/F12 měníš cycly
Sikil79 (429)|14.9.2008 18:30
[QUOTE=adolfik;161147]tuhle hru na 2000/XP těžko rozjedeš ;)
Použij dosbox či jiný emulator[/QUOTE]

Tohle mě taky napadlo, ale tam to bude pouze asi 320x240.
adolfik (236)|14.9.2008 18:33
můžeš také zkusit WMvare, Bochs...
Možná by pomohl VDMsound ale jeho nastavení je pro pokročilé
Wlcek (379)|14.9.2008 18:36
pod XPčkama to funguje. byl na to nějaky patch. Možna ti pomužou tyto stranky:
CC Red Alert for Windows XP
ftp.westwood.com
Zeli (397)|14.9.2008 18:41
Nejakej patch pro to aby to slo v XP tam je, ja ale nemuzu opatchovat to, co ani nenainstaluju...
adolfik (236)|14.9.2008 18:43
některé patche...přesněji potřebné dll atd mohou udělat pěknej maglajz v OS
adolfik (236)|14.9.2008 18:44
[QUOTE=Zeli;161154]Nejakej patch pro to aby to slo v XP tam je, ja ale nemuzu opatchovat to, co ani nenainstaluju...[/QUOTE]
Zkus Start/Spustit "cesta k instalaci" -lgntforce
třeba to pomůže
Zeli (397)|14.9.2008 19:16
[QUOTE=adolfik;161157]Zkus Start/Spustit "cesta k instalaci" -lgntforce
třeba to pomůže[/QUOTE]

taky nic, nechce se to nekomu stahnout (500MB) a vyzkouset to, prosim?
Vezir (120)|14.9.2008 19:32
Nazdar, mě fungovala naprosto jednoduchá věc, otevřel jsem si přes "tento počítač" CD (v deamonu) a na všechny exe soubory aplikoval režim kompatibility pro Windows 9x, hru nainstaloval, to samé pak udělal s nainstalovanými exe soubory a bez jakýchkoliv problémů spustil. Ostatně více se dozvíš zde (ke konci článku): http://www.freegame.cz/game.php?id=9323
Zeli (397)|14.9.2008 19:57
[QUOTE=Vezir;161173]Nazdar, mě fungovala naprosto jednoduchá věc, otevřel jsem si přes "tento počítač" CD (v deamonu) a na všechny exe soubory aplikoval režim kompatibility pro Windows 9x, hru nainstaloval, to samé pak udělal s nainstalovanými exe soubory a bez jakýchkoliv problémů spustil. Ostatně více se dozvíš zde (ke konci článku): http://www.freegame.cz/game.php?id=9323[/QUOTE]

tohle mi taky nefunguje :(, nemuze to byt verzi Win XP s SP3?
Vezir (120)|14.9.2008 22:03
Abych pravdu řekl nevím, já mám momentálně Visty a RA mám nainstalovány právě pomocí VirtualBoxu ve WinME, kde mi i přes emulaci ovladačů grafiky a zvuku jede naprosto v pohodě.
jonmar (39)|15.9.2008 08:12
Mne to funguje bez patchů jak Red Alert 1 tak i ještě starší Command and Conquer Gold Edition na WinXP SP2.Akorát jsem musel u všech exe souborů zněnit kompabilitu.Jinak ten CaC GE se dá taky stáhnout zdarma.
navazka (24)|15.9.2008 11:03
Mam xp s poslednimi updaty a beha to.
Jedine co jsem udelal, ze jsem pustil patch. Instalaci i hru je nutno poustet v rezimu kompatibility s Win95.
Zeli (397)|15.9.2008 18:54
hmmm, tak to vypada ze problem bude na mojem prijimaci, protoze na dalsich dvou PC, kam sem to instaloval, to beha v pohode..., tak nic no :mad: