reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chybějící oddíl na Disku

Petr Váňa (1)|16.9.2011 15:46
Ahoj,

Předem musím říct že jsem vyzkoušel snad všechny programy které se tu na fóru objevují (Get Data Back apod...) ale problém to nevyřešilo.

Teď samotný problém: Je to asi dva dny co jsem při zapnutí počítače zjistil že se mi nenačetl externí disk do průzkumníka. Zkusil jsem ho vypnout, zapnout, odpojit od elektriky apodobně ale stále nic. Chvilku jsem se v tom šťoural a zjistil jsem že mi úplně zmizel oddíl který na tom disku byl. Teď nevím co mám dělat. Jestli disk zformatovat a pak zkusit ty data vyšťourat (Je toho skoro 600GB) nebo to zkusit vyřešit nějak jinak. Zkusil jsem i winhex který mi neukázal naštěstí samé nuly, takže je tu ještě eventuelní šance na záchranu? Čert vem filmy které tam byly ale dost by mě mrzely ty fotky a videa které člověk už nikdy nenatočí a nevyfotí. Budu rád za každou radu kterou budu moc vyzkoušet.

Díky.
zsdx (2098)|16.9.2011 16:14
Tady resi hoodne podobny problem. Jinak viz. 2.prispevek (program Testdisk).
Dojigiri (1629)|16.9.2011 16:20
Programy PartitionFindAndMount nebo TestDisk jsi zkoušel?

Víš, co tam bylo původně za filesystém, jestli NTFS nebo FAT32?

Jinak formátovat určitě ne, tím by sis obnovu hodně ztížil (vytvoří se při něm nový alokační tabulky souborů, takže by to přemazalo zbytky původních, pokud tam ještě jsou).

Když máš WinHex, zkus sem kdyžtak hodit screenshot sektorů č. 0 a č 63 (F9/Physical Media/výběr disku, Ctrl+G na 63) - tam většinou bejvá začátek první partition.
Gydravan (54)|21.12.2011 10:19
Možno podobný problém. Prešiel som z WinXP na Win7, no môj VD500G už nevie uložiť kompletnú zálohu i so systémom, ukladá len súbory. Inak spolupracuje bez závad, všetky súbory i zálohy môžem používať. Z pomocníka viem, že by som tu mal mať NTFS miesto FAT32, ktorý som používal s XP. Ako zmeniť FAT na NTFS, aby som sa nedotkol súborov? Alebo možno vytvoriť iný oddiel NTFS popri FAT? Predsa len, chcel by som mať zálohovaný aj systém. Ďakujem za radu.
:) :-)
r34ktor (7477)|21.12.2011 14:02
Postup konverze na NTFS: http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Convert-a-hard-disk-or-partition-to-NTFS-format

Pokud se rozhodneš pro přerozdělení disku a vytvoření nového oddílu, lze použít GParted, Partition Manager Free Edition, nebo EaseUS Partition Master Home.
Gydravan (54)|22.12.2011 11:13
Tak to je rýchlosť! :D Angličtinu neovládam - pred 50 rokmi vládla ruština - len zo skúsenosti tuším význam niektorých slov. Nevymaže mi ten "format" niečo zo súborov?
r34ktor (7477)|22.12.2011 16:27
[quote=Gydravan;486768]Angličtinu neovládam[/quote]
Stačí v odkaze změnit kód jazyka - http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Convert-a-hard-disk-or-partition-to-NTFS-format

[quote=Gydravan;486768]Nevymaže mi ten "format" niečo zo súborov?[/quote]
Konverze proběhne bez ztráty dat. Ovšem obecně se před každou operací se soubory doporučuje udělat zálohu. Vždy se může něco pokazit.
Gydravan (54)|22.12.2011 17:35
Ďakujem Ti za trpezlivosť. Snažím sa pokračovať podľa návodu, ale neviem čo presne to odo mňa ďalej čaká. Mám zadať nový názov disku, alebo uviesť doterajší úplný názov, či len skratku? EXTER DISK (F) Skúsim poslať screen, ešte som to nerobil...
Gydravan (54)|22.12.2011 17:38
Tak znova:
Gydravan (54)|22.12.2011 17:40
Čo už... Neviem skonštruovať URL. Prepáč:confused:
r34ktor (7477)|22.12.2011 19:02
[quote=Gydravan;486820] Neviem skonštruovať URL.[/quote]
Uděláš screenshot okna (Alt+PrintScreen), vložíš ze schránky do editoru/prohlížeče (Malování, IrfanView, XnView), uložíš na disk, a poté nahraješ do příspěvku pomocí tlačítka Spravovat přílohy.
zsdx (2098)|22.12.2011 19:05
[quote=Gydravan;486814]EXTER DISK (F)[/quote]

convert F: /fs:ntfs

jasny? Proste pismenko, pod kterym je ten disk ted videt v Tento pocitac
Gydravan (54)|22.12.2011 19:07
Takže systémom pokus-omyl sa mi konverzia disku podarila. Bolo tam treba dopísať iba EXTER- DISK a proces sa rozbehol. Bez SH by som sa samozrejme k tomu poslednému kroku nedostal. Vďaka! Je mi ľúto, že to ešte nemôžem vyjadriť na reputácii.