reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký Access Point 2,4 GHz do 2000,- doporučujete

tone20 (0)|22.10.2007 20:33
Čau mám zařízení Straightcore WRT-312 a nejsem s ním moc spokojený..pořád se nějak odpojuje a zamrzává přitom RSSI a signál je dobrý.
eraser (0)|22.10.2007 21:26
Otázkou je, kam sa pripájaš, resp. mohol by si dačo napísať o tvojej sieťovej topológii, tvojich nárokoch, určite by to i ostatným pomohlo vo výbere vhodného AP, prípadne by sme ti mohli odporúčiť iný aktívny, sieťový prvok.
tone20 (0)|23.10.2007 08:55
[QUOTE=eraser;55798]Otázkou je, kam sa pripájaš, resp. mohol by si dačo napísať o tvojej sieťovej topológii, tvojich nárokoch, určite by to i ostatným pomohlo vo výbere vhodného AP, prípadne by sme ti mohli odporúčiť iný aktívny, sieťový prvok.[/QUOTE]

použití pro připojení na internet.
vavri (54)|23.10.2007 09:07
Zalezi, jake funkci od toho routeru vyzadujes. Ja treba pouzivam pro 2,4G Ovislink 5460, ktery mi pripada relativne levny a a spolehlivy. Ale ani tento model neni bez reklamaci. Bohuzel.

Relativne zajimavou alternativou je Routerboard RB 133 / RB 133c. Moznostmi to je uplne jinde, ale nastaveni neni tak trivialni (i kdyz neni vyslovene slozite) a take cena by sla lehce pres 2000,-
eraser (0)|23.10.2007 14:18
Takže predpokladám, že ty sa pomocou toho Straightcore WRT-312 pripájaš na wifi providera, pričom toto zariadenie je vlastne wifi klient, prípadne používate WDS a zároveň router s 4 portovým switchom, takže doma si môžeš pomocou UTP káblov pripojiť 4 zariadenia, prípadne počítače a zdieľať internetové pripojenie.

No, ideálne je spolupracovať v takomto prípade s providerom, pretože ja som používal obdobné pripojenie a kedysi som mal Linksys a pri zmene hlavného AP som ho musel nahradiť Ovislinkom, pretože Linksys nebol kompatibilný. Preto sa opýtaj providera, s akými zariadeniami má dobré skúsenosti. Mimochodom, kľudne môžeš použiť zvlášť AP a router/switch, ktoré si navzájom prepojíš, takže nemusíš nevyhnutne hľadať AP/router/switch zariadenie.

Akú používaš anténu? Predpokladám, že nejakú smerovku s RSMA konektorom.
tone20 (0)|23.10.2007 18:53
...nějaké extra funkce nevyžaduji...prostě aby to fungovalo jak ma a ne aby se to samo pořád odpojovalo. Používám směrovou anténu o zisku 24 dB.
tone20 (0)|23.10.2007 18:57
[QUOTE=eraser;56008] Mimochodom, kľudne môžeš použiť zvlášť AP a router/switch, ktoré si navzájom prepojíš, takže nemusíš nevyhnutne hľadať AP/router/switch zariadenie. [/QUOTE]


tohle nějak nechápu...jak to mám udělat. potřebuji dovysvětlit
eraser (0)|23.10.2007 19:19
To je len jedna z možností, ak by si chcel meniť to zariadenie, môžeš využiť dva sieťové prvky a to AP a router, ktoré pomocou UTP kábla prepojíš. To som spomenul kvôli tomu, že sa môže stať, že by si mal kompatibilné AP, ktoré nemá v sebe zabudovanú schopnosť routovania a switch.

Mimochodom, ako som spomínal, tak ideálne budeš, keď sa spojíš s providerom a povieš mu, že máš problém s výpadkami. Nie je vôbec vylúčené, že chybu nespôsobuje tvoje AP. Prípadne sa ich opýtaj, či majú zoznam zariadení, ktoré sú s ich hlavným AP kompatibilné a fungujú bez problémov. A pokiaľ používajú bridge, čiže WDS, tak potom by som si zistil, na aké AP sa vôbec pripájam, pretože pri WDS je to s kompatibilitou ešte hutnejšia záležitosť. Ja som tak musel meniť svoj Linksys za Ovislink, pretože som menil wifi providera a ten Linksys nechcel fungovať.

Inak si pamätám, že v dobe, keď som používal wifi pripojenie k providerovi, tak som mal časté výpadky, čo však spôsobovalo amatérske napojenie pigtailu, pretože daná firma chcela ušetriť pár korún na konektoroch. A v zime sa mi zase vytvárala vlhkosť na prepojení anténa-pigtail, čo som riešil zaizolovaním pomocou vulkanizačnej pásky. Potom neskôr, keď som vymenil wifi providera a tiež i AP, tak som mal všetky spoje vnútri a mal som svätý pokoj.
ticho.cz (6)|23.10.2007 19:58
Ahoj, souhlasim s kolegou, ze poskytovatel internetoveho pripojeni Ti ma doporucit zarizeni, ktere ma vyzkousene.

Ja doporucuji CC&C WA-2204A (neexistuje levnejsi a univerzalnejsi APcko)
Nejnovejsi firmware v1.4.2 - umi dokonce:
QoS (rizeni rychlosti stahovani dat)
Watchdog (sleduje linku pomoci prikazi ping a kdyz dojde k odpojeni restartuje zarizeni)

Existuje i jina verze firmware, ktera umozni nahrani Linuxu, vice se dozvite zde. Je zde i on-line Demo, kte vidite, co vsechno pres www rozhrani umi.

Existuje i HW uprava tohoto zarizeni, kde je vlastni firmware (vypnuti NATu, QoS, Watchdog, atd..) a moznost napajeni po UTP kabelu do 4.portu RJ-45 (tzv. pasivni PoE), vice zde.

Kde koupit nejlevneji:
CC&C WA-2204A Vaše cena s DPH 770.64 najdete zde.
CC&C Sada: WA-2204A + 2x POE kabel + Licence AP-ROUTER za 1 145.97 Kč s DPH najdete zde.
Z-COM WA-2204A-TX Vaše cena včetně DPH: 820,00 Kč najdete zde.
eraser (0)|23.10.2007 20:26
Ak by bol kompatibilný, tak to isto nie je zlý kúsok za slušnú cenu. Pozrel som si demo a vyzerá to zhodne, ako môj web management pre Ovislink APčko. Nastavenie je pre tone20 by bolo v záložke Operation Mode zvolené na WISP Client, v závislosti od nastavenia providera.