reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MB GIGABYTE MA69G-S3H bez klávesnice

librucha (1)|3.10.2007 07:57
Zdravím. Mám desku MA69G-S3H nainstalovanou v HTPC (Media Center) a po spuštění mi vyskočí hlášení "Keyboard error or keyboard not present".
Klávesnici mám Microsoft MCE bezdrát s USB recieverem.
Jde někde v BIOSu nastavit, aby mě to pustilo dál, jelikož ten bezdrát funguje až ve Windows. Nebo dělám něco špatně???
Díky za každou radu.
husky14 (4214)|3.10.2007 08:57
Mozna je to nahoda, ale me na mym Gigabytu taky USB keyboard nechodi. BIOS mam posledni, zkousel sem v nem nastavit vsechno mozny.... mam to pres redukci do PS/2 a bez problemu to chodi vcetne multimedialnich klaves :rolleyes:
Takze redukce do PS/2....;)
pas!k (3765)|3.10.2007 09:06
[QUOTE=librucha;52358]Zdravím. Mám desku MA69G-S3H nainstalovanou v HTPC (Media Center) a po spuštění mi vyskočí hlášení "Keyboard error or keyboard not present".
Klávesnici mám Microsoft MCE bezdrát s USB recieverem.
Jde někde v BIOSu nastavit, aby mě to pustilo dál, jelikož ten bezdrát funguje až ve Windows. Nebo dělám něco špatně???
Díky za každou radu.[/QUOTE]

VLez do biosu (nevim zd ati bude fungovat nynejsi klavesnice ozna budes muset zapojit nejakou ps2 ) V kolonce standard cmos features zkus u policka HALT ON nastavit no errors. uloz nastaveni biosu zapoj zpet bezdrat a restartuj. Sice to neni uplne idealni reseni ale nemelo by s eto zastavovat na tech hlaskach biosu o keyboardu.
mech13 (5526)|3.10.2007 09:08
nestaci v biosu zapnout "usb keyboard support"? nebo to je jen emulace do dosu?
pas!k (3765)|3.10.2007 09:12
pravda to by mohlo zabrat ;) je to v zalozce Integrated peripherals a defaultne je disable tak nastav enable a uvidis co to udela nebo neudela
Styryx (351)|3.10.2007 09:15
[QUOTE=pas!k;52362]VLez do biosu (nevim zd ati bude fungovat nynejsi klavesnice ozna budes muset zapojit nejakou ps2 ) V kolonce standard cmos features zkus u policka HALT ON nastavit no errors. uloz nastaveni biosu zapoj zpet bezdrat a restartuj. Sice to neni uplne idealni reseni ale nemelo by s eto zastavovat na tech hlaskach biosu o keyboardu.[/QUOTE]

Mělo by stačit i HaltOn "All, but keyboard" jestli tam taková položka je.

Anebo co říkal Mech13, zapnout "USB keyboard support", (AFAIK je to "do Biosu", tj. že jí pak nakonfiguruje a používá bios, nějak asi emuluje PS/2, výsledek je, že to pak chodí i v DOSu, anebo i v jiných systémech, např. doma mi takhle chodí klávesnice v boot manageru XOSL i s USB myší).