reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD, vadny disk RAW system souboru

Georginek (2957)|13.6.2012 18:48
Mam u sebe notas, ktery pri spousteni XP hodi BSOD, bohuzel se to neda precist, hned se to restartuje. Je to Extenza, ale Recovery spustit nejde ( ALT+F10 ) nejspis tam neni.
Disk jsem tedy vyndal, abych ho otestoval v jinym PC a prekopiroval data, jenze disk je nepristupny - ma format RAW.
Krom toho je disk vadny, sice SMART pise OK, ale HDTune naslo chybny sektory na zacatku disku.

Ptam se, co s tim? Jak vlezu dovnitr, kdyz to ma format RAW a jak z toho dostanu data, a dalsi neprijemna vec, ze na tom disku byly asi 4 uzivatele a meli tam zaheslovany XP profily. Pujde to vubec zkopirovat?
Jaktoze je ten disk ve formatu RAW?


Muj predpoklad je asi 1. Udelat Image disku, 2. Zda, se ze je poskozena partisna, takze asi zkusit TestDisk, co?
r34ktor (7477)|13.6.2012 18:55
[quote=Georginek;506553]Muj predpoklad je asi 1. Udelat Image disku, 2. Zda, se ze je poskozena partisna, takze asi zkusit TestDisk, co?[/quote]
Ano, toto je standardní postup.

Pokud je poškozen (fyzicky) zaváděcí sektor, systémový disk už z toho nebude. Maximálně datový.
Georginek (2957)|13.6.2012 19:00
Cim udelat tu image? Staci Nero nebo neco podobnyho? Je teda potom moznost treba pomci Daemona ci Power Iso otevrit tu image a vytahnout data?
Nebo lepsi pouzit nejaky jiny program?

Kdyz pouziju TestDisk, mozna bude poskozen zavadec, treba bude v zaloze a pujde obnovit.
r34ktor (7477)|13.6.2012 19:02
[quote=Georginek;506563]Cim udelat tu image? Staci Nero nebo neco podobnyho?[/quote]
TestDisk ;)
Georginek (2957)|13.6.2012 19:07
A jeste nejaky jiny? ja ten TestDisk nemam rad. Je hrozne unfiendly..... Ta Image se musi udelat na jiny hdd, ze? Nejaky program z Windows by nebyl?
r34ktor (7477)|13.6.2012 19:17
Teoreticky jakýkoli program, který umí udělat RAW image.
john (877)|13.6.2012 19:23
co udela NortonGhost+nasledne ghostview? mozna nepujde udelat ani ta kopie, ale jako pokus?...
az budes mit image, co s HDD provede HDDRegenerator, pripadne SpinRite...?
Georginek (2957)|13.6.2012 19:25
A TestDisk udela RAW image? Pak se to da v necem precist?

Zkusim testDiskem opravit zavadec ( ze zalohy ) a pak HDDRegeneratorem opravit povrch.

Ale furt mi neni jasny, jak kdyz udelam image, potom otevru ty data...
r34ktor (7477)|13.6.2012 19:36
[quote=Georginek;506573]A TestDisk udela RAW image?[/quote]
Ano. Dokonce s ní umí i přímo pracovat.
zsdx (2098)|13.6.2012 19:51
[quote=Georginek;506573]Ale furt mi neni jasny, jak kdyz udelam image, potom otevru ty data...[/quote]
Preci klonovanim na jiny disk ;)
Kdyz nerad TestDisk, tak jsem taky zal Ghosta (parametr -FRO) + ghostview.
Georginek (2957)|16.6.2012 18:16
No, tak zmena. Vsechny servisni PC uz jsou starsiho data, a jen tak pro zajimavost kdyz jsem si ten disk napojil k sobe a pouzil W7, disk je viditelny, dokonce i data. Jen v XP a na starsich chipsetech to byl RAW.
Tak snad se mi to podari nakopirovat ( teda ani nebudu muset delat image ), a ted vyvstava jedna otazka.
Na disku byly 3 uzivatelske ucty, pujdou mi zkopirovat ty slozky s fotkama a dokumentama? Pripadne jak se do nich z W7 dostanu. Hesla si muzu zjistit, ale nevim, jestli budou pouzitelna..... :D
r34ktor (7477)|16.6.2012 19:11
Pokud jsou šifrované, máš smůlu. Jinak stačí převzít vlastnictví.
Georginek (2957)|17.6.2012 14:01
Nooo, tak hlasim jak se pokracuje.
Zkopiroval sem prez TotalCommander celej disk na jinej, ale nikdy by me nenapadlo, ze kdyz dam zkopirovat celej disk, tak mi to vynecha jeden celej ucet a data se slozkama to vubec nenakopiruje a ani nic nezahlasi. Kdyby to nahodou nekdo nevedel, jako ja, dejte si na to pozor.
Prave u tech slozek, ktere se nezkopirovaly, jsem prevzal vlastnictvi a hle, najednou se ukazalo 140GB a prave tech, ktere jsem potreboval k zachrane.
Takze panove dekuji, nakonec nebyl potreba ani testdisk a klonovani.........
Disk zkusim opravit pomoci HDDRegenerator a nacpu ho brachovi do PC jako datovy na filmy.