reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém Webcamery a Mikrofonu

Trujan (16)|16.6.2012 09:59
Dobrý den, mám notebook(netbook) Toshiba NB 205 n310/bn s Windows 7 professional a nemůžu zprovoznit webkameru a mikrofon, který jsou integrovaný na horní části krytu monitoru. Četl jsem spoustu rad na internetu (co se týče Webkamery), kteří mě vždy zavedli do Správce Zařízení a Chicony USB 2.0 Camera. Problém je, že to tam nemám, vystřídal jsem snad uz 10 ovladačů na kameru, vždy jí spustim a napíše to: "Webcam driver open fail. Please restart camera or computer." V Biosu jsem jí taky nenašel, v Registrech je jen prázná složka "Chicony USB 2.0 Camera". S mikrofonem už si nevím rady vůbec. Nemáte prosím někdo nějakou radu nebo návrh co bych jsem stím mohl dělat?
xmarek (1676)|16.6.2012 10:53
V BIOSu informaci o kameře asi nenajdete. Asi bych byl hodně překvapený. Hodně výrobců používá takovou fintu a to, že i když to tak nevypadá, tak se vlastně ta kamera tváří jako USB. Takže co by první udělal podíval bych se do těch už Váma zmiňovaných ovládacích panelů zda tam není na USB nějaký konflikt



Může to vypadat asi takto. Dále se podívejte na "Řadiče sběrnice USB" jestli tam není něco jako neznámé zařízení. Kliknětě na něj a zvolte "Vlastnosti". Zvolte "Detail" a vyberte "Hardware IDs" nebo něco podobného. A napiště sem hodnotu co tam uvidíte. Něco ve stylu:
USB\VID_xxx&PID_xxx&REV_xxx. USB\ ...

Prostě to co tam uvidíte.
Trujan (16)|16.6.2012 11:11
[quote=xmarek;506806]V BIOSu informaci o kameře asi nenajdete. Asi bych byl hodně překvapený. Hodně výrobců používá takovou fintu a to, že i když to tak nevypadá, tak se vlastně ta kamera tváří jako USB. Takže co by první udělal podíval bych se do těch už Váma zmiňovaných ovládacích panelů zda tam není na USB nějaký konflikt



Může to vypadat asi takto. Dále se podívejte na "Řadiče sběrnice USB" jestli tam není něco jako neznámé zařízení. Kliknětě na něj a zvolte "Vlastnosti". Zvolte "Detail" a vyberte "Hardware IDs" nebo něco podobného. A napiště sem hodnotu co tam uvidíte. Něco ve stylu:
USB\VID_xxx&PID_xxx&REV_xxx. USB\ ...

Prostě to co tam uvidíte.[/quote]

Nikde jsem to tam nenašel, ale stáhnul jsem si jakýsi DriverFinder a v nějaký složce Unplugged Devices (Které jsem vůbec ve správci zařízení nenašel) Tak to našlo USB2.0 UVC WebCam
xmarek (1676)|16.6.2012 11:46
Já se takovým programům vyhýbám jak čert kříži. Ale budiž.

USB\VID_04F2&PID_B128

Chicony USB 2.0 Camera

Zkuste pohledat ovladač pro tuto kameru. Pokud se mýlím tak mě prosím někdo opravte. Jinak co jsem se díval, tak výrobce poskytuje standardně ovladače k té kameře jen pro Windows XP :eek:

Jen takový dotaz na okraje. Ty Windows 7 tam byly od začátku?
Trujan (16)|16.6.2012 11:54
[quote=xmarek;506813]Já se takovým programům vyhýbám jak čert kříži. Ale budiž.

USB\VID_04F2&PID_B128

Chicony USB 2.0 Camera

Zkuste pohledat ovladač pro tuto kameru. Pokud se mýlím tak mě prosím někdo opravte. Jinak co jsem se díval, tak výrobce poskytuje standardně ovladače k té kameře jen pro Windows XP :eek:

Jen takový dotaz na okraje. Ty Windows 7 tam byly od začátku?[/quote]

Byli tam Windows XP, Já už si stím nevím rady :( Ovladačů pro Chicony USB 2.0 Camera už jsem vystřídal kvanta a pořád stejný problém :(
DrZelenka (2491)|16.6.2012 12:06
Zkoušel jsem jestli nemá něco na webu přímo toshiba a ten jejich program i s ovladačema pro XP šel nainstalovat i na W7 (i když nemám tu kameru :D ). Zkoušel jsi ho?

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/jsp/modelContent.jsp?ct=SB&os=&category=&moid=2336269&rpn=PLL20U&modelFilter=NB205-N310%2FBN&selCategory=2756709&selFamily=2336267
Trujan (16)|16.6.2012 12:21
[quote=DrZelenka;506816]Zkoušel jsem jestli nemá něco na webu přímo toshiba a ten jejich program i s ovladačema pro XP šel nainstalovat i na W7 (i když nemám tu kameru :D ). Zkoušel jsi ho?

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/support/jsp/modelContent.jsp?ct=SB&os=&category=&moid=2336269&rpn=PLL20U&modelFilter=NB205-N310%2FBN&selCategory=2756709&selFamily=2336267[/quote]

Jojo už hodněkrát, já osobně si myslím, že problém nebude v tutom ovladači ale ješte v nějakým co přenáší ten signál z ty webky a mikráku někam do základní desky... Protože tuten odkaz je jen zapnutí/vypnutí tý webky a ješte nějaké efekty...

EDIT: Právě přes tuten ovladač když dam Webcam zapnout, tak to hlásí "Webcam driver open fail. Please restart camera or computer." (a dělalo to u všech ovladačů)
xmarek (1676)|16.6.2012 12:52
Rozhodně si nemyslím, že by byl problém v nějakých drátech apod. Pokud Vám Webka ve widlích XP jela, tak je zcela zřejmé, že problém je ovládači, který komunikuje s USB kontrolérem toho zařízení. Ovládačem mám na mysli nějakou DLL knihovnu, která komunikuje přímo se softwarem umístěným v daném kontroléru. Ve vašem případě to je kontrolér Web Kamery. To číslo o které jsme se bavili ho v podstatě identifikuje. Každý výrobce si tyto věci dělá trochu po svém a v případě, že neuvolní nové ovladače, tak jste lidově řečeno v loji. A napsat si takový ovládač své pomoci není zrovna jednoduchá věc. :(

Důvodem proč to zahlásilo fail je, že se software co tam instalujete pokusí inicializovat dané zařízení. Prostě lidově řečeno přiřadit k danému VID a PID ovladač. A na tom to zhavaruje.

Trošku se podobnými věcmi bavím, ale pouze pro Cypress FX2 a FX3 (kontroléry USB 2.0, 3.0). A i tak jsem v těchto oblastech takový benjamínek.
r34ktor (7477)|16.6.2012 14:43
Zkus tento ovladač.
Trujan (16)|17.6.2012 16:56
Lidičky dneska se mi stáhla nějaká auktulizace, a najednou to de :) (moc to nechápu spíš si myslím že v tom má ruce bůh) děkuju moc za pomoc, vážim si toho, děkuji :)

EDIT: Bůh zapoměl na mikrofon :( :D
xmarek (1676)|17.6.2012 18:33
Mrkněte se do Ovladácích panelů na nastavení Zvuku (mikrofon). Mikrofon má spíš spojitost se zvukovou kartou než s tou webkou. Měl by tam být realtek HD audio microphone. :notsure
Trujan (16)|18.6.2012 20:28
Dobrý tak už nefunguje nic, už jsem to vzdal a smířil jsem se s tím že si tam budu muset zapojít externí mikrák (na webku prdim)