reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s grafickou kartou gf 8800 gt

swobi (15)|18.4.2010 17:05
problem s grafickou kartou gf 8800gt 512mb jiz pri kratkodobe, ale plne zatezi pri nejake narocne hre se po chvilicce sekne nabehnou v obraze cervene vlnky a reset. Vi nekdo co stim? uvitam jakoukoliv radu.
DrZelenka (2491)|18.4.2010 17:16
[quote=swobi;368973]problem s grafickou kartou gf 8800gt 512mb jiz pri kratkodobe, ale plne zatezi pri nejake narocne hre se po chvilicce sekne nabehnou v obraze cervene vlnky a reset. Vi nekdo co stim? uvitam jakoukoliv radu.[/quote]

Je to rozbity. (odpoved strucna jako otazka)

Vycisti PC od prachu, stahni si OCCT, dej test GK a sleduj teploty.

Napsat zbytek sestavy bys taky mohl :) Hlavne nezapomen zdroj (nejen vykon, ale i znacku)
Georginek (2957)|18.4.2010 17:16
Fajn, napis celou sestavu: Procak,desku,pameti, zdroj, typ GK, verzi ovladacu a system. :rolleyes:

Az to udelas, vypni si samoreset Ovladaci panely/system/upresnit/spusteni a zotaveni systemu- nastavit/automaticky restartovat vykrizkuj

Pocitac se restartuje sam, nebo ho restartujes ty??? Jak vypadaji cervene vlnky? Nejlepe udelej fotku.
Napis teplotu CPU, GPU.
Az to vsechno udelas muzem radit co dal.........

Muj odhad je, ze bud odchazi zdroj, ci je vadna GK, ale napis co jsem po Tobe chtel (vlastne i ostatni), pak az to udelas, muzem doporucit nejake testy GK a pak se uvidi :)

Edit: Dr.me predbehl :D
swobi (15)|18.4.2010 18:57
DualCore Intel Core 2 Duo E6550, 2333 MHz (7 x 333)
Gigabyte GA-P35-DS3
2x1 GB DDR2 SDRAM
zdroj: rexpower PZ-400, 400W
NVIDIA GeForce 8800 GT

prosim o cestu pro spusteni a zotaveni systemu pro win vista
jinak reset vetsinou davam ja, ptz se sekne i zvuk, ale naposledy jsem to nechal a po nejake chvili se restartoval sam.. jinak obraz vypada tak ze se pres tu hru naskoci pres ten obraz takovy vlnky na pokusim se o ten obrazek.
teploty bez zateze: GPU: 91 °C (196 °F)
zakladni deska: 54 °C (129 °F)
CPU: 29 °C (84 °F)
nevim proc momentalne ventilator na GPU: 5806 RPM (100%)
robky (3195)|18.4.2010 19:03
[quote=swobi;369000]DualCore Intel Core 2 Duo E6550, 2333 MHz (7 x 333)
Gigabyte GA-P35-DS3
2x1 GB DDR2 SDRAM
zdroj: rexpower PZ-400, 400W
NVIDIA GeForce 8800 GT

prosim o cestu pro spusteni a zotaveni systemu pro win vista
jinak reset vetsinou davam ja, ptz se sekne i zvuk, ale naposledy jsem to nechal a po nejake chvili se restartoval sam.. jinak obraz vypada tak ze se pres tu hru naskoci pres ten obraz takovy vlnky na pokusim se o ten obrazek.
teploty bez zateze: GPU: 91 °C (196 °F)
zakladni deska: 54 °C (129 °F)
CPU: 29 °C (84 °F)
nevim proc momentalne ventilator na GPU: 5806 RPM (100%)[/quote]

Pozri sa na teplotu gpu a bude ti to jasné hneď .... ak to má bez záťaže 91°C, v záťaži to určite dosiahne kritickú teplotu a konec ..... takže skontroluj chladenie grafiky - o akú presne verziu vga sa jedná?

Ako je vlastne riešené chladenie celej skrine?

A ten zdroj tiež žiadna výhra ...
Sommer (384)|18.4.2010 19:04
Myslím, že mít 91°C v klidu na 8800GT je opravdu hodně. Já na téhle kartě mám v klidu pod 55°C. Vidím to na přehřívání GK. Funguje ti správně větrák? Máš vyčištěné PC od prachu? Co skříň, je dobře větraná? (foto?)

Edit: robky asi píše všema deseti :D
swobi (15)|18.4.2010 19:15
testoval jsem vyse zminenym OCCt a pri testu se kom zniceho nic uplne zasekal.. cerna obrazovka a jedine reseni na trvdo vypnuti..:( po resetu teplota GPU: 75 °C (167 °F)
jinak komp jsem kompletne cistil od prachu jeste nez jsem to zacal resit zde. a co presne chces za foto jako otevrenou skrin nebo co?
robky (3195)|18.4.2010 19:18
Točí sa ventilátor na vga?
Richmond (8084)|18.4.2010 19:18
Uz ti to tady psali: V prvni rade znovu premaznout pastou chladic na gpu (ocistit + premaznout + utahnout srouby) pak se zamer na zdroj (pujc si jiny, ale kvalitnejsi)
swobi (15)|18.4.2010 19:23
jj ventilator na vga se toci jako by chtel vzletnout!!
tim myslis sundat z gpu kryt abych se k tomu poradne dostal nebo jak to mam asi ocistit premaznout..?
robky (3195)|18.4.2010 19:26
[quote=swobi;369010]jj ventilator na vga se toci jako by chtel vzletnout!!
tim myslis sundat z gpu kryt abych se k tomu poradne dostal nebo jak to mam asi ocistit premaznout..?[/quote]

:mistakejasne, veď si písal otáčky ventilátora, moja zbytočná otázka ...

Vyber kartu z pc a pokús sa odobrať z nej kryt - môže byť plná prachu a chladič je potom neúčinný ....
Ak máš pastu, zváž aj demontáž celého chladiča z karty a aplikáciu novej pasty ...
swobi (15)|18.4.2010 19:28
ok jdu na to, ale pastu nemam, takze demontaz celeho chladice nebude? myslis ze je nutna po dvou letech??
Richmond (8084)|18.4.2010 19:29
JE!

mimochodem tech 91° je tusim hranice, kdy se karta sama vypne a zapne vetrak naplno z duvodu ochrany...
swobi (15)|18.4.2010 20:32
omlouvam se mozna jsem sam udelal v tech teplotach trosku neporadek, nevim ktera je ktera
Graficky procesor (GPU) : 91°C
pamet GPU: 83°C
GPU prostredi: 73°C
ale asi i tak soudim ze jsou kriticke ze??
husky14 (4214)|18.4.2010 20:37
[quote=swobi;369036]Graficky procesor (GPU) : 91°C[/quote]Tu teplotu čteš kde? Zkoušels víc programů? Těch 91 °C v idle se mi zdá fakt moc, jestli ti větrák jede....

Od kdy ti to takhle zlobí? Nemáš náhodou ovladače 196.75? U těch byl s teplotama GPU (a regulací fanů) problém, dej si poslední 197.45.
DrZelenka (2491)|18.4.2010 20:40
[quote=swobi;369036]omlouvam se mozna jsem sam udelal v tech teplotach trosku neporadek, nevim ktera je ktera
Graficky procesor (GPU) : 91°C
pamet GPU: 83°C
GPU prostredi: 73°C
ale asi i tak soudim ze jsou kriticke ze??[/quote]

I kdyby to byly teploty v zatezi, tak jsou prilis vysoke. Vzhledem k tomu, ze tohle je v klidu, tak vymena pasty a poradne procisteni chladice (hlavne zeber) bejt MUSI. (napr. ja mam pri zatezi 65C na grafice)

Pokud nemas odvahu vymenit pastu sam, tak zkus nejaky servis s PC. Tohle by meli udelat na pockani za par korun.

Btw. ta fotka ma bejt samozrejme vnitrku skrine. Tady mas ukazku jak to vyfotit.
swobi (15)|20.4.2010 17:48
aha tak jsem slepej no..:(
18042010105.jpg GPU-Z Sensor Log.gif
Richmond (8084)|20.4.2010 18:12
Prosim tebe ses si jistej, ze mas vycisteny ty zebra? Zrovna u tohohle typu chladice to musis dost profouknout. Pastu koupenou mas?
swobi (15)|20.4.2010 18:40
jj jsem si 100% jist!! ee pastu nemam grafiku zkousel kamos na silnejsim zdroji myslim 550W a behala mu bez problemu tak nevim no.. jinak kdyz jsem ji strcil z5 do kompu tak ze zacatku pri bezne praci teplota nizka proste ok a pak pri zatizeni zvyseni teploty zase na kriticke hodnoty, ale tentokrate hra nespadla, tak nevim no..
Sommer (384)|20.4.2010 18:50
Můžeš mít také problém s air-flow ve skříni. Z tebou výše poslaných obrázků akorát nepoznám, jestli máš vepředu nějaký ventilátor. I tak ale myslím, že by neškodilo přidat outtake fan. Zdroj má mizernou perforaci a nic moc teplého vzduchu imho nevytáhne. Grafika se tak chladí horkým vzduchem a pak se přehřívá...
speedsnail (4876)|20.4.2010 19:07
Taky se mi zdá case blbě větraná. Vyřezat vzádu tu parodii na mřížku a mrsknout tam ventilátor.

Případně to lze zkušebně vyřešit otevřenou bočnicí a stolním ventilátorem který bude dovnitř PC foukat.
swobi (15)|20.4.2010 19:25
ee ve predu ventilátor neni. jinak si nemyslim moc ze by to bylo vzduchem ve skrini, do ted stim nebyli problemy tak proc najednou po dvou letech by meli byt? pri opakovanem testovani OCCT teploty vysplhaji po chvili na 120°C pak totalni zamrznuti a chvili chaldi nez jde teprv resetovat komp nerekl bych ze tak rychle se ohreje vzduch ve skrini aby se grafika sama osobe ktera tam jako jedina co tam topi a to je poznat i po vypnuti a rozdelani dle ruky odkud se vsecko teplo bere takze nic jineho nemuze dovest gpu k takto vysokym teplotam!! muj osobni lajcky nazor.
Sommer (384)|20.4.2010 19:33
Ale zatím to všechno nasvědčuje tomu, že to je tak, jak jsme se speedsnailem psali. Pokud nemáš ani ventilátor vepředu a (předpokládám) žádnou perforaci bočnice, tak se ti vzduch v kysně ohřeje hodně rychle. Navíc ti topí i CPU a další komponenty. Ve skříni nemáš de facto nic, co by ti teplý vzduch hnalo ven.

Důvod, proč ti to ze začátku problémy nedělalo ja celkem jednoduchý. PC nebylo zaprášené (tudíž průtok vzduchu lepší než dnes) a HW nový. Pokud budeš trochu googlit, tak pak najdeš i informaci, že pokud se HW dlouhodobě přehřívá, razantně tím klesá životnost... 120°C na grafice??? To je ***** hodně, vždyť bys na ní i uvařil... nedivil bych se, kdyby pasta při vystavení takovýmhle teplotám ztrácela účinnost.
swobi (15)|20.4.2010 19:37
bocnice je perforovana jak v miste cpu tak gpu. aha rikam jsem amater tak se ptam na radu takze myslite ze dalsi ventilator by to mohl hrave vyresit??
robky (3195)|20.4.2010 19:44
[quote=swobi;369502]..... pri opakovanem testovani OCCT teploty vysplhaji po chvili na 120°C pak totalni zamrznuti a chvili chaldi nez jde teprv resetovat komp nerekl bych ze tak rychle se ohreje vzduch ve skrini aby se grafika sama osobe ktera tam jako jedina co tam topi a to je poznat i po vypnuti a rozdelani dle ruky odkud se vsecko teplo bere takze nic jineho nemuze dovest gpu k takto vysokym teplotam!! muj osobni lajcky nazor.[/quote]

tak si skoč do najbližšej predajne kúpiť novú teplovodivú pastu ......

Urob jednoduchý test - spusť OCCT a rukou zisťuj teplotu grafickej karty alebo vyfukovaného vzduchu - pokiaľ by mala tých 120°C tak tam ruku určite neudržíš ..... všetko naznačuje na problém s prenosom tepla z jadra gpu do chladiča .....a ten vyriešiš len výmenou pasty
DrZelenka (2491)|20.4.2010 20:03
Perforace v bedne na nic, ta na zdroji je taky opravdu "uzasna" (malem sem ji nenasel) a GK jeste rozdeli prostor ve skrini na 2 casti mezi kteryma ten vzduch proudi jeste hure a dole se akumuluje teplo. Prutok vzduchu ve skrini mas vpodstate nulovej. Cokoliv co vydava trosku vic tepla se ti tam pri delsim provozu uvari.

Postupne vyssi teploty pri opakovani OCCT to dokazuji.

Btw nez zacnes blbnout s 8cm vetrakem na GK, tak zkus vymenit tu pastu(doporucovano uz v 1. strance topicu), opravdu poradne vycistit chladic a dej do skrine aspon vetrak pod zdroj, kterej bude hrat vzduch ze skrine. (tam kde mas tu radoby perforaci, jak psal speedsnail, vyriznout ji a dat tam treba tohle.
husky14 (4214)|20.4.2010 20:11
Jestli se točí větrák na grafice (pořádně točí, když jede naplno, je to fakt slyšet), tak je těch 90°C v klidu a 120°C v zátěži moc i na nevětranou skříň....

Zeptám se teda ještě jednou:[quote=husky14;369039]Od kdy ti to takhle zlobí? Nemáš náhodou ovladače 196.75? U těch byl s teplotama GPU (a regulací fanů) problém, dej si poslední 197.45.[/quote]
Georginek (2957)|20.4.2010 21:31
Ja bych tez pridal neco do mlyna.
Nevim jestli to zde uz padlo, pokud jo, omlouvam se.
Napis laskave i vyrobce graficke karty a presny typ.
Priklad : Gigabyte GV-NX88T512HP , at se da dohledat jak presne vypada chladic. Jestli je to Stock, nebo nakej jinej.

Airflow ve skrini je naprosta Nula......Intalacky chladic skro vubec nechladi, je rve, intake ventilator neni, outtake ventilator taky neni a nasavaci pruduch u zdroje taky neni. (vlastne je, ale k nicemu)

Zdroj REXPOWER je bratrickek Eurocase-takze hruza.
Pro ty kteri neznaji tento typ zdroje, ma ventilator udelanej smer VYFUK ven, ale ma tvar a lopatky jako notasovy ventilatory, tzn. ze fouka do boku. Tudiz neodvadi vubec zadne teplo ven(maximalne od zdroje) :rolleyes:
Zrovna sem jeden takovej rozdelaval.

Napis jake mas ovladace jak psal husky14.
Vymen pastu a vycisti chladic, pripadne nam nafot GK detailne.
r34ktor (7477)|21.4.2010 00:11
Je dost možné, že karta odchází do křemíkového nebe. :notsure U několika karet jsem se před definitivním koncem setkal s enormním zahříváním jádra.
16cmfan (2153)|21.4.2010 07:08
Ako píše reaktor...

ešte dodám, niekto sa tu pýtak na výrobcu - podľa mňa je to zcela určite ZOTAC 8800 GT...
zaráža ma jedna vec a to, že tazateľ ešte neodpovedal, resp. neurobil zásadne veci... Husky mu radil, aby skusil tie ovládače 197.45. Nenapísal, kedy sa mu to začalo stavkovať. Ináč, 400W Rexpower či ako sa volá ta nahrážka... je asi jadro tohto problému, proste začal odchádzať... možno... pravdepodobne ale áno. Predpokladám, že zdroj asi nemá ani 6pin konektor... takže nech skontroluje redukcie Molex... čo má zapojené k GK. 90°C v Idle a 120°C v Burnu, tiež nie je normálne. Ale rozdiel je príliš malý.... ak by bola na vine pasta(čo asi pri ref. chladení ťažko, naviac, tieto karty sú relatívne chladné). Proste mi to tu pripadá, že sa snažia všetci okrem toho, komu horí GK. 30 postov a dostali sme sa ktomu, že tazateľ našiel článok, ktorý mu jeho problém zaručene vyrieši... akoby sme mu to tu nenapísali samy. :stupid
swobi (15)|21.4.2010 15:27
omlouvam se ze jsem neodpovedel na vsechny otazky presne, ale najednou je tu moc prispevku tak jsem asi neco prehledl takze
GK: BFG NVIDIA GeForce 8800GT OC 512MB PCIe 2.0
zacalo se to dit v den zalozeni tohoto topicu, driv se mi stalo mozna jednou za dlouhou dobu a nevsiml jsem si tak razantnich teplot tak jsem neresil, ale ted se ani po dobu co tento clanek pisu a pak vypnu pc nebude dat udrzet ruka na GK
dalsi zajimavost podle me dost dulezita je ze v jinem pc bezela v pohode bez prehrivani
6pin na zdroji neni redukce jsem zkontroloval
ovladace jsem nainstaloval 197.45 hned jak bylo doporuceno a zadnou zmenu jsem neregistroval
na pastu jsem se byl ptat a rekli by ze by museli obednat nejakou za 250,- ze ta obycejna co je na CPU se do GPU nedava
da se nejak promerit zdroj abych zjistil ze nejspis odchazi?
DrZelenka (2491)|21.4.2010 15:41
[quote=swobi;369662]na pastu jsem se byl ptat a rekli by ze by museli obednat nejakou za 250,- ze ta obycejna co je na CPU se do GPU nedava
da se nejak promerit zdroj abych zjistil ze nejspis odchazi?[/quote]

Pokudvim, tak pasta na CPU se da pouzit i na GPU a celkem by me zajimalo co to bylo za pastu kdyz stala 250kc. Me pasta od OCZ (nic moc kvalita asi, ale funguje perfektne) stala neco pres 100kc, pouzil jsem ji tak 10x a stale tam jeste neco zbejva.

Co se tyce zdroje, tak na nej zapoj alespon nejakou zatez (mechanika, ....) a spoj piny viz. obrazek. Pak uz staci pouzit cokoliv co je schopne merit napeti.
swobi (15)|21.4.2010 15:48
takze rikas ze se nemam bat normalni CPU pasty jo?
jinak jsem v everestu nasel jeste tuto hodnotu: GPU Vcc 3.27 V
je to dobre?
16cmfan (2153)|21.4.2010 15:48
[quote=swobi;369662]
dalsi zajimavost podle me dost dulezita je ze v jinem pc bezela v pohode bez prehrivani
[/quote]

Aká je konfigurácia PC, na ktorom ide karta vpohode(hlavne zdroj) ? Môžeme vylúčiť aspoň tú kartu. Ostáva matičná doska a už spomínaný zdroj. Tipuju zdroj.
swobi (15)|21.4.2010 15:52
konfiguraci pc na kterem byla jeste zkousena zjistim co nejdriv
základní deska: Gigabyte GA-P35-DS3
swobi (15)|21.4.2010 20:37
takze GK byla testovana na sestave a bezela v pohode
zdroj: enermax 500w
zakladni deska: gigabyte ga-p55-ud3
procesor: intel i7-860
16cmfan (2153)|21.4.2010 20:50
Hmm tak to je už na 95% zdrojom. rozmýšľam tak, či by si ten Enermax 500W (asi ECO? alebo pro/modu 525W) si nemohol požičiať. Je to hodinka roboty... napojíš to (nemusíš to pchat do bedne, satči na ležato - len pre test) a vyskúšať kartu. Furmark... a hry, v kt. ti to teraz robí neplechu, dalo by sa to ? Ak sa definitívne potvrdí, že máš vadný zdroj. Navrhneme riešenie v rozumnej cenovej relácii, resp. koľko dovolí Váš rozpočet.
swobi (15)|4.5.2010 19:35
tak pochubuju ze by bylo zdrojem, pujcil jsem si grafiku gf8800 ktera beha na mim pc uplne v poradku, takze nevim no..