reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: Přetaktování procesoru

Neregistrovaný (0)|12.10.2012 17:28
Tazatel: Tomáš

Znění dotazu: Ahoj,mám desku Asus P8Z77-V DELUXE,procesor Intel Core i7-3770K,paměti Corsair DDR3 1866MHz a chtěl bych to přetaktovat bez navýšení napětí na těch 4,5GHz pomocí násobiče,ale vzhledem k tomu,že jsem doposud taktoval pomocí autotuning,tak nemám potuchy,jak se ten slavnej násobič v Biosu či v Uefi jmenuje a jak ho nastavit.Našel by se prosím někdo,kdo by byl ochotný mi napsat stručný postup nastavení?Na webu jsem našel návod,že když se nastaví násobič,že vše ostatní se nastaví samo a do těch 4,5GHz je to bez navýšení napětí,jenže jak je násobič v Biosu pojmenován a jak ho nastavit,to už nikdo neřekne.Děkuji za jakoukoliv pomoc.
Neregistrovaný (0)|13.10.2012 20:59
Nikdo?A to jsem si myslel,že jenom já jsem taková lama.Čau
VencaX (3686)|13.10.2012 21:20
Jenom nemusí být každý ihned přítomný, jakmile ty si řekneš ;).

K tvému problému. Desku jsem v ruce neměl, takže nevím, kde přesně bude nastavení overclocku (podle mě pod položkou Overclock Tuner), každopádně hledáš "CPU Multiplier" nebo "CPU Ratio". V základu by u tvého CPU měla být nastavená na 35x.
Neregistrovaný (0)|14.10.2012 15:39
VencoX,promiň,ale čekal jsem odpověď a radu od někoho,kdo má dotyčnou desku a procesor,takže tvoje rada je mi na nic.Ještě jednou prosím,kdo máte tento hardware,poraďte,ať nejsem taková lama jako VencaX.Holt postřelená kachna se vždycky ozve.A základ je tam 41,ale nejsem si jistý,jestli je to ono.Díky za pomoc.
VencaX (3686)|14.10.2012 16:39
Hehe, zrovna ty nadávej někomu do lam, když je vidět, že nemáš zkušenosti jak s taktováním, tak s nejspíš celkově ani s počítači a když ti někdo 3 hodiny neodpoví na tvůj dotaz, tak hned vyvádíš... lidi jako ty prostě "miluju", kéž by vás byl celý svět. Bych vás fackoval od rána do večera :D.

Podle specifikací má tvůj procesor Bus/Core Ratio 35. Bus (tedy sběrnice) ti běží na 100 MHz a násobič máš defaultně mít nastavený na 35x (jak je vidět ze specifikací), abys dosáhl na defaultní frekvenci (bez turba) 3.5 GHz, což znamená, že pokud chceš ten CPU nataktovat na 4.5 GHz a neměnil jsi rychlost sběrnice, pak násobič musíš nastavit na 45x. To bys ale měl vědět ty, když se tak ochotně ženeš do přetaktování.

To, že nemám tvůj konkrétní kus hardwaru ze mě nedělá lamu, ale to jen tak pro pořádek. Spíš z tebe dělá lamu to, že ze všech děláš lamy jenom proto, že máš problém, kterej sám nedokážeš vyřešit a vysíráš se na všechny, kdo se snaží poradit ;). Navíc je klidně možné, že nikdo z aktivních členů fora nemá stejnou MB + CPU jako ty. A mimochodem říká se, že potrefená husa se vždycky ozve, ale to bylo od tebe asi taky trochu zcestné :).

EDIT:
Každopádně pokud je vše nastavené jak má a máš funkční Turbo, pak díky násobiči nastavenému na 41x bys měl mít takt CPU nastavený na 4.1 GHz a Turbo mu přidá až na 4.5 GHz. Pokud mu chceš dát takt rovnou na 4.5 GHz, pak bys měl tedy vypnout Turbo.
DrZelenka (2491)|14.10.2012 18:16
Venca poradil dobře, jen stručně.

Jsou desítky desek s tímhle socketem a hodně procesorů. Ale základ BIOSu je cca stejnej, takže je jedno jakou desku má ten co ti radí (klidně může mít AMD - záleží na vědomostech a ne na tom co dotyčný má za PC).

Ale pokud požaduješ jen rady na základě toho, že dotyčný má naprosto stejnou konfiguraci, tak hodně štěstí při hledání - zvlášť když budeš chtít odpověď hned a radícím budeš nadávat.
Neregistrovaný (0)|14.10.2012 18:51
VencoX seš dobrej,jen ty kecy by sis mohl odpustit.
VencaX (3686)|14.10.2012 20:05
Nemohl, protože já blbce, jako ty, prostě nemůžu vystát. Všechno nejradši hned, pod nos, bod pod bodu jako pro debily, pán světa, nejlepší, všichni ostatní jsou jen pitomci... Mysli si to dál, budeš pořád nejlepší a všichni tě budou milovat :).

P.S. Kdyžtak mě zcenzurujte :).
Neregistrovaný (0)|14.10.2012 20:27
Seš ale nafoukanej fracek!!!
VencaX (3686)|14.10.2012 20:49
Jupí :D. Konečně jsi na to přišel :D.
zajdax3 (138)|14.10.2012 20:59
Ahoj, pokud chces taktovat budes si o tom muset nejdriv neco precist, to ze ti sem nekdo hodi data ktery nastavis v biosu a ono to pofrci neplati vzdycky, kazdej procesor je jedinecnej kousek. Navic si osobne myslim ze bez zvednuti napeti na cpu se ti to nepovede protoze cim vyssi frekvence, tim vyssi spotreba a trosku energie navic to bude chtit. Dalsi problem je nasobic cpu. Ne kazdy procesor ho ma odemceny. Potom budes muset kombinovat frekvenci BCLK s nasobicem do vysledne frekvence cpu.
Neregistrovaný (0)|14.10.2012 21:23
[QUOTE=VencaX;516409]Jupí :D. Konečně jsi na to přišel :D.[/QUOTE]

Jseš jakej jseš,ale mě to vrásky nedělá,ty stím budeš muset žít a jestli vypadáš jako ta ikona co jsi přidal,pozdrav tě pánbůh a buď ujištěnej,že tebe se už v životě na nic ptát nebudu.Čau,sněhurka a sedum trpaslíků!!!
VencaX (3686)|15.10.2012 00:04
K sakru, doufám, že jsem neporušil nějaká pravidla fora, protože tahle diskuze mě opravdu baví.

Ano, já jsem jakej jsem a jsem s tím smířenej, dokonce znám i většinu svých chyb a jsem za to rád. Jsem rád za to, že nejsem dokonalej a za to, že si na něco takového nehraju (jako někteří). A ať shořím v pekle, jestli je pravda, že jsem nafoukanej fracek :D. Teď se hodí říct už jen "podle sebe soudím tebe" :D. Díky, žes mi dnes dopřál tolik zábavy, protože víc jsem jí zatím na tomhle foru nezažil.
Jo a budu velice rád, když už se mě v životě na nic ptát nebudeš, protože jinak bych ti asi fakt musel nafackovat za tvojí drzost ;). Umět urážet ostatní (ano, přesně jako jsi to dělal teď ty), to totiž umí každej pitomec.

P.S. Omlouvám se všem, co tohle museli číst :).
Neregistrovaný (0)|15.10.2012 00:48
Pan Werich říkal,že největší katastrofa ve vesmíru je srážka s blbcem,musím mu dát za pravdu.!!!A michodem,CPU už mám přetaktovanej.Poradil mi někdo slušnej a dospělej!!!
VencaX (3686)|15.10.2012 01:15
Já teda nevím, kdo z nás dvou tu začal být ten nepříjemný, ten kdo si tu celou dobu hrál na toho chytrého a přitom se celou dobu choval jako namyšlený arogantní blbec, ale já to rozhodně nebyl. Rozhodně ale také můžu potvrdit to, co píšete, že srážka s blbcem je největší katastrofa... Možná že bychom si ušetřili velké množství tlachání o ničem a ještě větší množství vašich urážek, kdybyste se celou dobu nechoval jako výše zmíněný blbec a byl aspoň z poloviny tak slušný člověk, jako já (a to sám o sobě říkám, že moc slušný člověk nejsem).
Jsem hrdý na to, že jsem dokázal takovou dobu odolávat vašim urážkám, protože to akorát dokazuje, jak silná osobnost dokážu být a že se nesnížím na úroveň někoho s vaší "úžasnou" povahou.

Doufám, že teď budu mluvit za většinu pravidelného osazenstva tohoto fora, když řeknu, že bych byl převelice rád, kdybyste se tu už vícekrát neukazoval a raději šel rovnou za tím vaším ochotným rádcem, ze kterého jste ještě blbce neudělal (tedy aspoň si to myslím, když byl tak ochotný vám pomoci).
Neregistrovaný (0)|15.10.2012 01:25
Ubožáku.
Neregistrovaný (0)|15.10.2012 02:51
Do úžasný povahy máš hodně daleko.
lavjoy (1628)|15.10.2012 07:31
Zato ty ses tady předvedl.Né každýmu je tady náct a říct nebo urážet vesele skovanej za nickem.....Kamaráde já tě potkat.......
VencaX (3686)|15.10.2012 10:42
Vždyť on není schovanej ani za nickem. A mě tu říká ubožák. Sám z toho, co tu píše vypadá, že má strašně nafouklý ego, což je jedna z věcí co prostě miluju.

Fakt (jak už jsem jednou psal), já tě potkat, tak ti nafackuju. Zasloužil bysis aby s tebou někdo vytřel podlahu, pak byses možná choval jako inteligentní člověk. Mimochodem a doufám že jednou provždy... nikdy jsem nemluvil o tom, že mám úžasnou povahu. Naopak mluvil jsem o tom, že mám svoje chyby a znám je a nejsem perfektní. Nikdo není. A obzvlášť ty ne. Konečně s tím přestaň, protože to, co píšeš jsou úplné blbosti.